Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

Myślę, że mało ludzi buduje z gazobetonu (przynajmniej w moim rejonie) i fachowcy nie są przyzwyczajeni do tego materiału. Każdy (oprócz elektryków) jeży się jak widzi nasz domek. Pytają dlaczego nie budowaliśmy z ceramiki.

 

Tynkarz wspominał, że bez gruntu może się tynk odwarstwić i widział już kiedyś jak odpadła cała ściana.

Podręczę go jeszcze pytaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

...

 

Tynkarz wspominał, że bez gruntu może się tynk odwarstwić i widział już kiedyś jak odpadła cała ściana.

Podręczę go jeszcze pytaniami.

prawdopodobnie nie widział - a tylko słyszał ... :wink:

i prawdopodobnie powtarza głupoty o gruncie /może niech konkretnie opowie jak to badał, ze tynk zagruntowany trzyma sie lepiej - palcami, młotkiem, siekierą, jezykiem ? czy wogole to badał, i gdzie u kogo badał ? :lol: /

 

może rozwine - częśc tynkarzy starej daty opowiada historyjki jak to odpadł tynk z suporka czyli betonu komórkowego

czesć młodszych to podchwytuje i równiez straszy inwestorów ...

nie mają pojęcia dlaczego tak sie dzieje - a tylko straszą ...

więc owszem odpadał tynk od bloczków wyprodukowanych w zimie na mrozie

dlatego ze gorące /po naparzaniu/ bloczki wywozono z autolaawów na mróz .../ a było to czasach gierkowskich i w okresach dużego popytu - wtedy nie przestrzegano reżimów technologicznych - tylko aby szybciej i więcej/

 

wtedy wierzchnia skorupka bloczka zamarzała i trzymała sie na słowo honoru

kiedy narzucono na to tynk - odparzał wraz ze skorupką ...

remedium na to było posiekanie powierzchni pustaków siekierką

czyli dobranie sie do warstwy "zdrowej"

ci madrzejsi murarze wiedza o tym

a reszta wymysla dyrdymałki, ze rzekomo grunt wzmocni wierzchnią warstwe bloczka

wg mnie - jesli bloczki sa dobre - nie trzeba ich niczym wzmacniac /tylko szpryc cementowy/

jesli sa z produkcji zimowej wywiezione zbyt szybko na mróz

ani grunt i ani święcona woda im nie pomoże ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba najpiękniejszy wieczór tego lata ...

świerszcze pięknie grają /nie jestem pewien czy swierszcze czy koniki polne - bo to na polu pszenicy za oknem - a jesli pole ... to chyba koniki polne ... ? :-? /

rozkwitły kwiaty wiesiołka /rozchylaja pąki tylko nocą/

mocno pachnie maciejka ...

nie ma swietlików - za to szlak znaczą samoloty

okoliczne psy poszczekują

a młody kotek ssie kocice i mruczy /babka mówiła, ze to kocie pacierze/

i spokój ... i taka cisza ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba najpiękniejszy wieczór tego lata ...

świerszcze pięknie grają /nie jestem pewien czy swierszcze czy koniki polne - bo to na polu pszenicy za oknem - a jesli pole ... to chyba koniki polne ... ? :-? /

rozkwitły kwiaty wiesiołka /rozchylaja pąki tylko nocą/

mocno pachnie maciejka ...

nie ma swietlików - za to szlak znaczą samoloty

okoliczne psy poszczekują

a młody kotek ssie kocice i mruczy /babka mówiła, ze to kocie pacierze/

i spokój ... i taka cisza ...

 

...i meszki żrą, o czerwone bąble od tego są

...i do lekarza z dzieckiem trzeba jechać, bo nie wiadomo co z tego wyniknie...

.... i wogle lato pieknie, nie? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wakacji w moim przypadku już koniec, ale nasze morze choć zimne piękne jest, także pora wrócić na budowę. Ale okna juz prawie wybrane, drzwi wejściowe też, brama garazowa pewnie będzie z Normstalhu no i tynkarze na wrzesień też zamówieni są 8)

Widze, że w międzyczasie pojawil się temat okien. Ja przed wyjazdem na wakcje zrobiłem rekonesans po rzeszowskich firmach okiennych i dla tych tych którzy sa jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji, proponuję zapoznac się z ofertą firmy Avante. W Rzeszowie ich oknami handluje firma Karmar, obok RCMB. O ich oknach mozna duzo poczytac na forum Muratora. Obejrzałem te okna, pooglądałem, podotykałem poczytałem o producencie - wyposarzenie dodatkowe jak ciepła ramka i jeszcze inne bajery w cenie okien i wszystko wyszło taniej niz w Mariocie, porównywalnie jak we VIP-ie Szewpolu i Pamoplaście, taniej jak w Vidok-u a jakość wykonania okien perfekcyjna (łączenia profili, uszczelek - naoprawdę super to wygląda). Z resztą jedzcie na Przemysłową i sprawdzcie sami. Ja na 99 % zdecyduje się na te okna :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozłożyłam instalację pod centralny odkurzacz, który będzie .... kiedyś.

Jestem dumna i zaniepokojona... czy to będzie działać? :o

 

Jutro wychodzą bardzo sympatyczni panowie elektrycy (godni polecenia i nie zdzierają kasy) i czekamy na tynkarzy. Oby nie za długo, bo mieli być wczoraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozłożyłam instalację pod centralny odkurzacz, który będzie .... kiedyś.

Jestem dumna i zaniepokojona... czy to będzie działać? :o

 

Jutro wychodzą bardzo sympatyczni panowie elektrycy (godni polecenia i nie zdzierają kasy) i czekamy na tynkarzy. Oby nie za długo, bo mieli być wczoraj.

 

Pięknie to napisałaś! http://mloda.ekrakow.pl/!ola/haha_krzeslo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w naszym rejonie grasuja złodzieje - wchodza do domu na śpiocha (gazuja) I znow problem.

Pozdrawaim

 

grasuje kto tylko ma ochote ...

i slimaki bezskorupowe i Lepper i ci z Ligi Rodzin Polskich ...

i wilki które bezkarnie włamuja sie do zagród i napadaja na drodze na dzieci

i ci którzy w 2007 roku /wiedząc, ze Polak z Lublina, Rzeszowa czy Kielc

jest nie gorszym mięsem armatnim - w Iraku czy Afganistanie - niż np. warszawiak/

uchwalili w sejmie, ze ten sam Polak jako pacjent to juz druga czy trzecia kategoria obywatela

 

NFZ płaci za takiego mniej ...

 

 

w naszym regionie kwitnie złodziejstwo /handel ludzmi, łamanie prawa pracy, wykorzystywanie nieletnich itd/ - a policja ma jedna z najwyższych wykrywalności /jak nie najwyższa/ w kraju !!!

specjalizuja sie w rowerzystach i za przekraczanie szybkosci / na radarach/

łapią tak szybko - ze szok !

więzienia pekają w szwach, a wypadkowośc sie nie zmniejsza ....

 

p.s.

jak myslisz, po zagazowniu mogli by zgwałcic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........................................

w naszym regionie kwitnie złodziejstwo /handel ludzmi, łamanie prawa pracy, wykorzystywanie nieletnich itd/ - a policja ma jedna z najwyższych wykrywalności /jak nie najwyższa/ w kraju !!!

specjalizuja sie w rowerzystach i za przekraczanie szybkosci / na radarach/

łapią tak szybko - ze szok !

więzienia pekają w szwach, a wypadkowośc sie nie zmniejsza ....

 

p.s.

jak myslisz, po zagazowniu mogli by zgwałcic ?

 

Ech,ten nasz brzoza...takie okropienstwa nam tu na swiatlo dzienne wyciaga...

A ja mam calkiem symapatyczny post (chyba :roll: ).Sluchajcie,jest do wziecia kotek.A wlasciwie koteczka i drugi kotek.Koteczka jest przesliczna,trojkolorowa!!!Nie bardzo moze isc tam gdzie ja chca,bo jest bardzo wrazliwa i niesmiala(ale nie fajtlapa!) a tam jest masa dzieci.Szukamy dla niej czegos spokojniejszego. A ten drugi to ruuuddzzielec!!!Ktoras z forumowiczek naszych takiego prezentowala kiedys-spal w doniczce :D ! Jakby co to na priv-bo to przeciez bardzo budowlane forum i troche nie wypada :oops: :wink: .

Pozdrawiam Budujacych!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, czy ktoś z was ma rekuperator z kominkiem? Jaki wkład wybraliście? Myślałam nad Hajdukiem ale nikt ze sprzedających nie wie co to jest system Jet Stream Exstra, a podobno wkład z czyms takim ma byc dobry. Z drugiej strony duzo tanszy jest wklad Zuzia z Kratki, też podobno ok do wentylacji mechanicznej. No i nie wiem co wybrac... moze coś poradzicie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, czy ktoś z was ma rekuperator z kominkiem? Jaki wkład wybraliście? Myślałam nad Hajdukiem ale nikt ze sprzedających nie wie co to jest system Jet Stream Exstra, a podobno wkład z czyms takim ma byc dobry. Z drugiej strony duzo tanszy jest wklad Zuzia z Kratki, też podobno ok do wentylacji mechanicznej. No i nie wiem co wybrac... moze coś poradzicie

 

wg mnie Hajduk.

Z drugiej strony jak okazyjne palenie w kominku to może nie ma co przepłacać.

Najlepiej obejrzec je "na zywo" i zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam calkiem symapatyczny post (chyba :roll: ).Sluchajcie,jest do wziecia kotek.A wlasciwie koteczka i drugi kotek.Koteczka jest przesliczna,trojkolorowa!!!Nie bardzo moze isc tam gdzie ja chca,bo jest bardzo wrazliwa i niesmiala(ale nie fajtlapa!) a tam jest masa dzieci.Szukamy dla niej czegos spokojniejszego. A ten drugi to ruuuddzzielec!!!Ktoras z forumowiczek naszych takiego prezentowala kiedys-spal w doniczce :D ! Jakby co to na priv-bo to przeciez bardzo budowlane forum i troche nie wypada :oops: :wink: .

Pozdrawiam Budujacych!!!

 

HEj

Ten rudzielec to nasz Maniek, wziety własnie z forum. Niestety ale juz kota ja nie wezmę, choć na jesień mam chętną na kotka, ale dopiero na jesien. Teraz mieszka tam dziecko z alergią na kocią sierść, wiec odpada.

Ale polecam innym, którzy myslą nad wzięciem zwierzaka do domu: Kot jest zdecydowanie mniej wymagający i mniej problematyczny niż pies :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...