Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

Jak szukasz jeszcze bloczków fundamentowych to ja mam namiar na firmę z regionu 38x25x12 -3,00zł lub 39x24x14-3,20zł klasa B20 !!! w tym transport i rozładunek HDS-em. Na naszej Grupie dostałem namiar na Firmę Kolbruk z Przeworska ale tam jest znacznie drożej B15 -3,50zł.

 

P.s. ma ktos do odsprzedania stęple budowlane ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Jak szukasz jeszcze bloczków fundamentowych to ja mam namiar na firmę z regionu 38x25x12 -3,00zł lub 39x24x14-3,20zł klasa B20 !!! w tym transport i rozładunek HDS-em. Na naszej Grupie dostałem namiar na Firmę Kolbruk z Przeworska ale tam jest znacznie drożej B15 -3,50zł.

 

P.s. ma ktos do odsprzedania stęple budowlane ???

 

Oczywiście !! proszę o namiary na ta firmę !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jesli sie robi do swojego domu to jest robienie samemu sobie krzywdy oszukujac sie chyba za na sprzedaz to wtedy oszukamy kogos innego miejsze zlo

 

jesli ktos chce miec dom energooszczędny to buduje go od podstaw, kupując odpowiedni projekt i odpowiednio izolując dom

po wybudowaniu domu to i 100 swiadectw tego nie zmieni - a mamy tylko kolejny wydatek /papierek dla urzędnika/

 

natomiast jesli ktos chce sobie dom "podrasowac" na sprzedarz

to mając to co ma /czyli nic nie oszukując w grubosci izolacji czy ilości okien/

 

tylko manewrując iloscią mieszkańców /bo kto to sprawdzi ?? :lol: a jesli nawet - to dzis zamelduje tylko siebie i zlece swiadectwo - a jutro domelduje zone, czworo dzieci, tescia i tesciową, szwagra i lokatora ... /

rodzajem opału / bo dzis moge grzac pradem a jutro zapale w kominku/

i /podobno/ iloscia kaloryferów /gdyby jeszcze wynik nie był w pełni satysfakcjonujacy ... :wink: /

to moze kupujacego robic w konia jak chce i ile chce

 

jaka jest wiarygodnoć swiadectwa, w którym mozna udowodnic diametralnie rózne wyniki ? ile wart jest taki papierek ... ? /pytanie retoryczne/

 

a Darek Śledź został trenerem Stali Rzeszów

http://www.stal.rzeszow.pl/topnew.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie

Potrzebuję certyfikat energetyczny a nie audyt jak napisałem.

Dokładnie jak niektórzy piszą chodzi o papier do urzędu po skończeniu budowy.

Wolałbym nie korzystać z allegro bo jeśli mi to nie przejdzie to wtopie pieniądze.

Jeśli kogoś znacie do dajcie namiary. Średnia cena to podobno 800 zł. dla mnie to dość dużo.

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jesli sie robi do swojego domu to jest robienie samemu sobie krzywdy oszukujac sie chyba za na sprzedaz to wtedy oszukamy kogos innego miejsze zlo

 

jesli ktos chce miec dom energooszczędny to buduje go od podstaw, kupując odpowiedni projekt i odpowiednio izolując dom

po wybudowaniu domu to i 100 swiadectw tego nie zmieni - a mamy tylko kolejny wydatek /papierek dla urzędnika/

w.pl/topnew.jpg[/img]

hmm niechce nikogo do niczego pzrekonywac pzredstawiam tylko za i przeciw sparwa z ceryfikatem (dla mnie) jest ok jestem wtrakcie budowy jak pisalem moge pzreanalizowac kazda opcje dolozyc stryropian 20 cm nie sztuka kto spowie dam grubby od razu i bedzie ok a co z pzreszkleniami kktos powiem dam super 3 szyby bedzie ok itd itd a czy ktos pomysli ze dawanie z agrubego stryo staje sie nie oplacalne ze za szcelen okna potrzebuja dobrej wentylacji ze nie tylko szcelne okna ale odpowiednia ich wielkosc do oogzrewanego pomieszczenia i wiele innych powodow sam gruby strropian nie robiz domu ekologicznego jak pisales dom buduje sie od podstaw i nie musi byc zadne specjalny projekt po prostu kazdy jeden wystraczy zbudowac z glowa i bedzie pzrynajmniej domem energooszednym nie musi byc super ekologiczny bo to jest glupota taki super domek to pieniadzne w bloto nie odrobi sie do smierci lokatora wiec cala rzecz w tym zeby wyposrodkowac i uzyskac wynik optymalny ot caly problem a ze sprawa w polsc eraczkuje to sowja droga ja robie ceryfikaty w angli juz ponad 2 lata wiec widze jak to sie ma w parktyce pzryznam z e w polsce smiac mi sie chce jak to bedzie robione i sposob obliczen kolejny oplski bubel takze latwo wywyalic 1 tys za bezuzuteczny swistek wiec lepiej go wywalic z porzydkiem i pzrynajmiej wiedziec z a co sie placi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dom buduje sie od podstaw i nie musi byc zadne specjalny projekt po prostu kazdy jeden wystraczy zbudowac z glowa i bedzie pzrynajmniej domem energooszednym nie musi byc super ekologiczny bo to jest glupota taki super domek to pieniadzne w bloto nie odrobi sie do smierci lokatora wiec cala rzecz w tym zeby wyposrodkowac ...

dokładnie - tak samo mysle, Piotr

juz kilka lat jestem na forum i nieraz czytałem przekonywanie typu "muszisz ocieplic fundamenty" "koniecznie" "każdy ociepla" i tym podobne ...

teraz kiedy weszły swiadectwa okazuje sie ze izolacja fundamentów w swiadectwie jest pomijana /po prostu tamtędy jest tak nikły ubytek ciepła, ze nie ma sensu brac to pod uwage ... /

 

nakład moze sie zwróci - ale w trzecim, czwartym czy siódmym pokoleniu ...

czy warto az tak zabiegac o przyszłe pokolenia ... ? /znów pytanie retoryczne/

 

p.s.

ale dmucha

 

" hop, siup - zawierucha ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne z eto glupota jednak taj jest w polsce ludzie biora kredyty na cale zycie zeby wybudowac dom tak solidny na 3 pokolenia ale po co ten dom i tak za max 100 zostanie wybuzrony ze wzgledu na przestarzalal konstrukcje itd itd nikt nie bedzie w nim chcial mieskzac jak dzis w domach drewnianch 50 letnich dla nas ruderach taki polski absurd z fundamentami owszem nie bierze sie ich pod uwage choc pzry ocieplonych zimno z gruntu nie wnika w nie i nie jest wcisgne pzrez sciany one maj tylko izolacje wilgociowa wiec jakich pozytek z tego jest a koszt styro na funamdnet teraz nie jest duzy z zalozono teraz chyab wychodzi ze kazdy fundament jest ocieplony ja ocieplilem 5cm styro zeden probem jak dolek wykopany kupic troche stryro pzreliczylem koszt zadna oszcednosc wiec nie zaszkodzi no i pzrenikanie w fundamnet nie bedzie az takie pzrynajmniej do powiedzmy 1 metra w zimie bo dalej grunt jets cieply wyznaczylem sobie osiagnac klase w miare dobra wiec musz edopilnowac mostkow cipelych itd bo zeby osiagnac bardzo dobry wynik samo ocieplanie nie wystarcza potzreba panele juz albo pompy ciepla ale to mnie juz nie interesuje nie oplacalne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne z eto glupota jednak taj jest w polsce ludzie biora kredyty na cale zycie zeby wybudowac dom tak solidny na 3 pokolenia ...

 

 

i zapominają, ze kiedys sami będa miec 60, 70 czy 80 lat ...

/długośc zycia rosnie/

i wtedy na cholere bedą im potrzbne fundamenty które zbudowali sobie solidne /na 500 lat /

kiedy nie bedą mogli sie wdrapac ani zejśc z sypialni po krętych schodach bez spocznika ... /a tu raptem zaoszczedzili 2 m2 powierzchni na spocznik/

 

co do izolacji fundamentów uwazam, ze jakiś sens ma wtedy kiedy

a) fundament wystaje ponad teren

b) do głebokości 0,5m pod ziemią

c) ~ 5 cm gubości /jak u Ciebie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokaldnie ale sa tacy co daj 10 i wiecje cm na funadamenty wiec tu widze cholerna rozzotnosc bez sensu a w miejscach dgzie tzreba dac izolacje to jzu nie ma wcale hihih

 

 

nieraz współczułem tym których napuszczono /albo jakaś gazeta, jakis doradca forumowy /zbyt przejęty swoją rolą/ zawzięty sprzedawca wełny czy styropianu /dysperbitu, abizolu, izolbetu, bit - gumu, siatki, kleju - itd./

wiec

wyprztykali sie na kilka izolacji fundamentów /ze to niby fundamentom będzie cieplej , sucho i fajniej - jak w reklamie o maluchach - " bo wygodniej jest maluchom kiedy mają jcałkiem sucho ... :wink: /

potem kupowali jakiś badziewny materiał na sciany - byle taniej ...

itd. brakuje, na posadzki, drzwi, płytki, meble

 

ale fundamety mają takie - ze mucha nie siada ...

 

szkoda ludzi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coz tak juz bywa tylko jak sie na czym znamy sami to nikt nas nie wykiwa tez chcialbym iwedziec wszytsko ale nie da sie ale masz racje wspolczuje tym co wogle nie amja pojecia o budowlance a sie buduja a firmy budowlane to sa jak baki na kobylej d..... heheh jak komary siedza i krew pija no i ceny winduja bo gdzie zaarobisz lepiej trafic do ciemnego inwestora i masz anwet kilka tys na tydzien i tak zrobisz byle jak bo sie nie kapnie inwestor he
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiliśmy pustaki na nasz domek - po ponad 2 tygodniach poszukiwań znaleźliśmy najtańszy skład budowlany w Lutoryżu który zaproponował nam 4,60 zł za pustaka POROTHERM 30 P+W WIENERBERGER.

 

czy te pustaki sa z Kupna? Tez sie przymierzam do zakupu. Widzialem je na skladzie w Sedziszowie, mialy blady kolor. Podobne z wygladu do Leiera. Czy taki wyglad moze miec wplyw na jakosc pustaka? Czy sa jakies haczyki, ktore trzeba znac decydujac sie na p30? Dom jest zaprojektowany na max 220.

 

--

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc.

Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...