Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

Ma być tak z 30-max 40 cm od ziemi :)

 

Zdjecie zrobie to wam podesle tego bydlaka:) - zeżarł mi już futryne z drzwi wejsciowych :evil: Do budy nie pójdzie za skurczybyka - siedzi na wycieraczce i grożny jest tylko na schodach( ponad 1,5 m nad terenem:))

Wzięty dla odstraszania saren i zwierzyny polnej - na razie się sprawuje. Pomimo że 3 miesięczny (swóją inteligencja nie grzeszy) umie skubany upomnieć sie o wodę - bo przez przypadek siadł na misce pupom:).

Daje się kompać i słucha Pana - tego nauczyła go mama :) no i kocha koty :-? :wink:

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

A to nasze to suczka. Figa.

Baru: Dlaczego beagel?

Miał byc pies średniej wielkości, o krótkiej sierści. Zobaczyliśmy beagle'a i spodobał się nam. Taka melancholijna fizjonomia. Poczytaliśmy o cechach charakteru no i wyszło, że powinno być ok. Jego ruchliwosc (Sebo - masz rację :) ) - na działce jest miejsce do wyżywania się, mamy nadzieję, że nie zniszczy nam ogrodu zanim dorośmie. (Dzisiaj co prawda musiałem siatką ogrodzić młode magnolie.) No i będziemy zmuszeni do spacerów. Terenu wokół też nie brakuje a nam to wyjdzie na zdrowie.

 

Mamy ją , trzeci dzień. Początek (mam nadzieje, że tylko początek) nie jest łatwy. Uczymy się jej rytmu dnia i nocy. Jest zupełnie inaczej niż było :-? (Własnie przyszła ze swego legowiska i śpi przy moich stopach. Miłe to :) )

 

A w dzień było tak:

http://www.maciejon.republika.pl/images/Beagle1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cbartek

metalowe kupione w Mariocie na Nowym Miescie, poniżej 2000 zł. Ościeznica drewniana. Szybka pośrodku podłużna, nieduża, ze wzorkiem na szkle, ładne, złoty dąb.

 

Dzieki za namiary.

Drzwi będa jednak robione u stolarza, całe z debu. Natomiast w Mariocie maja spoko ceny bram garażowych.

Pozrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś kończą się wakacje - więc wypada ładnie sie przywitac ...

co niniejszym czynie

miłego dnia !:D

...kto miał wakacje ten miał ;)

mimo wszystko dzień dobry!

Napewno niektórzy już robili odbiór budynku, teraz i nas to czeka, powiedzcie jakie mogą byc myki, na co zwrócić uwage poza dostarczeniem niezbędnych papiórków?

 

pozdro

B@ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B@ha odbiór domku jednorodzinnego to przeważnie tylko formalność.

Musisz mieć zebrane wszystkie protokoły z zakończenia robót (przyłącza), zerowania elektryki, kominiarski, mapkę powykonawczą, wypełniony dziennik budowy i oświadczenie kierownika. Składasz to do nadzoru budowlanego a za parę dni przychodzisz po pismo, że nie wnoszą zastrzeżeń.

I to wszystko.

Całą odpowiedzialność za to co masz zrobione ponosi kierownik budowy.

 

pozdrawiam i życzę miłego dnia wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie - same widzę prawie nowości na forum.

 

Co raz więcej widzę właścicieli psów a najlepsze, że takie bigielka ma mój szef

i nam czasem zostawia pod opieką choć ze względu na moje skłonności do tresury

jak widzi, że ją ćwiczę to zabiera do swojego pokoju.

Ruchliwość - 10 a szkody w firmie to wykładzina , ekran komputera i jakieś drobnostki nie wiem jak w domu ale mnie słucha haha.

 

Temat Bieszczady - uwielbiam ale ja już po połoninie nie spaceruję - byliśmy z rodzinką tam po raz n-ty raz i chyba było najlepiej.

Jazda terenówą po terenach całkiem dzikich i trudno dostępnych bo drogi zakazane tylko za pozwoleniem a piechotą straszne odległości i bez przewodnika

można nie trafić.

I było super raz nas w Sanie znosiło i raz zakopka w błotku i się udało jakoś wrócić

a w nocy ucieczka dzieciaków z góry przed jakimś zwierzakiem bez identyfikacji bo ciemno straszeczne było haha.

 

Wogóle było super .

 

Temat na niedzielę - żużel wreszcie będzie w Rzeszowie prawdziwy mecz

z prawdziwymy emocjami .

 

O pracy nie będę pisał bo takie rzeczy się sprzedają, że sam nie wiem co się dzieje.

 

Poza tym wszystkim co na górze pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Temat na niedzielę - żużel wreszcie będzie w Rzeszowie prawdziwy mecz

z prawdziwymy emocjami ...

fajno, ze wpadłes Wojtku

mecz własnie się zaczął ...

nie tyle obsada zawodnicza jest tak ciekawa ... jak sędziowska ...

sędziuje wyjatkowo "ciekawy" sędzia - taki co potrafi wypaczyc wynik meczu, dał juz przykład na to ze wie jak to zrobic ...

miejmy nadzieje ze dziś nie wykręci kolejnego numeru ...

 

a to stoły które kiedyś obiecałem gdy "aparaty" wrócą ...

http://img108.imageshack.us/my.php?image=stoy001xj4.jpg

http://img168.imageshack.us/img168/4224/stoy005eq0.jpg

http://img341.imageshack.us/img341/6137/stoy003tt6.jpg

http://img517.imageshack.us/img517/6123/stoy009qo8.jpg

http://img265.imageshack.us/my.php?image=stoy012cw0.jpg

 

wklejam je m.in. dlatego, ze ktos powątpiewał, ze mozna z desek poszalunkowych zrobic meble /blaty 2 stołów sa z takich desek -

ale to nie jedyne przykłady wykorzystania takich desek .../

i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Czy ktoś z was nie chce przypadkiem jeżyn? Bo ja nie mam czasu ani chęci na zbieranie i robienie przetworów - mam tego cholerstwa w strasznych ilościach, opadają stadami...

 

Eh, Ty Baru, tak marnujesz co najlepsze? :o ;)

 

LIKIER JEŻYNOWY:

 

1,5 kg jeżyn

1 kg cukru

1 l spirytusu 96-procentowego

 

Dojrzałe, dorodne jeżyny przebrać oczyścić z szypułek.

Następnie zmiksować.

Wsypać cukier dokładnie wymieszać pozostawić na 2 dni.

Potem wlać spirytus i ponownie dobrze wymieszać.

Po 3 dniach przecedzić przez gęste sito wyłożone co najmniej podwójnie złożoną gazą lub przez filtr do kawy.

Pozostawić na tydzień, aby mieszanina się ustała.

Gdy osad opadnie na dno, a płyn stanie się klarowny, ostrożnie przesączyć płyn przez bibułę filtracyjną.

Zlewać do butelek z zakrętką.

Odstawić na pół roku.

 

I co? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Odstawić na pół roku.

 

I co? :)

Słoneczko

mysle, ze niezłe - dla cierpliwych ...

jak dla mnie - to musiało by sie macerowac znacznie krócej ...

poł roku to szmat czasu - wiele moze sie zdarzyc ...

 

Marma przegrała u siebie - zasłużenie

sędzia był OK

gratulacje dla Leszna

 

acha

jest jeszcze na czasie zrobic nalewke z liści wiśni i owoców aronii

też mniamuśna ... a spozywac można znacznie wcześniej od jeżynówki

 

a dziś kolejne wędrowne ptaki - mam nadzieję - powróca do swego gniazda ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farida

mysle, ze 150 l bedzie optymalna /najbardziej powszechna/..........

 

Czy te 150 to pojemnosc calkowita tej beczki czy tz. robocza?? (chodzi o betoniarke-dla niewtajemniczonych :) ). Bo taka na 200 to straszna landara jest :o .Ktos mnie namawia,zeby kupic wieksza a potem wyporzyczac i bede miala z tego dodatkowy biznes( :lol: :lol: ) ,a malej to raczej nie pozyczaja :roll: . Dla mnie tez taka 150tka wydaje sie maksymalna i optymalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...