Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

Kolor świadczy o jakości! a dokładnie o klasie pustaka- te białe mają klase 10 - są gorsze. Wszyscy budowlańcy z którymi rozmawialiśmy odradzali nam Leiera bo się strasznie kruszy.

My kupiliśmy PUSTAK POROTHERM 30 P+W Klasa 15 Wienerberger - Kupno.

Jak nam przywiozą na działkę (może w następnym tygodniu jak przymrozi ziemię) to mogę zdjęcie wysłać z ich wyglądam, ale na składzie widziałam je i były normalne tak jak Hadykówka czerwone :)

Jak będziesz kupował pytaj o klasę pustaka aby była "15"

Pozdrawiam i życzę udanego zakupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Kolor świadczy o jakości! a dokładnie o klasie pustaka- te białe mają klase 10 - są gorsze. Wszyscy budowlańcy z którymi rozmawialiśmy odradzali nam Leiera bo się strasznie kruszy.

 

i co z tego ze odradzaja, ekipa postawi dom z tego co sie im kupi i juz, ja jak kupowalem pustaki to tez odradzali leiera bo sie kruszy, nie sluchalem takiego gadania i je kupilem, fakt troche pustakow bylo peknietych w paletach, ale to nie problem, zareklamowalem je i ku mojemu zdziwieniu dostalem 4 palety pustakow za darmo, nie sadze ze teraz mi sie dom zawali bo ktos kiedys powiedzial ze leier sie kruszy,

 

pozdrawiam

DAFIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojcikowie - dzieki za komplementy. Staramy sie zeby wszystko grało, choc ostatnio to mój mąż wiecej spędza czasu na wyszukiwaniu fajnych rzeczy w necie. Wynalazł wszystkie lampy do domku.

Co do kuchni to była projektowana przez kumpele (architekta wnetrz) - polecam zreszta bo jestesmy bardzo zadowoleni.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam pytanie odnośnie wewnętrznych tynków gipsowych. Latem tego roku planujemy tynkowanie ścian wewnątrz maszynowo. Zastanawiamy się jedynie co do materiału, czy będzie to tynk gipsowy np. firmy Knauf, czy też tradycyjne tynki piaskowe. Co polecacie, to pytanie kieruję głównie do ludzi którzy już mieszkają w domach z tynkami gipsowymi lub też znajomi lub rodzina ma takowe etc. Jak się mieszka w takim domu, czy posiadają one dobre właściwości urzytkowe np. przepuszczalność powietrza, czy właściwości zdrowotne? Bardzo proszę o odpowiedź na w/w pytania które myślę pozwolą nam w podjęciu decyzji. Odpowiedź można kierować także na maila: [email protected].

Dziękujemy i pozdrawiamy Dorota i Marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jesli mogę sie wtracić do dyskusji, to ważne w czym te fundamenty siedzą. Bo jak wysoka woda w gruncie to trzeba wydac trochę więcej i zastosować lepsze srodki. Nie mozna generalizować, że ktos wydał, zastosował i dał sie nabrać.

chodzi Ci o dysperbity, izolbety, abizole i tego typu środki do izolacji pionowej ?

 

 

a na dworze sypie sobie równo, noc i dzień i kolejna noc i dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

może kogoś denerwuje pogoda ale w sumie to nawet się cieszę, bo sądzę że zima bez śniegu po .....to nie zima; ciekawe co powiem jak się wyprowadzę na wieś i perspektywa mi się zmieni :lol:

 

sobota a ja nie budowie. no cóż, robota nie zając, zdrowia trzeba trochę poszanować a i z synkiem nie mam co zrobić, znaczy z kim go zostawić więc nadrabiam zaległości z tygodnia roli ojca.

 

na razie czas upłynął pod znakiem zakupów i planów. kupiliśmy kocioł, zbiornik cwu, resztę grzejników, styropian na elewację- podobno producenci podnoszą ceny :evil: (dzięki elektrowni),- fajnie kasy nie ma i towaru również- jak przyjdzie czas to będziemy zwozić graty; swoją drogą to fajnie jest mieć strzeżony magazyn u dostawcy jestem po spotkaniu z dociepleniowcem- jak się spisze to będę go polecał.

po pół roku od rozpoczęcia tematu kwestia drzwi wejściowych rysuje się w jasnych kolorach- jak zamontują to dam znać- znaczy pochwalę się.

 

:D

pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My kupiliśmy PUSTAK POROTHERM 30 P+W Klasa 15 Wienerberger - Kupno.

 

a czy ktos z grupowiczow moze cos napisac na temat zakupow mat. budowlanych w rzeszowskich hipermarketach (casto, leroy itp). Pustaki, stal. Jakie ceny. Podobno w czasach boomu budowlanego w 2006 mozna tam bylo kupic taniej niz na skladach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My kupiliśmy PUSTAK POROTHERM 30 P+W Klasa 15 Wienerberger - Kupno.

 

a czy ktos z grupowiczow moze cos napisac na temat zakupow mat. budowlanych w rzeszowskich hipermarketach (casto, leroy itp). Pustaki, stal. Jakie ceny. Podobno w czasach boomu budowlanego w 2006 mozna tam bylo kupic taniej niz na skladach.

 

Gdy kupowałem na przełomie 2007/2008 to nic nie spotkałem taniej w hipermarketach. W mniejszych składach mogłem ponegocjować cenę i wychodziło taniej.

 

Sobota udana budowlanie... parapety wewn. zamontowane :) oby tylko pianka niskoprężna nie była zbyt prężna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

a czy ktos z grupowiczow moze cos napisac na temat zakupow mat. budowlanych w rzeszowskich hipermarketach (casto, leroy itp). Pustaki, stal. Jakie ceny.

 

generalnie poza grzejnikami nic nie kupujemy w marketach z jednego powodu- znacznie drożej, mniej dogodne warunki transportu, rozładunku, daty odbioru. rzeszowskie składy budowlane są bardzo elastyczne, można się targować. być może że wykończeniówka będzie częściowo z marketu jednak widząc już po kafelkach to nie za bardzo.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę!

Mam takie pytanko. Ile kosztuje podłączenie do kanalizacji? Remontujemy stary dom, a studzienkę kanalizacyjną mam w ogrodzie (tak 30 metrów od domu). Czy sami mamy wykopać rów, położyć rury,a potem to zgłosić do przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjnego, czy zgłosić tylko że chcemy by nas podłączono, a oni zrobią resztę?

Mam nadzieję że ktoś zrozumie moje nieco zawiłe pytanie :D i pomoże. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj patusia!

 

w naszym przypadku koszt przyłącza to jakieś 170pln. do tego koszt wykopu, materiału, zasypu, projektu. kwota którą podałem to opłata dla gminy. tak naprawdę rola gminy to podpisanie umowy, podłączenie gotowej rury do studzienki i skasowanie kasy i odbiór techniczny...

jednak z tego co wiem to różnie w różnych gminach bywa.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

może kogoś denerwuje pogoda ale w sumie to nawet się cieszę, bo sądzę że zima bez śniegu po .....to nie zima; ciekawe co powiem jak się wyprowadzę na wieś i perspektywa mi się zmieni :lol:

z jednej strony pogoda zajefajna - na narty mozna... ale gwarantuje Ci, ze Ci sie zmieni perspektywa... Jak jeszcze jest mroz to ok - snieg sie latwo usuwa, ale jak sa okolice zera i lekki plus :evil: :evil: - porazka!! Kazda lopata wazy z 10 kg, nie da rady pchac - trza odwalac... tak wlasnie mam od piatku...

ps. ale tak sobie mysle gdzie by tu na narty wyskoczyc :p :lol:, nie ma to jak sniezek :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Elciu1. Dzięki za odpowiedz. Widzisz wszystko to co zaznaczyłaś mamy naniesione w projekcie tylko nie umiałam skopiować naszego planu po adaptacji:( A więc mamy zadaszenie do salonu bo mamy większy taras. schody pójdą odwrotnie a pod nimi będzie taki wkop w ziemię i tam będzie mała spiżarka. Okien dachowych nie chcemy likwidować. W największej sypialni na górze zrobimy podział aby zmieścić malutki gabinecik dla nas. A i najważniejsze ten domek będzie na naszej działce w odbiciu lustrzanym. Postaram się wysłać nowy projekt na twoją skrzynkę. Pozdrawiam.

Elka83!

Macie podobny projekt do naszego. Elcia1 dobrze prawi polecając rezygnacje z okien dachowych - my mamy tylko w scianach szczytowych i to wystarcza, a kombinacji z oknami dachowymi mozecie uniknąc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Braci budującej i mieszkającej

 

Chodze i szukam zamiast zapytać u nas:)

Kto budował w podkarpackiej kanadyjczyka?? a konkretnie chodzi mi czy jest ktoś kto zlecił to firmie a ta postawiła mu to w sensownym terminie w stanie conajmniej deweloperskim i nie zerzarła go z cholewkami.

Dzięki za pomoc jak możecie

 

Sebo8877

 

P.S. Przymierzam się do budowy kanadyjczyka..... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebo w mojej miejscowośc trwa własnie montaz szkieletowca

(konstrukcja juz zrobiona tzn słupy i dach stoją) i moge przy okazji zapytac o kontakt i ewentualne dalsze plany

natomiast przy takiej pogodzie jak dziś - nie licze ze tam kogos zastane /mróz i prawdopodobnie czekaja na lepsze czasy/

a o dojazd /odległość/ pytałem dlatego, ze cos mi sie kojarzy ze ciesla dojeżdża maluszkiem /wiec na długie trasy pewno by sie nie pisał .../

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amtech to nie kanadyjczyk przeca. Amtech buduje na szkielecie metalowym a wypełnienia są z płyt wiórowo-betonowych. A przynajmniej tak było 7 lat temu - jak przemyśliwaliśmy budowanie.

A kanadyjczyk to drewno - drewniany szkielet i coś - nie mam pojęcia co - jako wypełniacz (gips-karton?)

Welcome back - Sebastian :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...