Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

Dalej mam mętlik w głowie ale dziękuję za odpowiedzi. Będę troche mądrzejsza na składzie budowlanym. Pogadam jeszcze z obranym majstrem i architektem (jest twórcą całych osiedli domków jednorodzinnych) i skomfrontuję te wszystkie odpowiedzi. Ceny materiałów troche spadły, ciekawe czy to tyle spadków bądź czy nie pójdą do góry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ja budowałem z max leiera i murarze go chwalili przynajmniej trzymał wymiary a pokruszonych było i owszem w każdej palecie kilka ale dziś właśnie odwiedził mnie dostawca i ma mi oddać 2 palety maxa jako rekompensata za potłuczone .Ja murowanie skończyłem wiec te 2 palety chętnie odstąpię :) Nie polecano mi Harasiuków wiec kupiłem Leiera i wszystko było ok. Sciana 29 cm i styropian 10 albo 15 sam jeszcze nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

jeśli chodzi o ceramikę na ściany to max maxowi nie równy; mi murowali z 15 letniego maxa z kupna (wtedy jeszcze) i murarze g sobie chwalili i za jakość i za trzymanie wymiarów...reszta była świeżych z markowicz. właśnie niby markowicze to uznana cegielnia ale pustaki te nie trzymały wymiaru, jednak co do wytrzymałości to oki.

 

jeśli chodzi o styrodur xps to ja nie tak dawno kupowałem urse xps 100 po 122pln/m3 w bozie, jednak jak ostatnio tam dzwoniłem to chyba podrożało albo mi się nie udało tyle wytargować i elewacyny ntb kupuję w pcmb.

 

właśnie leje a murarze mają jutro skończyć już definitywnie -może skończą, wszak zostało dokończyć działówki.

pozdrawiam z życzeniami pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... właśnie leje a murarze mają jutro skończyć już definitywnie -może skończą, wszak zostało dokończyć działówki.

pozdrawiam z życzeniami pogody.

 

jak nie urok to sraczka ...

albo upały albo deszcz - brakuje takiej normalnej pogody do budowania :-?

no trudno

jak nie mozna budowac - to trzeba jakos odreagowac

 

Wyspiański, miewał prorocze wizje pisząc np. słowami Czepca

Cóż tam, panie, w polityce?

Chińczyki trzymają się mocno!?

 

w sporcie - dostajemy na olimpiadzie w d.upe

faworyci typu otylia motylia odpadaja

dziennikarze wymyslaja farmazony typu: gospodarzom to nawet sciany pomagają, doping u rywali, złe sędziowanie a nawet jednemu z dziennikarzy bębny w trakcie otwarcia przeszkadzały - twierdził ze jest to manifestacja siły chińskiej wobec Tybetu ... i zle to działa na psychike rywali chińczyków ...

czyli /w domysle/ dekoncentruje Polaków ...

no szok co wymyslaja :o

a wszystko to po to aby zamakowac fakt, ze banda darmozjadów /za pieniadze podatników/ zyje ze sportu i wozi sie po olimpiadach jako otoczka

 

ja daje naszym połowe tego co nadworni propagandziści - czyli jakies 7- 8 medali zamiast 14- 16 ...

 

a Wy ile stawiacie ?

 

mimo olimpiady wojenka trwa

Rosja powoli próbuje /na razie delikatnie/ zmusic Sakaszwilego do pokoju, a naszemu dzielnemu Panu prezydentowi pomyliło sie kto na kogo napadł ... (prawdopodobnie chetnie wplątałby nas w wojne z Rosją :o)

i zaczał robic rodakom wode z mózgu, ze Gruzini mieli prawo napadac i mordowac Osetyńców,

ba, zaczyna nawet swoim małym paluszkiem grozic Rosji :D

 

na szczęscie te F 16 jakie z pompą odebrał nasz dzielny Pan prezydent /a matką chrzestna tego złomu była Jego szanowna małżonka/ psuje sie i dostaje samozapłonu, strach do tego wsiadac ...

dlatego /jak na razie .../ wojna chyba nam nie grozi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o styrodur xps to ja nie tak dawno kupowałem urse xps 100 po 122pln/m3 w bozie, jednak jak ostatnio tam dzwoniłem to chyba podrożało albo mi się nie udało tyle wytargować i elewacyny ntb kupuję w pcmb..

122zł/m3 to "zwykły" styropian kosztuje a ja pytałem o styrodur. Więc jak to faktycznie jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie miedziana blache mozna kupic w Rzeszowie czy Sanoku ale

wiem, ze mozna na allegro np http://www.allegro.pl/item414103063_blacha_miedziana_tasma_gr_0_57mm_szer_680m.html

 

faworyzowane polskie łuczniczki przegrały i moga sie pakowac ...

tym razem pogoda zawiniła

wg dziennikarzy - oczywiście

a wszystko przez deszcz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

kszew:

sorki pomyliło mi się: 122 za paczkę a nie m3 :o - nasi dzielni dziennikarze wytłumaczyli by to nadzwyczajnym zmęczeniem sierpniowo- budowlanym :D

 

murarze zakończyli wczoraj działania, teraz pozostało przygotować podbitkę , łaty, docieplić strop i cieśle mogą wracać a potem dekarze, a potem....

 

 

dobra rozpędziłem się a w tym roku mieliśmy tylko przykryć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam grupę

mam prośbe;potrzebuję niedużej ilości bloczków betonowych(do podmurowania garażu)jeśli moglibyście doradzić gdzie takowe można tanio kupić ,a może komuś zostało trochę po budowie? chętnie odkupię

 

Mi zostało około 30 sztuk 39/24/14, jak by Cię interesowało, jeśli jednak więcej to sprawdź w GASPie na Słocinie, tel. 17-857 11 03, można dostać dobrą cenę.

 

PS. do wszystkich dywagujących o jakości Max'a: U-220 na garaż z Harasiuków będzie ok ? Muruję tylko sam garaż, ściana jednowarstwowa.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie na Siemieńskiego fajną sprawę styropian HydroStop (czy coś w tym nazewnictwie)

Tańszy od styroduru - droższy od zwykłego ale idealnie nadający się i wymyślony pod ocieplanie włąsnie fundamentów.

Do tego foia fundamentowa PCV i zyc nie umierać

Szukajcie na www namiarów bo cen sprzedażówych Wam nie powiem - ale targujcie sie :) Blachę miedzianą tez da się załatwić.

http://www.bjs.com.pl Nie posadzajcie mnie o reklame bo to nie jest moim zamiarem :D

 

bogus - co do okien to u mnie zobaczysz okna i dzielone i całe. Dzilone to 170/150 a całe to 150/150 (czy coś koło tego) powiem ci że duże okna tylko na pochył jest z nimi problem otwierając je na oścież. Trzeba najzywczjaniej poprostu sporo miejsca.

 

U mnie nowego tyle że już otynkowałem:) i śiwęty spokój z dociepleniem - położyć jeszcze cokół ale jest dylemat czy płytka czy mozaika czy może imitacja kamienia ???...

 

Pozdrawiam

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

pozdrawiam wszystkich z Węgier, wkoncu na urlopie, pogoda super, na dzialce prace trwaja, ekipa od dzis szaluje strop i do konca tygodnia ma juz byc gotowy,

 

co do pustakow to ja buduje z maxa, kupowalem je w tarnowie, bylo troche potluczonych ale to nie problem, akurat dzis byla przedstawicielka u mnie na dzialce i przyjeli reklamacje na te potluczone i dostane dodatkowe 4 palety pustakow ktore odbiore sobie w firmie ADAM w tyczynie, jestem zadowolony gdyz musialbym dokupic pustaki a tak to akurat mi wystarczy,

 

pochwale sie wam, w sobote zmienilem stan cywilny i jestem zonaty :),

 

pozdrawiam

DAFIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska!

Powiedzcie mi ile kosztuje drut zbrojeniowy teraz? I gdzie go mogę zakupić w rozsądnej canie?

Proszę się nie śmiać ani nie dziwić - w końcu będziemy taras robić no i trza zakupić. I jeszcze beton - B20 - coś koło 6 m3 mi potrza - z pompą - gdzie zamawiać, ile się buli i takie tam...

Dafit!

No to gratulki :lol:

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...