Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanko odnośnie obróbek blacharskich lukarn.

Ekipa która kończy robić dach, a konkretnie kończy obróbki blacharskie lukarn, twierdzi że zrobi je tylko po bokach a przód (tam gdzie będzie okno) zostawia bez obróbki. Twierdzą że dorobią tam obróbki dopiero jak będą wstawione okna bo w tej chwili nie da rady sfelcować czy jakoś tak...

Dobrze mówią czy wciskają ciemnotę ?

Pokrycie jest dachówką jeśli to może mieć znaczenie.

Pozdro

Jonasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebo, nie martw się tak.

podobno seks po 30-tce jest lepszy :wink:

 

Mamm mały dołek - praca (wypalam się :-? i ogarnia mnie złośc na samego siebie za to że jestem w takiej sytuacji [zona powtarza mi wciąz że jestem zbyt ambitny..]) dochodzę do 30 - z tego się cieszę :D (to ten sex:)) no i ten nadchodzący potomek to sila która daje mi kopa....

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamm mały dołek - praca (wypalam się i ogarnia mnie złośc na samego siebie za to że jestem w takiej sytuacji

 

 

aaaaa to minie. Ja taki dołek u mojego męża mam kilka razy do roku. Wtedy pozwalam mu pograc na kompie do rana i inne rzeczy i jakoś się podnosi z tego...Nie Ty jeden chyba..

 

albo zmień pracę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamm mały dołek - praca (wypalam się i ogarnia mnie złośc na samego siebie za to że jestem w takiej sytuacji

 

 

aaaaa to minie. Ja taki dołek u mojego męża mam kilka razy do roku. Wtedy pozwalam mu pograc na kompie do rana i inne rzeczy i jakoś się podnosi z tego...Nie Ty jeden chyba..

 

albo zmień pracę :D

 

właśnie ..... jest propozycja .... powrotu na Śląsk.... :-?

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiola wciąż czekamy na warynki zabudowy (działka bez planu zagospodarowania).Ktoś nas pociszył ze moze zejść ze 4 miesiące .my czekamy juz 7 tyg i nic.tak wiec planujemy fundamenty tego roku .i tu jest problem robić tego roku czy nie? dzialka tej wiosny była podmikła wiec jesli nie zrobie ich teraz to na wiosne moze być mokro co wstrzyma budowę :cry: . jessli uda się je zrobic to na wiosne ruszamu z murami i bedzie szybciej.

 

 

no i teraz pytanie waszym zdaniem czy ciężka zima może wysadzić fundamentgrunt mamy gliniany .ekipa ku której sie skłaniamy raczej odradza fundamenty tego roku :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wojtek

my w sierpniu 2005 byliśmy w podobnej sytuacji jak ty :cry: Czekaliśmy na papiery które już miały byc ale....... :evil: :evil: . My zrobiliśmy fundamenty, obsypaliśmy ziemią, a do środka piach (gliny u nas nie brakuje a do tego dosyc mokry teren). Nic im sie nie stało. Wiosną 2006 ruszyliśmy z murami, właściwie prawie w lecie, bo wiosna była tak mokra jak ch... i dopiero w czerwcu dało się wejśc na działkę. Byliśmy gotowi od kwietnia, ekipa czekała aż trochę przeschnie.....i przeschło dopiero w czerwcu :-? :evil: :evil: .

Nas nikt nie straszył, że fundamenty nie wytrzymają zimy ale specjalistą to ja nie jestem.

Kontener na śmieci może Ci podstawic MPGK: w Reszowie za jedyne 600 PLN :o , poza 700 PLN. Zostawiają kontener, ty wrzucasz co chcesz i jak jest pełny dzwonisz, że mogą zabrac. Dla mnie trochę wygórowana cena. Będę dzwoniła ile sobie życzą za zabranie śmieci w workach (oczywiście zakupionych u nich, bo innych nie biorą). Jak będę coś wiedziała to dam znac.

aga2302

witam w grupie. Gratuluję postępów na budowie i małego pomocnika. Jak mury staną to już z górki :wink: :lol: . Gdzie budujecie?

Sebo

dobra decyzja. Gdzie Ci będzie lepiej niż tutaj :wink:

Czy już można cię witac w gronie 30-latków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie właśnie interesuje żeby przyjechali i zabrali, bo zostały nam same ciężkie worki, a po za tym pojemnośc naszego bagażnika jest ograniczona do 2 worków :-?

Już się dowiedziałam ile taka usługa kosztuje :D .

U mnie na ulicy śmieci odbiera MPGK. U mnich wygląda to tak:

Kupuję u nich worki 120 litrów cena 5 zł/szt wystawiam przed bramę a oni zabierają. Cena wywiezienia wliczona wcenę worka. Dla mnie bomba. Jutro kupuję i będzie porządek na działce :D :D .

Można do nich samemu zawieźc i wtedy nie wymagają swoich worków ale nie znam opłaty. Moim zdaniem musi byc podobna.

W okolicach Rzeszowa jest trochę wysypisk i z tego co wiem na każdym przyjmują śmieci od klientów indywidualnych.

wysypiska podkarpackie

 

Wiola ty też przekraczasz magiczne "30" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i teraz pytanie waszym zdaniem czy ciężka zima może wysadzić fundamentgrunt mamy gliniany .ekipa ku której sie skłaniamy raczej odradza fundamenty tego roku :evil:

 

fundament należy obsypać, to wtedy nie wysadzi. A jak się nie obsypie to zawsze może wysadzić, jak nie tej zimy to następnej. To że wtedy na fundamencie bedą już mury w niczym przecież nie pomoże.

Ja swój fundament zrobiłem i obsypałem ziemią w październiku 2006. Przez zimę ziemia miała możliwość opadnięcia o kilkadziesiąt cm.

Osobiście nie widzę sensu czekania z fundamentem do wiosny (a potem jeszcze aż obeschnie, żeby woda w rowach nie stała...). Wiosna to dobry czas na mury :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30-stke przekrocze jutro o 13:15 :)

 

Co do decyzji - była trudna zmiany finansowe maja zacząc się od stycznia 2008 - wraz ze zmiana zakresu obowiązków. Trza być cierpliwym...a cierpliwośc ponoć popłaca :)

Powiedzcie mi jaka jest teraz średnia kajowa i kto z Was ją ma ??:)

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...