Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Witam Kochani!

Niedługo odbieram pnb, a ostatnio tak mnie pochłonęły wszystkie sprawy urzędowe, że zupełnie zapomniałem o działce - a ta zdążyła potwornie zarosnąć!!!

 

Proszę doradźcie mi jak mam rozwiązać problem pozbycia się z działki (1400m)traw-chwaściorów(chaszczy?) wyrośniętych na conajmniej metr wys.

 

Może ktoś orientuje się, gdzie w Sz-nie można wypożyczyć jakąś kosę spalinową?

Ostatecznie gdzie mogę nabyć taką kosę - relikt przeszłości-jak z Powstania Styczniowego :lol: Najwyżej samemu się rękawy zakasa i skosi jak za dziada,pradziada...

Wolałbym jednak coś nowocześniejszego(jaką spalinówkę albo coś...)

 

Za wszelkie podpowiedzi z góry dziękuje i pozdrawiam

 

Tak jak moi przedmówcy potwierdzam, daj sobie spokój z koszeniem, mój mąż walczył z krzaczorami i trawą na działce 4 dni, kosą spalinową i zwykłą, potem przyjechal koparkowy do ściągnięcia humusu i w 2 godziny zrył wszystko do ziemi, i tyle bylo naszej walki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Azalka, a gdzie Wy ostatecznie kupiliscie działkę? Jaki projekt bedziecie budowac?

 

My??? My w Nowych Dołujach oczywiscie! Tych w drodze na Stare Kościno :)

 

Teska, Bidulko, przy tych cenach to sobie na sasiadow poczekasz...

 

Projekty to u mnie wciaz wte i wewte lataja. Jak juz sycko super, to znow cos nie tak :(

Ostatnie kandydatury - Tymek po przerobkach (ale po przerobkach sie robi 160m2 i to juz deczko duzo) i dwa wygrzebane w necie:

strona poznanskiego projektanta - http://www.konradmatuszewski.pl/

M-110 ze schodami w srodku jakby mi sie chcialo go powiekszac (i wszystko fajnie, tylko ten garaz waski, pieron jeden, a poszerzajac przekraczam szerokosc WZ)

ew. M-130, bez balkonika

Mam jeszcze chwilke czasu (budowac sie chcemy w przyszlym roku, jak Bozia da), wiec wciaz czekam na cud, ze MOJ sie projekt-ideal pojawi.

 

Tez mam piesy, nawet wiecej niz dwa ;) , a moje piesy wygladaja tak:

 

http://cavalierworld.home.pl/wlasne/azalki.jpg

 

tez tak myslalam.....ale już czesc działek jest sprzedanych...więc nie jest tak zle

te kołomnie za płotem sprzedaje prywatna osoba....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam na parterze sa chyba dwie conajmniej...Ta w ktorej my zamawialismy nazywa sie JMB-Design i raczej powazna-wyrobili sie w 2 tygodniach ale to sie raczej zmienia od pory roku-jak w budownictwie.Bylo male potkniecie bo mozki za krotkie mi wydali ale po weekendzie wymienili na wlasciwe :-) Tu masz linka do ich stronki:

http://www.materacejmb.com.pl/

 

My mamy tzw Lozko hotelowe z falbana i szczytem :-) 180x200-bajka,szukamy sie z zonka;-)

 

To mowimy o tych samych tylko nie moge znalesc czy ich materace sa z 2-3 cm lateksu .

 

Czy pianka to to samo co latex :roll:

A te szczyty to czy wybiera sie kolor :lol: i tkanine

A Bryta zamów od razu podkłąd ochronny na materac :wink: Maleństwo nie raz Ci naleje na niego. :lol: Ja kupowąłam w Ikei taki duzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teska, kochanie, bardzo dziekuje. 20 wrezsnia znowu jestem w Szczecinie. Wybiore sie do KOścina. Obejrze z ciekawosci. :p 10 km to jednak dla mnie/nas za duzo. Rozmyslałam znowu o pokonywaniu odległosci z 2 małych dzieci, które chodza na zajecia pozalekcyjne. Qrcze przerabiam taka odległośc do Gdyni. Pani do sprzatania musi byc przywieziona. Opiekuna dla dzieci tez, o imprezach moge zapomniec, bo kto ja odwiezie :wink: Widoki cudne, cisza, natura, spokój, ale chyba nie na tym etapie dla nas :( :roll:

10 km to dużo? hmm... ja mam porównanie, bo do pracy mam mniej więcej tyle samo km co wcześniej mieszkając w mieście (koło 16). teraz dojazd zajmuje mi 2x mniej czasu. jeżeli pracujecie w domu to raczej lepiej jest mieć pretekst do wyjścia.... pani do sprzątania i opiekunce kupujesz bilet miesięczny, jeżeli nie znajdziesz na miejscu.

a w okolicy jest parę działek na sprzedaż, ceny pewnie koło 250 za m2

Oki, do pracy to sie zgadza, ale powiedz mi czy masz dzieci?BO tutaj sie głównie o dzieci chodzi. :-?

Mam :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu

 

to ja CHCE rosarium uetersen mam 1 ale sztamowa,masz racje sa piękne.

Nie ma sprawy, zabiore jak bede jechała. Przytnie sie i na jesien bedzie super jak posadzisz

no, nareszcie doczytałam do końca, kurcze zniknie człowiek na tydzień i zaległości w Forum ogromne :)

 

gosia@

to może jeszcze powałkuj prawobrzeże? Na przykład Załom? Sprzedaja tu działki ostanio wychodzi chyba po około 165 zł i masz całe prawobrzeże w zasięgu; szkoły są w Dąbiu, na Słonecznym, w Kliniskach, Goleniowie, Zdrojach, Podjuchach. Poranny szczyt jest jak wszędzie i korkuje się w okolicach Dąbia, ale daje sie objechać i nie musisz pchać sie do centrum. Każdy chwali swoje ;)...

 

i jeszcze info ogrodnicze dla prawobrzeżan, podobno działki przy lotnisku zoistały juz wykupione i spłacone, lada dzień wchodzą buldożery i można stamtąd zabierać rośliny z dawnych ogródków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ktos pamieta jeszcze co trzeba zrobic aby otrzymac pozwolenie na wlaczenie do sieci wodociagowej ?

Mam warunki + pozwolenie na budowe.

Podobno z tymi dwoma rzeczami musze gdzies pojechac (gdzie ? podlaczam w Dobrej) i od reki wydadza mi pozwolenie na podlaczenie do wodociagow ?

 

Fantom

Witam,

u nich ciągle się coś zmienia a i każda sprawa jest trochę inna...

Najlepiej zapytaj u źródła: tel. do p. Stanisława Szyłki-510 225 802 kierownika (chyba eksploatacji) oraz do p. Grzegorza Mikuta-503 196 173 który zajmuje się odbiorami i umowami.Obaj z Wodociągów Zachodniopomorskich w Goleniowie które są dostawcą wody w Dobrej. :roll: Powodzenia!!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ktos pamieta jeszcze co trzeba zrobic aby otrzymac pozwolenie na wlaczenie do sieci wodociagowej ?

Mam warunki + pozwolenie na budowe.

Podobno z tymi dwoma rzeczami musze gdzies pojechac (gdzie ? podlaczam w Dobrej) i od reki wydadza mi pozwolenie na podlaczenie do wodociagow ?

 

Fantom

 

Cześć

Trzeba pojechać do Goleniowa, wypełniasz wniosek i musisz zostawić warunki przyłącza i ksero pozwolenia na budowę.

W ciągu tygodnia, max 2 tygodni dostajesz zgodę i możesz działać z przyłączem wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na dniach kupuje projekt domu i tu mam pytanie do was ile średnio trwa adaptacja projektu (włącznie z pozwoleniem na budowę) przez naszych szczecińskich architektów.

Czy możecie napisać też co na ogół wchodzi w skład usługi adaptacji projektu przez architekta?

 

No ja robilem w 2,5 miesiaca. W tym bylo wszystko. A w sklad takiej pelnej adaptacji wchodzi pelno rzeczy - tak na oko lista z 20-30 papierkow.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosia@

to może jeszcze powałkuj prawobrzeże? Na przykład Załom? Sprzedaja tu działki ostanio wychodzi chyba po około 165 zł i masz całe prawobrzeże w zasięgu; szkoły są w Dąbiu, na Słonecznym, w Kliniskach, Goleniowie, Zdrojach, Podjuchach. Poranny szczyt jest jak wszędzie i korkuje się w okolicach Dąbia, ale daje sie objechać i nie musisz pchać sie do centrum. Każdy chwali swoje ;)...

 

.

Delf, moja mama mieszka na Pomorzanach. Zależy mi na dobrym dojezdzie do niej, bo bedzie pomagała przy dzieciach. W poszukiwaniach dlatego biore pod uwage Lewobrzeże :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na dniach kupuje projekt domu i tu mam pytanie do was ile średnio trwa adaptacja projektu (włącznie z pozwoleniem na budowę) przez naszych szczecińskich architektów.

Czy możecie napisać też co na ogół wchodzi w skład usługi adaptacji projektu przez architekta?

 

No ja robilem w 2,5 miesiaca. W tym bylo wszystko. A w sklad takiej pelnej adaptacji wchodzi pelno rzeczy - tak na oko lista z 20-30 papierkow.

 

Fantom

Wow niezle tempo, ja na papiery z energetyki czekalem ponad 3 miechy :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na dniach kupuje projekt domu i tu mam pytanie do was ile średnio trwa adaptacja projektu (włącznie z pozwoleniem na budowę) przez naszych szczecińskich architektów.

Czy możecie napisać też co na ogół wchodzi w skład usługi adaptacji projektu przez architekta?

Witam,

1,5 roku :evil: Kupiliśmy projekt, daliśmy do adaptacji i...aby uzyskać PnB musieliśmy wpierw założyć komitet i uzbroić teren...Ale udało się :D

A zakres usługi to już zależy od umowy z architektem, dla nas najlepszym rozwiązaniem było: wszystko architekt (adaptacja,zmiany,papierologia,aż do otrzymania PnB). Oprócz geodety z którym mieliśmy osobną umowę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...