Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

...Wody mi brakuje ...

 

eranet ma jakiegos zawalistego studniarza głębinowego...

tak mu wywiercił, ze - "Za dużo wody w studni, pomocy!!!"

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1966222&highlight=#1966222

 

moze Ci da namiar ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

sebo ja mam namiary 013 439 50 06 firma z Grabownicy.

Jeszcze u mnie jeszcze nie robili, ale widziałam, że ktoś ich na forum chwalił:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=63777&start=60

 

Robili u Baru - od niej miałam info o nich (i wszelkie inne wyczerpujące informacje... :wink: ). Ewentualnie uderz do niej po opinie :D I przygotuj worek pieniędzy :cry:

Możliwe że to ci sami co u nas.. może samą studnie źle nie zrobili.. ale z workiem pieniędzy to rzeczywiście.. kosztowało dużo więcej niż sie na początku umówiliśmy.. chyba taktyka firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B@ha - rozumiem że jest to cena samej robocizny. Tynk wykonywany był maszynowo ? Czy później trzeba robić jeszcze gładzie szpachlowe/gipsowe ?

Pozdrawiam

Jonasz

tak.. sama robocizna.. no narzucany maszynowo, a wygładzany ręcznie.

Czy potrzeba potem gładzie ? jeden sąsiad robił drugi nie.. my też nie bo nam nie przeszkadza struktura piasku na ścianach, ale jeśli ktoś ma chopla na punkcie gładkości ścian to pewnei będzie robił gładzie. Dużo też zależy jak drobny piasek kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

sebo ja mam namiary 013 439 50 06 firma z Grabownicy.

Jeszcze u mnie jeszcze nie robili, ale widziałam, że ktoś ich na forum chwalił:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=63777&start=60

 

Robili u Baru - od niej miałam info o nich (i wszelkie inne wyczerpujące informacje... :wink: ). Ewentualnie uderz do niej po opinie :D I przygotuj worek pieniędzy :cry:

Możliwe że to ci sami co u nas.. może samą studnie źle nie zrobili.. ale z workiem pieniędzy to rzeczywiście.. kosztowało dużo więcej niż sie na początku umówiliśmy.. chyba taktyka firmy.

 

Napiszcie mi ile wyszło za m ??? Aż się boje :(

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak.. sama robocizna.. no narzucany maszynowo, a wygładzany ręcznie.

Czy potrzeba potem gładzie ? jeden sąsiad robił drugi nie.. my też nie bo nam nie przeszkadza struktura piasku na ścianach, ale jeśli ktoś ma chopla na punkcie gładkości ścian to pewnei będzie robił gładzie. Dużo też zależy jak drobny piasek kupisz.

 

Dzięki B@ha !

 

Mi chyba też struktura piasku będzie pasować jeśli nie byłoby nierówności.

 

A możesz powiedzieć tak orientacyjnie ile to metrów kwadratowych może wyjść ? No i ile na materiał jeszcze trzeba dołożyć - materiał to pewnie cement wapno i piasek ? czy coś pominąłem ?

 

Wiesz, zastanawiam się nad wysokością następnej transzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc odnośnie mojej studni to rzeczywiście wywiercili... a woda sie leje i ani kropli jej mniej... czarodziej wziął 200 pln za wyszukanie, a potem 250 pln za metr, utargowałem do 240, miała być woda na 10m +/- 30%, a podobno nie było jej nawet na 20, jak powiedziałem ze max kopią do 25m, to oczywiście na 25 metrach się znalazła :roll: więc to chyba taktyka każdej firmy :evil: No a teraz mają nas w dupie, nie chcą zaglądnąć, nie chcą zobaczyć co się dzieje i jak wygląda temat... Ich to już nie interesuje, bo "oni każdej studni serwisować nie będą"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - grupę - od jakiegoś czasu wieczory i ranki poświęcam wertowaniu forum - przyznaję, że jest to skarbnica wiedzy :D

W tym momencie stanąłem przed wyborem okien - popytałem w Dębicy i mam kilka ofert równowaznych cenowo (różnia do 1 k)

 

1. Vidok - Veka + Roto

2. Adams Mrągowo (Aluplast 4000 + Roto)

3. firma ze Staszowa (uciekła mi nazwa z notatek) Veka+Winkhaus

4. ABM Jedraszek Pabianice -Veka + Roto

 

Veka to wszedzie Perfectline - 5 k

 

Czy ktoś z szanownych "sąsiadów" ma może któreś z tych okien i może coś o nich powiedzieć.

 

Albo może ktoś robi w oknach i chce na mnei zarobić :-? potrzebuje łącznie 17 sztuk (w tym 2 zestawy "balkonowe") :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza

 

Ponieważ cenię sobie Twoje zdanie rad bym usłyszeć co myślisz o grubości ścian lukarn. Czy steropian 10 + deska 3,2 + wełna ok.9-10 to wystarczająca izolacja termiczna ?

 

Zdanie innych forumowiczów również wyczekiwane :wink:

 

Jonasz odpowiem Ci może przykładem

 

Do niedawna masowo były stawine domy w technologii pseudo konadyjskiej - tzw. Namysłów. Technologia ściany zewnetrznej przedstawia sie tam następująco. - płyta wiórowa 32mm; wełna mineralna 15 cm; płyta wiórowa 32mm, wiatro izolacca deska 24 mm na pióro/wpust. jak widzisz izolacja termiczna ma tutaj 15 cm i powiem Ciż e w zupelności to wystarcza. Mieszkałem w takim domu 28 lat. Było normalnie:) ale po zmianie okien na plastiki - było gorąco.

Były także budynki które miały docieploną ściane zewnętrzną 8cm styropianu (w tych to już była sauna).

 

Takli układ ściany ma jednaj jedną zasdniczą wadę (nie ma możliwości akumulacji ciepła[ceramika]) czyli bardzo szybko sie nagrzewa ale i także bardzo szybko wychładza. Tak więc Twoja izolacja która proponujesz bedzie aż nadto. jak sądzę styropiann jest wypęłnieniem rusztu drewnianego (kantówki 10x10) na to deska i wszystko docieplone wełną min (ja zrobiłbym to inaczej wełna wypełnieniem i wełna dociepleniem)

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sebo za odzew.

 

Stan obecny jest taki: kantówka 10x10 jeszcze niczym nie wypełniona, na to deska a od zewnątrz styropian 10 (zagruntowany nie otynkowany jeszcze).

No i mam obawy czy jak wypełnię kantówkę wełną to wystarczy. Bo jeszcze mam możliwość nadbicia kantówki (np. deską 3,2 cm) tak żeby weszło więcej wypełnienia (np. 13,2 cm zamiast 10 cm).

No ale rozumiem że nie jest to potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za zaufanie, Jonasz :D

zdaje sobie sprawe, ze przy lukarnach pole manewru bywa ograniczone

a kazdy chce u siebie wykonac wszystko perfekcyjnie

jesli mam opiniowac to:

mysle, ze wybrałes optymalnie to co w tym wypadku mozna zrobic

/porównaj to z gubościa np. drzwi ... czy grubością i izolacyjnością dwu szyb w oknie/

powierzchnia scian lukarn jest niewielka - więc mysle ze to co planujesz jest wystarczające - nadbicie deski od wewnątrz tez ma sens aby to tynkowac jakims tynkiem na siatce a tynk nie powodował obwisu wełny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mowa o lukarnach...

Mam zamiar zalozys welne od wewnatrz i potem jakas plyta g-k czy cos i z tym sobie poradze (chyba).Problem jest (chyba problem) z tym,ze sa juz zrobione obrobki blacharskie na same dechy.I co z tym trzeba teraz zrobic???Podobno sie obrobki robi po tym,kiedy scianki lukarn sa juz gotowe-tynk,ocieplenie czy cos takiego.To co?trzeba odwalic te obrobki?) .Jest dachowka jesli ma to jakies znaczenie.Radzcie rodacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóz ...

wydaje mi sie , ze masz racje farida

najpierw scianki lukarn prawie na gotowo, a potem obróbki

na koniec szlif - czyli warstwa elewacyjna /farba, putz/

 

z ciekawostek

 

dzis Leszek Miler powiedział, ze kiedyś wyraził opinie , że Ziobro jest zerem

dzis przeprosił i powiedził ze kiedyś przeszacował Ziobre ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...