Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

nie piszesz o uzbrojeniu - domyslam sie tylko ze prąd czy teleoniczny słup przy drodze juz jest, a woda, gaz czy kanalizacja - to tylko kwestia czasu ?/

Prąd i telefon są. Nie planuje budowy teraz, powiedzmy za 4-5 lat. Gaz kanalizacja w odległości aktualnie jakieś 150-200metrów. A działkę chce kupić bo wydaje się tania. I dlatego chciałem się poradzić. W okolicy co roku ludzie budują nowe domy dlatego myślę że to może dobra inwestycja. Sasiad obok ma również wąska działkę ( jakieś 12 metrów ) i krótką. W sumie to moze jakieś 15 arów. Jak myślicie ile takie 15 arów wąskiej działki jest warte?? Mi ta jego wąska działka jest bardzo potrzebna. Wtedy miał bym szerokość łacznię ponad 25 metrów to co więcej trzeba do szczęścia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

... Jak myślicie ile takie 15 arów wąskiej działki jest warte?? Mi ta jego wąska działka jest bardzo potrzebna. Wtedy miał bym szerokość łacznię ponad 25 metrów to co więcej trzeba do szczęścia..

szedłbym na wymiane

daj mu 20 arów z tyłu działki i droge w zamian za 15 a od frontu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

no i jak tam Wasze budowania?

u nas na razie idzie dobrze; parkiet ułożony, płytki też- zostało jeszcze 2 roboty glazurnicze ale to drobiazg, czekamy na brukarzy...no i okazuje się że jedno z drzew które postanowiliśmy zostawić musimy wyciąć...mus to mus.

 

pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie piszesz o uzbrojeniu - domyslam sie tylko ze prąd czy teleoniczny słup przy drodze juz jest, a woda, gaz czy kanalizacja - to tylko kwestia czasu ?/

Prąd i telefon są. Nie planuje budowy teraz, powiedzmy za 4-5 lat. Gaz kanalizacja w odległości aktualnie jakieś 150-200metrów. A działkę chce kupić bo wydaje się tania. I dlatego chciałem się poradzić. W okolicy co roku ludzie budują nowe domy dlatego myślę że to może dobra inwestycja. Sasiad obok ma również wąska działkę ( jakieś 12 metrów ) i krótką. W sumie to moze jakieś 15 arów. Jak myślicie ile takie 15 arów wąskiej działki jest warte?? Mi ta jego wąska działka jest bardzo potrzebna. Wtedy miał bym szerokość łacznię ponad 25 metrów to co więcej trzeba do szczęścia..

 

Wiesz ,nie wiem o jakiej cenie mówisz , jak 6000 zł/ za całość to nawet się nie zastanawiaj i nie rozpowiadaj, że ktoś ja sprzedaje i tak tanio . Przy dzisiejszych cenach działek to jest po prostu nic.

 

A za ile, ewentualnie, sprzeda ci wlasciciel działkę obok i czy ci wogóle sprzeda, no naprawdę nikt nie jest w stanie przewidzieć.

Wszystko zależy od niego, jak jest zorientowany w temacie( w jakiej cenie są teraz działki).Jak jest obeznany, tanio ci nie sprzeda.To nic ,że to jest teraz pole czy łąka.

Zwróć uwagę ,czy dzialka obok , jest uprawiana.Jezeli tak, no to wiadomo, może być cięzko. Jeżeli ktoś nagle, potrzebuje kasę, sprzedaje coś taniej, a jak mu nie zalezy, to czeka na kupca.

Zawsze możecie działki połączyć i na nowo podzielić.

Powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wiesz ,nie wiem o jakiej cenie mówisz , jak 6000 zł/ za całość to nawet się nie zastanawiaj i nie rozpowiadaj, że ktoś ja sprzedaje i tak tanio . Przy dzisiejszych cenach działek to jest po prostu nic.

 

A za ile, ewentualnie, sprzeda ci wlasciciel działkę obok i czy ci wogóle sprzeda, no naprawdę nikt nie jest w stanie przewidzieć.

Wszystko zależy od niego, jak jest zorientowany w temacie( w jakiej cenie są teraz działki).Jak jest obeznany, tanio ci nie sprzeda.To nic ,że to jest teraz pole czy łąka.

Zwróć uwagę ,czy dzialka obok , jest uprawiana.Jezeli tak, no to wiadomo, może być cięzko. Jeżeli ktoś nagle, potrzebuje kasę, sprzedaje coś taniej, a jak mu nie zalezy, to czeka na kupca.

Zawsze możecie działki połączyć i na nowo podzielić.

Powodzonka

 

Tak 6000zł za całość 50arów. Dzięki za opinie. Działka obok jest uprawiana. Zobacze co da się zrobić Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc.

Jaką czyt. CZY WYSTARCZAJĄCĄ? izolację cieplną zapewni taka konstrukcja dachu:

warstwy dachu od poddasza:

1. krokwie

2. podbiciówka/boazeria czyt. pełne deskowanie

3. folia

4. styrodur gr 12 cm

5. folia

6. łaty/ kontrłaty

7. blacha

 

niestety sama nie potrafię tego policzyć a sprzedawcy mylą się w zeznaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

pytanko: czy jak mam studnię kopaną, to do odbioru domu muszę mieć badania wody z sanepidu?

ja miałem wierconą, ale nie potrzebowałem badań wody

ps. potrzebuję drzewa do kominka, może ktoś wie lub kogos ma, od kogoś bierze? interesuje mnie pocięte i porąbane grab/buk, bedę wdzięczny za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

 

zuzolka !

 

to drzewo to sosna syberyjska o ile się nie mylę. wycinka z kilku powodów:

po pierwsze za blisko niego rosły wysokie świerki i z jednej strony jest łysy...myśleliśmy że sie "zbierze" po wycięciu świerków. jednak jest jeszcze gorzej; sądzę że przyczyniło się do tego kopanie kanalizacji- jej przebieg kolidował z systemem korzennym tej sosny i koparka odcięła prawie połowę korzeni. efekt jest taki że drzewo mi zaczyna mocno podsychać a jest wysokie i boję się że kiedyś jakaś jego uschnięta część lub całe runie na dom lub auta albo jeszcze gorzej na kogoś. nie jest to niskie drzewo bo ma jakieś 12m wysokości. w tym roku planujemy ułożenie kostki na podjeździe, chcielibyśmy dokonać tej operacji przed tą robotą.

ale jest i pozytyw...na jesieni jak nic się nie zmieni zakładamy nasz własny mini sad. no i dęba będę z synem sadził na zakończenie budowy :D - mam już upatrzonego do przesadzenia.

 

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no i dęba będę z synem sadził na zakończenie budowy :D - mam już upatrzonego do przesadzenia.

 

pozdrawiam wszystkich

 

z rana chłodno - tylko 6 *C

 

a u mnie syn sadził przywiezione z Niemiec nordmany czyli jodły Nordmanna

 

z przyjemnych wiadomości - nie będzie tarczy !

wiekszośc Polaków odetchnęła z ulgą /tak jak Europa i Świat/

 

dupowłazy amerykańskie dostały nauczke

i mimo napadu na Irak i nadskaiwania typu zakup latającego złomu / F 16/ - wielki brat ich olał ...

 

:-?

 

miłego łikendu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

pytanko: czy jak mam studnię kopaną, to do odbioru domu muszę mieć badania wody z sanepidu?

ja miałem wierconą, ale nie potrzebowałem badań wody

ps. potrzebuję drzewa do kominka, może ktoś wie lub kogos ma, od kogoś bierze? interesuje mnie pocięte i porąbane grab/buk, bedę wdzięczny za info

 

Hej

A załatwiałeś pozwolenie na budowę? bo teraz zmieniły sie przepisy i tylko Rzeszów życzy sobie pozwolenie na budowę zamiast na zgłoszenie. A skoro jest pozwolenie to i jakieś badania chyba trzeba, a jak pozwolenie to i dziennik budowy mamy i chyba odbiór też :-? tylko ze w starostwie nic nie wiedzą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza, a może jakiś zdjęcia - bo wiesz jako my "pszczelarze" mamy lekkiego fiołka na punkcie jodły :D

[/b]

Kasiu

zdjęc "moich" Nordmanów nie mam

ale mniej więcej tak prezentuja sie na tle brzóz http://choinki.terraneo.pl/images/jodla.jpg

 

pszczół tez juz nie mam ...

 

skojarzenia dla pszczoła i jaodła - > jest spadź

kiedyś spadziowała u mnie nawet wierzba

pszczoły akurat tego nie brały ale osy i inne muchy rojami przychodziły zlizywać sok z trawy rosnacej pod wierzbą

 

w tym roku ani os nie widziałem ... pewno poadały tak jak i pszczoły

- bo jadły to samo, podkradając pszczołom z uli ...

 

zamiast Nordmanów pokaze Ci jodłe leśną - tam gdzie jeszcze ludzie nie stosują masowych oprysków i gdzie pszczoły moga przezyc ...

/zdjęcie robione z działki "na sprzedaż" .../

 

 

http://img229.imageshack.us/img229/3310/liniaelektryczna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...