Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

pomocy ! potrzebny namiar na jakiegoś dobrego i niedrogiego o ile to możliwe architekta w Rzeszowie.... jest ich wielu ale poszukuje jakiegoś sprawdzonego... z góry dzięki za info
Truteen

poszło na priw

Ale czy jest konieczność posiadania i pompy i hydroforu ?

oczywiście, ze nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widzę, że większość z Was kryje dach blachodachówką, nie przemawia do Was "Długowieczność" dachówki?? :D

 

Pewno sie wiekszośc ze mna nie zgodzi, ale w moim domu rodzinnym mam ponad 100 letnia czerwona wypalaną dachówkę. Nie ma praktycznie nalotu. Natomiast nie wierzę w to, że te nowe tyle wytrzymają. Poza tym, dlaczego po kilku latach pojawia się na nich zielony nalot ? (widziałem juz kilka dachów, które nie były zacienione drzewami, a były juz zazielenione.) Dawniej dachówka niebyła "angobowane" (czy jakos tak) i nalotu nie było :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiolasz masz racje na huragan nie ma siły i tu faktycznie nie ma znaczenia czy na dachu jest blachodachówka czy dachówka. Ale trwałość dachówek szacuje się na ponad 100 lat, a producent udziela na nią od 20 do 50 lat gwarancji :o, podczas gdy na blachodachówkę ok 10 do 12 lat.

Listek faktycznie dachówki porastają mchem ale tylko te nie pokryte żadną warstwą wykończeniową :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listek wiesz, że kiedyś to wszystko było " nie do zdarcia" :) nie to co teraz ...

 

powiedz mi, Ty naprawdę wierzysz, że jak będziesz musiał wymienić część swojej dachówki to producent zrobi to w ramach gwarancji? Bo ja wątpię..

I wogle co to za rozpiętość od 20 do 50 lat gwarancji?to jest całe 30 lat..

Nie wiem, sceptyczna jestem jeśli chodzi o takie gadanie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Wszystkim

 

Szukam blaszaka na narzędzia i dla murarzy, jak ktoś ma na zbyciu to proszę o kontakt

GG 760008

pozdrawiam

 

W środę ruszyła budowa. W środę koparka narobiła galimatiasu, jutro wkracza geodeta a ekipa w poniedziałek. Oj zacznie się zacznie. Mam nadzieję jeszcze przykryć w tym roku...

oby się udało!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie znajdziesz używanego, to poszukaj na allegro użytkownika FPUH-Bomstal.

Mają tanie blaszaki, ja za 3x4 dałem 1350 plnów, z transportem. Bezpłatny transport mają do woj. małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego. W pozostałych regionach do każdego garażu doliczają 100zł.

 

Choć oczywiście jak przyjechali monterzy, to wołali 1400 :D....... Dając fakturę z kwotą 1350........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

co tu tak cicho?

truteen: jeżeli to dom z archonu to porównaj czy schody nie są kopią schodów z antonówek wersja G, bo jeżeli tak to nie będą z byt wygodne...lepiej porozmawiaj z porjektantem przy adaptacji czy da się z nimi coś zrobić...

 

 

dzisiaj był owocny dzień : skończyliśmy malować podbitkę i pocięliśmy łaty i je zaimpregnowali. po niedzieli wracają cieśle.

co do okien o których już tu wspominałem i radziłem się to zwyciężyła opcja niedzielonych.

pozdrawiam i miłego wypoczynku życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...