Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

A jaszybko zminie temat. Jakie rynny kupowaliście i gdzie?

PILNE

My kupowaliśmy Wavina w dachsystemie.

 

 

Witam po urlopie.. my byliśmy w Okunince nad jeziorem Białym.. super było.. woda cieplutka ... polecam.

A jak już wróciłam to malowanie mnie dopadło. Pomalowałam na biało 2 razy podkładem ale za kolor sie już nie biore. Ręce odpadają. Po co mi byl taki duży dom? (120m2);)

Powiedzcie ile biorą ludzie za malowanie i czy możecie mi kogoś polecić?

 

Fachowcy nam kończa elewacje.. już prawie jak dom wygląda ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam po urlopie.. my byliśmy w Okunince nad jeziorem Białym.. super było.. woda cieplutka ... polecam.

Fachowcy nam kończa elewacje.. już prawie jak dom wygląda ;D

 

O to moje okolice rodzinne :D

Daleko byliście...Dawno tam nie zagladałam i ciekawe jak tam wszystko teraz wygląda...

 

ech nostalgia mnie dopadła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cbartek

U nas rynny Braas kupowane w BOZ (tam gdzie dachówka)

sebo, B@ha

jak ja Wam zazdroszczę. My w tym roku co najwyżej możemy cieszy się zimnym piwkiem w nagrzanym mieszkaniu. :cry:

B@ha

Za dwukrotne malowanie to 3,50 zł/m2 (można znaleźc i taniej) chociaż nam sąsiad polecał fachowca który krzyknął 10 zł/m2 :o :o

My też malujemy sami - załamka. Niestety nasz fachowiec nie dysponuje teraz czasem - jeżeli nie zależy Ci na czasie to go polecam.

Z elewacjami się zgrałyśmy nasza skończona przed tygodniem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Wiecie jak fajnie odpocząlem :) Nad morzem 8 dni i cały czas patelnia - chlodne piwko, smaczna rybka, zimny bałtyk :)

 

Sebo8877

witaj Sebo po urlopie :)

zadroszcze pływania w słonej wodzie

w morzu pływa sie lżej

A jaszybko zminie temat. Jakie rynny kupowaliście i gdzie?

PILNE

ja Gamrata w lokalnym sklepie

 

nie wiem, czy Ci pomogliśmy w wyborze ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie godne blondynki:

skąd mam wiedzieć jakie rury kupić aby podłączyć kanalizę i wodę, czyli ogólnie to co robi hydraulik? Jest to gdzieś w projekcie napisane? Acha i ile tego sie kupuje i od czego to zależy..

 

dzięki :D

 

warto wg mnie stawiac na jakość.

 

Jak woda to polecam zgrzewanego wawina (zimna nie sieciowana) ciepła sieciowana (czyli z wkładka Al)

 

Do kanalizacji zalecam Kaczmarka lub Pipelife - piony 110 poejacioa w zależności od ilości urządzęń to ma wiedziec hydraulik

- umywalka min 50

- wanna/brodzik min 75

- zlewozmywak min 75

- wc- 110

 

Jeżli masz kan;laizację pozioma w posadzkach piwnic zrób ją z fi 160 - unikniesz problemow za 20 lat :) Jeżli rura kanalizacyjna na zewnątrz będzie prowadzona pod ruchem samochodowyym zalecam zastosowanie ryry duściennej Pragma (kaczmarek) chyba że jest na tyle głęboko że nic jej nie zaszkodzi.

Jeżlei rury kanalizacyjne ida płytko pod poziomem tereny - nalezy załozyc większy spadek i ocieplenie (w miejscach newra;gicznych stosuje sie nawet kable grzejne (ale takie sytuacje wystepują bardzo rzadko)

Przez ściany zewnętrzne lub fundamentowe rurę kanalizaycjna nalezy przeprowadzic w rurze osłonowej.

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B@ha

Podziwiałam Twoją elewacje. Takie kolorki lubię :D (nasza podobna tylko trochę jaśniejsza)

Mam pytanie z czego są te opaski wokół okien (jakkolwiek fachowo się to nazywa), gdzie kupowane i w jakiej cenie?

Pozdrawiam

Aga

 

Obstawiam ze to styropian 2 cm - nałożony dodatkowo

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebo

Ja też obstawiam, że to styropian. Z wszystkich tego typu "opasek" które znalazłam tylko Pietrucha robi z czegoś innego a reszta styropian. :)

Bardziej mnie interesuje cena i miejsce zakupu - bo tu różnice bywają duże.

Podobno niektóre można przyklejac na gotową elewację a inne nie (mnie interesują już tylko te pierwsze). Na razie zbieram informacje, bo w tym sezonie na takie "luksusy" kasy niet :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja z rana

 

brzoza, mi też chłodno, i też gęsią skórkę mam ....siedząc przed kompem. :oops: no ale w bloku jeszcze nie palą :wink:

 

wczoraj wieczorem na działce było zimno jak jesienią..sąsiadka mówi, że już koniec lata...to jakoś krótko w tym roku :-? I ślimaki choler.ne z mojej działki nie chcą sie wynieść. Sąsiedzi chodzili i solą posypywali. Podobo "znikają, rozpływają się" :D

 

mam pytanie, potrzebuję namiary na elektryka, żeby nie zostac z ręką w nocniku potem, bo wszyscy bedą mieli napięte terminy...

przyznam, że liczę na pomoc..

sebo, czy Ty czasem nie zajmujesz się tym też ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.sąsiadka mówi, że już koniec lata...to jakoś krótko w tym roku :-?
Rzeczywiście dziwne to lato. Od kilku tygodni zauważamy zmiany kolorystyki liści. Początkowo myślelismy, że to jakieś choróbsko. Teraz widać, że to już jesienne. W radio słyszałem o gęsiach przygotowujących sie do odlotu :-? (Nie mylić z ... ;) )

Ech ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...