Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich budowniczych

 

U mnie fundamenty stoja od kilku dni, dzisiaj ekipa robi przygotowania a jutro mury do góry :D Zostalo mi duzo pustakow fundamentowych alfa, 12 palet - mialo pojsc 5 warstw a poszlo 3. Architekt zrobil mi adaptacje na podstawie mapki geodezyjnej i wartosci ktore tam byly. Podczas dyskusji z kierbudem wyszlo ze bede musial sie podniesc z 15cm z poziomem zero, ale jak zobaczylem poziom 0 po wytyczeniu przez geodete to wybuchlem smiechem. Dzialke mam z lekkim skosem, ale w jednym miejscu poziom 0 wyszedl 1,5m nad ziemia :) Musialem sie obnizyc na calosci o 30cm, a i tak sie boje ze sasiad zawalu dostanie :D Przez to ubyla jedna warstwa a druga zastapil wieniec, tak nakazal kierownik.

 

Planuję realizację ogrodzenia wokół budowy. Takiego już docelowego. Na zwykłym murku, z siatką ocynkowaną. Czy możecie podać jakieś orientacyjne ceny robocizny na naszym terenie ???

Mam dużą 30 arową działkę do ogrodzenia więc liczy się każda złotówka.

W poprzednim roku odgradzalem sie od sasiada, dlugosc 100m - placilem 23zl za mb [caly sprzet po stronie ekipy].

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... w jednym miejscu poziom 0 wyszedl 1,5m nad ziemia :) Musialem sie obnizyc na calosci o 30cm, a i tak sie boje ze sasiad zawalu dostanie :D ...

 

koło mnie tez jeden niesie jajo ... droga sie podnosi i jego murek ogrodzeniowy zaczyna sie wyrównywac z poziomem drogi

oj, jak on to przezywa ...

 

ale ogólnie jest miło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koło mnie tez jeden niesie jajo ... droga sie podnosi i jego murek ogrodzeniowy zaczyna sie wyrównywac z poziomem drogi

oj, jak on to przezywa ...

 

ale ogólnie jest miło :)

 

U mnie sasiad z tych co zawsze maja problem, dlatego sie ciesze ze nie musze sie podnosic, a i tak jestem wspanialomyslny ze sie obnizylem 30cm :D Rok temu jak sie grodzilem, to nawet 1cm ogrodzenia nie moglo byc na jego dzialce. Zlotowki nie dolozyl a jedynie utrudnial robote - ale musialem sie przed budowa odgrodzic bo inaczej by czlowiek nie wytrzymal. Od jego strony dom 5 metrow odsunalem dla swietego spokoju. Ten typ tak ma :evil:

 

@reniaS Rok temu wyjsciowa byla okolo 25zl, jaka jest teraz ?? Mi zeszli 2zl przy 100m. Moge Ci dac namiar na ta ekipe.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Grupo!

 

no to dziś już był 2 dzień pięcia się murów w górę, dom zaczyna nabierać kształtów- ciekawe czy będzie tak jak go widzę w wyobraźni?

synek jest bardzo szczęśliwy mogąc rzucać kamieniami i mając tyle piasku do zabawy -to nie piaskownica pod blokiem...dziś wysiadając z auta wydał sam z siebie radosny okrzyk - "mój dom" - skąd u 2,5 rocznego dziecka taka wiedza?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

no i trzeci dzień murowania za nami. dziś panowie pracowali krótko. w przyszłym tygodniu koniec- został im dzień roboty. pogoda piękna, na działce ślicznie, ;

co tu tak wyludniło? wszyscy tak do późna robicie czy już tak żeście popracowali że nawet w klawiaturę postukać sił nie starcza?

pozdrowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem, towarzyszki i towarzysze. :D

 

Kiedyś obiecałem że opiszę doświadczenia z realizacji zamówienia

na więźbę które złożyłem w firmie o której wielu forumowiczów nie miało najlepszego zdania.

 

Jak już pisałem przezornie przesunąłem termin realizacji o 4 tygodnie do przodu

i ... teraz mam problem bo więźba jest zrobiona na czas a ja na razie nie mam jej gdzie zło złożyć :wink:

 

Przy okazji przyjrzałem się impregnacji ciśnieniowej, którą miałem mieć zrobioną.

Niestety proces jest długotrwały i szczegółów nie widziałem. Widziałem natomiast zbiorniki ciśnieniowe, w których proces ma się obywać

i zapewniono mnie że w jednym z nich leży teraz reszta mojej więźby :)

 

Podsumowując mogę powiedzieć że:

- potrafią zrealizować zamówienie na czas

- mają techniczne środki do przeprowadzenia impregnacji ciśnieniowej,

a o jej skuteczności napiszę za jakiś czas :)

 

dla zainteresowanych niżej załączam kilka fotek:

 

http://img247.imageshack.us/img247/3015/200805160ge4.jpg

 

http://img238.imageshack.us/img238/967/200805161zg7.jpg

 

http://img341.imageshack.us/img341/6375/200805162ou2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem, towarzyszki i towarzysze. :D

 

Kiedyś obiecałem że opiszę doświadczenia z realizacji zamówienia

na więźbę które złożyłem w firmie o której wielu forumowiczów nie miało najlepszego zdania...........................

Podsumowując mogę powiedzieć że:

- potrafią zrealizować zamówienie na czas..............

 

Moze podczytuja forum?? :D

 

Witaj ,Towazyszu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...