Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Do centrum miasta z Tanowa ciut dalej (15km), niż np. z Mierzyna za to jaka piękna okolica! :D Ale jak kto woli - jeden ceni w pobliżu las, drugi hipermarket

8) . Na trasie Police-Głębokie jeździ przez Tanowo i Pilchowo miejski autobus, widziałam też sporo ogłoszeń o sprzedaży działek.

Kochana jestes, dziekuje za info. Ja niestety zdana jestem na szukanie na odległosc :cry: chociaz wyglada ze w sobote jede do Szczecina oglądac działki. :p Szkoły to dla mnie najwazniejsze argument w tej chwili, bo pracujemy w domu. Z dojazdami do pracy nie ma problemu, jedyny to wozenie dzieci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

 

Ja swoje zapisalem na Glebokim (SP 21) Jedna z najlepszych szkol w Szczecinie. Wprawdzie za rok ma isc do uspolecznienia, ale na 99 % wezma ja na siebie rodzice - wiec moze bedzie jeszcze lepiej :)

 

Fantom

 

O tej szkole też myślałam, czy Twoje dzieci tam już chodzą? Jeśli tak, to ciekawa jestem opinii - może być na priv. I jak to ma być z jej uspołecznieniem?

 

W tym roku ida po raz pierwszy (do zerowki i do pierwszej klasy). Latwo sie dostac nie jest. Bylo okolo 2 osob na miejsce. W kazdym roczniku raptem jedna klasa i to mala (chyba najwieksze maja 24 osoby a najmniejsze 18). Klasy sa w wiekszosci integracyjne (3 osoby niepelnosprawne ruchowo/umyslowo). Super sprawa. Wlasna stolowka (rzadkosc dzisiaj). Pelna kontrola szkoly (przy wejsciu sekretariat itp) - niepowolane osoby nie wejda. Co do uspolecznienia to jest uchwala z UM - za rok ktos musi szkole przejac. Maja na nia chrapke prywaciarze, ale rodzice juz zalozyli stowarzyszenie i sa pierwsi do wziecia

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje zapisalem na Glebokim (SP 21) Jedna z najlepszych szkol w Szczecinie. Wprawdzie za rok ma isc do uspolecznienia, ale na 99 % wezma ja na siebie rodzice - wiec moze bedzie jeszcze lepiej :)

 

Fantom

o to tez cenna info, bo ja znalazlam ze szkoła na Głebokim na byc zlikwidowana iz e to szkoła integracyjna, tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja swoje zapisalem na Glebokim (SP 21) Jedna z najlepszych szkol w Szczecinie. Wprawdzie za rok ma isc do uspolecznienia, ale na 99 % wezma ja na siebie rodzice - wiec moze bedzie jeszcze lepiej :)

 

Fantom

 

O tej szkole też myślałam, czy Twoje dzieci tam już chodzą? Jeśli tak, to ciekawa jestem opinii - może być na priv. I jak to ma być z jej uspołecznieniem?

 

W tym roku ida po raz pierwszy (do zerowki i do pierwszej klasy). Latwo sie dostac nie jest. Bylo okolo 2 osob na miejsce. W kazdym roczniku raptem jedna klasa i to mala (chyba najwieksze maja 24 osoby a najmniejsze 18). Klasy sa w wiekszosci integracyjne (3 osoby niepelnosprawne ruchowo/umyslowo). Super sprawa. Wlasna stolowka (rzadkosc dzisiaj). Pelna kontrola szkoly (przy wejsciu sekretariat itp) - niepowolane osoby nie wejda. Co do uspolecznienia to jest uchwala z UM - za rok ktos musi szkole przejac. Maja na nia chrapke prywaciarze, ale rodzice juz zalozyli stowarzyszenie i sa pierwsi do wziecia

 

Fantom

 

A czy wiadomo, czy nauczyciele zostają? Szkoła szkołą, ale szczególnie w klasach 1-3 to najważniejszy jest jednak wychowawca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wpisy tym, co odpowiedzieli.

 

Chcę podłogówkę (salon, kuchnia, łazienka, korytarz), kominek z płaszczem i ew. w przyszłości solary- na stan obecny 3 os. + kot :D

 

Nie chodzilo mi o parametry pieca, ale bardziej o firmy, którym zaufaliście i czy jesteście zadowoleni z obsługi u lokalnych sprzedawców i serwisantów. Nie wiem do kogo uderzyć :lol:

 

A swoją drogą ... szacuję koszt zrobienia ogrzewania na jakieś 25 tys. z piecem, podłogówką... ale bez solarów, jedynie z przyłączem do nich na później.

 

Jak myślicie wystarczy? A może przesadziłam? :oops:

 

A.

 

myslę, że te 25 tyś. może nie wystarczyć, chyba raczej 35 i więcej :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że model 222-W wprowadzono dopiero w tym roku. Jesteś pewna, że to ten kocioł? Kondensat z wbudowanym zasobnikiem 46litrów.

 

Dlaczego nie podłogówka? Co ci w tym przeszkadza?

 

U mnie dom ok. 200m2 wod-kan + ogrzewanie gaz wyceniano w rozpiętości 43.000 - 55.000. Więc wspominane 25 tys to chyba bajka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Da ktos namiary na

- elektryka co wykona przylacze budowlane do szafki ZK

- hydraulika co wykona przylacze wody (ze studnia itp)

?

 

Fantom

Dobra

Witam,

poszło na prv.

A gdzie budujesz w Dobrej?

 

Dobra, od raz na wlocie od strony Wolczkowa po lewej stronie.

 

Fantom

ps. To prawda ze dzialki w Dobrej chodza juz po 300 zl/m2 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Da ktos namiary na

- elektryka co wykona przylacze budowlane do szafki ZK

- hydraulika co wykona przylacze wody (ze studnia itp)

?

 

Fantom

Dobra

Witam,

poszło na prv.

A gdzie budujesz w Dobrej?

 

Dobra, od raz na wlocie od strony Wolczkowa po lewej stronie.

 

Fantom

ps. To prawda ze dzialki w Dobrej chodza juz po 300 zl/m2 ??

 

 

To ta nowa góra piachu zaraz przy rozjeździe? :D :D Imponujący widok!

 

A propos cen działek... podobno niektórzy rzeczoznawcy bankowi twierdzą, że w Dobrej odpowiednią ceną jest 200 zl/m2 :D

Ciekawe, gdzie jeszcze można za tyle kupić i dlaczego na terenie podmokłym lub pod liniami wysokiego napięcia :wink:

 

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że model 222-W wprowadzono dopiero w tym roku. Jesteś pewna, że to ten kocioł? Kondensat z wbudowanym zasobnikiem 46litrów.

 

Dlaczego nie podłogówka? Co ci w tym przeszkadza?

 

U mnie dom ok. 200m2 wod-kan + ogrzewanie gaz wyceniano w rozpiętości 43.000 - 55.000. Więc wspominane 25 tys to chyba bajka...

Musze spradzic, ale skoro mowisz, ze w tym roku, to znaczy ze nie ten;-)Zaraz zejde zerknac. Nic mi nie przeszkadza, po prostu jak jest ciepło w domu, to zupełnie nie mam potrzeby by ja odpalac;-)na dzien dzisiejszy nie zdecydowalabym sie ponownie, bo uwaxzam ze to przereklamowana sprawa i tyle. Rozgrzewa sie długo, odczucie jest jedynie takie, ze podłoga jest letnia, a nie zimna, awet nie letnia, po prostu nie lodowata. Myslałam ze daje to wiekszy komfort,ale oczywiscie to moje subiektywne odczucia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w tą pochmurną środę....

 

Ja mam pytanie o piece co jakie macie lub będziecie mieli... czy zadowoleni jesteście z obsługi, serwisu no i samego pieca.

 

proszę o opinie :) :)

 

A.

 

Podłączam się do pytania, bo zdecydować się nie możemy, zwykły, z zamkniętą komorą czy kondensacyjny? Dedietrich, Vailant czy coś innego? Pozdrawiamy i prosimy o opinie :)

Ja mam Immergaz kondens sprzężony z kominkiem z płaszczem... Jest fajnie :)

 

Ja tez tak mam, tzn. bedę miał jak zakupię kominek :-)

 

piotriwa, jaki macie kominek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wpisy tym, co odpowiedzieli.

 

Chcę podłogówkę (salon, kuchnia, łazienka, korytarz), kominek z płaszczem i ew. w przyszłości solary- na stan obecny 3 os. + kot :D

 

Nie chodzilo mi o parametry pieca, ale bardziej o firmy, którym zaufaliście i czy jesteście zadowoleni z obsługi u lokalnych sprzedawców i serwisantów. Nie wiem do kogo uderzyć :lol:

 

A swoją drogą ... szacuję koszt zrobienia ogrzewania na jakieś 25 tys. z piecem, podłogówką... ale bez solarów, jedynie z przyłączem do nich na później.

 

Jak myślicie wystarczy? A może przesadziłam? :oops:

 

A.

 

myslę, że te 25 tyś. może nie wystarczyć, chyba raczej 35 i więcej :cry:

 

Zgadzam się. Ta druga kwota jest bardziej prawdopodobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Da ktos namiary na

- elektryka co wykona przylacze budowlane do szafki ZK

- hydraulika co wykona przylacze wody (ze studnia itp)

?

 

Fantom

Dobra

Witam,

poszło na prv.

A gdzie budujesz w Dobrej?

 

Dobra, od raz na wlocie od strony Wolczkowa po lewej stronie.

 

Fantom

ps. To prawda ze dzialki w Dobrej chodza juz po 300 zl/m2 ??

 

Wczoraj zainstalowali nam studnię - tzn przyłącze płaciliśmy 3.600 zł robiła nam ekipa z wodociągów z Goleniowa, a w poniedziałek będzie prąd - 1.200 zł

Jeśli nadal poszukujesz namiarów to daj znać wyślę Tobie na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem nowym forumowiczem i chciałbym się przywitać. Budujemy domek na Warszewie i chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami, jak i popytam.... :) Na początek mam pytanie o wentylację mechaniczną nawiewno-wywiewną, czy ktoś z Forumowiczów takową posiada, bądż ma zamiar zainstalować? Szukam wykonawcy ( solidnego) pozdrawiam Mirek

o, jak budujesz na Warszewie, to moze wiesz, czy sa jakies działki do sprzedazy?najchetniej ladnie połozone :p

 

cześć , witam..... podobno Warszewo jest "ubogie" w działki na sprzedaż. A jeśli już są to ceny wysokie. Nie wiem jeszcze jakimi prawami rządzi sie forum,ale jeśli powiem, że na Gratce widziałem jakieś oferty to chyba nikt mnie nie zgani???? :) pozdrawiam forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w tą pochmurną środę....

 

Ja mam pytanie o piece co jakie macie lub będziecie mieli... czy zadowoleni jesteście z obsługi, serwisu no i samego pieca.

 

proszę o opinie :) :)

 

A.

 

Podłączam się do pytania, bo zdecydować się nie możemy, zwykły, z zamkniętą komorą czy kondensacyjny? Dedietrich, Vailant czy coś innego? Pozdrawiamy i prosimy o opinie :)

 

U nas Dedietrich, kondensacyny sprężony z kominkiem z płaszczem wodnym i solarami, podobno firma lepsza już niż Vailant. My narazie testujemy od tygonia i jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem nowym forumowiczem i chciałbym się przywitać. Budujemy domek na Warszewie i chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami, jak i popytam.... :) Na początek mam pytanie o wentylację mechaniczną nawiewno-wywiewną, czy ktoś z Forumowiczów takową posiada, bądż ma zamiar zainstalować? Szukam wykonawcy ( solidnego) pozdrawiam Mirek

 

Cześć Mirek!

 

witamy, witamy.... :D Ja też szukam wykonawcy. Walczak odpadł. Katastrofa z podejściem do klienta.

 

A.

Witam! U Nas też Walczak odpadł. Nawet nie żdążył zacząć.Zrezygnowaliśmy po wstęnych oględzinach jego budowy. Druga ekipa Pana P..... totalna porażka, ekipa chyba z łapanki, w ogóle nie czytali projektu, więc ich pożegnałem. Mało co nie przyprawili Nas o zawały- partacze. Trzecia ekipa Pana Staszka (GÓRALE) -MOGĘ SPOKOJNIE POLECIĆ, LEPIEJ CHYBA NIE MOGLIŚMY TRAFIĆ. POPRZEDNI INWESTOR BYŁ TEŻ Z CHŁOPAKÓW BARDZO ZADOWOLONY. Jeśli chodzi okna to wybraliśmy fabrykę EKO-PLAST z Czepina. A propo's ktoś z forumowiczów słyszał? Poprosilśmy o referencje, zobaczyliśmy dzieło i się zdecydowaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...