Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

witaj Ilona i Daniel!

my ostatnio przyłanczaliśmy wodę w gminie Trzebownisko tyle tylko ze kilka m od granicy. wykop we własnym zakresie, rura, ułożenie też i zasyp też. gmina robi przyłącz i zakłada zawór przed i po wodomierzu oraz sam wodomierz. za te 30min roboty wraz z odbiorem i podpisaniem umowy wystawia fv na niecałe 400pln.

podobnie sprawa będzie wyglądała z kanalizacją tyle że fv będzie na niecałe 200pln.

o zwrot kosztu na niemojęj posesji nie pytałem.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Ilona i Daniel!

my ostatnio przyłanczaliśmy wodę w gminie Trzebownisko tyle tylko ze kilka m od granicy. wykop we własnym zakresie, rura, ułożenie też i zasyp też. gmina robi przyłącz i zakłada zawór przed i po wodomierzu oraz sam wodomierz. za te 30min roboty wraz z odbiorem i podpisaniem umowy wystawia fv na niecałe 400pln.

podobnie sprawa będzie wyglądała z kanalizacją tyle że fv będzie na niecałe 200pln.

o zwrot kosztu na niemojęj posesji nie pytałem.

pozdro

 

Ciekawe czy będą naliczać opłate adiecencką. Wiesz coś na ten temat? Konkretnie chodzi mi o gminę Trzebownisko,też w niej buduje.

 

Kochani a tak przy okazji mam pytanko ma ktoś z was bramę garażową firmy NORMSTAHL ?Strasznie mi się podoba.Ale ostatnio chodząc po sklepach w sprawie kupna,( szukam gdzie taniej mi ją wycenią) :wink: strasznie mi ją sprzedawca skrytykowal.że awaryjna, zacina sią . Może ktoś z Was ma ją i moze się podzielić opinia .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

dawno mnie nie bylo gdyz jestem teraz w pracy, forum czytam codziennie ale nie mam zbyt wiele czasu na pisanie, wracam do kraju 1 czerwca i odrazu chce zaczac budowac, ekipa juz czeka, materialy tez, wszystko mam dopiete na ostatni guzik, modle sie tylko zeby w czerwcu byla ladna pogoda,

 

mam do was wielka prosbe, ja jestem zielony i nie wiem co po kolei a chcialbym tez wiedziec jak co kiedy ma sie robic, czy moglibyscie mi napisac caly etap krok po kroku od kopania fundamentow do wylania slepej wylewki, czy duzo wczesniej trzeba umawiac sie z kolesiem ktory podlancza kanalizacje i wode ?? ile mu takie cos schodzi ?? ile kasy bierze ?? ( jezeli macie kogos dobrego co zrobi mi to pozadnie bylbym bardzo wdzieczny za namiar).

 

chcialem rowniez spytac jak jest z betonem ??? czy ktos sie orientowal moze gdzie teraz jest najtaniej ?? czy trzeba tez wczesniej dzwonic i zamawiac czy poprostu dzwonie i na drugi dzien mi przywioza ?? i jak to wogole pytac o jaki beton bo sie nie znam wogole ( chodzi mi o lawy) bo fundamentu mam z bloczkow, aha i jeszcze ile orientacyjnie bede potrzebowal tego betonu ???

 

ostatnie moje pytanie jest do osob ktore prowadza na stronie muratora swoj dziennik budowy, jezeli znalazlby ktos chwilke i na PW napisal mi taki szybki krotki opis jak mam do tego sie zabrac bo sam chcialbym prowadzic taki dziennik.

 

troche sie spisalem, ale mam teraz chwilke czasu wiec korzystam i pisze te wiadomosc, troche mysli mi sie uzbieralo i pytan i dlatego je tutaj zadaje,

 

moja ekipa napewno mi wszystko pomoze i wytlumaczy ale chcialbym wczesniej juz cos wiedziec zeby nie byc kompletnie zielonym.

 

pozdrawiam wszystkich, slyszalem ze ostatnio w rzeszowie pogoda kaprysna, zimno i pada, u mnie w Norwegii teraz slonce grzeje az miło, dziś do słonka bylo tylko 45 stopni 8), i ma tak byc do konca nastepnego tygodnia, marze o takim czerwcu heheh

 

pozdrawiam

DAFIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Pana!!!

 

A "szukaczkę" Pan zna??? Hmmmm, chyba nie ale damy radę. :)

 

mam do was wielka prosbe, ja jestem zielony i nie wiem co po kolei a chcialbym tez wiedziec jak co kiedy ma sie robic, czy moglibyscie mi napisac caly etap krok po kroku od kopania fundamentow do wylania slepej wylewki,

 

http://forum.muratordom.pl/fundament-fundamenty-stan-zero-czyli-cos-dla-poczatkujacych,t47424.htm

 

czy duzo wczesniej trzeba umawiac sie z kolesiem ktory podlancza kanalizacje i wode ?? ile mu takie cos schodzi ?? ile kasy bierze ??

 

U mnie było to 3 miesiące wcześniej i wziął 7000 zł.

 

chcialem rowniez spytac jak jest z betonem ??? czy ktos sie orientowal moze gdzie teraz jest najtaniej ?? czy trzeba tez wczesniej dzwonic i zamawiac czy poprostu dzwonie i na drugi dzien mi przywioza ?? i jak to wogole pytac o jaki beton bo sie nie znam wogole ( chodzi mi o lawy) bo fundamentu mam z bloczkow, aha i jeszcze ile orientacyjnie bede potrzebowal tego betonu ???

Popytaj w CISie (Rudna) i Zof-Bet (Świlcza) choć w tej kwestii niech wypowiedzą się obecnie budujący. Zamawiać trzeba min. 2 dni wcześniej choć można przyśpieszyć... Na ławy B-15 a orientacyjnie będziesz potrzebował tyle żeby majster krzyknął - DOOOOOOOOOOOOOOOŚĆ!!!

 

ostatnie moje pytanie jest do osob ktore prowadza na stronie muratora swoj dziennik budowy, jezeli znalazlby ktos chwilke i na PW napisal mi taki szybki krotki opis jak mam do tego sie zabrac bo sam chcialbym prowadzic taki dziennik.

 

Sorki że nie na PW.

http://forum.muratordom.pl/prosze-o-pomoc-jak-zalozyc-dziennik-budowy,t72765.htm

http://forum.muratordom.pl/opis-jak-zrobic-w-podpisie-linki-do-dziennika-i-komentarzy,t67202.htm

 

troche sie spisalem

 

No fakt, też się zmęczyłem. ;)

 

pozdrawiam wszystkich, slyszalem ze ostatnio w rzeszowie pogoda kaprysna, zimno i pada, u mnie w Norwegii teraz slonce grzeje az miło, dziś do słonka bylo tylko 45 stopni 8), i ma tak byc do konca nastepnego tygodnia, marze o takim czerwcu heheh

 

No to pięknie tam tynki schną!!! U nas trochę gorzej... ;)

 

Pozdrawiam, Pedzelito

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy będą naliczać opłate adiecencką. Wiesz coś na ten temat? Konkretnie chodzi mi o gminę Trzebownisko,też w niej buduje.

 

Kochani a tak przy okazji mam pytanko ma ktoś z was bramę garażową firmy NORMSTAHL ?Strasznie mi się podoba.Ale ostatnio chodząc po sklepach w sprawie kupna,( szukam gdzie taniej mi ją wycenią) :wink: strasznie mi ją sprzedawca skrytykowal.że awaryjna, zacina sią . Może ktoś z Was ma ją i moze się podzielić opinia .Pozdrawiam

 

nie mam pojęcia, ale myślę że nie. co do bram to jest w miarę świeży wątek na "wymianie doświadczeń".

 

do Dafit:

witaj!

co do betonu to zamawiasz min. 2 dni wcześniej. która betoniarnia to zależy od odległości- jak pytasz o cenę to podaj dokąd będzie dostarczony i ważne czy z pompą czy bez.

co do kanalizacji przed chudziakiem: mojemu specowi zeszło 2.5 godziny z wykopem i zasypem, koszt oficjalnie 35pln /punkt +materiał. z tym że moja chałupka malutka.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodze sie z pedzelito ze faktycznie tynki u nas słabo schną. Tzn mija juz prawie miesiac - poddasze troche przeschło ale dół jeszcze bardzo mokry.

U mnie robia centralne. I tu własnie pytanko - jaki macie piec kondensat gazowy - jakiej firmy i dlaczego właśnie ten?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatr- brak opadów - i delikatny orzewiew to najlepsze dla schnięcia tynków - oby tylko ni ebyło zbyt gwałtowni za ciepło.

 

Z drugiej strony lepiej jak one sobie poschna dłuzej - mniejszy skurcz- mniej pajęczynek :)

Sebo8877

 

Witam Wszystkich w ten pięknie zapowiadający się dzionek!!!

 

Jednym słowem Sebo uratowałeś mnie (i moje tynki) bo już o jakiejś nagrzewnicy myślałem! Więc dam im spokój i przewiew musi wystarczyć. Masakra, jak dojdą jeszcze wylewki to chyba będę mógł siekierę powiesić na tej wilgoci w pomieszczeniach. Ale wtedy to wprowadzę osuszacz już.

 

Pozdrawiam,

Pedzelito

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję kogoś "kumatego" do pomocy przy zrobieniu wymuszonej wentylacji z rekuperatorem włącznie.

 

A tytnki faktycznie wolno schną, ale to jak powiada Sebo zaleta a nie wada ale schną, natomiast wylewki w piwnicy ni chu chu, po przeszło tygodniu jak żywe wyglądają.

 

A tak jeśli można zapytać: jaki dalibyście kolor podbiciówki przy mojej grafitowo/czarnej dachówce i oknach złoty dąb ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wiosennych lenichów :D

To jakby do mnie :wink: ? Witam , witam.

 

Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat wentylacji strychu? Sąsiad przy okazji wykonywania elewacji zrobił sobie w ścianie dwie kratki wentylacyjne z żaluzjami żeby lepiej "dotleniać" strych. Mój dach też jest z blachodachówki i zastanawiam się czy nie zrobić podobnie ... ale czy takie rozwiązanie spełni oczekiwaną rolę? Oczywiście chodzi mi o ciepłe dni i "termosik", który czuć na strychu już teraz .... a lato dopiero przed nami :roll:

A co powiecie na odizolowanie wełną również dachu na strychu? W planie wełna ma być tylko na skosach i suficie poddasza. Zwiększy to znacznie koszt ale strych będzie się pewnie mniej nagrzewać i może poddasze też. Chociaż czy to ma sens jak i tak pooddzasze będzie odizolowane? :roll: Jeden z "fachowców" wręcz mi to odradzał bo pozbawię ponoć strych jakiejkolwiek wentylacji. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...