Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Podkarpacka


Robinson74

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów,

Pilnie potrzebuje ekipy do wyrównania działki. Chodzi mi o ekipe z koparką i samochodem do wywiezienia ziemi- sporo tego jest. Do tego chciałbym utwardzić wjazd na działke, a w niedługim czasie wykopać z tą ekipą fundamenty. Miejsce budowy- bliskie okolice Brzozowa. Jeżeli ktoś ma namiary na sprawdzoną i solidną ekipę do takich prac proszę o kontakt. Pozdrawiam Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam Grupę :-)

Szukam pana z różdżką coby wskazał mi na działce gdzie jest woda a gdzie jej nie ma :-) Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tego rodzaju działalności i namiary na kogoś takiego? Najlepiej z okolic Łańcuta, Leżajska (z ceną usługi będzie miło :-)

 

U mnie na dzialce było 3 różdżkarzy. Każdy z nich wskazywał na inne miejsca gdzie może być woda. Jeden z nich wskazał miejsce, wykopał studnie na 6 kręgów - głębiej nie kopal bo się zaczął usypywać grunt (3 dni kopali bo grunt byl kamienisty) i po tygodniu oczekiwania raptem uzbieral sie aż jeden krąg wody - oczywiście nic nie płaciłem (umowa była taka jest woda to i jest wypłata), potem wskazal inne miejsca gdzie można spodziewac sie wody, dawał kolejne gwarancje ale do dnia dzisiejszego sie nie odezwał.

Kolejny magik wskazał inne lokalizacje zródeł wody - ale nie gwarantowal ich zasobniości.

Ostatecznie studnię wykopano w całkiem innym miejscu, które wskazal kolejny róźdżkarz - tym razem z Bliznego. Koszt wskazania - 200 zl, koszt kopania studni - ok. 120 - 150 zl od kręgu, woda jest dobra, zródlana, bardzo zimna i jest jej 3 - 4 kręgi betonowe, ale dopływ wody jest bardzo dobry (po pełnym wypompowaniu studni - do tego poziomu 3-4 kręgu napełnia sie ona w ciągu 3 godz). Z tego co mówili to kopią studnie na terenie całego Podkarpacia, tel. do nich: 697 123488.

 

Pzdr. wszystkich budujących i już mieszkających na swoich włościach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej u mnie studnia został wykopana rok temu (ok. wrzesień 2009). Facet przyjechał raz, wskazał miejsce, w którym ma być woda, wykopał studnię na 7 kręgów (8 jest nad ziemią). Woda jest na 6 kręgów, po ulewach na pełnych 7. Po wypompowaniu woda napłynęła bardzo szybko (sikało z m.in. z boków).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuję sprawdzonej ekipy w Rzeszowie / okolicy do ocieplenia poddaszy. Głównie chodzi mi o jakość ocieplenia, ale cena nie jest też bez znaczenia.

Nie wiem jak poddasza, ale ocieplenia elewacji mocno potaniało, nawet za 65 zł z materiałem można znaleźć.

 

 

 

Też zaczynam przerabiać temat ocieplanie poddasza i rozglądam się za jakąś ekipą,czyżby nikt ostatnio nie ocieplał poddasza?Jakie są w tej chwili ceny robocizny na podkarpaciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam firmę Markus- Marek Kędzior. Robili u mnie ocieplenie ale wiem, ze wykończenia też robią.

Jeśli tak samo robią jak moją elewację, to ekpia boska: konkretnie, dokładnie, od rana do późnego popołudnia, czysto, to najważniejsze. Nawet okna i parapety mi umyli :D:D

 

tel. 602 22 33 90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam też jako nowicjusz z Łańcuta

1. przyłączam się do poprzednika o zapytanie o architekta oraz o wachlarz cen jakimi dysponują architekci przy adaptacji budynku bez wprowadzania zmian oraz po po ich wprowadzaniu.

2. mam pytanie odnośnie pustaków - jakie są najlepsze: Hadykówka, Harasiuki czy może Markowicze, czy też nie ma różnicy ?

3. kwestia murarza - licząc na niższe koszty niż przy firmach - ile teraz kosztuje "przyjemność" w okolicy Łańcuta ? oraz o ewentualne polecenie osób takim fachem trudniących się

z góry dziękuję za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z czystym sumieniem polecam rolety zewnętrzne. Szczególnie teraz w upały, zasłania się okna i super chłodno w domu. Żałuję, ze podczas budowy szkoda nam było kasy i zrobiliśmy tylko na parterze. Warto zainwestować. Mała uwaga, duże okna powinny mieć koniecznie napęd elektryczny. W zwykłych standardowych oknach mi wystarczają zwykłe ręczne napędy.

Ale co do mechaniki i metod montażu niewiele mogę podpowiedzieć.

 

 

Cześć

 

 

rolety zewnętrzne to fajowa sprawa ale..... haha nie zakładaj rolet podtynkowych na okna szersze niż 2 metry, bo niestety okno robi się niestabilne.

Mi zamontowano roletę podtynkową na oknie balkonowym które ma 3 metry i w trakcie zamykania wychyla sie całe okno o jakieś 2 centymetry - masakra !!!!

Z firmą która mi to zamontowała naginam się od kwietnia w sprawie usztywnienia tej rolety i odpowiedź jaką ostatnio dostałem to ze mogę ich do sądu oddać!!!

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć to mój pierwszy raz i od razu prośba będę wdzięczny za namiary na architekta z Rzeszowa do adaptacji projektu oraz poprowadzenia spraw związanych z projektami przyłączy oraz przygotowaniem wszystkich dokumentów potrzebnych do pozwolenia na budowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

 

rolety zewnętrzne to fajowa sprawa ale..... haha nie zakładaj rolet podtynkowych na okna szersze niż 2 metry, bo niestety okno robi się niestabilne.

Mi zamontowano roletę podtynkową na oknie balkonowym które ma 3 metry i w trakcie zamykania wychyla sie całe okno o jakieś 2 centymetry - masakra !!!!

Z firmą która mi to zamontowała naginam się od kwietnia w sprawie usztywnienia tej rolety i odpowiedź jaką ostatnio dostałem to ze mogę ich do sądu oddać!!!

 

 

pozdrawiam

 

Myślę, że to nie wina systemu, tylko montażystów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Znaleźć "opałek" to troszkę trudno może być,

mogę przejeżdżać codziennie obok takiego domu i nie mieć pojęcia że tak się nazywa

myślę ze najlepiej byłoby spróbować przez biuro projektowe i dowiedzieć czy na naszym rejonie został taki zakupiony i wtedy dopiero szukać.

 

a co do architekta w Rzeszowie, hmm...

szef się nie bawi w adaptację domków, a innych polecać to tak dziwnie, więc przemilczę,

ale jak będą jakieś pytania to chętnie odpowiem z racji zaglądania tutaj.

a ostatnio jest to coraz częstsze.

 

właśnie zalali mi schody i strop :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...