Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

Brzoza a jaki masz patent na styropianowe resztki?

Bo mam z 20 workow.

Hunk

jestem w stanie wykorzystac resztki przy budowie budynku gospodarczego

w całości lub zmielone na granulat

jesli doszłabys do wniosku, ze Ci sa niepotrzebne ...

 

u mnie popadało tyle co kot napłakał - mysle ze dla budowania nie stanowi to wielkiego zagrozenia ...

 

a mecz juz dzis ... no zobaczymy co Orły pokażą ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

a jednak zagrali lepiej niz myslałem ...

błyszczał Roger Guerreiro

nie zawiodłem sie za to na trenerze - był słabiutki

a to co wyczyniał z Krzynówkiem na boisku (każac mu grac kolejno na 4 ech pozycjach - nie wymaga chyba komentaża ...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

co do meczu to wg mnie kiepski, za to Kubica pokazał klase zwyciężając, tak jak na meczu ludzie siedzieli cicho tak na Kubicy caly lokal spiewał i sie cieszył,

 

a mnie cieszy dzisiejsza i wczorajsza pogoda, na działce zapewne wszystko wyschło ekipa zapewne juz przygotowuje wszystko na beton i mam wielka nadzieje ze dzis ławy bedą zalane.

 

pozdrawiam

DAFIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia Defit zyczymy!!!Znow kolejna praca bedzie zrobiona :D .My czekamy az lawy wyschna itd...

 

Co do meczu, to uwazam ze wystep faktycznie byl lepszy niz w Korei :lol: , a jesli chodzi o Kubice to wrecz jestesmy dumni, ze zdobyl pierwszy raz dla BMW najwyzsze podium :D

 

Zyczymy milego dzionka!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A strusia pędziwiatra widzieliśta - bo cos ostanio zamilkła moja ulubiona kolezanka:)

Się melduję :lol: jestem, żyję... pracuję tak jak przedtem, z tym, że tylko nocne zmiany mam :lol:, dzięki czemu mam czas, żeby coś w końcu przy ogrodzie porobić. I muszę powiedzieć, że powoli zaczyna to wyglądać.

Samochód mi padł, stoi od środy u mechanika, dzieci rosną - Aga (środkowa) idzie od września do pierwszej klasy - czyli będę mieć 2:2 szkoła:przedszkola.

Mam problemy ze studnią, nie mogę się doprosić firmy, która nam ją wierciła, żeby ktoś przyjechał i zobaczył co się dzieje - dzisiaj im zrobiłam kolejną chryję przez telefon. Ciekawe nas ile skuteczna będzie :-?

Sebastian!

Weź Ty się maluchem pochwal - dawaj jakieś zdjęcia!! Myślisz, że tak na początku i tyle??

Pozdrawiam wszystkich

PS. Za dwa tygodnie będziemy się już na Chorwacji byczyć!!!!! huuuuraaaaa!! (o ile samochód nam numeru nie wytnie :evil:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

jestem :D gruszki przyjezdzaja jedna za druga, wszystko ok, tylko pierwsza za mocno sciela wjazd i jeden beton rozwalila i trzeba go bedzie wymienic, ja musialem przyjechac do domu bo pedze do dentysty a zaraz potem jade na dzialke zobaczyc efekt pracy, teraz wiem ze jak nie popada to dojazd do dzialki mam bardzo dobry, pod ciezarem aut z betonem nic sie nie dzieje, zadnych kolein czy czegos podobnego, jestem zadowolony ze pogoda sie udala bo zapowiadali deszcz, wieczorem jak dam rade wrzuce z 2 fotki :D

 

pozdrawiam

DAFIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z braku czasu dopiero teraz kolejne wiesci z budowy. Mury szybko poszly do gory, potem jeden strop nad garazem po tygodniu drugi (ten niestety wylewany przy upale, do tego tesciu troche zawalil i duzo rys sie pojawilo, woda z cementem je musialem łatac. Jak wieche postawilem to tesc do polewania i picia byl pierwszy :lol: ale do polewania stropu mu sie tak nie spieszylo, z jego relacji ucial sobie pogawedke z sasiadem i jak sie skapowal to juz mocno popekalo :( ) Dzis wylano wieniec na poddaszu, a za okolo 10 dni powinien ciesla wejsc :)

 

Teraz spostrzezenie co do betonu, bralem do dzisiaj z Zof-Betu. Babka przy lawach mnie uratowala, potem z wdziecznosci bralem zawsze od nich. Przy lawach poszlo wiecej z 3 kubiki niz bylo przewidziane, ale ekipa mi mowila ze ciezko dokladnie policzyc. Przy wiencu na scianie fundamentowej bylo okej, ale mial wtedy cala gruszke i z reszta pojechal do nastepnego klienta. Potem plyta na fundamentach i jeden kubik wiecej poszedl niz z obliczen. Pierwsze zaskoczenie bylo na stropie nad garazem, mialo pojsc okolo 5 m3 a poszlo 6,5 m3, operator pompy powiedzial ze ekipa 1cm grubszy strop zrobila i stad musi byc ta roznica, tyle ze 1cm to okolo 0,4m3 jak potem policzylem. Przed glownym stropem, sam wzialem sie za liczenie i wyszlo mi ze max powinno pojsc 20 m3 a wyszlo 22,5 to mnie podkurzylo. Postanowilem nastepnym razem wziasc z innej firmy, padlo na Cis, wyliczylem ze potrzeba 4,5 kubika, wzialem 5 i co sie okazalo zostalo, z tego co zostalo zrobili mi schodki miedzy garazem a domem, ktorych nie mieli dzis w planie. Wiem ze budowa to nie apteka, ale matematyka nie oszukuje, oprocz law reszte mozna dosc dokladnie obliczyc. Ciekaw jestem waszych doswiadczen z betonem, moze przesadzam i moje podejrzenia sa niepotrzebne.

 

Pozdrawiam

donano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oszustwa z ilością betonu trafiającego na budowe były wielokrotnie opisywane na forum

niestety jest to mozliwe /choc byli forumowicze pracujący w betoniarni zaklinajacy sie ze jest to niemozliwe/

i stosowane w mniejszych betoniarniach które surowce typu żwir, piasek kupuja czesto bez faktury

oprócz betoniarni przekręty robia kierowcy jelczbetów którzy czesto dolewają wody do betonu i na kilku gruszkach są w stanie wygospodarowac co jakiś czas jedna do podziału ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@brzoza Jak przyjezdza do stropu 3 gruszki to w kazdej moze byc 0,5 kubika mniej i tego nie idzie praktycznie wykryc

 

Natomiast wzbudzało nasze zdziwienie to, że przy każdym transporcie dostawaliśmy "połówkę" od kierowcy, na szczęście. Podobno taki jest zwyczaj w Krakowie :o

 

Tez bym tak chcial :D U nas teraz co raz wiekszy popyt na beton, Cis ma budowac druga betoniarnie z prawie dwukrotnie wieksza moca produkcyjna wiec o takie prezenty ciezko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem waszych doswiadczen z betonem, moze przesadzam i moje podejrzenia sa niepotrzebne.

donano

Witam.

Mnie udało sie wyliczyć dokładnie ilość betonu.

Na ławy nic nie zostało.Natomiast na strop nad garażem zostało coś ok 0,2-0,3m^3

No kurna jak masz prostopadłościan, to nie ma siły żeby poszło więcej betonu. Rozumiem zapas 0,5 góra 1m^3, ale 2,5 to juz przegięcie :evil:

 

Mam nadzieję, że na główny strop tez mi sie uda wyliczyć dokładnie

Kwestia wykonania szalunków i policzenia 3 razy i posprawdzania 5 razy :lol:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

nareszcie w domu i nareszcie budowa naszego domku sie rozpoczela i juz cos widac na dzialce, wszystko odbylo sie tak jak mialo byc procz tego rozwalonego betonu ale to maly problem jutro rano jedziemy na dzialke wykopac zniszczony beton potem kupic nowy i wsadzic go na miejsce zasypac i bedzie tak samo :) co do betonu to poszlo na ławy 30 kubików,

 

obiecane fotki :)

 

http://images31.fotosik.pl/281/84ca8d7c6d996d13.jpg

 

http://images32.fotosik.pl/280/f1742e4eaf4e60a5.jpg

 

zabieram sie za DB na muratorze ale narazie nie mam czasu zeby zaczac

 

a teraz relaksuje sie przy piwkach i ide spac po udanym dniu

 

pozdrawiam wszystkich

DAFIT

 

[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...