Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

witaj

obawiam sie ze będziesz miała kłopot z taką pojemnościa łyzki koparki ...

/nie piszesz ile tej ziemi i na jakim obszarze trzeba rozplanowac, jest już na hałdzie czy będzie dowozona sysytematycznie itp./

ale jesli jej jest /względnie/ mało moze wystarczy spycharka gąsienicowa - DT - 75, rumun czy Mazurek

jesli faktycznie duzo - Staliniec, Hervester czy Catepillar ... ?

 

np. D-6

http://budowa.com.pl/photoOffer/big/388708_big.jpg

 

lub dużą /ale o połowe mniejsza niz chcesz/ koparke maja tu

 

http://www.favore.pl/38869_spychacz-caterpillar-d4-rzeszow-cala-polska.html

 

Koparka gąsienicowa 27 ton, Cat 322 łyżka 1,6m³

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam, poszukuje koparko-ładowarki o pojemności łyżki 2-3 kubiki. Może ktoś korzystał z usług takiej koparki. Większość koparek ma małą pojemność łyżki tj. 1 kubik. Ja potrzebuję jak największej bo mam dużo ziemi do rozwiezienia po działce oi nie chce żeby mała koparka bawiła się z tym tydz.

 

Nie wiem dokładnie jaką dużą łyżkę ma ale nam rozgarniał 40 aut Pan Waldek Płonka - tel 606169741

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zapracowaną Grupę!

 

jolla25! - policz dokładnie czy opłaci ci sie taka duza maszyna. czy cena przerzutu i cena np za godz. będzie skompensowana przez skrócenie czasu pracy...

 

a my wycięliśmy sosnę o której pisałem- może i nie była urodziwa w ostatnim okresie ale jakoś się do niej przyzwyczaiłem i trochę łyso bez niej ale się przyzwyczaję. coraz mniej widać robotę a coraz dłużej schodzi. no i czekamy na fachowców od kostki i na parkieciarzy żeby dokończyli co zaczęli, czyli cyklinowanie, lakierowanie...

 

pozdrawiam wszystkich życząc pogody jak najdłużej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Byłam na koncercie- rewelacja !!!! Pozdrawiam Grupę

prawda ? :D

gdyby porównać to co pokazała Madonna /jakies cwiczenia gimnastyczne za cięzkie pieniądze, oległości na lotnisku były takie, ze nawet cwiczenia były słabo widoczne :wink: /

a co zagrał Nazareth /koncert darmowy dla mieszkańców Rzeszowa - okolic/

to kolosalna róznica na korzyść zespołu szkockiego

 

pochłodniało i zrobiło sie mniej sympatrycznie / a do wczoraj mieliśmy praktycznie lato .../

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie Grupo!

 

no co tak cicho? przemeczeni? no chyba tak wszak pogoda dopisuje.

u nas też pracowita sobota była; paliliśmy w co, malowaliśmy podkładem trepy na schody wewn., usunąłem resztki sadu po wcześniejszym mizernym zbiorze i w ten oto sposób mamy gotowe pod nowe nasadzenia.

pozdrawiam wszystkich.

a i pożalić się chciałem: kostka nam się opóźnia :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po dłuższej przerwie powracam na forum troszkę mnie nie było ale niestety wakacje a teraz praca od rana do wieczra żeby zdążyć przykryć przed zimą,,,

kominki już ociepliłem może uda mi się dzisiaj zdjęcia wkleić do dachu panowie mają w tym tygodniu przyjść więc nie ukrywam że się cieszymy razem z żoną

teraz jestem na etapie wyszukania dobrych okien i bramy garażowej, może z was ktoś jest w stanie mi polecić jakąś firmę z w miarę rozsądnymi cenami.

 

a i jeszcze jedno wie ktoś gdzie mogę kupić dużo kory w dobrej cenie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć pracy.

Wiele pytań o drewno..zima idzie :)

Jeżeli chodzi o pocięte, gotowe, to myślę, że nie ma większego problemu.

W okolicy Sanoka - Brzozowa - Krosna jest kilka firm sprzedających drewno (metrówki), ale nie byłoby pewnie problemu, aby za odpowiednią dopłatą zamówić pocięte i porąbane. Koszt cięcia to ok. 12 zł/mp

 

Z drugiej beczki - co sądzicie o studniach? Kopana, czy głębinowa; gdzieś słyszałem, że głębinowa może jest i dobra, ale wymaga czyszczenia, co już wtedy pociąga za sobą wydatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

 

No i się zaczęło Nowe Budowanie - na razie w fazie projektu

http://www.bastki.friko.pl/bryla/wersja%204.pdf

Działka nabyta - lokalizacja - ZABAJKA - warunki zabudowy mają być w przyszłym roku tak więc wtedy też sie odbędzie start.

Padło na konstrukcję szkieletową stalową z Amtechu.

Plany są: od wejścia - 6 miesięcy i mieszkam....

Hmmm - zobaczymy co z tego sie urodzi.

Teraz co mi zostaje - myśleć, zakasać rękawy i do roboty - chcę mieć wszystko poukładnae już teraz - tak więc mam nadzieję że będzie ok.

Pozdrawiam stałe grono jak i nowych bywalców tej grupy.

 

Sebo8877

 

P.S. jak to było trzeci dom to już dla siebie - no nie...??? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo Sebooo znowu budujesz? :o

 

Ja chciałam tylko przestrzec czytelników forum z okolic Rzeszowa, chyba nawet chodzi mi o podkarpacie, przed stosowaniem granulek na ślimaki, które rozsypują ludzie bezmyślnie po swoich polach i ogrodach. W piatek ledwo odratowałam psa po zjedzeniu czegoś takiego

 

To jest skopiowany mój wpis z piątku bo juz nie mam serca pisac od początku:

Najważniejsze: Luna leży w kuchni, ma wenflon w łapie, jeszcze ma drgawki trochę i jak chodzi to jakby pijana była: obija się o ściany no takie dziwne zachowania, jakby była chora na parkinsona, głowa się jej telepie na boki..Ale mąż mówi że teraz już jest dobrze. Rano była masakra, jak ją wkładał do samochodu to tak się zachowywała jakby mózg nie panował nad odruchami, drgawki telepały ją tak, ze skoda octawia (a to duży samochód) latał na boki jak jechali. W sumie to w ostatniej chwili zajechali, bo lekarka mówiła, że rzadko psom udaje sie z czegoś takiego wyjść. Miała 40,5 stopnia gorączki, była odwodniona, nie panowała nad zwieraczami, lało się z niej z każdej dziury dosłownie. Dostała 4 kroplówki na szybko, relanium na rozluźnienie, bo sztywna była, jakieś jeszcze środki
.

 

Wczoraj też dowiedziałam się od koleżanki, że te srodki sa tak trujące, że wystarczy wziąć je w rękę i potem rękę przez przypadek nawet wziąć do buzi, lub coś co się w niej trzymało, np. owoc, chleb... Podobno 3 dziewczynki zmarły od tego. piszę podobno bo nie wiem na 100%.

ALe pies sąsiada, który najczęściej biegał z naszym, zdechł. Męczył sie cały dzień i poległ.

Tak wiec, jeśli ktoś to stosuje, lub ma sąsiadów którzy to stosują, jeśli możecie to uczulcie ich na to, ze to naprawdę zabija nie tylko ślimaki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

no to mamy gorszą pogodę , jednak idzie ciepło. nadal czekamy na ekipę brukarzy. musimy tez zdecydować gdzie kupić węgiel na zimę- macie jakiś sprawdzonych dostawców?

dzisiaj rozpoczęliśmy montaż osprzętu elektrycznego- idzie dobrze i jakby nie to że nie chciało mi się siedzieć z elektrykiem po nocy to mogliśmy skończyć. czekamy też na spotkanie ze stolarzem w sprawie mebli kuchennych. i tak co dzień zbliżamy sie do dnia wprowadzin. co najciekawsze i najbardziej dziwi wszystkch to nie ma terminu tego dnia ustalonego czy planowanego; pozostałe jak najbardziej rozplanowane.

pozdrawiam z życzeniami powodzenia.

 

wiolasz!

czy środek który opisujesz ma może postać błękitnych granulek? bo stosowałem w tym roku taki i był skuteczny. jezeli to ten to na szczęście psy i koty sąsiada żyją; proszę podaj jaką ma nazwę bądź jak wygląda środek którym zatruł się twój pies- psa nie mam ale dziecko tak i dreszcz mi przeszedł po karku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebo - działkę uzbrojoną kupiłeś ?

 

sporo osób chwali rosyjski węgiel http://katalog.pf.pl/Trzciana/w%C4%99giel-rosyjski-W9P0R10C-m09.html

 

co do trutki, poprzedni pies zdechł mi z objawami zatrucia w straszliwych męczarniach ... ale co było powodem zatrucia - nie wiem :(

 

a pogoda, musiała sie kiedys zmienić ...

na Pokarpaciu i tak mieliśmy lepszą niż w innych regionach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co robiliście z pozostałymi po budowie paletami, mam tego troche w sumie zastępuje a ponoć można to gdzieś sprzedać, orientuje się ktoś gdzie i za ile można się tego pozbyć :D

 

Można wiele rzeczy zrobić:

- sprzedać w Rzeszowie na Przemysłowej,

- rozdać za darmo chętnym,

- sprzedać okolicznym ludzikom - często potrzebują oni palet do budynku gospodarczego, garażu, piwniczki, itp.,

- spalić w centralnym lub kominku - ciepełko też ma swoją cenę,

- zrobić wielkie ognisko z kiełbaską dla znajmomych,

- i pewnie wiele jeszcze innych rzeczy, które obecnie nie przychodzą mi do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...