Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

witam region tym razem z pytaniem :)

 

poszukuję architekta do projektu indywidualnego (adaptacji obory i stodoły). Mam w dużej mierze przygotowaną koncepcję wizualną i rozłożenia pomieszczen, okien, dachu itp (wzorowaną na obecnym podziale murów, które chcę zachować). Poszukuję osoby raczej młodej i otwartej na poszukiwania. I najlepiej nie o cenach warszawskich :)

 

Najchętniej z południowego wschodu województwa (od Sanoka aż po Wołosate:))

 

może ktoś słyszał ? kogoś polecicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

dzień dobry wszystkim

 

marekmarian poszło na priv

brzoza

 

masz racje

dokladnie chodzilo mi o to samo o czym napisales, nie bedzie to kolejny papier tylko pieczatka,

DAFIT zakładam, ze nie masz złośliwych sąsiadów i dobrego autora planu adaptacji (którego planu zagospodarowania nikt nie podwazy)

jesli tak - mozesz zawierac umowe z przyszłym KB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śnieżynka napisała:

 

A Ja chciałam się przywitać

Mam nadzieję że niedługo ruszymy z budową .Pozdrawiam wszystkich.

witam serdecznie :D

 

lolipop20 napisał:

 

Witam

My tez juz niedługo ruszamy z budową , moze za 2 misiące . Mam wycene za robótke domku z jednej firmy na 32000 do dachu czyli :

- fundamenty z ławą i bloczkami

- sciany

- stropy

- kominy

Prosze o opinie czy cena jest dobra

-

witam! proponuję dodać min. 10-15% do wyceny zapasu- abstrahując od wyceny samej . bo może się okazać że któryś etap ulegnie zmianie w sensie technologii wykonania, bo wykonawca zapomniał dodać że ścian działowych nie liczył itp, itd...

sądzę , że lepszym rozwiązaniem byłoby uzyskanie cennika od wykonawcy, tzn. m2 muru tyle i tyle, m2 płyty tyle i tyle, mb fundamentu lub m3 wylanego betonu tyle i tyle....

dom podobny do naszego np pod wzgl. pow. zabudowy i kubatury. nam wychodzi ok. 25000-27000 za fundament , ściany , 2 stropy. w tej kasie niema zebrania humusu i zasypu fundamentu i chudziaka...

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ja chciałam się przywitać :)

Mam nadzieję że niedługo ruszymy z budową .Pozdrawiam wszystkich.

 

witamy pieknie Śniezynke

gdzie planowana lokalizacja budowy ?

... proponuję dodać min. 10-15% do wyceny zapasu- abstrahując od wyceny samej . bo może się okazać że któryś etap ulegnie zmianie w sensie technologii wykonania, bo wykonawca zapomniał dodać że ścian działowych nie liczył itp, itd...

zgadzam sie z Bogusiem

najczęsciej awantura jest o taras, schody zewnątrzne, daszek nad drzwiami czasem przyłacza w budynku typu doprowadzenie powietrza do kominka, rozprowadzenie kanalizy itp.

 

a dziś tj. wczoraj leciały zurawie ...

bardzo wiele kluczy przeleciało w mojej okolicy

chyba to juz wiosne wrózy ... taka prawdziwą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nas przyleciały wczoraj (przedwczoraj :)) bociany :) Zaraz napisałam o tym w naszej grupie. Widziałam je za oknem, tuż za ogrodzeniem. Leciały nisko, chyba ze zmęczenia, nad polem sąsiada. 8-9 ptaków i 1 daleko w tyle.

Chyba przyleciały z potomstwem, bo w zeszłym roku widziałam u nas tylko 2 boćki.

 

Nawet jeśli jeszcze śnieg będzie się odgrażał, wiosna już JEST :):) http://www.stoerche.de/bigstork.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogus33 napisał:

 

witam! proponuję dodać min. 10-15% do wyceny zapasu- abstrahując od wyceny samej . bo może się okazać że któryś etap ulegnie zmianie w sensie technologii wykonania, bo wykonawca zapomniał dodać że ścian działowych nie liczył itp, itd...

sądzę , że lepszym rozwiązaniem byłoby uzyskanie cennika od wykonawcy, tzn. m2 muru tyle i tyle, m2 płyty tyle i tyle, mb fundamentu lub m3 wylanego betonu tyle i tyle....

dom podobny do naszego np pod wzgl. pow. zabudowy i kubatury. nam wychodzi ok. 25000-27000 za fundament , ściany , 2 stropy. w tej kasie niema zebrania humusu i zasypu fundamentu i chudziaka...

pozdrawiam.

 

Dzieki za opinie , w przyszłym tygodniu bede rozmwiał z wykonawcą i bede włsnie chciał dokładnie uściślić zakres robocizny , żeby nie za dużych odchyłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Tak tu u Was miło, że chyba sie przyłączę :D

My niestety jesteśmy dopiero na samym początku długiej drogi do wymarzonego domku, obecnie staramy się o pozwolenie na budowę. Będziemy budować w Budziwoju blisko Rzeszowa, w związku z tym szczególnie witam wszystkich naszych przyszłych sąsiadów :lol: A tak przy okazji może ktoś z Was ma do odsprzedania (lub zna kogoś kto ma) blaszak potrzebny na budowę??

Pozdrawiam Vickey :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

My tez juz niedługo ruszamy z budową , moze za 2 misiące . Mam wycene za robótke domku z jednej firmy na 32000 do dachu czyli :

- fundamenty z ławą i bloczkami

- sciany

- stropy

- kominy

Prosze o opinie czy cena jest dobra

 

Ja mam 26500 za to samo (bez schodow wewnatrz wylewanych i kominy systemowe maja byc). Domek APS 105 z poszerzonym garazem o 1m - 175,5 powierzchnia uzytkowa. Przy okazji dziekuje hunk1 za namiar :)

 

czy ktoś się może orientuje, gdzie można nabyć toi toi na budowe lub cos w tym stylu i jakiej ceny mogę się spodziewać?

 

Ja kupilem drewniana za 250zl, wczoraj mi przywiezli - teraz pozostaje dol wykopac i mozna korzystac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...