Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Panie Tomaszu dziękuję za sugestie,

Sprawa pierwsza nie "Panie" :)

Sprawa druga dlaczego miałbym nie lubić Przemyśla? Mam przyjaciół z Przemyśla :)

 

A co do wykusza. U siebie nie chciałem mieć bo od razu widziałem straty ciepła. Ale ja, jak to moja mama mówi, mam zboczenie na tym punkcie :wink:

Chodziło mi o zmianę takiego ściętego wykusza na prostokątny a nie o jego likwidację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko mój mąż ma wg mnie zboczenie na punkcie strat ciepła itp.. ale jak już pojechaliśmy do wybudowanych "naszych domków" to musiał ulec z wykuszem :)

Mam pytanko - dla mojej teorii - jesli to nie tajemnica - wg mnie wszytkie osoby powiązane z dziedziną Informatyki maja bzika na punkcie strat ciepła, fascynuja się rekuperacją, pompa ciepła itd.... czy potwierdzisz moją teorie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - dla mojej teorii - jesli to nie tajemnica - wg mnie wszytkie osoby powiązane z dziedziną Informatyki maja bzika na punkcie strat ciepła, fascynuja się rekuperacją, pompa ciepła itd.... czy potwierdzisz moją teorie :p
Zdecydowanie nie :) Moja żona jest informatykiem z wykształcenia. Ja jestem po inżynierii środowiska na "naszej" PRz. Także "zboczenie" wynika z wyuczonego zawodu, wykonywanego zresztą też :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scanię w jadalni(5) wydłużyła bym na równo z salonem - więcej miejsca i mniej strat ciepła :lol:

Pomiędzy kuchnią a jadalnią dała bym ściankę, aby trochu zasłonić kuchnie i mieć w niej pewna "intymność"

Ścianę w garażu tez bym pociągła do samego końca - miejsca w garażu nigdy za dużo - będzie miejsce na kosiarkę, rowery :)

 

Zastanawiam się tez czy wystarczy okien balkonowych na górze - czy nie będzie za mało światła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścianę w garażu tez bym pociągła do samego końca - miejsca w garażu nigdy za dużo - będzie miejsce na kosiarkę, rowery :)
Tylko co wtedy z dachem na garażu? Reszta wg mnie do zrobienia :)

Witam garaż planujemy poszerzyć jeszcze nie wiem o ile bo 3m to za ciasno:D Na górze w pokojach są oprócz balkonów okna połaciowe, więc myślę że będzie jasno. Zamierzam dodać okno połaciowe w pokoju nad garażem, tym bardziej że pow tego pokoju zwiększy się. Jeżeli chodzi o powiększenie salonu o ten zadaszony taras to ciągle mam wątpliwości .......... Ten taras z słupem ma swój urok już nie wiem :cry: Myślę nad tym i nie mogę spać. :cry: Wszystkim dziękuję za przemyślenia :D

A propos ja jestem też po kierunku ścisłym straty ciepła widziałam od razu ale nie sądzę żeby jedno miało coś wspólnego z drugim ha ha. Wykusz to zaklepana sprawa 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - dla mojej teorii - jesli to nie tajemnica - wg mnie wszytkie osoby powiązane z dziedziną Informatyki maja bzika na punkcie strat ciepła, fascynuja się rekuperacją, pompa ciepła itd.... czy potwierdzisz moją teorie :p

 

Jeśli informatyka podyplomowa się liczy to dodaj mnie do swojej listy :lol: :lol:

 

Tak sobie myślę, że w projekcie mojego domu też był wykusz, który w myślach uwielbiałam, ale jak usłyszałam uwagę, iż będą straty ciepła jeśli go zostawię - decyzja była natychmiastowa. Teraz już nie mam wykuszu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - dla mojej teorii - jesli to nie tajemnica - wg mnie wszytkie osoby powiązane z dziedziną Informatyki maja bzika na punkcie strat ciepła, fascynuja się rekuperacją, pompa ciepła itd.... czy potwierdzisz moją teorie :p

 

Jeśli informatyka podyplomowa się liczy to dodaj mnie do swojej listy :lol: :lol:

 

Tak sobie myślę, że w projekcie mojego domu też był wykusz, który w myślach uwielbiałam, ale jak usłyszałam uwagę, iż będą straty ciepła jeśli go zostawię - decyzja była natychmiastowa. Teraz już nie mam wykuszu. :D

Elcia1 błagam Cię nie zniechęcaj mnie do wykuszu :wink: Już go w myślach mam urządzony :D Jaki budujesz domek i gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elcia1 błagam Cię nie zniechęcaj mnie do wykuszu :wink: Już go w myślach mam urządzony :D Jaki budujesz domek i gdzie?

 

To nie daj się zniechęcić! Bez względu na to co tu wygadujemy, ten dom ma być TWÓJ. Korzystaj z wiedzy Forum, ale dopasowuj ją do swoich wymagań.

Tylko ........ dobrze ociepl ten wykusz :D

 

Buduję Atosa pod Dębicą

http://www.dobredomy.pl/?id_project=126&infopage=1&lustro=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę szanowną, a zwłaszcza nowe osoby!

Smakowitych pączków życzę wszystkim!

Jak znajdujecie ceny po ostatnich skokach walut? Ja stwierdziłam podwyżkę moich wybranych płytek włoskich o ok. 40 zł na m2. Jak tak będze z rozmaita armaturą i innymi sprzętami, to załamka.Mam nadzieję,że do przyszłego roku to sie zmieni, bo na razie jeszcze nie jestem na tym etapie.Pozdro! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...