Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

Aylin

teraz potrzebujesz mapę do celów projektowych, zobacz czy fatycznie masz warunki na wykonanie przyłączy, ponieważ np. gazownia i chyba zakład energetyczny wdają tylko zapewnienie dostawy a to nie to samo. Jeśli nie wiesz co jest w ziemi to w między czasie możesz zrobić geologię. Następnie będzie potrzebny architekt który przystosuje Twój domek, zrobi plan zagospodarowania terenu, ponanosi zmiany, da konstruktorowi przeliczyć fundamenty, i innych elementów jeśli zmiany tego wymagają, branżyści zrobią przyłącza i uzgodnią je u odpowiednich dostawców itd

To co robi Twoja projektantka zazwyczaj robi architekt stąd ciężko kumata byłam. :oops:

Architekta możesz już teraz szukać, ponieważ niektórzy mają już tyle pracy nabranej że terminy są na przyszły rok.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Vickey, BOMAN - Dziękuję za uświadomienie.

Teren u nas średnio trudny. Aczkolwiek kolega za badanie geotechniczne zapłacił 70 zl - więc nie majątek a przynajmniej pewność mam ze krzywej wieży nie wybuduje :) I mój Sułtan nie stanie sie sławny jak krzywa wieża w Pizie :)

[

jesteś pewna że jednego zera nie zgubiłaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy grupę podkarpacką:)

 

Nie dawno zaczęliśmy tu zaglądać, widzę że prężnię działacieJ Nie zdążyliśmy przejrzeć wszystkich postów.

 

My jesteśmy na etapie fundamentów, od poniedziałku przychodzą murarze wiec mamy nadzieje ze pogoda dopisze.

 

Mam nadzieje ze będziemy tu częściej zaglądać pozdrawiam wszystkich serdecznie a szczególnie Aylin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kruszon11

Dom będzie z bala 7 na 11 cm ocieplany od środka. Budować będzie firma z Komańczy. Wiem, że bale to muszą być grube, najlepiej okrągłe, bez ocieplania ale...Kilka lat temu wędrując spotkaliśmy na swojej drodze taki właśnie dom. Nie mogłam się oprzeć by nie zagadać właścicieli i zaczęło się. Bardzo miła pani zaprosiła nas do środka, pokazała cały dom, opowiadała o nim; a my zachwyciliśmy się, że taki przytulny, nieduży, pachnący, delikatny i lekki.

Oglądaliśmy inne technologie, byliśmy w kilku firmach, ale ten wygrał. Nie bez znaczenia było też, że Komańcza jest niedaleko - nie obciąży nas transport za bardzo, i na późniejsze poprawki lub reklamacje będzie blisko.

To tyle. Acha, będzie to Wetlina

Małgosia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. I pozdrawiam WSZYSTKICH.

od 11 sierpnia mamy pozwolenie!!!!!!

(na imieninki hehe Budujące Zuzanny są tu jakieś śśś?)

Jeszcze rozmowy z bankami i może się uda ruszyć październikiem. A miało być na wiosnę.

Proszę grupowiczów o staropolskie trzymanie kciuków.

Teraz pewnie będziemy zaglądać tu częściej, czytać i podpytywać.

Nara zie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wetlina - piękne miejsce - zazdroszczę widoków.

 

Odebraliśmy dziś projekt. Leży nowiutki i pachnący farba drukarską :)

 

Mirekbas :) witam bardzo serdecznie z nadzieją że niedługo was zobaczymy :)

Pogodę zapowiadają jak na razie piękną więc nie macie się czym martwić.

Niech się mury pną do góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę cała!

 

a szczególnie Mirekbas!!!

 

no to decyzje zapadły co do okien i pokrycia dachowego. dekarze umówieni , elektrycy też tylko jeszcze hydraulik nie wie że we wrześniu ma zrobić wodę... :D

 

jak zrobię porządek na działce to chyba zacznę wyprzedaż tego co zostało...

nie wiecie po ile "chodzą" stęple używane? będzie też cegła dziurawka i "9" modularna... no i przedłużacz siłowy.

 

mam jeszcze pytanie: otóż chcę zagruntować strop a raczej jego docieplenie; jak wspominałem nie będzie membrany dachowej ale jednak jakieś skropliny będą i właśnie dlatego zamierzam zagruntować klej który jest na dociepleniu ze styropianu. mam dwa pomysły: 1) to zagruntować unigruntem

2) pomalować folią w płynie ale tą przepuszczającą powietrze...

doradźcie coś proszę.

pozdrawiam z chmielowym pozdrowieniem :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam takie szybkie pytanie do Was, gdzie w rzeszowie mozna kupic tanio okna dachowe z fakro lub veluxa, i czy oprocz tych 2 firm sa jeszcze jacys godni polecenia producenci ?? a i jeszcze jedno co wchodzi w skład kpl okna dachowego ?? zebym kupil odrazu wszystko a nie pozniej cos jeszcze dokupywal.

 

drugie pytanie mam odnosnie blachodachowki, wybieram sie dzis do firmy kolegi sebo z forum i do bozu porownac ceny i zobaczyc ile wogole to teraz wszystko kosztuje,

 

gdzie jeszcze w rzeszowie mozna kupic dobra blachodachowke ??

 

pozdrawiam

DAFIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam takie szybkie pytanie do Was, gdzie w rzeszowie mozna kupic tanio okna dachowe z fakro lub veluxa, i czy oprocz tych 2 firm sa jeszcze jacys godni polecenia producenci ?? a i jeszcze jedno co wchodzi w skład kpl okna dachowego ?? zebym kupil odrazu wszystko a nie pozniej cos jeszcze dokupywal.DAFIT

 

Ja tam gdzie brałem blachodachówkę dostałem dobrą cene, podobnie na membranę. BJS.

Do wyboru masz jeszcze Roto. Do okien musisz dokupić jeszcze kołnierze. Poinformują Cię co Ci jest potrzebne.

 

Byłem rownież w BOZie, ale ich obsługa i ceny mnie powaliły.

Nie wiem moze mam słaby urok osobisty :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie jeszcze w rzeszowie mozna kupic dobra blachodachowke ??

 

pozdrawiam

DAFIT

dobra blacha handluje finco stal, japońskie ocynk lub z powłoka alucynku

z tym ze nie jest to tania blacha ...

http://www.finco.com.pl/cennik/cennik.pdf

cena loco zakład macierzysty ...

witaj Mirekbas

wszystkiego najlepszego z okazji imienin, Zuzolka ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam takie szybkie pytanie do Was, gdzie w rzeszowie mozna kupic tanio okna dachowe z fakro lub veluxa, i czy oprocz tych 2 firm sa jeszcze jacys godni polecenia producenci ?? a i jeszcze jedno co wchodzi w skład kpl okna dachowego ?? zebym kupil odrazu wszystko a nie pozniej cos jeszcze dokupywal.DAFIT

 

Ja tam gdzie brałem blachodachówkę dostałem dobrą cene, podobnie na membranę. BJS.

Do wyboru masz jeszcze Roto. Do okien musisz dokupić jeszcze kołnierze. Poinformują Cię co Ci jest potrzebne.

 

Byłem rownież w BOZie, ale ich obsługa i ceny mnie powaliły.

Nie wiem moze mam słaby urok osobisty :lol:

 

My kupowaliśmy w Leroy, od ceny podanej dostałam jeszcze rabat jakiś tam.. Mamy Veluxa chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was używa wody ze studni ? Chodzi mi o to, za pomocą czego "ciągnąć" wodę ze studni kopanej ?

Czy stosować albo hydrofor, albo pompę głębinową ? Gościu od instalacji wod-kan, który wyprowadzał mi rury w fundamentach twierdzi, że muszę zastosować w studni pompę i hydrofor w domu..... Chyba coś mu się pomyliło......Na mój rozum to dublowanie urządzeń.....

 

Mylę się, czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...