Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

 

Mało tego, ze fantastyczną to w dodatku podobno cudowną :wink:

i... widok na Rzeszów w pakiecie

ta woda porównywana była z woda z Lourdes

widoki - zazdroszcze

do dzis mam w oczach widok Rzeszowa nocą z tarasu RS'a

piękne miejsce

mecz z rezerwami Chorwacji przegralismy ...

grało 11 walecznych Polaków - nie druzyna

wreszcie kilku dziennikarzy zrozumiało ze "mózg" druzyny - Leo

to wapno ... i to zlasowane - niestety :-?

nasz dzielny Pan Prezydent (równie apodyktyczny jak Leo) powinien po tym meczu odżałowac jeszcze jeden krzyz

na droge - tym razem ...

http://bi.gazeta.pl/im/6/4948/z4948806X.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie w Waszymi dobrymi radami- szukałam. Oczy mnie bolą od wgapiania się w neta i uszy bolą od rozmów telefonicznych ale są efekty! :D

Cena jest rzeczywiście mocno przesadzona ! :evil: np. w przypadku prądu nie 1500 a 300. Pięciokrotnie drożej!

 

Witajcie.

To wszystko wyglada niby logicznie, ale muszę wrzucić mały kamyczek do tego ogródka. Bo to wszystko zależy od zawartości. Porządny projekt instalacji domowej za 300 PLN to niemozliwość. Za tą cenę mozna dostać projekt typu "papier wszystko przyjmie". Oczywiście, on wystarczy dla urzędników, bo ich zawartość nie interesuje. Dla nich liczy się podpis i pieczatka projektanta.

Dlatego uważajcie na te najtańsze oferty, bo potem elektryk za "doprojektowanie" i tak se doliczy.

 

PS. 1500 to tez przesada, ale ok. 500 PLN to normal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, moment

przecież gotowy projekt instalacji elektrycznej jest w projekcie tak?

A w życiu jak to w życiu: pokazujesz palcem gdzie gniazdko, gdzie żyrandol, gdzie sufit podwieszany itp a elektryk robi jak chcesz, w nosie ma punkty na projekcie i liczy za punkt.

To za co ma sobie doliczać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, moment

przecież gotowy projekt instalacji elektrycznej jest w projekcie tak?

A w życiu jak to w życiu: pokazujesz palcem gdzie gniazdko, gdzie żyrandol, gdzie sufit podwieszany itp a elektryk robi jak chcesz, w nosie ma punkty na projekcie i liczy za punkt.

To za co ma sobie doliczać?

1. Jak jest gotowiec w projekcie to przeciez nikt nie zleca. Na razie starostwo wymaga tylko adaptacji architektonicznej gotowca. Instalacji się nie czepia.

2. Ci so se robią na punkty niech se robią. Skanseny są dość popularne jeszcze.

Ja mam na mysli elektryków, którzy wiedzą jak ma wyglądać współczesna instalacja, bo tego nie ma ani w projektach, ani byle elektryk nie zrobi.

Nie zapominaj, że za dwadzieścia lat Twoje dzieci bedą chciały, aby to komputer zarządzał instalacją. I nie tyko oświetleniem, ale i dżwiękiem, obrazem, ogrzewaniem, roletami itp.

A wszystkiego sterować bezprzewodowo się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co retrofood, nie będę mieszkać w skansenie. Nie każdy lubi dom pod napięciem.

Wychodzę z założenia, że w domu ma się mieszkać dobrze, wygodnie i bezawaryjnie. I dom ma być dla mnie i mojego męża. Za 20 lat jeśli moje dziecko będzie chciało przebudowywać mój dom pod swoje potrzeby, to już lepiej niech wybuduje sobie swój.

 

Ja mam na mysli elektryków, którzy wiedzą jak ma wyglądać współczesna instalacja, bo tego nie ma ani w projektach, ani byle elektryk nie zrobi.

Takich właśnie fachowców staram się unikać. Czemu? Bo zachowują sie jakby wszystkie rozumy pozjadali i wciskają mi zawsze coś, czego nie chcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie znowu pod gorke, na dzialce odkad wylali beton na lawy nie dzieje sie nic, ekipa zaczyna mnie denerwowac juz 3 tydzien jak jestem w kraju a oni ciagle maja wazniejsze rzeczy od mojej budowy, mieli wszystko tak ustawic ze jak wroce to u mnie beda robic caly czas a tu totalna klapa, jestem strasznie zly i wkurzony bo na 99% nie zdaze wylac slepej wylewki to konca przyszlego tygodnia tym bardziej ze pogoda nie zapowiada sie ciekawie,

czlowiek sie stara robi wszystko najlepiej jak moze a ktos przychodzi i robi go w h....

 

pozdr

DAFIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czlowiek sie stara robi wszystko najlepiej jak moze a ktos przychodzi i robi go w h....

pozdr

DAFIT

 

Nie wiem czy cię pocieszę ale wielu z nas tak ma... ja chodzę "zagotowany" na maksa!!! Wylewkowcy oszukują mnie już trzeci tydzień!!! Druga ekipa już jest "na wylocie" i przygotowany mam mam już telefon do kolejnych... wiolasz dzięki wielkie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekając na PnB.......

Miał ktoś z Was doświadczenia z przydomową przepompownią ścieków ? Będę musiał coś takiego (:)) mieć u siebie. Ktoś miał, ma, używa ? Z czym to się je, jakie firmy u nas to wykonują i jakie koszty ?

 

Ja jestem właśnie na etapie załatwiania tego ustrojstwa.

Jeden z producentów http://www.esp.com.pl wycenił mi to na ok. 11000 zł + montaż ok. 2000 zł. Przepompownia dla dwóch domów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem właśnie na etapie załatwiania tego ustrojstwa.

Jeden z producentów http://www.esp.com.pl wycenił mi to na ok. 11000 zł + montaż ok. 2000 zł. Przepompownia dla dwóch domów.

 

:o

ciekawe, czy przepompownia na jeden dom będzie kosztować przez pół ? :D

 

montaż to chyba sobie zawołali nieźle..... wkopanie zbiornika i podłączenie do rur i instalacji elektrycznej za 2k ......... moim zdaniem powinni dawać w to cenie.....

 

wgryzałeś się głębiej w temat samego urządzenia i jego działania ? tak bardziej z praktycznej strony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe, czy przepompownia na jeden dom będzie kosztować przez pół ? :D

No właśnie chyba taka sama jest przepompownia do jednego jak i do dwóch domów...

 

montaż to chyba sobie zawołali nieźle..... wkopanie zbiornika i podłączenie do rur i instalacji elektrycznej za 2k ......... moim zdaniem powinni dawać w to cenie.....

W moim przypadku to kopanie ok. 150 mb więc chyba za to większość tej kasy.

 

wgryzałeś się głębiej w temat samego urządzenia i jego działania ? tak bardziej z praktycznej strony ?

Nie, nie, nie, śmierdzący temat :D więc kupię, zamontują i używam. ;)

 

Pozdrawiam,

Pedzelito

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...