Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Czas sie zapisac :)

Witam wszystkich podkarpackich gorali i nie tylko :)

Pozdrawiam.

witamy na forum

:evil: wsciekla jestem jak nie wiem co cieśle przeniesli termin na polowe września wrrrrr nie chce mowic jak sie zdenerwowalam,ale glową muru nie przebije prawda,myslalam że jak wrroce za trzy tygodnie to popatrze na piekny dach a tak co nici............ :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Myślałam, ze będzie płacz i tęsknota za mamą a tu nic...

:D

Farida

mysle, ze 150 l bedzie optymalna /najbardziej powszechna/..........

 

Czy te 150 to pojemnosc calkowita tej beczki czy tz. robocza?? ...

to objetość robocza - po lej

całkowita jest większa

kiedys stawki za wypożyczenie betoniarki były takie ze tyle ile zarabiał na dniówkę murarz - kosztował dzień pracy betoniarki

ale z chwila kiedy kupno betoniarki nie stanowi problemu - stawki prawdopodobnie sie zdewaluowały

niemniej wypożyczanie jest ryzykowne z powodu częstego grzebania w wyłacznikach czy wtykach przez przypadkowych "elektryków" / na budowach zdarzają sie rózne wtyki /16 A, 32 A, płaskie okrągłe, 4 palcowe, pieciopalcowe/ i czesto robi sie tam zamiany

do betonowania dużych gabarytów /stropy fyndamenty/ polecałbym 250l

do zaprawy wystarcza 150 l

witaj greyw zaczynasz przygode z budowaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoneczko!

Dzięki za przepis, ale chyba nie przeczyatłaś ze zrozumieniem: :wink: :p nie chce mi się tego zbierać!! Nie mam czasu! No chyba, że se jakoś wytresuję choleryny i będą opadały prosto do wiaderka - to wtedy mogę raz dziennie się przejść, podstawić pojemnik... :D

Ale jak Ty jesteś chętna i czasowa - to zapraszam.

Brzoza!!

Stoły fantastyczne!! Jak też taki chcę!! Do kuchni mi jest stół potrzebny!! Przyjmujesz zamówienia?? Pliisss... dla rodziny patologicznej :p nie zrobisz?? I jakieś siedzonka do tego od razu... 8)

Wiola!

Wylzuj! I ciesz się, że nie płacze. Moja najstarsza ryczała w przedszkolu póltora roku, średnia poszła bez mrugnięcia okiem - mimo, że nie miała jeszcze wtedy 3 latek, a bliźniaczki to w ogóle fajnie miały: nie dość, że przedszkole i panie znały w zasadzie od urodzenia, to jeszcze we dwie w grupie - wiadomo - raźniej.

U nas wczoraj tylko lekki stresik był, bo najstarsza zakończyła nauczanie początkowe i poszła do 4 klasy, a jedna z mam narobiła paniki, że ta pani to ostra strasznie jest i dzieci się jej boją... Młoda wyszła zadowolona i mam nadzieję, że za jakiś czas nie przyznam racji panikującej mamie.

Pozdrawiam wszystkich z rana - zimno i mokro, brrrrr... czyżby to już jesień?? Czas kominek odpalać :o Macie jakieś wieści pogodowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobote - I miejsce na zawodach wędkarskich - Amur 6.38 kg - 79 cm :)

No żesz w twarz! Sebastian! Moje gratulacje!!

A tak btw - rybka z powrotem do wody czy ją ktoś spożył??

 

Kruszeje w mojej zamrażarce - równo 4 kg czyściutkiego i delikatnego mięska :) A co do połowu - 15 min nerwówki - bo był na delikatnym zestawie - a co do roboty - to zeszło 4 godziny z oprawieniem gada :-?

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Baru Ja to sie ciesze ze pada- woda bedzie :)

Do końca tygodnia ma tak byc - uff-

 

Ja też cieszę się z tego deszczyku :) Pada sobie na mój świeżutki strop. :)

 

W sobote - I miejsce na zawodach wędkarskich - Amur 6.38 kg - 79 cm :)

 

POGRATULOWAĆ!!!

A zdradzisz nam co to za zawody? Kiedyś miałem przyjemność obsługiwać Memoriał Brydaka na Wisłoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w ten cudny ranek!! :D

 

Gratuluje Wedkarzą!(podobno obrazaja sie kiedy nazywa sie ich rybakami-co mnie sie czesto zdaza).

 

A mozecie i mi pogratulowac?? (plis,plis.plis)Maz kupil mi sliczne ,czerwone cacko-zeby mi nie bylo smutno-cichutko pracuje,niewiele "pali".podobno kobietki sa szczesliwe kiedy dostaja prezenty!

brzoza,podobno w naszych okolicach za wypozyczenie betoniarki placi sie okolo 50 zl za dniowke.Slyszalam o kwotach i 100 zlotych :o .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farida!

No ja oczywiście też!!

I też chcę!! Ale nie małe, bo się do małego nie zmieścimy!! A kolor to już obojętny (ale lepszy byłby jasny bo ciemny to masakra :wink: brudny wiecznie i nagrzewa się w lecie okrutnie). :p :lol:

Ehhh... dać babie palec, a ona od razu rękę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pędzel - a były to zawody - elimnacje do oglnopolskich

 

Puchar Prezesa Skanska :)

 

Nasze firmowe :)

 

5-7 Pażdziernika jade na kanał Szymoński - ciulate łowisko jak trza.... (wąskie, betonowe i owocujące w samą drobnice) nie omieszkam Was poinformowąc że zająłem... ostatnie miejsce :)

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farida!

No ja oczywiście też!!

I też chcę!! Ale nie małe, bo się do małego nie zmieścimy!!.........

 

Baru,ale my nie wchodzimy do betoniarki,zwlaszcza w wiecej osob :o :o :o :o ,tylko mieszamy beton .Czy ktos jeszcze wchodzi??(moze o czyms nie wiem :roll: ).A dla zainteresowanych-bo juz zaczyna sie dyskusja o kolorac-to byly jeszcze niebieskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza!!

Stoły fantastyczne!! Jak też taki chcę!! Do kuchni mi jest stół potrzebny!! Przyjmujesz zamówienia?? Pliisss... dla rodziny patologicznej :p nie zrobisz?? I jakieś siedzonka do tego od razu... 8) ...

Baru - dziękuje :D

właśnie kończymy II partie wyróbów - ale pleców juz nie czuje :)

(robimy równiez siedzonka)

a serio stolarz robi wyłacznie z powierzonego materiału a jesli wpadają mu "szybkie tematy" typu na wczoraj podbitka dachowa ...to czasem czeka sie w kolejce dość dlugo ...

 

Sebo gratuluje połowu - niezłej sztuce dałeś rade

...brzoza,podobno w naszych okolicach za wypozyczenie betoniarki placi sie okolo 50 zl za dniowke.Slyszalam o kwotach i 100 zlotych :o .

 

Farida nie sądziłem, ze te "bajońskie" kwoty funkcjonuja do dziś ...

dletego ze sporo prac przejęły agregaty tynkarskie i do jastrychu - które nie tylko mieszaja lecz i podaja zaprawe

 

a wpogodzie szykuje nam sie ulewny tydzień ... byle nie wylewny ... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a wpogodzie szykuje nam sie ulewny tydzień ... byle nie wylewny ... :-?

Nie mówcie o pogodzie. Przywieźli mi dzisiaj drzewo na więźbę. Mokre wszystko jak cholera. Trochę się boję bo na razie zrzuciłem je z samochodu na palety ale nie zdążyłem powsadzać przekładek (i tak spędziłem dwie godziny w deszczu). Doradźcie czy przekładać je szybko czy poczekać aż trochę przestanie padać - ponoć do piątku nie ma co na to liczyć? Straszą, że będzie gnić :roll: Tyle kasy :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...