Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Potrzebuje dekarza od dachowki, a i zaczal mnie tez sterowac facet od komina klinkierowego. Ach Ci wykonawcy zawału przez nich mozna dostac. Tak dobrze nam szła ta budowa i ... zdechło. Mam nadzieje ze mimo wszystko uda sie przykryc dom przed nowym rokiem. Jezdzimy teraz za wycena okien. Ktore polecacie - Bylam w KSM, Vidok i MS pomorska fabryka okien - maja super tylko cena... :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Komin Z klinkieru - znów będzie płacz!!!!!! Sebo8877

 

Sebo, mam nadzieje że nie jest to regułą, myślę że zdarzają sie wyjątki. Przewertowałem "milion" postów na ten temat, zbudowałem i ... dalej żyję w niepewności. :(

Pozdrawiam, Pedzelito

 

Jeżeli twoim głownym paliwem będize drewno sory - prędzej czy później będzie płacz...... Nie życze Ci tego z całego mojego serca - ale wiem co sie stanie po czasie.....

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Komin Z klinkieru - znów będzie płacz!!!!!! Sebo8877

Sebo, mam nadzieje że nie jest to regułą, myślę że zdarzają sie wyjątki. Przewertowałem "milion" postów na ten temat, zbudowałem i ... dalej żyję w niepewności. :(

Pozdrawiam, Pedzelito

Jeżeli twoim głownym paliwem będize drewno sory - prędzej czy później będzie płacz...... Nie życze Ci tego z całego mojego serca - ale wiem co sie stanie po czasie.....

Sebo8877

Na szczęście będzie gaz, drewno (kominek) tylko okazjonalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Komin Z klinkieru - znów będzie płacz!!!!!! Sebo8877

Sebo, mam nadzieje że nie jest to regułą, myślę że zdarzają sie wyjątki. Przewertowałem "milion" postów na ten temat, zbudowałem i ... dalej żyję w niepewności. :(

Pozdrawiam, Pedzelito

Jeżeli twoim głownym paliwem będize drewno sory - prędzej czy później będzie płacz...... Nie życze Ci tego z całego mojego serca - ale wiem co sie stanie po czasie.....

Sebo8877

Na szczęście będzie gaz, drewno (kominek) tylko okazjonalnie.

 

A gaz masz kondensat (włożyłes rurę???) - do gazu bez rury raczej nie pociągniesz tak więc zastanawiam sie po co były koszty( trzebabyło postawić ze zwykłej a nad dachem poprowadziz z klinkieru (POWTARZAM TAka sytuacja może moeć miejsce w sytuacji kiedy mamy GAZ i włożoną RURĘ !!!)

 

Sebo8877

 

- jeżlei okazyjnie to zasada no. 1 - suche drewno zasadan no2 - jeżeli mokre ostro w gary (czyli spalać z nadmiarem tlenu) bez redukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro o kominach to zagadka do rozwiazania.(na szczescie nie u mnie) .

Jest w piwnicy kotlownia z piecem "zebiec"(nawiase mowiac,zaczelo cos w nim cieknac choc ma dopiero 5 lat),nad kotlownia jest lazienka.Miedzy lazienka a kuchnia przez sciane sa ciagi kominowe i wentylacyjnwe.Kratka wentylacyjna w lazience jest zatkana a i piec gazowy tam zainstalowany nie dziala.podlaczony jest jednak do ktorejs wentylacji.I teraz: czasem w lazience jest wyraznie wyczowalny dym.Nic nie widac,nie slychac a czuc.W kuchni nie czuc nic.Macie Znawcy Tematu jakies teorie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gaz masz kondensat (włożyłes rurę???) - do gazu bez rury raczej nie pociągniesz tak więc zastanawiam sie po co były koszty( trzebabyło postawić ze zwykłej a nad dachem poprowadziz z klinkieru (POWTARZAM TAka sytuacja może moeć miejsce w sytuacji kiedy mamy GAZ i włożoną RURĘ !!!)

 

Sebo8877

 

- jeżlei okazyjnie to zasada no. 1 - suche drewno zasadan no2 - jeżeli mokre ostro w gary (czyli spalać z nadmiarem tlenu) bez redukcji

 

Zrobione są tak:

http://images6.fotosik.pl/58/df72f7cd70aab244m.jpg http://images6.fotosik.pl/58/d850893d112575f0m.jpg

Pierwszy (do gazu i went. grawitacyjnej) z wkładem z kwasówki, drugi (do kominka i went. mechanicznej) bez wkładu - wyfugowany zaprawą od środka. Klinkier oczywiście wszędzie pełny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pędzel - dla gazu OK - dla czasowego przepalnia w kominku tez ok - tylko tak jak powiedzialem po garach - dlaczego - kondensat (natrafi na nieocieplony fragment komina z klinkieru(tam będzie bardzo zimno i bardzo ślisko!!!) wykropli sie w tym miejscu i.... nie zostanie podciągnięty przez cegły klinkierowe - tylko spłynie po nich i natrafi na cegłę pełną - tam zacznie się wchłaniać (jak będzi emocno po garach to po czasie zacznei odparowywać) do czasu kiedy będzie go za dużo - w tym iejscu powstaną piekne wykwity!!

 

Sytuacja taka będzie miala miejsce wtedy kiedy będziesz smolił kominek!!!

 

Farida - podejrzewam że allbo pękł komin na styku z wentylacją łazienki!!! albo dziegieć przesączył się do wentylacji łazienkowej i przy niżyu masz smak dymu w łazience

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pędzel - dla gazu OK - dla czasowego przepalnia w kominku tez ok - tylko tak jak powiedzialem po garach - dlaczego - kondensat (natrafi na nieocieplony fragment komina z klinkieru(tam będzie bardzo zimno i bardzo ślisko!!!) wykropli sie w tym miejscu i.... nie zostanie podciągnięty przez cegły klinkierowe - tylko spłynie po nich i natrafi na cegłę pełną - tam zacznie się wchłaniać (jak będzi emocno po garach to po czasie zacznei odparowywać) do czasu kiedy będzie go za dużo - w tym iejscu powstaną piekne wykwity!!

 

Sytuacja taka będzie miala miejsce wtedy kiedy będziesz smolił kominek!!!Sebo8877

 

Nareszcie ktoś obrazowo opisał to cholerne zjawisko. Super Sebo, fachura jesteś!!! Czyli suche drewienko i powinno być dobrze. Jeszcze raz dzięki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...