Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

A dla zainteresowanych-bo juz zaczyna sie dyskusja o kolorac-to byly jeszcze niebieskie.

błahahahahaha - i to mnie właśnie zmyliło!! U nas kręciła się właśnie niebieska, nie zarejestrowałam jakoś nigdzie czerwonej.

 

Brzoza!

Chcesz powiedzieć, że ze stołu nici?? :cry: Mam co prawda jeszcze trochę desek post-budowlanych, ale obawiam się, że mogą służyć już tylko jako rozpałka do kominka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

... Doradźcie czy przekładać je szybko czy poczekać aż trochę przestanie padać - ponoć do piątku nie ma co na to liczyć? Straszą, że będzie gnić :roll: Tyle kasy :o

nie wiem jaki kupiłes rodzaj

jesli to sosna - nieprzełożona szybko zsinieje ... /czarne plamki powierzchowne równiez niewykluczone)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Brzoza!

Chcesz powiedzieć, że ze stołu nici?? :cry: Mam co prawda jeszcze trochę desek post-budowlanych, ale obawiam się, że mogą służyć już tylko jako rozpałka do kominka

Baru

jakby to ując

trzeba je odkryc (czyli przestrugac z grubsza) aby zobaczyc czy nie sa zarobaczone i spekane

jesli OK to blat można myslec zrobic

natomiast te budowlane sa na ogół miekkie

na obwódke pasuje miec coś twardego (dąb jesion, klon,ostatecznie brzoza czy owocowe)

a na nogi (jesli boczki) gruba decha ok 4 cm

a jesli nogi toczone to jakies twardzsze krawędziaki 10 x 10 cm minimum

czyli jesli masz deski sosna, jodła, świerk 32 mm to masz ok. 75 - 80 % materiału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wklejam je m.in. dlatego, ze ktos powątpiewał, ze mozna z desek poszalunkowych zrobic meble /blaty 2 stołów sa z takich desek -

ale to nie jedyne przykłady wykorzystania takich desek .../

i

Fajne.Ale powiedz,czy Twoj stolarz nie plakal nad jakimis nozami??Jak te deski "odkrywaliscie"? Jakims recznem strugiem? Z moich poszalunkowych desek nikt nic nie chce zrobic-bo beton,choc wiekszosc byla oslonieta podczas szalowania folia budowlana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpadłam na chwilkę żeby się tylko przywitać i powiedzieć że wreszcie znalazłam prace :) tylko na 5 miesięcy ale zawsze coś :wink:

pogoda okropna :-? a my nadal ślęczymy przy elewacji

dom jest już docieplony, położona jest też siatka teraz trzeba jeszcze nałożyć drugą warstwę kleju i grunt

 

pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farida

deski z betonu oczyściłem z grubsza szczotka drucianą, szpachelką i zmiotką

tępienie sie nozy w strugarce - grubościówce to normalna sprawa

gorzej jeśli w desce utkwi gwóźdź czy mały kamyk - wtedy nóż zostaje wyszczerbany - to jest problem ... ale nie znaczy to ze tego nie da sie naprawic

dlatego deski przed struganiem należy dokładnie przeglądnąć na obecnośc gwoździ czy innych twardych przedmiotów

samo ostrzenie noży /3 szt/ wraz odkreceniem i ponownym zamontowaniem i ustawieniem to 1 - 1,5 godziny pracy /zakładająć ze stolarz ma szlifierke przystosowaną do ostrzenia noży/- czyli zadne mecyje :)

ja miałem coś ponad 1 m3 desek pobudowlanych i po ich ostruganiu noże były ostrzone

natomiast oprócz masówki iglastej miałem tez nieduze ilości innych gatunków drewna - to juz tak dla kosmetyki aby ozdobić te masówke

 

ja mysle ze kazdy stolarz powinien miec wykalkulowane ostrzenie noży - i o te stawke /1,5 godz pracy plus cos grzecznościowo za fatyge/ sobie ostrzyc

ale jak widac sa paniska ...

pomysl co by to było gdyby fryzjer grymasił ze ktos ma za długa broda i odmawiał golenia pod pozorem ze musi pózniej brzytwe ostrzyc ...

witaj _Beti_

pogoda nas nie rozpieszcza ...

trzeba to niestety wkalkulowac w "koszty własne"

gratuluje znalezienia pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja wszystkich w ten deszczowy dzień. Wcozraj u nas spadło 56 mm. Po trawniku chodzi się jak po gąbce :) Z deszczu sie cieszymy, i to bardzo. Suczka mniej ;)

 

tomasz3211: My zdecydowaliśmy sie na rynny metalowe. Pamiętam, ze sporo czytałem o tym na Forum. Opinie były różne - jak zwykle. Duże negatywne wrazenie zrobiły na mnie zdjecia w jednym z wątków. Były to plastikowe rynny po kilku latach, wypłowiałe do białego od słońca.

 

Słoneczko: Ładny ten Twój domek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co do rynien to jeszcze nie mam ale zamówiłem stalowe powlekane.........

W każdym bądź razie dylemacik PCV czy metalowe przerabiałem :wink:

Pozdrawiam.............

 

Kurcze, a ja zamówiłem pcv (Wavin) i teraz nie mam pewności czy dobrze zrobiłem. Przyznam się że temat nie do końca przerobiłem i zdałem sie na sprzedawcę który powiedział mi tyle że są dobre bo głębokie, nie odbarwią się i stosunkowo tanie. Ale może jednak metalowe powlekane? Macie informację jak pcv do powlekanych mają się cenowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...