Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Był ktoś może na targach budownictwa?? jest tam coś, czy cienkawo?

 

Jeżeli w grupie podkarpackiej jest ktoś kto buduje "DOM ZA ROGIEM" to będę bardzo wdzięczna za możliwoość zobaczenia teg domku w realu.

 

Ja już go "prawie" zacząłem budować, ale w ostatniej chwili wpadł mi w oko inny projekt tego projektanta ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był ktoś może na targach budownictwa?? jest tam coś, czy cienkawo?

Jeśli będzie tak jak w latach poprzednich to raczej cienkawo, ja się wybieram ale na cuda nie liczę.

 

Ostatnio to miałem wrażenie, że więcej zobaczył bym i dowiedział się w średniej hurtowni budowlanej i to bez straty piątki... chyba że trzeba mieć do targów jakieś podejście specjalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

javascript:emoticon(':D') witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów z podkarpacia. mam pytanko. może ktoś mi podpowie ile będzie mnie kosztował "mały" remont w domu a konkretnie robocizna bo gdzie znaleźć cennik usług z podkarpacia w internecie ??? a mianowicie: zerwanie starych podług i wykonanie wylewek z ociepleniem pod parkiet; zbicie tynków wapiennych i montaż sufitów podwieszanych (strop drewniany) i klejenie płyt k-g na ścianach (ściany są murowane); wymiana instalacji elektrycznej wewnątrz budynku; demontaż starej glazury w łazience i ułożenie nowej, również w kuchni. wiem że ciężko znaleźć kogoś, kto zrobiłby to wszystko. wiem, że będę musiał korzystać z usług wielu osób i dlatego chciałbym wstępnie wiedzieć ile kosztowała by mnie robocizna na w/w roboty w Przemyślu. może ktoś robił podobny remont i zechce mnie uświadomić. z góry dziękuję. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Grupo!

 

szczególnie manek126!

 

byliśmy na targach , nic szczególnego.

dekarz się spóźni, niestety. rozpoczęte schody wejściowe,

musimy podjąć decyzję co do drzwi zewnętrznych; i tu pytanie: czy ktoś używa drzwi z easydoor lub porty?, ewentualnie juwent? między tymi 3 firmamy się zastanawiamy. drewno raczej odpoda.

proszę o jakieś sugestie.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brrr zimno ...

 

witam w grupie "swierza krew"

wczoraj /stety i niestety/ musiałem zacząć sezon grzewczy

stety dlatego ze w poprzednim miejscu zamieszkania o ogrzewaniu przed 15 paździenika mozna było tylko pomarzyc

niestety - koszty

 

grzybom tez zimno - nie chcą rosnąć ...

 

manek126 - przedmiarem i wyceną robót zajmują sie tzw kosztorysanci

natomiast nie ma zadnej gwarancji na to ze jesli np. kosztorysant przyjmie srednie ceny na materiały, robocizne i sprzęt - to Ty sobie znajdziesz akurat takiego wykonawce

z reguły duze firmy mają duze koszty ogólne - ich robocizna jest droga

ale one nie chcą bawic sie w pierdułki bo np. zona inwestora stoi nad płytkarzem i ma 10 pomysłow na godzine

 

płytkarz robiący z doskoku - i robi taniej i daje sie wykołowac inwestorowi

/najczesciej robi bez umowy dlatego czesto wraca do domu bez zapłaty

- patrz liczne przykłady na forum/

 

z reguły taki płytkarz połozenie duzych płytek w duzym pomieszczeniu - policzy taniej

małych płytek w duzym pomieszczeniu - drozej

małych płytek z ozdóbkami /dekorami/ w małym grajdołku jeszcze drozej

jesli płytki będa cięte w sposób tradycyhny - taniej /jesli bedziesz miał zyczenia ciąc je po łuku i wykańczac kanty na styk czyli ciąc w pionie pod kątem 45*/ - drożej

niektórzy licza szachownice taniej, a w karo drożej

podobnie przy innych pracach

 

 

 

z harcerskim pozdrowieniem dla całej grupy - czuwaj !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Grupo!

 

szczególnie manek126!

 

byliśmy na targach , nic szczególnego.

dekarz się spóźni, niestety. rozpoczęte schody wejściowe,

musimy podjąć decyzję co do drzwi zewnętrznych; i tu pytanie: czy ktoś używa drzwi z easydoor lub porty?, ewentualnie juwent? między tymi 3 firmamy się zastanawiamy. drewno raczej odpoda.

proszę o jakieś sugestie.

pozdrawiam.

 

dzień dobry

zimno, piździ i do domu daleko....

 

A drzwi mamy z easydoor- są śliczne wg mnie, jak na razie nic się z nimi nie dzieje ale mamy je od 3-4 miesięcy no i jeszcze nie mieszkamy.

 

pozdrawiam też i świeżyznę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modlitwa optymisty

 

Dziękuje za:

-Bałagan , który muszę posprzątać po imprezie, bo to oznacza, że mam przyjaciół,

-Podatki, które muszę zapłacić, ponieważ to oznacza, że jestem zatrudniony,

-Trawnik, który muszę skosić, okna, które trzeba umyć, i rynny, które wymagają naprawy, bo to oznacza, że mam dom,

-Ubranie, które jest troszeczkę ciasne, ponieważ to oznacza, że mam co jeść,

-Cień, który patrzy, kiedy pracuję, bo to oznacza, że jestem na słońcu,

-Ciągłe narzekanie na rząd, ponieważ to oznacza, że mamy wolność słowa,

-Duży rachunek za ogrzewanie, bo to oznacza, ze jest mi ciepło,

-Panią, która siedzi za mną w kościele i drażni swoim śpiewem, ponieważ to oznacza, że słyszę,

-Stosy rzeczy do prania i prasowania, bo to oznacza, że moi ukochani są blisko,

-Budzik, który odzywa się każdego ranka, ponieważ to oznacza, że żyję,

-Zmęczenie i obolałe mięsnie pod koniec dnia, bo to oznacza, że byłem aktywny.

…i tym optymistycznym akcentem rozpoczynajmy każdy kolejny dzień:))

 

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Poszukuje sprawdzonej ekipy do stanu surowego. Poczatek budowy wiosna 2009 (mialo byc od jesieni 2008, ale kiepsko z ekipami) . Okolice Sedziszowa Mlp. Dom 130m2 podpiwniczony + budynek gospodarczy 60m2.

 

Ew. prosze o opinie na temat ekip, moze ktos mial stycznosc:

1. Stanislaw Książek, Niedźwiada

2. Kopala Andrzej,

3. Laska Alfred,

4. Misiorek Adam, wszyscy tez z Niedźwiady

 

5. Czeslaw Góra

6. Zygmunt Bąk

7. Czesław Piskadło, wszyscy z Brzozowa

 

--

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc.

Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...