Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

Wyjaśnijcie mi proszę raz na zawsze jak robi sie kominy bo słyszę i widzę że co fachura to inaczej robi. Chodzi mi o:

- komin spalinowy do pieca gazowego

- komin dymowy do kominka

- zwykłe kanały wentylacyjne.

 

Moje nieścisłości to m. in.:

- do komina spalinowego wkład z kwasówki ale jakiej średnicy? Jak ją sie dobiera?

- do komina dymowego konieczny jest jakiś wkład ceramiczny? Czy np. wystarczy wymurować komin o przekroju prostokątnym z cegły pełnej?

 

Komin stalowy do pieca gazowego - fi 160 z kwasówki

Komin dymowy - najtańszy to murowany z cegły pełnej na zaprawie cementowej otynkowany od środka Sebo8877

 

Fachowcy, podpowiedzcie mi jeszcze proszę (bo "fachowcy" mi motają) czy:

- do zaprawy cementowej do murowania kominów nie dodaje sie wapna? Czy dodaje się ale mniej? Jeśli mniej to może macie jakiś przepis na tą zaprawę cementową do murowania kominów?

- czy wkład z "kwasówki" do pieca gazowego podczas montażu obkłada się wełną mineralną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Pedzel - Do zaprawy na której muruje sie kominy nie powinno dodawać sie wapna.

 

Jako że bez wapna cięzko sie muruje - murarze dodają.

 

Otgranicz ten dodatek do minimum (chodzi tutaj o plastycznośc zaprawy)

 

Wkład mozna obłożyć wełna mineralną (da sie to wykonac jedynie w sytuacji kiedy komin muruje sie i jednocześnie montuje sie wkład - w innej sytuacji wkład trafia do komina bez wełny. Chyba że wklad jest znacząco mniejszy od średnicy komina.

 

Wiola - elektryke robiłem u siebie sam- ale u kogoś wole nie :) (tablice podpinał mi elektryk)

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też obstawiam, że to styropian. Z wszystkich tego typu "opasek" które znalazłam tylko Pietrucha robi z czegoś innego a reszta styropian. :)

Bardziej mnie interesuje cena i miejsce zakupu - bo tu różnice bywają duże.

Podobno niektóre można przyklejac na gotową elewację a inne nie (mnie interesują już tylko te pierwsze). Na razie zbieram informacje, bo w tym sezonie na takie "luksusy" kasy niet :cry:

 

u mnie to jest styropian 2cm, bo tak chciałam. Najpierw zastanawiałam sie nad takimi profesjonalnymi z pianki poliuretanowej, ale że mam prosta bryłe to mi odradzono. Ale już wiem gdzie jest sprzedają ;) Multifarb ul. Handlowa 4 Rzeszów ;) ceny różne w zależności od wzoru.

 

A ja teraz mocno szukam kogoś do ocieplenia poddasza wełną - polećcie kogoś.

Musze też kupić okna dachowe i przyszedł czas na wszystkie łazienkowe rzeczy: wanny , zlewy i kibelki.. gdzie to najlepiej w Rzeszowie zakupic.. najchętniej pojechałabym do jednego sklepu i kupiła wszystko tylko czy tak sie da?

 

Pozdrówka

B@ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też obstawiam, że to styropian. Z wszystkich tego typu "opasek" które znalazłam tylko Pietrucha robi z czegoś innego a reszta styropian. :)

Bardziej mnie interesuje cena i miejsce zakupu - bo tu różnice bywają duże.

Podobno niektóre można przyklejac na gotową elewację a inne nie (mnie interesują już tylko te pierwsze). Na razie zbieram informacje, bo w tym sezonie na takie "luksusy" kasy niet :cry:

 

u mnie to jest styropian 2cm, bo tak chciałam. Najpierw zastanawiałam sie nad takimi profesjonalnymi z pianki poliuretanowej, ale że mam prosta bryłe to mi odradzono. Ale już wiem gdzie jest sprzedają ;) Multifarb ul. Handlowa 4 Rzeszów ;) ceny różne w zależności od wzoru.

 

A ja teraz mocno szukam kogoś do ocieplenia poddasza wełną - polećcie kogoś.

Musze też kupić okna dachowe i przyszedł czas na wszystkie łazienkowe rzeczy: wanny , zlewy i kibelki.. gdzie to najlepiej w Rzeszowie zakupic.. najchętniej pojechałabym do jednego sklepu i kupiła wszystko tylko czy tak sie da?

Pozdrówka

B@ha

 

Baha ja po podróżach po Rzeszowie wszystko kupiłem w merkury market - ul. Rejtana - dostałem najlepsiejsze ceny.

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zapytanko? czy ktoś montował system kominowy Schiedel Rondo Plus???? a może jest coś lepszego???

chodzi o kominek ?

Montowałam Schiedel do kominka, chyba to ten. Mysle, że nie ma nic lepszego, pod warunkiem prawidlowego montazu. Nie wiem jak sie będzie sprawował, bo do palenia jeszcze daleko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zapytanko? czy ktoś montował system kominowy Schiedel Rondo Plus???? a może jest coś lepszego???

chodzi o kominek ?

Nie mam Schiedel'a ale mam kominek :)

Przymierzałem się mocno właśnie do komina Schiedel'a w tym Rondo Plus do kominka. Nie będe oryginalny mówiac, że to bardzo dobry komin, ale...

 

Czy to musi być Schiedel lub, jak pytasz, coś lepszego?

Czy jestes przekokonany, ze funkcji komina do kominka nie załatwi Ci inny, np. niesystemowy komin?

 

Zerknąłem do Muroatora 8/2007. Jest tam wywiad z kimś, kto mieszka już 6 lat w domku i wypowiada sie m.in. na temat kominka. Pisze bardzo rozsądnie o funkcjonalności takiego ogrzewania. Uświadamia jego minusy. Czytajac to, nie po raz pierwszy, uświadomiłem sobie, ze na etapie budowy chce się mieć "naj". Mieszkanie tj. eksploatacja pokazuje, ze to "naj" bardzo często nie jest potrzebne, że rozwioązanie dobre (czytaj duzo tańsze) w zupełności wystarcza.

 

Ja w konsekwencji mam do kominka komin z omurowanych kształtek klinkierowych o przekroji 25x25 cm. Komin jest nieocieplany. Uważam, ze jest ok!

 

Nie traktuj mego pisania, jako chęci odpedzenia Cie od Shiedel'a. Zwróć jednak uwage na takie jak moje patrrznie na problem rozwiązań "naj".

No chyba, że to tak ma być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B@ha

dzięki za namiary. :) Mam jeszcze jedno pytanko. Czy twoje "styropianki" były montowane w trakcie robienia elewacji czy już na gotową?

 

Pewnie, że można wszystko w jednym sklepie kupic. My ceramikę łazienkową kupowaliśmy w BOZ-ie ale tym na Energetycznej (tu dostaliśmy najlepsze ceny i darmowy transport) a meble łazienkowe na zamówienie firma Set z Kolbuszowej.

Wszystko łazienkowe dostaniesz też w Merkurym, Danex, RCMB, a także Hipermarketach Budowlanych (jest też jakieś centrum łazienek na ul. Krakowskiej ale ja tam nie byłam)

Pozdrawiam

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za namiary. :) Mam jeszcze jedno pytanko. Czy twoje "styropianki" były montowane w trakcie robienia elewacji czy już na gotową?

 

Tak moje były robione od razu.. ale chyba po tez sie da.

Ja właśnie kupiłam wczoraj prawie wszystko w Merkurym i spokój mam... przynajmniej z kobelkami , 1 wanną, bidetem i umywalkami trzema.

Potrzebuje jeszcze wanny akrylowej 100/70 i nigdzie nie ma... czy to jakiś cud? to jest do cześci gospodarczej... myślalam wczesniej o stalowej ale taka mi odradzają wszyscy bo sie szybko obstukuje i kicha. Co myślicie? taka zła ta stalowa?

No i strasznieeeeee potrzebuje kogoś do wyłożenia wełną poddasza.. czy naprawde nikt nikogo nie może mi polecić?

 

pozdrówka

B@ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Majdanku "grupa bardzo religijnych Żydów, planujących potem jechać na Ukrainę" napadła na obóz ...

ale wiadomo, ze teraz nadskakujemy ile sie tylko da Żydom i Amerykanom - więc

"Incydent został załagodzony. Żydzi na miejscu zapłacili 400 dolarów za wyrządzone szkody, przeprosil ..."

pisza Nowiny http://www.nowiny.media.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20070802/KRAJSWIAT/70801045

B@ha

co do wanny stalowej - nie doradze /bo nie posiadam takowej/

 

miłego dnia wszystkim !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za namiary. :) Mam jeszcze jedno pytanko. Czy twoje "styropianki" były montowane w trakcie robienia elewacji czy już na gotową?

 

Tak moje były robione od razu.. ale chyba po tez sie da.

Ja właśnie kupiłam wczoraj prawie wszystko w Merkurym i spokój mam... przynajmniej z kobelkami , 1 wanną, bidetem i umywalkami trzema.

Potrzebuje jeszcze wanny akrylowej 100/70 i nigdzie nie ma... czy to jakiś cud? to jest do cześci gospodarczej... myślalam wczesniej o stalowej ale taka mi odradzają wszyscy bo sie szybko obstukuje i kicha. Co myślicie? taka zła ta stalowa?

No i strasznieeeeee potrzebuje kogoś do wyłożenia wełną poddasza.. czy naprawde nikt nikogo nie może mi polecić?

 

pozdrówka

B@ha

 

Jak czytam to potrzebujesz tę wanne dla częsci gospodarczej - kup najtańszą - bo i tak nikt z niej jadł nie będize :wink: (bo część gospodarcza) weź półakryl czy akrylowaną i też się sprawdzi.

 

a co do stalowej - zgnić nie zgnije - jedynie jak porządnie walniesz odłupi się emalia - a że w częsci gospodarczej - można uzyć emalii w zaprawce i usunąć ubytek. Nie będzie to wygladać super pięknie ale funkcjonowało bedzie na 100%.

 

decyzja jak zawsze nalezy do Ciebie.

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B@ha

Z tą wanna stalowa to nie jestem specjalistą ale z dzieciństwa taką pamiętam i jakoś nic się nie obstukiwało. Jak ci coś ciężkiego spadnie to pewnie coś odpryśnie ale na akrylu też będzie ślad. Sa gorliwi zwolennicy takich wanien i oni z kolei mówią, że akryl jest be.

Co do namiarów na fachmena od ocieplania poddasza to nasz ma podobno terminy na wrzesień. Nie wiem czy Cię to urządza ale podeślę namiary na priva.

Pozdrawiam

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wanna o takich wymiarach, w znanym sklepie internetowym (za... 259 zł):

 

tak tak.. stalowych jest dużo.. ale ja akrylowej szukam.

 

Co do namiarów na fachmena od ocieplania poddasza to nasz ma podobno terminy na wrzesień. Nie wiem czy Cię to urządza ale podeślę namiary na priva.

bardzo bardzo mnie urzadza... nawet za wcześnie.. bo mogą z oknami dachowymi nie zdążyć..;)

 

joj.. jeszcze te okna muszę gdzieś wynaleść sensowne...

 

i wiecie całe wyposażenie AGD mnie jeszcze czeka.. słyszałam że sklep- hurtownia GALICJA w Łańcucie jest ok po wzgledem cen.. ma ktoś doświadczenia z nimi?

 

Wiecie.. dziś stoczę bój z panami od elewacji, bo niby skończyli robote ale podliczyli mnie za 490m2 a ja mam tylko 292m2.. wnioskuję że za tae piep... one BONIE wokół okien doliczyli drugie tyle co za całą elewacje prawie.. powiedzcie czy to uczciwe..

wiem, wiem.. to moja wina.. bo nie posłuchałam WAS mądrych .. bo już kilka razy pisane było że nie umawia sie "to sie dogadamy- coś drożej będzie za ten styropian" no i ciekawe jak sie teraz dogadamy? ;)

Trzymajcie za mnie kciuki , bo ja podobno "zołza" :evil: jestem ( jak powiedział pan elektryk, który zrobił połowe roboty i chciał kase za całość i nie miał zamaru kończyć ;) obym Pana elewacyjnego nie pobiła albo on mi okien nie powybijał ze złości :lol:

 

 

B@ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wiecie całe wyposażenie AGD mnie jeszcze czeka.. słyszałam że sklep- hurtownia GALICJA w Łańcucie jest ok po wzgledem cen.. ma ktoś doświadczenia z nimi?

B@ha

Powiedz gdzie ta hurtownia i co mam sprawdzic to podjade - w koncu to u mnie we wsi :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...