Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

jeżeli to kwestia kamienia, to dobry serwisant bez problemu go oczyści, bo mają do tego specjalny płyn (czyt. zwykły odkamieniacz) i raczej nie skasuje 600 pln.

a propos - który vaillant kosztuje 10000??? :o

Serwisant powiedział, ze jego zadnaiem odkamienia na niewiele się zda i ze sie nieołaca, za samo odkamienie chce 250zł i nie daje gwarancji ze bedzie działało. A nie chce odkamieniac, bo podobno zajmuje to strasznie duzo czasu :(

 

zmień serwisanta,u mnie normalka mimo filtru czyści czytaj odkamienia co roku.za cały przegląd bierze 100zł.

też chciałem to zaproponować. kocioł masz z górnej półki, prawdopodobnie awaria dotyczy czegoś z elektryki i kocioł pewnie jest jeszcze na gwarancji (te droższe od vaillanta miały kiedyś 2 lata). tyle kasy za odkamienianie??? gość wyraźnie chce cię naciągnąć. weź innego i jeżeli okaże się, że to coś innego zadzwoń do vaillana niech mu cofną uprawnienia.... za przegląd gwarancyjny z dojazdem płaciłem 150 pln, a sprawdzenie wszystkiego zajmuje koło 2 godzin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

 

też chciałem to zaproponować. kocioł masz z górnej półki, prawdopodobnie awaria dotyczy czegoś z elektryki i kocioł pewnie jest jeszcze na gwarancji (te droższe od vaillanta miały kiedyś 2 lata). tyle kasy za odkamienianie??? gość wyraźnie chce cię naciągnąć. weź innego i jeżeli okaże się, że to coś innego zadzwoń do vaillana niech mu cofną uprawnienia.... za przegląd gwarancyjny z dojazdem płaciłem 150 pln, a sprawdzenie wszystkiego zajmuje koło 2 godzin

Naprawde nie mam na kogo :( a gwarancja własnie sie skończyła :( Na dodatek od razu mnie poinformowano, ze gwarancja nie obejmuje wymiennika, niezle co...Masz racje, zadzwonie jednak do Vaillanta, bo mnie szlag trafia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich .

 

Czy ktos z was robil meble do pokoi u stolarza jak to wychodzi cenowo :lol:

 

... też jestem zainteresowana... no i potrzebny mi będzie taki stolarz jesienią przyszłego roku... może znacie kogoś, kogo możecie polecić?

 

A.

 

zdecydowanie mogę polecic

Firma 'Wenge"

P.Ruciński tel 664453595

Teska a co u nich robilas jak z cenami :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy ktos z was ma jakieś doświadczenia z piecem na pellet? Interesuje sie tym tematem i bede wdzięczna za wszelkie spostrzezenia.

 

A z ciekaowsci Wasz plan zagospodarowania zezwala na takowy ? Ja mam w Dobrej wyraznie napsiane ze na paliwo gazowe lub ciekle (olej lub gaz) i nic wiecej nie moge miec. Ale jak np dzisiaj wszedlem na osiedle z piecami na paliwa stale to sie ciesze. Tam sie nie dalo oddychac !! Ludzie pala czym popadnie a nawet jak dobrej jakosci to tez wszedzie dymek i smrodek

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wieczorkiem.

 

Szybki pytanko: czy w przypadku montażu instalacji alarmowej firma "ochroniarska" naliczała Wam na fakturze 22 czy 7 % Vat?

 

 

Będę wdzięczny za szybkie odpowiedzi.

7%

 

Dziekuję! Muszę monitować o korektę faktury :-?

To wszystko zalezy od umowy jaka zostala spisana, to w niej masz okreslone, jak pamietam to dodatkow nalezalo wypelnic jakis papierek o przenzaczeniu budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy ktos z was ma jakieś doświadczenia z piecem na pellet? Interesuje sie tym tematem i bede wdzięczna za wszelkie spostrzezenia.

 

A z ciekaowsci Wasz plan zagospodarowania zezwala na takowy ? Ja mam w Dobrej wyraznie napsiane ze na paliwo gazowe lub ciekle (olej lub gaz) i nic wiecej nie moge miec. Ale jak np dzisiaj wszedlem na osiedle z piecami na paliwa stale to sie ciesze. Tam sie nie dalo oddychac !! Ludzie pala czym popadnie a nawet jak dobrej jakosci to tez wszedzie dymek i smrodek

 

Fantom

To fakt, u od razu czuc jak ktos ma piec na "wszystko" ludzie wpadaja na dziwne pomysły, co mozna spalic wpiecu. Smod i dym sie unosi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy ktos z was ma jakieś doświadczenia z piecem na pellet? Interesuje sie tym tematem i bede wdzięczna za wszelkie spostrzezenia.

 

A z ciekaowsci Wasz plan zagospodarowania zezwala na takowy ? Ja mam w Dobrej wyraznie napsiane ze na paliwo gazowe lub ciekle (olej lub gaz) i nic wiecej nie moge miec. Ale jak np dzisiaj wszedlem na osiedle z piecami na paliwa stale to sie ciesze. Tam sie nie dalo oddychac !! Ludzie pala czym popadnie a nawet jak dobrej jakosci to tez wszedzie dymek i smrodek

 

Fantom

 

Nasz plan nie zezwala na takowy, takze piec tak czy siak musibyc gazowy ale zastanawiam sie nad kominkiem z płaszczem wodnym właśnie na pellet. To powinno przejść chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wieczorkiem.

 

Szybki pytanko: czy w przypadku montażu instalacji alarmowej firma "ochroniarska" naliczała Wam na fakturze 22 czy 7 % Vat?

 

 

Będę wdzięczny za szybkie odpowiedzi.

7%

 

Dziekuję! Muszę monitować o korektę faktury :-?

To wszystko zalezy od umowy jaka zostala spisana, to w niej masz okreslone, jak pamietam to dodatkow nalezalo wypelnic jakis papierek o przenzaczeniu budynku.

 

Faktura juz poprawiona - dziekuję za odzew! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

prosze o pomoc. Musze utwardzić ok 50m drogi która była już utwardzana przez jej innych użytkowników a została przez mój ciężki sprzęt trochę zmielona.

 

PS

Chętnie przyjmę gruz na utwardzenie drogi - bo nie wiem już za bardzo co zrobić, żeby nie słuchać pretensji.

 

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy słyszeliście o przepisie, który ma wejść od nowego roku? Ma to być wymóg posiadania certyfikatu ( nawet nie wiem dokładnie jak się to nazywa) szczelności, a raczej izolacji budynku. Generalnie chodzi o udokumentowaną stratę ciepła domu. Słyszałem, że będzie to nie zbędne do odbioru budynku (m/in)... Hm

Kolejny kwitek, żeby ktoś mógł wytargać od nas kolejne pieniądze...

Pozdrawiam bojowników :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Słyszeliście może o tym, że gmina Dobra nie wydaje warunków zabudowy tam gdzie nie ma kanalizacji i planu zagospodarowania terenu.

Cytat:Samorządowa Komisja Odwoławcza zaskarżyła pozytywne decyzje o WZ wydawane przez Gminę dla Inwestorów, w których jest mowa o zastępczych źródłach wody i odprowadzenia ścieków. Dotyczy to działek nie objętych planem zagospodarowania terenu.

Wedle nowych ustaleń, gmina nie wyda pozytywnej decyzji ws. WZ jeśli nie będzie umowy z wodociągami i zakładem kanalizacji (zgoda na szambo i oczyszczalnia już nie wystarczy), a jak wiadomo do kanalizy nie pozwalają się podłączyć, bo oczyszczalnia gminna się nie wyrabia. Kółko zamknięte.

Wygląda na to, że najprędzej decyzję o WZ dostanie się po tym, jak zostanie zmodernizowana oczyszczalnia ścieków - która to jest w fazie projektu. Termin zakończenia inwestycji to ok 2-3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Słyszeliście może o tym, że gmina Dobra nie wydaje warunków zabudowy tam gdzie nie ma kanalizacji i planu zagospodarowania terenu.

Cytat:Samorządowa Komisja Odwoławcza zaskarżyła pozytywne decyzje o WZ wydawane przez Gminę dla Inwestorów, w których jest mowa o zastępczych źródłach wody i odprowadzenia ścieków. Dotyczy to działek nie objętych planem zagospodarowania terenu.

Wedle nowych ustaleń, gmina nie wyda pozytywnej decyzji ws. WZ jeśli nie będzie umowy z wodociągami i zakładem kanalizacji (zgoda na szambo i oczyszczalnia już nie wystarczy), a jak wiadomo do kanalizy nie pozwalają się podłączyć, bo oczyszczalnia gminna się nie wyrabia. Kółko zamknięte.

Wygląda na to, że najprędzej decyzję o WZ dostanie się po tym, jak zostanie zmodernizowana oczyszczalnia ścieków - która to jest w fazie projektu. Termin zakończenia inwestycji to ok 2-3 lata.

 

Straszne to co piszesz, mam nadzieję, że jednak nie będzie tak źle, bo przecież mnóstwo osób będzie miało zablokowane inwestycje przez takie wstrzymanie decyzji o WZ.

 

Z innej beczki moja ekipa robi wolno ale idzie do przodu:) poślizg mają już 3 tygodniowy a aktualnie są na etapie więźby dachowej, mam nadzieję, że chociaż więźbę ułożą do świąt:)

Dom nabiera wyglądu i już można zacząć planowanie wykończeniówki, kolejna ekipa umówiona na luty o ile dopisze pogoda. A w marcu zaczynamy budowę wodociągu i kanalizy-bo jeszcze zdążyliśmy załapać się na pozytywne WZ i umowy z gminą.

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

........Wedle nowych ustaleń,gmina nie wyda pozytywnej decyzji ws. WZ jeśli nie będzie umowy z wodociągami i zakładem kanalizacji .......

 

Witam,

Kto z kim to ustalał?

Na podstawie jakiego przepisu?

Chyba nie będą wydawali warunków przyłącza bo umowa to trochę później?

Możesz podać źródło informacji?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...