Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Zgadzam się z poprzednikami, nie wyrzucaj.

U nas oprócz naszego humusu, zabraliśmy od sąsiadów cały ich humus(bo oni nie chcieli), a zebrali go z całej działki.

Dzięki temu ładnie wyrównaliśmy teren a na samą górę ogrodnik kazał położyć czarnoziem i to warstwę (nie pamiętam dobrze) 5 czy 10 cm. Na naszą działkę wystarczyła wywrotka czarnoziemu. W ten sposób zaoszczędziliśmy sporo kasy na tuje :)

 

 

Zostaw i nie wyrzucaj! Mi też doradzali żebym wywiózł, ale jak przyjechał koparkowy i zaczął kopać stwierdziłem że pomyślę o tym później i zostawiłem. Okazuje się że jeszcze będę musiał dowieźć. Nawet jak zgnije na górce to nieprzyjemny zapach będzie dopiero i jedynie po jej rozmieszczeniu przez kilka dni, ale uwierz mi że to lepsza ziemia niż kupna ;) bo za darmo. Ja przy zasypywaniu fundamentów kazałem sobie wyrównać działkę i widzę miejsca gdzie należy dowieźć jeszcze sporo, żeby było równo po całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budujac dach jeszcze nie trzeba podejmowac zadnej decyzji co do kolektorow. Mozna co najwyzej zrobic podczas kladzenia instalacji rury + kabel do solarow. A mozna je montowac duzo pozniej. I tak sie rozbiera dachowki itp

 

Fantom

ps. Bede mial montowane solary w najbliższym czasie, ale ogolnie uwazam, ze nie sa warte swojej ceny.

 

szczukot, a jaka firma wykonuje ci instalacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Od jakiegoś czasu przeglądam forum, ale jeszcze jest mi ciężko połapać się gdzie co jest ;)

 

Na wiosnę zamierzamy zacząć budowę w okolicach Maszewa, czy ma ktoś ekipę budowlaną godną polecenia? Niestety ta, na którą liczyliśmy przyjęła inne zlecenie i potrzebuję namiaru na kogoś godnego polecenia. Może macie jakieś sugestie gdzie szukać albo jesteście zadowoleni ze swojej ekipy i moglibyście polecić? Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dwa tematy "organizacyjne" :

1) Stworzylem nowy watek o hurtowaniach itp - informacja w mojej stopce.

2) Jezeli mozecie (chcecie) to uzupelnijcie w swoim profilu przynajmniej jedna podstawowa dana "Lokalizacja" : http://forum.muratordom.pl/profile.php?do=editprofile

Nie jestem pewein czy dziala pokazywanie tego w grupach, ale na normlanym forum pokazuje. Jak w grupie nei bedzie chcialo chodzic to sie pogada z Adminami. A dzieki tej prostej informacji czasami mozan bardziej kojarzyc z kim sie rozmawia, i czy np ewentualna pomoc nie bedzie za daleko itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczukot baaaardzo dobry pomysł z linkiem na temat hurtowni, na pewno skorzystam:yes:

 

Szkoda że padła wymiana spostrzeżeń na temat kosztów ogrzewania, chyba wszyscy zmartwieli, że nie mają co porównywać się z szczegolem. :(

Może jednak warto jeszcze wspomnieć co nieco na ten temat, żebyśmy my nowobudujący mieli bardziej obiektywny pogląd na koszty utrzymania naszego wymarzonego przyszłego domu, że nie jest zawsze tak różowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kosztow ogrzewania to sa roznego typu watki na forum - "ogolnopolskie". I sa mocno rozbudowaner kto i ile gazu zuzywa.

 

Fantom

 

No tak, ale wątki ogólnopolskie w tym przypadku się nie nadają bo nie ma z czym porównać, są to po prostu inne strefy z innymi temperaturami. Najlepiej porównywać tylko z regionu zachodniopomorskie wtedy ma się miarodajny pogląd na temat zużycia gazu.

U mnie 4,5 miesiąca koszt 1680 zł, dom nowy pow uż. 160 m (po podłodze 200m) , dzienna średnia za ten okres daje jakieś 4,3 m3 gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak: ocieplenie 20 cm na ścianie + 20 cm w podłodze+ 30 cm na dachu w dwóch warstwach po 15 cm, isomur, 100% podłogówki (jest zajebista i jak się wahacie czy dać to się nawet nie zastanawiajcie), piec kondensacyjny, o% grzejników (nie przepraszam 1 grzejnik ustawiony na śnieżce w garażu), dom jak stodoła na bazie prostokąta, wentylacja mechaniczna, mam solary chodz sprawa jest dyskusyjna, przez ostatnie 2 tygodnie,nawet zimą,jak jest słonecznie to nagrzewają mi 100% wody do tem. 50st C tak że piec przez 2 tyg. w ogóle nie grzał mi wody. Kominek rozpalany rekreacyjnie co parę dni, nie mam płaszcza wodnego ani rozprowadzenia powietrza, nie mam jeszcze podbitki a jej brak na 100% generuje straty ciepła, okna najcieplejsze jakie udało mi się kupić U całego okna 0,8.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]100% podłogówki (jest zajebista i jak się wahacie czy dać to się nawet nie zastanawiajcie)[...]

 

I ja sie do tego przychylam, tzw. komfort termiczny dla mnie bomba. Moze ciut za zimna mam podloge bo dom sie szybko nagrzewa, ale przyznam ze na gorze da sie wyczuc strefy cieplejsze i zimniejsze, a po goleniu to z zamknietymi oczami wskaze gdzie jest grzejnik ;) Ciezko to opisac, nie zeby to cud jakis byl, tylko chodzi o to ze zjawisko jest malo werbalne, ale na tak duzej powierzchni (mam jedno pomieszczdenei praktycznie na caly dol) wszedzie jest taka sam temperatura to jest dosyc przyjemne. Bez empirycznego odczucia na wlasnej skorze ciezko jest to sobie wyobrazic.

 

P.S. jak sie okazuje nie tylko na moim przykladzie, mozna placic malo, i to wcale nie wymaga wielkich przedsiewziec. Wg mnie wiecej jest do zrobienia w kwestii przemyslenia pewnych spraw (wielkosc domu, jego polozenie, rozklad pomieszczen, okien, drzwi, itd) niz w kwestii samych rozwiazan (rodzaj izolacji, zrodlo ciepla...).Polecam to wszystkim budujacym sie, myslenie nie kosztuje, choc czasem boli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja sie do tego przychylam, tzw. komfort termiczny dla mnie bomba. Moze ciut za zimna mam podloge bo dom sie szybko nagrzewa, ale przyznam ze na gorze da sie wyczuc strefy cieplejsze i zimniejsze, a po goleniu to z zamknietymi oczami wskaze gdzie jest grzejnik ;) Ciezko to opisac, nie zeby to cud jakis byl, tylko chodzi o to ze zjawisko jest malo werbalne, ale na tak duzej powierzchni (mam jedno pomieszczdenei praktycznie na caly dol) wszedzie jest taka sam temperatura to jest dosyc przyjemne. Bez empirycznego odczucia na wlasnej skorze ciezko jest to sobie wyobrazic.

 

P.S. jak sie okazuje nie tylko na moim przykladzie, mozna placic malo, i to wcale nie wymaga wielkich przedsiewziec. Wg mnie wiecej jest do zrobienia w kwestii przemyslenia pewnych spraw (wielkosc domu, jego polozenie, rozklad pomieszczen, okien, drzwi, itd) niz w kwestii samych rozwiazan (rodzaj izolacji, zrodlo ciepla...).Polecam to wszystkim budujacym sie, myslenie nie kosztuje, choc czasem boli ;)

 

no właśnie! ja podłogówke robię na parterze, chociaż ja zawsze marznę w nogi, a moja żona cały rok lata boso po mieszkaniu! Będzie konflikt interesów w salonie przy TV ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...