Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

aga2302

 

Widzę, że dane dotyczące naszej Kornelii masz bardzo dokładne. :D Zastanawialiśmy się nad podniesieniem ścianki kolankowej o 2 pustaki z BK jednak w ostatnim momencie z tego zrezygnowaliśmy. Efekt widziałaś.

Widzieliśmy w kilka domów z podniesioną ścianką kolankową i zapewniam Cię, że nie wygląda to zbyt ciekawie -można to zobaczyć choćby w Matysówce. Również krężyna która jest nad drzwiami wejściowymi i nad salonem podnosi dach - jeśli jest za wysoka nie ma wtedy żadnego zadaszenia drzwi wejściowych.

 

Aga2302 mam do sprzedania jętki strugane, które nam pozostały, jak i również kilka kantówek 12x12. Może jesteś zainteresowana? :wink:

 

Spytam dzis teścia??Bo to on drzewo przygotowuje, nie wiem czy ma wszystko czy nie i dam ci znać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis maja prażyć /zapowiadane 34 *C/ - trzeba szukać cienia

i w cieniu, spokojnie słuchac obrad sejmu ...

tam będzie dzis gorąco ...

 

albo tak jak Ci dwaj panowie, ławeczka w plenerze, ładne widoki, pełny relaks ...http://img.stopklatka.pl/wydarzenia/36000/36600/36619-05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dziekuje wszystkim za informacje. chyba bedzie sie trzeba wkoncu zdecydowac na jakas ekipe i spisac umowe :) tylko jak to zrobic jak nie wiadomo kiedy bedzie pozwolenie???

 

A ja z żadną ekipą nie miałem podpisanej umowy, a obecnie 6-ta pracuje...

Natomiast zakres prac trzeba sobie dokładnie ustalić.

Przy fundamentach to najprostrze, gorzej jest później, jak prace są złożone i samemu nie wiadomo do końca co w szczegółach będzie do zrobienia. Wtedy wykonawca zawsze może się wyprzeć, że tego nie miało być...

 

Co do fundamentu to umówiłem się z wykonawcą że będzie pomalowany 2 x dysperbitem, ocieplony styropianem, obłożony folią kubełkową a w razie potrzeby założony drenaż oraz wsparcie ekipy łopatami przy zasypywaniu fundamentu przez spychacz. I na taki zakres miałem wycenę. Po zrobieniu wykopów i wizycie geotechnika i kierownika budowy okazało się że drenaż nie jest potrzebny, natomiast za namową sąsiada zdecydowałem się na dodatkowe zaciągnięcie styropianu klejem z siatką (niby przeciw myszom... :o ). Na temat ewentualnej korekty ceny nie było rozmowy, zapłaciłem ile ustaliliśmy na początku.

Schody wejściowe, tarasy, opaska odbojowa nie wchodziły w zakres ustaleń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem takie ekipy:

1. fundamenty, mury, stropy, kominy, schody wewnętrzne

2. więźba dachowa i łacenia

3. ocieplenie lukarn i ściany szczytowej

4. krycie dachu

5. kanalizacja

6. wylewki

 

Wszystkie ekipy polecone przez znajomych. Jedynie do wylewek wziąłem firmę poleconą jakiś czas temu na tym forum. Okazało się to całkowitą porażką - najkrócej rzecz ujmując, bo pisać by można na ten temat bardzo długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wg mnie BARDZO DOBRĄ ekipę z Brzozowa. Ekipa fachowa, słowna, nie pijąca, komunikatywna :wink: jedyną wadą ich jest cena. Zdaję sobie sprawę że nie są tani ale moja budowa idzie niemalże bezboleśnie. Siedzę sobie w pracy, od czasu do czasu podrzucę materiały na budowę i... wieczorami oceniam postępy ich prac. Codziennie jestem zaskoczony jak dużo (i fachowo) zrobili. Brygada przed moja budowa sprawdzona była przez moich szefów i u nich też byli na "piątkę". Polecam ich bardzo choć wiem że dla szukających ekipy "po cenie" to nie ten kierunek.

Aha, i jest to ekipa która robi cały dom do stanu surowego tj:

- fundamenty

- ściany

- dach

Uważam to jako WIELKĄ zaletę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...