Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

... I pytanie z całkiem innego etapu budowy. Kiedy ma się adres? Dostaje znaczy ..

adres ma sie, kiedy sie chce /choć istnieje pewna grupa urzędników-mataczy, która patrzac na petenta ocenia go na "miękkość"/

np.

jesli urzednik widzi, ze petentowi uginaja sie nogi i choć ma krzesło koło biurka - nie siada

jesli petent mietosi nerwowo czapke w dłoniach, poci sie, kreci i wierci, prezentuje unizoną postawe lub wręcz służalczość -

to takiego petenta najczęsciej odsyła sie z kwitkiem ...

natomiast jesli petent wchodzi bez pukania, rozsiada sie swobodnie na krzeslie - choc urzędnik nie okazał gestem, ze można siadac, jesli petent nie pyta "czy mozna dostac adres ?" tylko kładzie pismo i żada od urzędnika "prosze mi tu potwierdzić na kopii !" pokazując urzednikowi palcem gdzie urzędnik ma przybic pieczatke - wtedy taki urzędnik/urzędniczka/ kładzie uszy po sobie, potulnieje i postępuje zgodnie z ustawą - czyli wydaje adres

 

o adres zwróciłem sie jakies 2 lata przed zakończeniem budowy i otrzymałem "od ręki"

 

 

... ja zaczynam w sierpniu lub we wrześniu ...

 

trzeba miec nadzieje, ze fachowcy do sierpnia wróca z Irlandii ...

 

 

w sejmie zas zastanawiaja sie jak obnizyc popęd seksualny pedofilom - bowiem marnują sie embriony ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam grupę!

 

Nie było mnie na forum z dobre 2 miesiące :roll:

Ale przyszedł stolarz zakładać schody i sobie przypomniałam o muratorze :)

 

Ze względu na sytuacje na rynku pracy Podkarpackim, który ma zastój jak nigdy dotąd :evil:

 

Postanowiłam wziąć sprawę we własne ręce i otworzyłam sklep internetowy z suplementami diety CaliVita ich zadaniem jest uzupełnienie niedoborów witamin i minerałów oraz ogólne wzmocnienie organizmu.

 

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszam!!!

http://www.esuplement.pl

Kieruj pytania:

[email protected]

Moje GG 9447212

 

Sory za prywatę, ale na inną reklamę na razie mnie nie stać :oops:

a wiem, że wy mnie nie zjecie :wink:, choć widzę, że na forum dużo nowych osób- SUPER

 

Pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj _Beti_ :)

będą zdjęcia schodów w dzienniku budowy ?

co do pracy ... niedługo na Podkarpaciu będzie mozna rezerwat stworzyc ...

moze jeszcze jakiś poligon i moze elektrownie atomową pobuduja

ale cos mi sie zdaje, ze tu będa "płuca europy" i tereny łowieckie dla bogatych Niemców

/zalesia sie teraz ugory, namnaza sie wilki, niedźwiedzie, zubry, szczepi lisy, wpuszcza bobry które niszczą wały przeciwpowodziowe itp aby bogaty turysta miał do czego wygarnąc z dwururki .../

na szczęscie wrócił od dziś tani RIANAIR i z Jesionki mozna odleciec szukac pracy w Anglii czy Irlandii

i będzie jak w noweli Henryka Sienkiewicza -"Za chlebem" ...

 

uszy do góry, jeszcze nigdy nie było tak źle aby nie mogło byc gorzej !

 

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To ja dzis tak trochę z innej beczki. Bo większość pisze o poczatkach budowy - ja zapytam o nowy wymysł - certyfikat energetycznosci dla domu - znacie kogos kto go wystawi w sensownych pieniadzach.

Musze sie zabrac za papierki jak chcemy sie wprowadzic w lutym.

W poniedzialek wchodza z parkietami :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to są sensowne? To juz wiadomo, że każdy musi mieć? a nie ci, którzy dopiero starają sie o PnB?

Z tego co mi wiadomo, będzie certyfikat potrzebny przy sprzedaży domu po 2009 roku. Niewykluczone równiez, że bedzie potrzebny przy odbiorze.

:evil:

No właściwie sami jeszcze nie wiedzą, dlatego panikę sieją żeby przed nowym rokiem odbiór zrobić. Ale to jest raczej niewykonalne...

Zresztą, przekonałam sie już, ze w Rzeszowie nawet jak nie ma czegoś w przepisach budowlanych wymaganego, to i tak każą a to mapke dodatkową, a to opinie jakieś i nikt nie protestuje tylko pieniądze płaci, bo oni muszą sobie i znajomym kasę nabić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to są sensowne? To juz wiadomo, że każdy musi mieć? a nie ci, którzy dopiero starają sie o PnB?

Z tego co mi wiadomo, będzie certyfikat potrzebny przy sprzedaży domu po 2009 roku. Niewykluczone równiez, że bedzie potrzebny przy odbiorze.

:evil:

No właściwie sami jeszcze nie wiedzą, dlatego panikę sieją żeby przed nowym rokiem odbiór zrobić. Ale to jest raczej niewykonalne...

Zresztą, przekonałam sie już, ze w Rzeszowie nawet jak nie ma czegoś w przepisach budowlanych wymaganego, to i tak każą a to mapke dodatkową, a to opinie jakieś i nikt nie protestuje tylko pieniądze płaci, bo oni muszą sobie i znajomym kasę nabić..

 

Tak twierdzi mój kierbud. Ma on równiez takie uprawnienia do wykonywania certyfikatów. Jak by nie patrzeć jest moim kolegą, to mi nie ściemnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opinie w sprawie tego certyfikatu. Ja nie wiem jakie to sa sensowne pieniadze ale słyszałam ze ma to kosztowac ok tysiaka. I nie moze tego robic kierownik budowy. W ostatnim muratorze jest artykuł o tym.

Beti - parkiety super szczególnie podoba mi sie jawor - u nas ma byc w sypialniach - kladą od jutra. Tez chcemy lakier półmat. Salon u nas bedzie merbau i schody tez.

Pozdrawiam i życzę spokojnych Świąt

 

http://www.graphicsarcade.com/holidays/christmas/comments/christmas_comments_01.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opinie w sprawie tego certyfikatu. Ja nie wiem jakie to sa sensowne pieniadze ale słyszałam ze ma to kosztowac ok tysiaka.

Znalazłem taki cennik

http://republika.pl/hanko2005/foto/cennik.GIF

 

źródło: HenoK

http://forum.muratordom.pl/certyfikat-energetyczny-od-1-stycznia-2009-r,t118801-300.htm

 

 

I nie moze tego robic kierownik budowy. W ostatnim muratorze jest artykuł o tym.

 

Niestety mój też tak mówił :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...