Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

wszystkiego najlepszego Sebo z okazji urodzin !

tigermoth - gratulacje ! fajny bobas :wink:

witaj aga2302 (to mamy juz kilka ponumerowanych Ag

- 444 zmieniona na 44, 76, 2302)

Mam pytanko odnośnie obróbek blacharskich lukarn.

Ekipa która kończy robić dach, a konkretnie kończy obróbki blacharskie lukarn, twierdzi że zrobi je tylko po bokach a przód (tam gdzie będzie okno) zostawia bez obróbki. Twierdzą że dorobią tam obróbki dopiero jak będą wstawione okna bo w tej chwili nie da rady sfelcować czy jakoś tak...

Dobrze mówią czy wciskają ciemnotę ?

Pokrycie jest dachówką jeśli to może mieć znaczenie.

Pozdro

Jonasz

pokrycie nie ma znaczenia

trudno mi jednak odgadnąć dlaczego blacharze nie moga blachy zafelcowac ...

u mnie blacharz lukarny "obrobił" za jednym podejsciem

a ja mam juz kilka stołów, pólke i listwy cokolikowe do 2 pomieszczeń i jestem na pólmetku prac stolarskich ...

miłego dnia wszystkim !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza - dzięki za odzew, ostatecznie uparłem się i założyli obróbki również z przodu lukarn, chociaż z estetyką kiepsko im wyszło...

 

Mała dygresja: czytałem głosy, że nikt nie chce polecać na forum dobrych ekip itd. Ja żadnej ze swoich dotychczasowych (murarze, cieśle, dekarze) nie poleciłbym w pełni z czystym sumieniem, chociaż sam brałem je z polecenia właśnie. Może i złe nie były, ale uwagi mam do każdej z nich.

 

Sebo - przyłączam się do życzeń, wszystkiego NAJ...

 

Pytanko: czy górna powierzchnia ślepej wylewki musi być na poziomie górnej powierzchni ścian fundamentowych, tzn. izolacji poziomej fundamentów, czy też można ją obniżyć. Jeśli będzie na tym samym poziomie, to po dołożeniu 10 cm styropianu, 7 cm wylewki właściwej (podłogówka) i pewnie 1 cm podłogi (razem 18 cm) wysokość otworów drzwiowych zmniejszy się do 199 cm (z obecnych 217 cm - od fundamentu do nadproża). Hmm ... ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko:

Boczne ściany lukarn zbite są z desek 3,2 cm. Od zewnątrz styropian 10 cm. Od wewnątrz do światła okna pozostaje 9-10 cm. Tą przestrzeń wypełnić można wełną i zabudować od wewnątrz płytą KG. W efekcie ściana lukarny będzie miała przekrój: tynk + 10 cm styropian + deska + 10 cm wełna + płyta KG.

I teraz pytanie: czy to wystarczy czy zmniejszyć światło okna (tzn. zamówić węższe okna) żeby zwiększyć grubość wełny ?

Jakie Wy macie ścianki lukarn ?

Pozdrawiam

Jonasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

??

kiedyś Anika "matkowała" grupie podkarpackiej ...

jest świetną organizatorką /spotkań grupowych/

a urodziny w sierpniu ma nie tylko Sebo ...

Brzoza - Ty jak zwykle: cudny :-*

 

:oops: miło mi

 

...Uciekam do domciu...

wpadaj czasem na pogaduchy, Aniko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam juz kilka stołów, pólke i listwy cokolikowe do 2 pomieszczeń i jestem na pólmetku prac stolarskich ...

robisz te meble dla siebie ? Kilka stołów ????

 

Sebo

Wszystkiego najlepszego z okazji "okragłych" urodzin!

 

Aniko !

Napisz co u Ciebie słychać, jak Wam sie mieszka ? Dawno Cie nie było.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam juz kilka stołów, pólke i listwy cokolikowe do 2 pomieszczeń i jestem na pólmetku prac stolarskich ...

robisz te meble dla siebie ? Kilka stołów ????

Reniu

do tej pory miałem umeblowany parter i jeden pokój na poddaszu

teraz czas na pozostałe pokoje ... przy 180 m2 pow uzytkowej jest miejsce i na stoły

ma ktos może namiary na podbiciówke/boazerie od zaraz od ręki i za mniej niż 20pln?? ...

"mój" stolarz robi podbiciówke "od ręki" - 5 zł/m2

warunek - musza byc deski i człowiek do pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...