Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

:D .Hellou.

 

Jakis przyszly wiesniak zastanawia sie nad zmiana punktu widzenia zimy za czas jakis? Eee,nie jest zle.zalezy jak daleko zamieszkasz od jakiejs glowniejszej drogi,i od dtego ,ile swojej drogi masz do odsniezenia aby dokopac sie do tej wiejskiej.Ja,podobnie jak Baru ,musze troche poryc w sniegu,ale to juz nie kwestia tego czy miasto czy wies .Pozatym, czasem dobry sasiad zaprzegnie do ciagnika jakis plug i pomoze,czasami gmina...A czasem trzeba zagonic do roboty Kasztanke :wink: .A tak drazac temat, to takich dni zaczyna byc coraz mniej.A jeszcze jak sie zostanie narciazem,to juz wogle snieg nie straszny!! :D

 

Baru,Ty masz jakas stacje odwapniania o ile pamietam? podrzucisz jakies info? :)

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Amtech to nie kanadyjczyk przeca. Amtech buduje na szkielecie metalowym a wypełnienia są z płyt wiórowo-betonowych. A przynajmniej tak było 7 lat temu - jak przemyśliwaliśmy budowanie.

A kanadyjczyk to drewno - drewniany szkielet i coś - nie mam pojęcia co - jako wypełniacz (gips-karton?)

Welcome back - Sebastian :lol:

 

A teraz nie przestawili się na kanadyjczyki? jeśli nie, to sorki za wprowadzenie w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz nie przestawili się na kanadyjczyki? jeśli nie, to sorki za wprowadzenie w błąd.

Aaaaa... tego to - kurna - nie wiem :oops: ale amtech dla mnie zawsze będzie "metalowy".

Farida!

Ja mam tylko odżelaziacz niestety... Zmiękczacz pozostaje na razie w sferze marzeń. Ale jak chcesz - mogę Ci dać namiary na gościa, który u nas robił uzdatnianie i ten zmiękczacz też nam proponował, ale wymiękliśmy cenowo. Stwierdziliśmy, że lepsze wakacje na Chorwacji narty w porządnych górkach i na wypaśnych trasach, niż jakiś tam zmiękczacz 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

............... ten zmiękczacz też nam proponował, ale wymiękliśmy cenowo. Stwierdziliśmy, że lepsze wakacje na Chorwacji narty w porządnych górkach i na wypaśnych trasach, niż jakiś tam zmiękczacz 8)

 

Czyli musze przejzec oferty biur podrozy zeby zorientowac sie,czy stac mnie na ten zmiekczacz... :roll:

Podeslij mi prosze to na priv,moze kiedys sie przyda...

 

To jeszcze ponowie prosbe o jakiegos solidnego sprzedawce oczyszczalni z pdkarpackiego .(bezdrenazowe) .Naprawde nikt nie uzytkuje??

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was jest w temacie cen robocizny dachu?? Goście którzy wycenili nam robociznę (postawienie krokwi, pokrycie dachu blachodachówką + założenie rynien) 40 zł od metra2 dachu. Nie wiem czy to dużo czy tanio czy szukać dalej ?

Z góry dziękuje za Wasze sugestie i pomoc

 

W zeszłym roku za 370 m2 dachu (260 dom i 110 garaż) za robociznę (krokwie, łacenie, pokrycie, rynny, obróbki) zapłaciłem 6300 czyli wyszło około 17zł/m2. W tym we własnym zakresie wykonałem nadbitkę i położyłem blachodachówkę na garażu. Dach domu trochę pogmatwany.

Wydaje mi się, że jak dobrze sie poszuka to jest szansa znaleźć taniej niż 40 zł/m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 zł/m2 dachu z postawienim krokwi ofoliowaniem i ołacenie i blachodachówką, orynnowaniem (jeszcze zależy jaki masz wydziwasty czy normalny dach) jakies okna dachowe??? to nie jest zdzierstwo - ale fakt można znaleźć taniej ale poniżej 33-35 raczej chyba nie znajdziesz w dzisiejszej dobie. Napisz więcej o tym dachu.

 

Dzieki wszystkim za pomoc z kanadyjczykiem. Potrwa to jeszcze może i pół roku zanim sie zacznie ale plan jest ambitny tak więc witam i jestem znów z Wami :) - jak mni emacie dośc to gadać :)

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

............... ten zmiękczacz też nam proponował, ale wymiękliśmy cenowo. Stwierdziliśmy, że lepsze wakacje na Chorwacji narty w porządnych górkach i na wypaśnych trasach, niż jakiś tam zmiękczacz 8)

 

Czyli musze przejzec oferty biur podrozy zeby zorientowac sie,czy stac mnie na ten zmiekczacz... :roll:

Podeslij mi prosze to na priv,moze kiedys sie przyda...

 

To jeszcze ponowie prosbe o jakiegos solidnego sprzedawce oczyszczalni z pdkarpackiego .(bezdrenazowe) .Naprawde nikt nie uzytkuje??

Pozdrawiam.

 

My akurat mamy drenaż, jeszcze nie weszliśmy ale może warto zadzwonić do nich: http://www.bioires.pl chłopaki w porządku, odnosnie naszej mogę powiedzieć za jakieś 2 tygodnie jak ją podłączymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..............................

My akurat mamy drenaż, jeszcze nie weszliśmy ale może warto zadzwonić do nich: http://www.bioires.pl chłopaki w porządku, odnosnie naszej mogę powiedzieć za jakieś 2 tygodnie jak ją podłączymy.

wiolasz,dzieki :) .Ja nie moge z drenazem zrobic.Na serwisie tej oczyszczalni -biores-,glownie sanockiej,ludziska na innym forum troche psy wieszaja...No nie wiem,cos w tym moze i jest :roll: .Masz jakies doswiadczenia z nimi? Moze na priv?

 

A apropo dachu.Pewnie i nic nowego nie powiem,ale oprucz ceny bierz pod uwage poziom ekipy!Czasem warto dolozyc cos,oczywiscie w granicach zdrowego rozsadku,jesli ekipa solidna.Ja do dzis z bolem patrza na moj dach...A flaszki po sobieskim i zawiszy znajduje w krzakach jeszcze do teraz(3 lata po!) .Moze i podeslala bym fotki z "pracy" ekipy,ale sie boje... :(

Pozdrawiam serdecznie,milego dzionka Wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

farida, bioires to firma rzeszowska, z Sanoka jest bioeko a to całkiem kto inny robi. Tez słyszałam o bioeko nienajlepsze opinie, dlatego wzieliśmy z bioiresu. Przyznam szczerze, ze nie wiem jak działa jeszcze. Jak zamieszkamy to wtedy powiem co i jak działa. Ale ogólnie współpraca z firmą spoko. Na razie jesteśmy umówieni na rozruch jak sie wprowadzimy.

Jeśli masz chwile czasu jeszcze to poczekaj jakieś 2-3 tygodnie i poszukaj innych na spokojnie. Wtedy porównasz sobie choć opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli musze przejzec oferty biur podrozy zeby zorientowac sie,czy stac mnie na ten zmiekczacz... :roll:

Podeslij mi prosze to na priv,moze kiedys sie przyda...

Ojjj już nie bądź taka :lol: Oferta biur podróży może Cię zabić, więc nie tędy droga. Na Chorwację jechaliśmy w ciemno - na miejscu szukaliśmy mety. Natomiast narty rezerwowałam jeszcze w październiku kopiąc w necie przez dwa tygodnie i szukając czegoś sensownego za jeszcze sensowniejsze pieniądze.

A zmiękczacz kosztował rok temu coś koło 3tys. Namiary na gościa - na priva.

W temacie oczyszczalni - nie pomogę, mam kanalizację, a dach miałam robiony w 2003, więc nie mam o czym pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też 3-mam

 

A propos dachu - widzisz wojcikowie dach jest troszkę pobzykany stąd cena jest taka a nie inna - trudno bedzie zbijac z tej ceny. Trochę cięć jest i zakamarków. Jak mogę Ci zwrócic uwagę - uczul fachmanów na kosze i obróbki kominów - żeby się dołożyli a nie nadkładali niedoróbek silikonem dekarskim. Dobrze wykonany dach nie ma prawa widziec silikonu nigdzie.

Ot taka moja z dośwaidczenia wykonawcy rada :)

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też 3-mam

 

A propos dachu - widzisz wojcikowie dach jest troszkę pobzykany stąd cena jest taka a nie inna - trudno bedzie zbijac z tej ceny. Trochę cięć jest i zakamarków. Jak mogę Ci zwrócic uwagę - uczul fachmanów na kosze i obróbki kominów - żeby się dołożyli a nie nadkładali niedoróbek silikonem dekarskim. Dobrze wykonany dach nie ma prawa widziec silikonu nigdzie.

Ot taka moja z dośwaidczenia wykonawcy rada :)

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też 3-mam

 

A propos dachu - widzisz wojcikowie dach jest troszkę pobzykany stąd cena jest taka a nie inna - trudno bedzie zbijac z tej ceny. Trochę cięć jest i zakamarków. Jak mogę Ci zwrócic uwagę - uczul fachmanów na kosze i obróbki kominów - żeby się dołożyli a nie nadkładali niedoróbek silikonem dekarskim. Dobrze wykonany dach nie ma prawa widziec silikonu nigdzie.

Ot taka moja z dośwaidczenia wykonawcy rada :)

 

Sebo8877

 

dzięki Sebo!! za rady - będę miała to na uwadze!!

Wykonawca który mi wycenił ten dach nie jest z Rzeszowa, a z Dynowa więc koszty dojazdu pewnie tez są tu wliczone.

Dzięki jeszcze raz za ważne sugestie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze dziś finalny dzień. Idziemy podpisać kredyt w banku:) Jeszcze troszkę i zaczynamy niech no tylko te śniegi topnieją:) Trzymajcie kciuki!Pozdrawiam.
Trzymam i ja zwłaszcza że za nas tez trzymać trzeba :) Jesteśmy na etapie załatwiania kredytu i prawdopodobnie (tfu, tfu odpukać w niemalowane) w tym tygodniu, góra w połowie przyszłego zamykamy temat... otwarty na 30lat ;) :roll: W sumie już zaczęliśmy i troche zrobione jest, a zima wkurza jak nigdy :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...