Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

czy ktos moze wie gdzie kupic tanio styrodul ?? jutro wybieram sie na zakupy i moze ktos pomoze i nie bede znowu musial jezdzic po wszystkich skladach.

Ja kupowalem w PCMB na Reja. Wiekszosc materialow tam kupuje, odkad dostalem stala grupe rabatowa najpierw trzecia a po jakims czasie czwartą grupe. Polecam takie rozwiazanie osobom ktore maja malo czasu.

 

U mnie od 4 dni ekipa od dachu, prace ida w szybkim tempie :)

Dzisiejsza ulewa spowodowala male straty , mialem cement przykryty ale woda znalazla droge i pare workow zamoklo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Donan

Super ze prace postepuja. Gratuluje. U mnie prawie skonczona podbitka i w czwartek wstawiamy drzwi zewnetrzne. Jeszcze nie zdarzyłam sie uporac ze wszystkim ale obiecuje ze sie zglosze na skype - mam wizualizacje salonu.

U mnie po burzy zrobiły sie 3 mokre placki na gornej wylewce - okna dachowe mialam otwarte na ok 3 cm - wystarczylo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Donan

Super ze prace postepuja. Gratuluje.

U mnie prawie skonczona podbitka i w czwartek wstawiamy drzwi zewnetrzne. Jeszcze nie zdarzyłam sie uporac ze wszystkim ale obiecuje ze sie zglosze na skype - mam wizualizacje salonu.

 

Dzieki :) Ciebie nie dogonie ;) Czekam az sie pojawisz, nie mam z kim konsultacji budowlanych przeprowadzac :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

dzieki za info styrodul kupilem w Boz'ie nie mialem czasu jezdzic wszedzie a tam bylo najtaniej gdzie pytalem i dostalem 22% znizkii i transport gratis wiec nie ma tragedii, u mnie ulewa nie zniszczyna na budowie nic, gorzej z moim autem ktoro stalo pod blokiem, maska troche ucierpiala od gradu :cry: , jutro zasypujemy fundamety i rozporowadzamy kanalizacje itp. czwartek slepa wylewka a w niedziele juz mnie nie ma w kraju, grafik bardzo napiety ale mam nadzieje ze wszystko bedzie ok i pogoda nie pokrzyzuje mi planow

 

pozdrawiam

DAFIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!!!

 

 

przygotowania do następnego etapu pod nazwą poddasze dobiegło końca, teraz czekamy na ekipę, mam nadzieję że w przyszłym tygodniu się zjawią.

 

rozmawiałem ostatnio z cieślami i dekarzami i potwierdzili że biorą moją chałupkę do roboty... :D

 

DAFIT, ja kupuję najczęściej w boz-ie , rzadziej w pcmb- sądzę że na tych dwu składach jest najtaniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę :D

 

Wprawdzie dopiero dzis sie zarejestrowalem, ale bardzo często tu zaglądalem wcześniej.

 

Dziś dzwoniąc za betonem przeżyłem lekki szok. :o Pytałem akurat o beton B 20 i różnica w cenach za 1 kubik pomiędzy firmami jest kolosalna, i dochodzi nieraz do 60 - 70 zł. Najlepsza cene dostałem w Cis-ie w Lipiu.

Ma ktoś może jakieś doświadczenia w tej materii i z ta firmą (słowni, terminowi, jakość dobra)???

 

Będę wdzięczny.

PZDR :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę :D

Wprawdzie dopiero dzis sie zarejestrowalem, ale bardzo często tu zaglądalem wcześniej.

Dziś dzwoniąc za betonem przeżyłem lekki szok. :o Pytałem akurat o beton B 20 i różnica w cenach za 1 kubik pomiędzy firmami jest kolosalna, i dochodzi nieraz do 60 - 70 zł. Najlepsza cene dostałem w Cis-ie w Lipiu.

Ma ktoś może jakieś doświadczenia w tej materii i z ta firmą (słowni, terminowi, jakość dobra)???

Będę wdzięczny.

PZDR :D

 

Cze!

 

Ja zamawiałem każdy beton w CISie i nie było najmniejszych problemów, no może poza spóźnieniem 2-3 godzinnym ale to norma. :)

Beton super - do każdej partii dostajesz wydruk co dla Ciebie zmieszali. Profesjonalnie to wszystko wygląda, sprzęt też ok. Miałem przyjemność oglądania "w akcji" inną firmę betoniarską i nie było co porównywać - straszna amatorka. Bez wydruków, nie wiedzieli ile w mieli w gruszkach, sprzęt "Ludwik" i operator pompy słabiutki - rozchlapywał beton straszliwie.

 

Ja z kolei mam pytanko do szanownych grupowiczów.

Zrobili mi wczoraj wylewki i usłyszałem od majstra że lać trzeba raz dziennie przez tydzień ale nie widziałem w jego oczach że wie co mówi. :)

Jak często podlewać? Może są jeszcze jakieś inne warunki do spełnienia? Zamknięte okna, wylewki przykryte itp itd ?

 

Pozdrawiam,

Pedzelito

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę :D

Wprawdzie dopiero dzis sie zarejestrowalem, ale bardzo często tu zaglądalem wcześniej.

Dziś dzwoniąc za betonem przeżyłem lekki szok. :o Pytałem akurat o beton B 20 i różnica w cenach za 1 kubik pomiędzy firmami jest kolosalna, i dochodzi nieraz do 60 - 70 zł. Najlepsza cene dostałem w Cis-ie w Lipiu.

Ma ktoś może jakieś doświadczenia w tej materii i z ta firmą (słowni, terminowi, jakość dobra)???

Będę wdzięczny.

PZDR :D

 

Cze!

 

Ja zamawiałem każdy beton w CISie i nie było najmniejszych problemów, no może poza spóźnieniem 2-3 godzinnym ale to norma. :)

Beton super - do każdej partii dostajesz wydruk co dla Ciebie zmieszali. Profesjonalnie to wszystko wygląda, sprzęt też ok. Miałem przyjemność oglądania "w akcji" inną firmę betoniarską i nie było co porównywać - straszna amatorka. Bez wydruków, nie wiedzieli ile w mieli w gruszkach, sprzęt "Ludwik" i operator pompy słabiutki - rozchlapywał beton straszliwie.

 

Ja z kolei mam pytanko do szanownych grupowiczów.

Zrobili mi wczoraj wylewki i usłyszałem od majstra że lać trzeba raz dziennie przez tydzień ale nie widziałem w jego oczach że wie co mówi. :)

Jak często podlewać? Może są jeszcze jakieś inne warunki do spełnienia? Zamknięte okna, wylewki przykryte itp itd ?

 

Pozdrawiam,

Pedzelito

Ja podlewałem przez jakieś 4 dni - delikatnie podlewaczką. Ale nie od razu. Przez dwa lub trzy dni bo wylaniu dostałem całkowity zakaz wchodzenia do domu :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podlewałem przez jakieś 4 dni - delikatnie podlewaczką. Ale nie od razu. Przez dwa lub trzy dni bo wylaniu dostałem całkowity zakaz wchodzenia do domu :-?

 

No widzisz, ja łaziłem już po chałupie (jakieś 20 godzin po zakończeniu prac) bo majster mi nic takiego nie powiedział. Tylko w jednym miejscu uszkodziłem delikatnie wylewkę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim :lol:

 

My nic nie podlewaliśmy, zakaz wchodzenia na dwa dni. Ale mieliśmy pozamykane okna i było chłodniej niż obecnie. no i troche deszczowo.

 

Mam pytanie: jak to jest z odgromieniem? kiedy się je robi: przed elewacją zewn, czy po? I kto to robi? są jacyś, którzy wiedzą jak to dokładnie robić? Albo jakos się tacy fachmani nazywają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgromówke robi elektryk

łatwiej mu zrobic przed elewacją (np. nie musi sie martwic ze gdy oprze drabine o sciane i powstaną wgniecenia)

natomiast panom od elewacji wygodniej robic przed odgromówką

 

co do pielegnacji wylewki jestem zwolennikiem podlania i nakrycia folią

jesli brak folii - podlewanie 3- 4 dni przy zamknietych oknach

po tygodniu intensywne wietrzenie

 

beton miałem z Zarzecza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pielegnacji wylewki jestem zwolennikiem podlania i nakrycia folią jesli brak folii - podlewanie 3- 4 dni przy zamknietych oknach

po tygodniu intensywne wietrzenie

 

Folii nie mam (i nie kupię ;) ) ale podlewał będę tak jak piszesz - przy zamkniętych oknach przez 3-4 dni.

Dziękuję za porady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duuuuzy temat za Wami Śnieżynka

a mi jest szkoda Turków ... prxzegrali eliminacje Mistrzostw Europy w ostatnich ekundach z Niemcami

a tak ładnie grali :cry:

 

 

marze o Turku - trenerze dla naszych dzielnych chłopców ...

kórzy tylko biorą w d ... e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Grupo!

 

witaj kristal2!

ja brałem raz z cisu i jestem zadowolony, podobnie jak z ich sąsiadów- terminowi, słowni , punktualni.

 

przegrali Turcy, no cóż , szkoda, faktycznie ładnie zagrali...a wniosek kolejny że nie mieliśmy szans na tej imprezie- kogo by nie oglądać to lepsi :cry:

 

moja ekipa chyba wejdzie wcześniej niż myślalem, jeszcze w tym tygodniu najprawdopodobniej.

pozdrawiam i rzyczę pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za miłe przyjęcie i porady jakie otrzymałem.

 

Bazując na waszych opiniach myśle, że wybór betonu z Cis-a był dobrym wyborem. Teraz tylko szalunki dzis i jutro, a w sobotę rano powinien sie wylać strop :p , chyba, że pogoda pokrzyżuje plany, bo dziś rano to tak jakoś niewyraźnie na niebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Co do betonu, to CIS ok - tylko nie Zofbet chyba ze masz mozliwosc dokladnego przeliczenia, kantuja niestety :(

 

U mnie we wtorek zostal pobity rekord 17 osob na budowie :o Ekipa od dachu 9, ekipa murarzy 6 i 2 pomocnikow do impregnowania i malowania podbitki i krokwi.

 

Dzis zaczalem spuszczac strop, mam pytanie po ile chodza uzywane stemple i deski, mam chetnego ale nie mam pojecia za jaka cene opchnac.

 

Nastepna sprawa ziemia, potrzebuje minimum 10 wywrotek, proponowano mi 25-30zl za m3 z przywiezieniem, czy aby nie za duzo ??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...