Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

pytanie odnośnie kanalizy.

Czy robiliście odbiór kanalizy jak podłączyliście się z domu do rury od studni w drodze?

 

Odbiór jest konieczny, póki rura jest nie zakopana. My to przegapiliśmy i dopiero przy składaniu papierów na zakończenie budowy okazało się, że nie mamy odbioru kanalizy. Była groźba odkopywania wszystkiego, ale pan się w naszym przypadku zlitował i wystawił odpowiednie papiery :)

 

Hej, możesz dać namiary na tego samego pana? Albo, kto taki odbiór musi zrobić. Mamy ten sam problem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Dla zainteresowanych, dociekliwych i ... mających trochę czasu na czytanie, trochę prawa w kwestii przyłączy;

 

wyszukane na forum:

Cytat z "Dziennik" - rok 2007

Marcin Musiał - Wall Street Journal Polska

" Sprawa trafiła do SN z powodu pytania prawnego Sądu Okręgowego w Olsztynie, który zajmował się sporem olsztyńskiej spółki wodociągowo-kanalizacyjnej z inwestorem. Wybudował on przyłączenie domu do sieci kanalizacyjnej. Część instalacji przebiega przez jego prywatną działkę, ale prawie 10 m znajduje się pod ulicą, poza jej granicami. Zgodnie z art. 31 ust. 1 ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków osoby, które wybudowały z własnych środków urządzenia wodociągowe i urządzenia kanalizacyjne, mogą je przekazywać odpłatnie gminie lub przedsiębiorstwu wodociągowo-kanalizacyjnemu na warunkach uzgodnionych w umowie. Na podstawie tego przepisu inwestor zwrócił się do spółki, by ta przejęła kanalizację pod drogą i zwróciła mu 5 tys. zł poniesionych kosztów budowy. Jego zdaniem nie może on ponosić wydatków na inwestycje poza granicami swojej działki. Firma odmówiła, twierdząc, że kanalizacja ta jest częścią przyłącza, którego budowa powinna być finansowana przez inwestora. Sąd rejonowy uwzględnił pozew i nakazał zapłatę 5 tys. zł. Sąd drugiej instancji, do którego trafiło odwołanie spółki wodociągowej, uznał, że w sprawie są istotne wątpliwości, które powinien rozstrzygnąć Sąd Najwyższy.

Według Teresy Rakuszyńskiej, radcy prawnego reprezentującej przedsiębiorstwo, części instalacji poza działką nie można uznać za urządzenie kanalizacyjne, gdyż nie służy ono zaspokajaniu szerszych potrzeb poza przyłączem do prywatnej nieruchomości. Argumenty te nie przekonały Sądu Najwyższego. W uchwale (III CZP 79/07) stwierdził, że „wybudowany z własnych środków przez odbiorcę usług zbiorowego odprowadzania ścieków odcinek przewodu kanalizacyjnego, łączący wewnętrzną instalację kanalizacyjną nieruchomości tego odbiorcy z istniejącą siecią kanalizacyjną stanowi w części leżącej poza granicą jego nieruchomości gruntowej urządzenie kanalizacyjne, o jakim mowa w art. 31 ust. 1.”

 

i uzasadnienie wyroku SN

http://www.sn.pl/orzecznictwo/uzasadnienia/ic/III-CZP-0079_07.pdf

 

"Ustawa o drogach publicznych" cytowana przez:

ok, mam już wszystkie informacje:

cytuję:

"Art. 40. 1. Zajęcie pasa drogowego na cele niezwiązane z budową, przebudową, remontem, utrzymaniem i ochroną dróg wymaga zezwolenia zarządcy drogi, w drodze decyzji administracyjnej

3. umieszczania w pasie drogowym obiektów budowlanych niezwiązanych z potrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu drogowego oraz reklam;

5. Opłatę za zajęcie pasa drogowego w celu, o którym mowa w ust. 2 pkt 2, ustala się jako iloczyn liczby metrów kwadratowych powierzchni pasa drogowego zajętej przez rzut poziomy urządzenia i stawki opłaty za zajęcie 1 m2 pasa drogowego pobieranej za każdy rok umieszczenia urządzenia w pasie drogowym, przy czym za umieszczenie urządzenia w pasie drogowym lub na drogowym obiekcie inżynierskim przez okres krótszy niż rok opłata obliczana jest proporcjonalnie do liczby dni umieszczenia urządzenia w pasie drogowym lub na drogowym obiekcie inżynierskim.

10. Zajęcie pasa drogowego o powierzchni mniejszej niż 1 m2 lub powierzchni pasa drogowego zajętej przez rzut poziomy obiektu budowlanego lub urządzenia mniejszej niż 1 m2 jest traktowane jak zajęcie 1 m2 pasa drogowego. "

 

pozdrawiam

A.

 

Kolejny link:

http://www.geodezja-szczecin.org.pl/print.php?type=N&item_id=179

 

I coś co mnie zaciekawiło:

"Warto też wiedzieć, że jeśli zamierzamy korzystać w wody do podlewania ogrodu warto wystąpić z wnioskiem o założenie drugiego wodomierza na instalacji zraszającej. Zmniejszymy w ten sposób opłaty za zużycie wody, gdyż ta wykorzystana do podlewania nie będzie wliczana w ilość odprowadzanych ścieków. " - czy ktoś instalował takie dodatkowe wodomierze?

 

A czy ktoś wogle dotarł do końca mojego postu? :wink:

 

...a to ciekawe :roll: , spróbuję podrążyć temat :D

 

Może inni, też opłacający przyłącze wody się odezwą?

 

pozdrawiam

A.

 

normalne,ze ma sie drugi lwodomierz...u mnie wpom gsp, facet od kanalizy jak przyjezdza,mowie mu stan tego licznika i maszyneria odpisuje zuzyte do podlewania ogrodu wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzis bylam na Bud-Gryfie. Kto jeszcze byl?

Glowa mi peka i torba pod ciezarem katalogo i ulotek tez :D

Gdyby ktos cos chcial - sluze informacja :)

 

Aaaa.... wybralam projekt (fanfary w tle)

Parterowke pod kopertowka. W zyciu bym nie powiedziala - ale juz sily na szukanie dwuspadow nie mam.

Zreszta... bede wysylac projekt wiezby do obliczen i przerobki (sa kratownice, a chociaz nie mam ochoty adaptowac strychu na pokoje, chce miec tam manelarnie), moze konstruktorzy tamtejsi mi go na dwuspad przerobia?

Zobaczymy.

 

Teraz bede sobie na spokojnie meczyc wnetrza :)

Na razie ruszam do miich katalogow :D

Napisz koniecznie jaki projekt wybrałaś (śledzę z wielką uwagą Twoje "poszukiwania" projektu - mamy podobne wymagania)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyślilam sobie drewniany taras.

Jeśli macie jakieś sprawdzone firmy,które tym się zajmują ,to proszę o namiary.

Może ktoś robił sam taki taras i coś doradzi,gdzie i jakie drewno można kupić.

Dziękuję

Na ulicy Szerokiej jest sklep z drewnem - robią tarasy i znają się na drewnie. Polecam!!! Powołajcie się na Irek który kupował impregnaty do ogrodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewamin napisał:

 

agata39 napisał:

Witam grupkę.

Szukam w Szczecinie sklepu,który ma dużą ofertę drzwi sosnowych.

Pomóżcie

 

 

Jeśli szukasz surowych sosnowych to są w każdej castoramie, nomi itp.. Wybór jest też w Stargardzie Szczecińskim (my tam kupowaliśmy nasze) są tam dwa sklepy koło siebie więc za jednym zamachem można porównać ich ofertę

 

A gdzie dokładnie w Stargardzie? Jakieś bliższe szczegóły? Wybarwialiście i montowaliście sami?

 

Na ulice Różanej 2a my akurat braliśmy w "Drew-Dom" zaraz obok jest drugi. Kupiliśmy drzwi firmy Stolwax (mają swoją strone internetową). Zamontowane są (nasza ekipa od wykończeniówki) ale malowanie dopiero przed nami. Potrzebowaliśmy też drzwi o nietypowym wymiarze i bez problemu zrobili (oczywiście za dopłatą).Gorzej tylko z rabatami.

Dzięki za odpowiedż.

Czy drzwi ,które macie montowane mają regulowane ościeżnice?

 

Spory wybór drzwi sosnowych i drewnianych elementów małej architektury jest w Pilchowie, sklep na wjeździe od strony Głębokiego, tuż przy szosie - chyba Drewmar (?). Jeżdżę obok codziennie, a nazwa mi umknęła :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy ma ktoś mże jakieś doświadczenia z ogrzewaniem podłogowym, chodzi mi ogrzewanie podłogowe w salonie. czy konieczne jest wykonanie posadzki ceramicznej? czy ktoś ma może deski?

 

My zastosowaliśmy, ze względu na łatwość w utrzymaniu czystości kafle, ale w części wypoczynkowej wyspę z drewna, z Merbau (np. w DLH). Są specjalne dylatowane deski. Pamiętajcie też, żeby w okolicy kominka położyć kafle! Nie ma takiej opcji, żeby coś, czasem z niego nie wyskoczyło...

Trzeba też uwzględnić kwestię kontroli temperatury w salonie. Jeśli zastosujecie czujnik temperatury w salonie, to ciężko będzie kontrolować temperaturę w całym domu. Chodzi mi o to, że gdy napalimy w kominku ( zakładam, że będzie, u nas jest z płaszczem wodnym...), jednocześnie włączona jest podłogówka, to w salonie jest 26-28 stC. Gdy czujnik zmniejszy temperaturę w układzie, to w innych pomieszczeniach jest za chłodno. Kwestia dopracowania tematu, ale to ważne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy ma ktoś mże jakieś doświadczenia z ogrzewaniem podłogowym, chodzi mi ogrzewanie podłogowe w salonie. czy konieczne jest wykonanie posadzki ceramicznej? czy ktoś ma może deski?

 

My zastosowaliśmy, ze względu na łatwość w utrzymaniu czystości kafle, ale w części wypoczynkowej wyspę z drewna, z Merbau (np. w DLH). Są specjalne dylatowane deski. Pamiętajcie też, żeby w okolicy kominka położyć kafle! Nie ma takiej opcji, żeby coś, czasem z niego nie wyskoczyło...

Trzeba też uwzględnić kwestię kontroli temperatury w salonie. Jeśli zastosujecie czujnik temperatury w salonie, to ciężko będzie kontrolować temperaturę w całym domu. Chodzi mi o to, że gdy napalimy w kominku ( zakładam, że będzie, u nas jest z płaszczem wodnym...), jednocześnie włączona jest podłogówka, to w salonie jest 26-28 stC. Gdy czujnik zmniejszy temperaturę w układzie, to w innych pomieszczeniach jest za chłodno. Kwestia dopracowania tematu, ale to ważne!

Doskanalym rozwiazaniem jest wtedy drugi czujnik na gorze, ale wtedy powinny byc dwa obiegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyślilam sobie drewniany taras.

Jeśli macie jakieś sprawdzone firmy,które tym się zajmują ,to proszę o namiary.

Może ktoś robił sam taki taras i coś doradzi,gdzie i jakie drewno można kupić.

Dziękuję

DLH na Słonecznym.

Polecam raczej drzewo z tropików. Bankirai, lub coś w tym stylu. Prosty montaż, mało upierdliwa eksploatacja i lata żywotności pięknego tarasu :) Koszty zbliżone do betonowego szkaradztwa... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyślilam sobie drewniany taras.

Jeśli macie jakieś sprawdzone firmy,które tym się zajmują ,to proszę o namiary.

Może ktoś robił sam taki taras i coś doradzi,gdzie i jakie drewno można kupić.

Dziękuję

DLH na Słonecznym.

Polecam raczej drzewo z tropików. Bankirai, lub coś w tym stylu. Prosty montaż, mało upierdliwa eksploatacja i lata żywotności pięknego tarasu :) Koszty zbliżone do betonowego szkaradztwa... :)

a ze świerku 5x taniej :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyślilam sobie drewniany taras.[...]

[...]

Polecam raczej drzewo z tropików. Bankirai, lub coś w tym stylu. Prosty montaż, mało upierdliwa eksploatacja i lata żywotności pięknego tarasu :) [...] :)

a ze świerku 5x taniej :D :D

 

Ale jaki efekt?!

Można jeździć FIATem i Mercedesem...

Można mieć taras, a można mieć dużą europaletę... ;)

 

Czy taniej zawsze musi znaczyć lepiej?

Drożej, nie zawsze znaczy lepiej, ale zazwyczaj tak :)

 

No i kolejne pytanie:

Jaka żywotność bankirai, a jaka świerka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyślilam sobie drewniany taras.

Jeśli macie jakieś sprawdzone firmy,które tym się zajmują ,to proszę o namiary.

Może ktoś robił sam taki taras i coś doradzi,gdzie i jakie drewno można kupić.

Dziękuję

 

Też planuję drewno na tarasie. Płytki po prostu mi się nie podobają. A jakie można cuda wyczarować z desek można obejrzeć np.

tu

albo

tu

Rozważam montaż przez firmę z Mierzyna

PODŁOGA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie odnośnie kanalizy.

Czy robiliście odbiór kanalizy jak podłączyliście się z domu do rury od studni w drodze?

 

Odbiór jest konieczny, póki rura jest nie zakopana. My to przegapiliśmy i dopiero przy składaniu papierów na zakończenie budowy okazało się, że nie mamy odbioru kanalizy. Była groźba odkopywania wszystkiego, ale pan się w naszym przypadku zlitował i wystawił odpowiednie papiery :)

 

Hej, możesz dać namiary na tego samego pana? Albo, kto taki odbiór musi zrobić. Mamy ten sam problem ;)

 

poszło na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyślilam sobie drewniany taras.[...]

[...]

Polecam raczej drzewo z tropików. Bankirai, lub coś w tym stylu. Prosty montaż, mało upierdliwa eksploatacja i lata żywotności pięknego tarasu :) [...] :)

a ze świerku 5x taniej :D :D

 

Ale jaki efekt?!

Można jeździć FIATem i Mercedesem...

Można mieć taras, a można mieć dużą europaletę... ;)

 

Czy taniej zawsze musi znaczyć lepiej?

Drożej, nie zawsze znaczy lepiej, ale zazwyczaj tak :)

 

No i kolejne pytanie:

Jaka żywotność bankirai, a jaka świerka?

no właśnie - jaka? budowle ze świerka czy modrzewia stoją w naszym klimacie spokojnie i 100 lat, i więcej. dobrze zaimpregnowana deska spokojnie wytrzyma 30-50 lat, chyba że zużyje się mechanicznie. a bangikrai? widziałeś coś, co ma 100 lat czy wierzysz ulotkom reklamowym? mi w dlh nie chcieli dać 100 lat gwarancji, nie chcieli dać nawet 5.... dlatego wybrałem świerk. za jakieś 20-30 lat deski można wymienić na nowe, przy okazji zmienić kolorystykę, układ etc i mieć nowy taras. i dalej wyjdzie kilka razy taniej niż za drewno egzotyczne.

tak przy okazji - z jakiego drewna masz więźbę? z europalety? :wink: :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie - jaka? budowle ze świerka czy modrzewia stoją w naszym klimacie spokojnie i 100 lat, i więcej. dobrze zaimpregnowana deska spokojnie wytrzyma 30-50 lat, chyba że zużyje się mechanicznie. a bangikrai? widziałeś coś, co ma 100 lat czy wierzysz ulotkom reklamowym? mi w dlh nie chcieli dać 100 lat gwarancji, nie chcieli dać nawet 5.... dlatego wybrałem świerk. za jakieś 20-30 lat deski można wymienić na nowe, przy okazji zmienić kolorystykę, układ etc i mieć nowy taras. i dalej wyjdzie kilka razy taniej niż za drewno egzotyczne.

tak przy okazji - z jakiego drewna masz więźbę? z europalety? :wink: :D :D :D

Pojęcia nie mam z jakiego drzewa wystrugali mi więźbę...

Ok. Ja zostaję przy bankirai ;) Dam znać za 100 lat jak wygląda... Może do tej pory skończę budować :) a może i spłacać... :)

 

Z innej bajki.

Czy jest jakiś przepis określający czas od zgłoszenia zakończenia budowy do ujawnienia budynku w sądzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ile i gdzie płaciliście za n/w rzeczy? Pierwszą przymiarkę robię i sprawdzam co i gdzie.

 

Beton B 15 m 3

Bloczek betonowy

38/24/12 szt

38/24/14 szt

Pręty stal żebrowane 12 fi t

Pręty stal gładkie 6 fi t

Drut wiązałkowy 1,2 fi kg

Cement t

Wapno t

Piach t

Żwir t

 

piach gdzies tam kiedys bralem bardzo tanio - gdzies na grupie chyba psialem namairy

beton najtaniej znalazlem w ... zapomnialem nazwy ale biuro jest na Piotra Skargi

stal najtaniej w hurtostalu 2 znalazlem.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie - jaka? budowle ze świerka czy modrzewia stoją w naszym klimacie spokojnie i 100 lat, i więcej. dobrze zaimpregnowana deska spokojnie wytrzyma 30-50 lat, chyba że zużyje się mechanicznie. a bangikrai? widziałeś coś, co ma 100 lat czy wierzysz ulotkom reklamowym? mi w dlh nie chcieli dać 100 lat gwarancji, nie chcieli dać nawet 5.... dlatego wybrałem świerk. za jakieś 20-30 lat deski można wymienić na nowe, przy okazji zmienić kolorystykę, układ etc i mieć nowy taras. i dalej wyjdzie kilka razy taniej niż za drewno egzotyczne.

tak przy okazji - z jakiego drewna masz więźbę? z europalety? :wink: :D :D :D

Pojęcia nie mam z jakiego drzewa wystrugali mi więźbę...

Ok. Ja zostaję przy bankirai ;) Dam znać za 100 lat jak wygląda... Może do tej pory skończę budować :) a może i spłacać... :)

 

Z innej bajki.

Czy jest jakiś przepis określający czas od zgłoszenia zakończenia budowy do ujawnienia budynku w sądzie?

 

 

NIe ma. Napiszcie uprzejmą prośbę o przyspieszenie rozpoznania sprawy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...