Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

nie znam ekipy Martuli - ale sądząc po imieniu jest to raczej kobieta ... :-?

czyli powinienes pisać Pani Martuli ... choc sie nie upieram

 

"Martula" to nazwisko :) - w Leżajsku popularne. Funkcjonują tu także inne, bardziej mylące nazwiska, np.: "Janusz", "Marek", "Mirek".

 

Ekipy tego Pana jednak nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam...... jestem tutaj nowy.

 

Postanowilem, jak wszyscy z Was tutaj "cos" wybudowac... narazie jestem na etapie biurokracji, wiec jeszcze mam czas zeby sie denerwowac co gdzie kupic... oczywiscie w sprawach czysto budowalnych bede sie Was radzil co, jak i gdzie.

 

Poniewaz z zawodu jestem inzynierem sanitarnym, zajmuje sie doradztwem, projektami, wycenami, kosztorysami i sprzedaza wszelakich materialow i urzadzen zwiazanych z wod-kan, co, gaz, went. i klima jak rowniez sieciami zewnetrznymi, jezeli ktokolwiek z Was bedzie potrzebowal informacji, co wybrac, jak zaprojektowac zeby bylo ok i funkcjonowalo sluze pomoca......

 

Od razu odpowiadam koledze (jesli tego okreslenia moge uzyc) eadok... 90 zł od "punktu" to jest cena w miare rozsadna.. zdzaja sie instalatorzy, ktorzy biora od punktu 70 zł (osoby prywatne, nie prowadzace dzialalnosci gospodarczej, nie sa platnikiem podatku VAT) do 150 zł od punktu (sa to juz firmy, kilku kilkunasto osobowe, ktore ponasza wszelka odpowiedzialnosc za wykonywane prace, i ktore, co wazne maja ubezpieczone w razie W wszystkie swoje budowy - wiec spac mozna spokojnie)....

 

Jezeli, ktos z Was potrzebuje wykonac instalacje za rozsadne pieniadze i fachowo... jestem w stanie podac kilkunastu instalatorow, z ktorymi wspolpracuje od wielu lat, i co do ktorych mam pelne zaufanie i polece z pelna odpowiedzialnoscia.....

 

pozdrawiam w ten pochmurny dzien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

 

eadok! to jest cena bez materiału, a ekipa zarejestrowana.

 

gypsy74! witam, za niedługo będę rozważał instalację centralnego i cieplej wody- tzn. optymalnych rozwiązań technicznych. życzę bezroblemowej drogi przez papierologię.

a swoją drogą to hydraulicy nie wyciągnęli mi odpowietrzenia kanaliz. sanitarnej do dachu, tylko coś mówili o zaworze automatycznym do napowietrzania, ma on być schowany w łazience górnej i nie ma śmierdzieć w domu - o co kaman?

 

mamy już okna, wszystkie niedzielone, białe, mimo że jeszcze oklejone to efekt pożądany osiągnięty- dokładnie tak to sobie wyobrażaliśmy.

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)zawodu jestem inzynierem sanitarnym(...)

Witam kolegę. Również jestem po "ściekach" (na PRz) i też w branży :)

 

a swoją drogą to hydraulicy nie wyciągnęli mi odpowietrzenia kanaliz. sanitarnej do dachu, tylko coś mówili o zaworze automatycznym do napowietrzania, ma on być schowany w łazience górnej i nie ma śmierdzieć w domu - o co kaman?

Chodzi o zawory 'durgo' czyli napowietrzające instalację kanalizacji. Wpuszczają powietrze do kanalizacji ale nie wypuszczają smrodów czyli działają w jedną stronę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiataj wiolasz...

 

rok temu "rozgladalem" sie za dzialka.. w tym roku juz szukalem.. znalazlem dopiero miesiac temu... wiec.......:):):) moze przy kolejnej budowie :)

 

 

listek...

czekam na pytania...

 

 

 

bogus33...

 

kolega Tomasz.W. nie mogl tego dokladniej wytlumaczyc i zarazem najkrocej.... jezeli chcesz cos wiecej, odsylam do lektury.... http://www.e-instalacje.pl/124_908.htm

Jak bedziesz potrzebowal pomocy w wyborze rozwiazania co i cwu pytaj smialo...

 

 

 

Tomasz.W...

witam kolege "po fachu"..... "scieki" jak najbardziej ale koncowka zostala jednak za cieplownictwem.....

 

pozdrawiam Was serdecznie.. dzieki za mile przyjecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiataj wiolasz...

 

rok temu "rozgladalem" sie za dzialka.. w tym roku juz szukalem.. znalazlem dopiero miesiac temu... wiec.......:):):) moze przy kolejnej budowie :)

 

ja rok temu robiłam rurki i inne rzeczy kan.-ciepłownicze w domu i wtedy podejmowaliśmy decyzje, kompletnie zieloni. Wtedy powinniśmy pytać wokół o wszystko :roll:

Ale skoro piszesz że im więcej biorą hydraulicy, tym miejmy nadzieję nie jest aż tak źle zrobione to może nie mam tak źle, bo z dolnej półki cenowej nie byli :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może ja mam pytanie dotyczące kanalizy;

buduję na terenie podmiejskim kanalizacja była tam robiona jakieś 3 lata temu

ja mam do studzienki ok.100m i niestety nie mogę się podłączyć tzn mogęjeśli zamontuję własną przepompownię (koszt ok10tys.)

i tu moje pyt.czy są jakieś pzepisy w myśl których gmina powinna pokryć koszty tej przepompowni czy może w jakiś inny sposób zagwarantować

podpięcie do kanalizacji bądż co bądż na terenie miejskim?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy są jakieś pzepisy w myśl których gmina powinna pokryć koszty tej przepompowni
Nie sądzę żeby gmina Tobie to zafundowała, jeśli by było kilka domów, osiedle, to prędzej.
czy może w jakiś inny sposób zagwarantować

podpięcie do kanalizacji bądż co bądż na terenie miejskim?

W tym przypadku jest możliwość podpięcia się do KS... przez przepompownię. Studzienka do której masz się włączyć jest aż tak płytka czy działka/dom jest sporo niżej niż kanalizacja?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... "Martula" to nazwisko :) - w Leżajsku popularne. Funkcjonują tu także inne, bardziej mylące nazwiska, np.: "Janusz", "Marek", "Mirek".

 

Ekipy tego Pana jednak nie znam.

 

 

 

Grzesiek miałem w klasie trzy takie nazwiska brzmiace jak imiona :)

 

 

witaj gypsy74

 

pogoda dzis pod psem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

anjas

w ustawie o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzeniu ścieków jest, że budowę przyłączy zapewnia na własny koszt osoba ubiegająca się o przyłączenie. Przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne dostarcza i instaluje na własny koszt wodomierz główny,

 

Ja jak na razie nie spotkałam się z tym aby MPWiK komuś zwrócił kasę za przyłącz.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o położenie domu a studzienki to po prostu spad jest za mały

a pytałam o przepisy bo słyszałam o sytuacji gdy inwestorzy zamontowali przepompownię we własnym zakresie i podpisali umowę że przejdzię ona na

własność PGKiM (w zamian inwestorzy przez pewien okres nie płacili by za obsługę kanalizy)

w takim razie myślę że zależy to od poszczególnej gminy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Szukam niedrogiej stali w na Podkarpaciu. W moich okolicach (Strzyżów, Frysztak) niestety dość drogo jak narazie (fi 12 = 3300, fi 6 = 3500).

 

Może ktoś w ostatnim czasie kupował stal i/lub zna namiar na niedrogi składzik gdzie mógłbym zakupić coś taniej ;-) Wiem że ostatnio ceny stali mocno spadły (spadki hurtowe w ciągu ostatniego tygodnia to nawet 100 zł) dlatego rozglądam się teraz aby coś zaoszczędzić...

 

Z góry dzięki za pomoc :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chwilke mnie nie bylo bo ruch na budowie choc pogoda do bani. Mają wejsc z ogrodzeniem w tym tygodniu (zobaczymy czy sie da) a pozniej z kostka. Poki co skonczylismy ocieplac poddasze i plyty juz zaszpachlowane. Teraz plytki w lazienkach i szpachle moze zdarzymy sie wprowadzic do grudnia.

Teraz pytanie do Was piec gazowy kondensacyjny :roll:

- junkers

- buderus

- vailant

- deditrich

???????????????????????????????

Please pomozcie jakiej firmy i dlaczego???

Co do zimnej podlogi w okresie przejsciowym to mysle ze nasz kominek z pw bedzie takie marzenia spełnial.

Pozdrawiam wszystkich nowych Bob'ów Budowniczych. :p

 

Wielkie dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Szukam niedrogiej stali w na Podkarpaciu. W moich okolicach (Strzyżów, Frysztak) niestety dość drogo jak narazie (fi 12 = 3300, fi 6 = 3500).

 

 

Ostatnio pytałem w Rzeszowie w Gór-Hucie to mieli fi 12 po 3000, gdzieś jeszcze była po 2900 ale nie pamiętam, też będę kupował więc każdy namiar się przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

... Teraz pytanie do Was piec gazowy kondensacyjny :roll:

- junkers

- buderus

- vailant

- deditrich

...

 

Zrobiłem mały rekonesans i dowiedziałem się że trzeba zwrócić uwagę na serwis.

Okazuje się że niektórzy producenci w serwisach stosują zasadę gdzie kupiłeś tam się zwracaj o pomoc, co może być problemem kiedy z rynku zniknie

sprzedawca.

Podobno tak jest z Buderusem i De Dietrichem.

Nie ma podobno problemu w przypadku Vaillanta i Saunier Duval (ten sam właściciel).

 

Przy okazji pochwalę się że dowiedziałem się że "punkt" w hydraulice (woda i kanalizacja) to dopływ i odpływ razem,

czyli np. umywalka z rurą od wody ciepłej, zimnej i kanalizacją to jeden punkt.

W ten sposób z moich 30 zrobiło się ... 10 a to od razu poprawia humor :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

... Teraz pytanie do Was piec gazowy kondensacyjny :roll:

- junkers

- buderus

- vailant

- deditrich

...

 

Zrobiłem mały rekonesans i dowiedziałem się że trzeba zwrócić uwagę na serwis.

Okazuje się że niektórzy producenci w serwisach stosują zasadę gdzie kupiłeś tam się zwracaj o pomoc, co może być problemem kiedy z rynku zniknie

sprzedawca.

Podobno tak jest z Buderusem i De Dietrichem.

Nie ma podobno problemu w przypadku Vaillanta i Saunier Duval (ten sam właściciel).

 

Przy okazji pochwalę się że dowiedziałem się że "punkt" w hydraulice (woda i kanalizacja) to dopływ i odpływ razem,

czyli np. umywalka z rurą od wody ciepłej, zimnej i kanalizacją to jeden punkt.

W ten sposób z moich 30 zrobiło się ... 10 a to od razu poprawia humor :-)

 

 

 

Musze wyprowadzic Cie z bledu.. nieprawda jest iz w przypadku "znikniecia" sprzedawcy bedzie problem z serwisem....

Jak sama nazwa wskazuje jest to "tylko" sprzedawca typu hurtownia/sklep.... i nie ma obowiazku a nawet prawa serwisowac jakichkolwiek urzadzen przez siebie sprzedawanych... obowiazek ten przejmuja serwisanci, przeszkolenie w centrach serwisowych danych producentow, oczywiscie z certyfikatami. Niestety nie wiem jak to jest w przypadku Buderusa ale na pewno o DeDietricha nie masz sie co martwic.... znam kilku serwisantow, i sa to bardzo dobrzy fachowcy.. w przypadku Vaillanta i Saunier Duvala serwis gwarancyjny ma tylko jedna osoba, uruchomiwnia i pogwarancyjny juz kilku.... w przypadku Junkersa jest trzech, ktorych znam... jedynie w VIESSMANN'ie serwis zglasza sie na stronie internetowej i w ciagu 24 godzin powinien ktos przyjechac....

pozatym kupujac urzadzenie (kociol) w kazdej karcie gwarancyjnej lub DTR'ce jest wykaz serwisantow nie tylko na dany region ale takze w calej Polsce...

Jezeli chodzi o kotly kondensacyjne to polecam DeDietricha MCR 24, Viessmana Vitodens 100, Vaillanta ecoTEC plus VU i ecoTEC VC plus.... cena porownywalna.... jednak trzeba pamietac ze w przypadku kotla kondensacyjnego system spalinowy jest koncentryczny, jezeli nie ma mozliwosci wyprowadzenia rury powietrzno spalinowej prosto za sciane to koszt takiego komina wacha sie od 1000 do 1800 zł brutto

 

Oczywiscie kazdy kto kupuje kociol kondensacyjny jest swiadom, jak najbardziej oszczednosci na gazie siegajacych do 20 % ale rowniez tego ze grzejniki musza byc wieksze niz projektowane dla kotlow "standardowych"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...