Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Witam Wszystkich :)

Mam pytanie jak wygląda obecnie koszt:

- połóżenia kafli

- gładzenia i malowania ścian

Za wszelkie informacje z góry dziękuję :)

 

-położenie kafli jeszcze niedawno w cenie ok.80-100 zł, my liczymy na 50-60 :D

- mam nadzieję, że po położeniu tynków (dobra ekipa) nie trzeba będzie pucować ścian (mamy mieć tynki cementowo-wapienne), malowanie we własnym zakresie - dwoje specjalistów!!! :D :D (ja-kierownictwo, mój Małż - wykonawstwo hi, hi)

pozdrawiam

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

sonia2003

wybraliście kogoś do tynków i ścianek?Po jakich cenach? Jak tam dach? Już ruszyli?

 

A.

 

Mam prośbę do forumowiczów, informujcie o cenach za robociznę! Stawki spadają!

 

A.

 

Dach ma się dobrze. Od dzisiaj mają kłaść folię, o ile pogoda będzie sprzyjać.

Za dach płacimy 75 zł /m2 (więźba, dachówki). Za wstawienie okna połaciowego 200 zł, nie pamiętam ile za rynny.

 

Co do tynków to jeszcze nie dzwoniliśmy, bo musimy jeszcze zrobić ścianki działowe w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy słyszeliście o przepisie, który ma wejść od nowego roku? Ma to być wymóg posiadania certyfikatu ( nawet nie wiem dokładnie jak się to nazywa) szczelności, a raczej izolacji budynku. Generalnie chodzi o udokumentowaną stratę ciepła domu. Słyszałem, że będzie to nie zbędne do odbioru budynku (m/in)... Hm

Kolejny kwitek, żeby ktoś mógł wytargać od nas kolejne pieniądze...

Pozdrawiam bojowników :evil:

Nie denerwuj się. MOja kolezanka konczy włansie pierwszy nabór na studium gdzie kształcą specjalistów od tych certyfikatów. Na dzien dzisiejszy, nie jest ustalone kto i kiedy ma je egzekwowac. Chcieli wtrynic to notariuszom, ale odmówili. Na chwile obecna martwy przepis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy słyszeliście o przepisie, który ma wejść od nowego roku? Ma to być wymóg posiadania certyfikatu ( nawet nie wiem dokładnie jak się to nazywa) szczelności, a raczej izolacji budynku. Generalnie chodzi o udokumentowaną stratę ciepła domu. Słyszałem, że będzie to nie zbędne do odbioru budynku (m/in)... Hm

Kolejny kwitek, żeby ktoś mógł wytargać od nas kolejne pieniądze...

Pozdrawiam bojowników :evil:

Nie denerwuj się. MOja kolezanka konczy włansie pierwszy nabór na studium gdzie kształcą specjalistów od tych certyfikatów. Na dzien dzisiejszy, nie jest ustalone kto i kiedy ma je egzekwowac. Chcieli wtrynic to notariuszom, ale odmówili. Na chwile obecna martwy przepis

 

uffff, będziemy sprzedawać mieszkanie po nowym roku... może jeszcze do tej pory go nie ożywią? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Czy słyszeliście o przepisie, który ma wejść od nowego roku?[...]
Na chwile obecna martwy przepis
[...]

 

No i dobrze, że żyjemy w dziwnym kraju, gdzie martwych przepisów mnóstwo... Swoją drogą, jak to jest, że zawsze zabieramy się za coś, do czego za żadne skarby nie jesteśmy gotowi? Będziemy 5 tym krajem, w którym wprowadzono taki pogięty przepis... To tak jak z podatkami. Unijna dyrektywa mówi od-do.... to u nas maksymalna stawka. Dotacje unijne od-do, dają najniższe... Szkoda gadać... Sorki za dygresyjkę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Czy słyszeliście o przepisie, który ma wejść od nowego roku?[...]
Na chwile obecna martwy przepis
[...]

 

No i dobrze, że żyjemy w dziwnym kraju, gdzie martwych przepisów mnóstwo... Swoją drogą, jak to jest, że zawsze zabieramy się za coś, do czego za żadne skarby nie jesteśmy gotowi? Będziemy 5 tym krajem, w którym wprowadzono taki pogięty przepis... To tak jak z podatkami. Unijna dyrektywa mówi od-do.... to u nas maksymalna stawka. Dotacje unijne od-do, dają najniższe... Szkoda gadać... Sorki za dygresyjkę :(

cóż tak jest,a le ten przepis jest idotyczny i sama mam nadzieje, ze nie bedzie egzekwowany. Kolejna kasa do wyciagniecia i tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy wśród grupy szczecińskiej są może uzytkownicy pomp ciepła? Szukam informacji na temat firmy Vegaterm, czy ktos z was miał z nią doczynienia?

Kombinujemy z tym ogrzewaniem jak koń pod góre i teraz mamy na tapecie pompy ciepła. Może ktos z was orientuje sie jaki moze byc koszt instalacji pompy łącznie z całą hydraulika i kanalizą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam piątkowo!

 

Może wiecie, jak wygląda sytuacja z wywozem śmieci budowlanych? Ile kosztuje kontener, czy płaci się za dniówki czy za pojemnik z wywiezieniem jako jedna stawka? Nazbierało się tego trochę i musimy powywozić co nieco :)

Najlepiej by było gdybem mogła zamówić np. dzisiaj... stałby sobie jako śmietnik a wywózka byłaby np. za miesiąc... ale nie wiem czy w takim wypadku nie pozbawię się np. wartości kasy za bramę garażową :wink:

pozdrawiam

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam piątkowo!

 

Może wiecie, jak wygląda sytuacja z wywozem śmieci budowlanych? Ile kosztuje kontener, czy płaci się za dniówki czy za pojemnik z wywiezieniem jako jedna stawka? Nazbierało się tego trochę i musimy powywozić co nieco :)

Najlepiej by było gdybem mogła zamówić np. dzisiaj... stałby sobie jako śmietnik a wywózka byłaby np. za miesiąc... ale nie wiem czy w takim wypadku nie pozbawię się np. wartości kasy za bramę garażową :wink:

pozdrawiam

A.

Miesiąc temu zamawiałem kontener 7 m3, miał stać tydzień, ale zapełniłem go w jeden dzień i zadzwoniłem żeby szybciej zabrali, koszt 500zł, mogłem wrzucać wszystko, styrop, papa, gruz itd.

 

aha, i zastanów się ile masz śmieci, bo ja zmyślałem że spokojnie starczy i teraz muszę znowu zamawiać :cry: , czasami lepiej wziąść większy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam piątkowo!

 

Może wiecie, jak wygląda sytuacja z wywozem śmieci budowlanych? Ile kosztuje kontener, czy płaci się za dniówki czy za pojemnik z wywiezieniem jako jedna stawka? Nazbierało się tego trochę i musimy powywozić co nieco :)

Najlepiej by było gdybem mogła zamówić np. dzisiaj... stałby sobie jako śmietnik a wywózka byłaby np. za miesiąc... ale nie wiem czy w takim wypadku nie pozbawię się np. wartości kasy za bramę garażową :wink:

pozdrawiam

A.

Miesiąc temu zamawiałem kontener 7 m3, miał stać tydzień, ale zapełniłem go w jeden dzień i zadzwoniłem żeby szybciej zabrali, koszt 500zł, mogłem wrzucać wszystko, styrop, papa, gruz itd.

Hmm skad brales ??

Bo jak ja bralem to zastrzegli ze bez welny styropianu papy. Co jest zrozumialem gdyz te odpady sa szczegolne i wymagaja innego postepowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam piątkowo!

 

Może wiecie, jak wygląda sytuacja z wywozem śmieci budowlanych? Ile kosztuje kontener, czy płaci się za dniówki czy za pojemnik z wywiezieniem jako jedna stawka? Nazbierało się tego trochę i musimy powywozić co nieco :)

Najlepiej by było gdybem mogła zamówić np. dzisiaj... stałby sobie jako śmietnik a wywózka byłaby np. za miesiąc... ale nie wiem czy w takim wypadku nie pozbawię się np. wartości kasy za bramę garażową :wink:

pozdrawiam

A.

Miesiąc temu zamawiałem kontener 7 m3, miał stać tydzień, ale zapełniłem go w jeden dzień i zadzwoniłem żeby szybciej zabrali, koszt 500zł, mogłem wrzucać wszystko, styrop, papa, gruz itd.

 

aha, i zastanów się ile masz śmieci, bo ja zmyślałem że spokojnie starczy i teraz muszę znowu zamawiać :cry: , czasami lepiej wziąść większy

 

czyli opłata zależała też od czasu postoju, tak?

Dwa czynniki opłaty:

czas postoju

pojemność

 

czy tak???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam piątkowo!

 

Może wiecie, jak wygląda sytuacja z wywozem śmieci budowlanych? Ile kosztuje kontener, czy płaci się za dniówki czy za pojemnik z wywiezieniem jako jedna stawka? Nazbierało się tego trochę i musimy powywozić co nieco :)

Najlepiej by było gdybem mogła zamówić np. dzisiaj... stałby sobie jako śmietnik a wywózka byłaby np. za miesiąc... ale nie wiem czy w takim wypadku nie pozbawię się np. wartości kasy za bramę garażową :wink:

pozdrawiam

A.

Miesiąc temu zamawiałem kontener 7 m3, miał stać tydzień, ale zapełniłem go w jeden dzień i zadzwoniłem żeby szybciej zabrali, koszt 500zł, mogłem wrzucać wszystko, styrop, papa, gruz itd.

 

aha, i zastanów się ile masz śmieci, bo ja zmyślałem że spokojnie starczy i teraz muszę znowu zamawiać :cry: , czasami lepiej wziąść większy

 

czyli opłata zależała też od czasu postoju, tak?

Dwa czynniki opłaty:

czas postoju

pojemność

 

czy tak???

 

JAk sioe bierze kontener to jest on liczony w zasadzie od sztuki. A czas to kwestia dogadania sie. Wola robic tak (wiadomo) ze podstawia, Ty masz wszytsko gotowe i sobie juz tylko wrzucisz a oni nawet tego samego dnia odbiora. Ale to naprawde wkestia dogadania. Co do tego co mozna wrzucac : mozna wszytsko ale wtedy jest inna stawka za kontener. JAk sam gruz budowlany to taniej a jak mieszany to dorzej

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

piszę w takiej nietypowej sprawie...

Poznałem pewną starszą Panią z Wołczkowa i zwracam się do was z pytaniem czy nie potrzebujecie jakiejś pomocy w pracach domowych przed świętami, które mogłaby ona wykonać za jakąś opłatą? Mycie okien, sprzątanie, albo coś innego? Oczywiście dotyczy to okolicy-Dobrej, Bezrzecza może też trochę dalej ale pewnie będzie potrzebny transport bo ona nie samochodu.

Jest w bardzo złej kondycji finansowej, co szczególnie przed Świętami każdy odczuwa bardzo dotkliwie.

Jeżeli ktoś chciałby skorzystać to proszę o kontakt na prv.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...