Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

Yyyyyy a ja rano jak wyszłam - wiecie skąd - po nocy to mnie osłabiło! Samochód bielusieńki, ja ledwo łapami ruszam a tu jeszcze taka niespodzianka, brrrrr...

Wróciłam do domu, przespałam się ze 4 godzinki i stwierdziłam, że najwyższy czas zrobić porządki przed zimą naokoło domu. Wszystko by było ok, gdyby nie to, że buty mi przemokły, palce u nóg prawie zamarzły... :evil: ledwo dokuśtykałam do domu. Ale coś jednak udało mi się zrobić, nawet poplewiłam jeszcze trochę - teraz czasowa jestem, przedtem wiecznie mnie w domu nie było.

Jak myślicie - uda mi się jeszcze kosiarę odpalić tego roku? Bo strasznie zapuściliśmy trawnik i nie wiem co będzie na wiosnę jak teraz tego nie przejadę kosiarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Yyyyyy a ja rano jak wyszłam - wiecie skąd - po nocy to mnie osłabiło! Samochód bielusieńki, ja ledwo łapami ruszam a tu jeszcze taka niespodzianka, brrrrr...

Wróciłam do domu, przespałam się ze 4 godzinki i stwierdziłam, że najwyższy czas zrobić porządki przed zimą naokoło domu. Wszystko by było ok, gdyby nie to, że buty mi przemokły, palce u nóg prawie zamarzły... :evil: ledwo dokuśtykałam do domu. Ale coś jednak udało mi się zrobić, nawet poplewiłam jeszcze trochę - teraz czasowa jestem, przedtem wiecznie mnie w domu nie było.

Jak myślicie - uda mi się jeszcze kosiarę odpalić tego roku? Bo strasznie zapuściliśmy trawnik i nie wiem co będzie na wiosnę jak teraz tego nie przejadę kosiarką.

 

Laska nic się nie przejmuj trawie nic złego się nie stanie

Przejedzieesz z wiosny i będzie ok

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie koledzy.

 

Jeżeli będziecie mieli chwilkę to zerknijcie na domek atlas z dobrych domów. Każda opinia mile widziana, a najlepiej jeżeli już ktoś budował taki domek lub jest w trakcie budowy to jeżeli byłaby taka możliwość chętnie bym go obejrzał od środka w realu.

http://www.dobredomy.pl/?id_project=32

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Ciągle szukam wymarzonego projektu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Ciągle szukam wymarzonego projektu.....

i chyba masz kasy jak lodu - kiedy wynajdujesz takie dziwadła ...

strop i więźba nieźle szarpna po kieszeni ...

zacytuję Ci jakie "rodzyki" trafiaja sie w takich przekombinowanych projektach

Drodzy Atlasowicze, interesują mnie koszty kotew dachowych, o których piszecie, że kosztowały co niektórych z Was majątek. Jakiego rzędu to są koszty jeśli oczywiście możecie podać. Pozdrawiam.

 

No cóż jeżeli chodzi o mnie to koszt kotew + płaskowniki do więźby wynósł 3200 zł netto i to po wielu negocjacjach i delikatnej znajomości. Tak naprawdę nikt z budujących ten domek nie zdaje sobie sprawy jaki to jest koszt dopóki nie dojdzie do tego etapu prac. Tak dla wyobrażenia sobie jak to moze wyglądać podaję wagę jednej kotwy = ok. 60 kg. Ale bez nich krokwie kalenicowe nie utrzymają się. Są naprawdę potężne.

http://images31.fotosik.pl/32/380d2f9f4a1c9743.jpg

http://images29.fotosik.pl/106/f4327be3dc5866d3.jpg

http://images32.fotosik.pl/32/a167e9e9644895d3.jpg

temat - Atlas z Domusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacytuję Ci jakie "rodzyki" trafiaja sie w takich przekombinowanych projektach

http://images31.fotosik.pl/32/380d2f9f4a1c9743.jpg

 

:o :o :o Nawet nie chcę myśleć ile kosztuje dach z takimi dziwactwami. Inwestorom budującym pierwszy raz takie błędy w wyborze projektu zdarzają sie i będą się zdarzać. Dobrze tylko że trafiają np. na Brzozę. ;)

Miłego dnia życzę wszystkim!!!

Pozdrawiam, Pedzelito

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Pędzelito:D

wielu z szukających projektu kieruje sie wyglądem zewnętrznym a pomija funkcjonalność czy koszty pewnych "księżycowych" rozwiązań

zacytuje innego forumowicza, któremu było dane zapłacić za strop w omawianym projekcie czyli Atlasie...

 

Strop jest skomplikowany i przeprojektowany. Zdaniem wszystkich związanych z budową utrzymałby on pięciokondygnacyjny budynek. Archtekci nie szczędzili stali ani betonu. Byc może jest to spowodowane konstrukcją dachu (brak słupów). Salon nie jest wcale taki mały zwłaszcza iż połączony jest z jadalnią co sprawia wrażenie większej powierzchni. Łazienki nie opiszę gdyż w poniedziałek zalewam dopiero strop. Pozdrawiam Adam

 

http://forum.muratordom.pl/posting.php?mode=quote&p=1460457

 

temat "Projekt Atlas z Domusa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian ty lepiej powiedz jak to wycyrklowałeś żeby tak akurat na Walentynki ???? :D

Noo prawie walentynki, walentynki są przecież 14--tego.

A tak btw mój chrześniak urodził się własnie 14 lutego.

 

Tomek; Baru

 

Ha - zobaczymy kiedy odpali ten fajerwerk :)

Pan lekarz orzekł niejednoznacznie (bo ponoć nigdy nie można liczyc że jego diagnoza to 100% pewnośc) że ma być chłopiec. Choć zaraz po tym dodał że on miał przez 9 miesięcy dziewczyne i... wyskoczył facet :)

 

Co do cyrklowania to chmm - sami wiecie jak to jest - nie ma że boli.... i tak jakoś się składa ku 1-szej połowie lutego :)

 

Pędzel - prośba - mozesz mi zapodac namiar na swoją drukarnie -bo dzieś mi sie zapodziała twoja wizytówka a chciałbym podesłac Ci klienta (tak co go dobrze potraktujesz???:)

 

Brzoza- - od 4 tygodni Firma Ferrum milczy - nie odpowiada na maiale (zreszta nie dochodzą) nie podnosi sluchawek - nie wywiązuje się z zamówień, olewa wszystkich dookoła- podejrzewam upadłość.

 

Pozdrawiam serdeczniuchno - szczegolnie moją ulubiona Baru :)

 

Acha jeszcze nowina - złożyłem zamówienie na kabel - będę miał łaczność ze światem także z domu (mowa o intenecie:))

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian!!

dzięki :oops: :lol:

 

Korsarz!

Brzoza ma rację - udziwniany dach naprawdę bardzo dużo kosztuje. Poza tym nie napisałeś ile was będzie mieszkać w tym domu. Jeżeli 4 osoby - ok, każde dziecko ma swój pokój, wy sypialnię. Ale jeżeli jest Was więcej - kicha się zaczyna. Nas np jest 6 sztuk :lol: - mamy na górze 4 pokoje (starsze dziewczyny mają swoje pokoje, pokój bliźniaczek ma coś koło 23m w podłodze i jest największy).

Mała kuchnia - mało szafek do upchania różnych kuchennych rzeczy, spiżarka też nie gigant, więc i tam nie wiadomo co nie wejdzie...

Przemyśl to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Baru - trzymam kciuki za poszukiwanie pracy - z moich obserwacji wynka, ze kto szuka ten znajdzie.

Procent znajomych bezrobotnych "bo się im nie opłaca" jest wysoki, chyba przyzwyczailiśmy się (jako Polacy) do bezrobocia.

 

Myśmy zamknęli dom przez zimą. Dach jest, okna są od tygodnia. Plan na rok 2007 wykonany, można się byczyć (i zbierać kasę).

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich utrudzonych i nie.

Wiecie,moze zapomnieliscie,ale taki osobnik wybierajacy projekt swojego przyszlego gniazda to ma przechlapane...A i tak co by nie wybrac to na 90% bedzie nie dokonca to :( .Z ta prostota "na oko" to tez nie dokonca tak.Ot,chocby moj .Na oko prosty,bardzo nawet.Jak przyszly papiery i wzieli sie do roboty to wyszlo pare niespodzianek.Najlepiej to chyba poczytac dzienniki budowy i pojsc na latwizne.Albo prosic biura projektoweo podeslanie dodatkowej dokumentacji i kazdy projekt dac do przejzenia jakiemus staremu wyjadaczowi budowlanemu.Jest tez drugie wyjscie.Nakosic jakiejs kasy i nie przejmowac sie niczym oprucz tego zeby sie domek podobal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Baru - trzymam kciuki za poszukiwanie pracy - z moich obserwacji wynka, ze kto szuka ten znajdzie.

Procent znajomych bezrobotnych "bo się im nie opłaca" jest wysoki, chyba przyzwyczailiśmy się (jako Polacy) do bezrobocia.

 

Myśmy zamknęli dom przez zimą. Dach jest, okna są od tygodnia. Plan na rok 2007 wykonany, można się byczyć (i zbierać kasę).

Pozdrowienia.

 

Ale Ci fajnie że się byczysz- ja zasuwam i jeszcze musze przyspieszyc bo zostało mi 102 dni :)

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...