Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Witam mam na imię Magda i zaczynam budowę domu w Dobrej przy ul. Granicznej czy ma może ktoś namiary na porządnego kierownika budowy.

I jeszcze jedno pytanko musimy sami wybudować sobie wodociąg czy ktoś coś takiego już budował w Dobrej? Przestudiowałam forum od a do z ale i tak jestem laikiem w temacie budowy domu. No nic to wszystkiego trzeba w życiu spróbować. Proszę o informacje i z góry dziękuję.

 

Witam serdecznie! :D

Graniczna jest bardzo długa.. na jakim odcinku budujesz jeśli wolno spytać? My przy szeregowcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

my wczoraj zaczęliśmy kopanie pod deszczówkę. Mały koszmar w naszej glinie. W Wielkanoc chyba skończymy ;)

 

 

Heloo Sąsiadka! :D

 

a jak robicie tę deszczówkę? Coś zaawansowanego technologicznie czy raczej kręgi z rozsączeniem? No i jaka glina? U nas sam piach i błoto luźne. :o

Kiedy przeprowadzka?

 

Pytanie do Wszystkich:

Ile płaciliście za:

-ocieplenie dachu

-regipsy?

 

Witam sąsiadkę

glina okropna, bardzo często musieliśmy kilofem rozbijać ziemię. My kopiemy rowy do studni, łącznie z położeniem rur, a samą studnią zajmie się pan, który kiedyś był (jak się z Wami spotkaliśmy).

 

Po deszczówce kończymy ocieplać dach i kładziemy regipsy oraz gładzimy ściany- mam nadzieję, że jakoś sprawnie nam to pójdzie. Jak na razie wolę kłaść wełnę niż kopać pod deszczówkę.

Bardzo chcemy w lipcu się wprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukujemy dobrego kamieniarza do wykonania blatów w kuchni i kamienia na obudowę kominka.

 

Możecie polecić kogoś dobrego i słownego?

 

Szukamy również brukarzy - może ktoś jeszcze poleci innych niż ci którzy są na liście ze stycznia 2009 r.

 

pozdrawiam :D

 

Robert

 

Witaj, ja zamawiałem wprawdzie tylko parapety, ale z czystym sumieniem polecam firmę GIM z Mierzyna, na pewno robią obudowy i blaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam działkę dokładnie 1 km od ronada w Dobrej. Jedziesz drogą, mijasz boczną ulicę zagrodową, później jest taki starszy dom po prawej stronie i zaraz za tym domem jest moja działka. ( na razie pola - ala mam nadzieję że już nie długo)

Pozdrawiam

Magda

 

Witam sąsiadkę :D

W tym starym domu mieszka Pan Piotr-taki lokalny szaławiła, postać znana w całej Dobrej.

Mój dom buduję naprzeciwko domu Pana Piotra-dach wielospadowy, ceramiczna dachówka-bordo,wiśnia, brąz czy teak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my wczoraj zaczęliśmy kopanie pod deszczówkę. Mały koszmar w naszej glinie. W Wielkanoc chyba skończymy ;)

 

 

Heloo Sąsiadka! :D

 

a jak robicie tę deszczówkę? Coś zaawansowanego technologicznie czy raczej kręgi z rozsączeniem? No i jaka glina? U nas sam piach i błoto luźne. :o

Kiedy przeprowadzka?

 

Pytanie do Wszystkich:

Ile płaciliście za:

-ocieplenie dachu

-regipsy?

 

Witam sąsiadkę

glina okropna, bardzo często musieliśmy kilofem rozbijać ziemię. My kopiemy rowy do studni, łącznie z położeniem rur, a samą studnią zajmie się pan, który kiedyś był (jak się z Wami spotkaliśmy).

 

Po deszczówce kończymy ocieplać dach i kładziemy regipsy oraz gładzimy ściany- mam nadzieję, że jakoś sprawnie nam to pójdzie. Jak na razie wolę kłaść wełnę niż kopać pod deszczówkę.

Bardzo chcemy w lipcu się wprowadzić.

 

my też tak planujemy z przeprowadzką! :D Widzę, że głośno będzie w lipcu w Dobrej-parapetówki pełną para pójdą!

U nas wchodzą "gładziarze" w środę, a później docieplamy dach i wykończeniówka. Mam nadzieję że zdążymy i kaski wystarczy żeby jakoś zamieszkać na "aby-aby" :wink:

 

pozdrowionka!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukujemy dobrego kamieniarza do wykonania blatów w kuchni i kamienia na obudowę kominka.

 

Możecie polecić kogoś dobrego i słownego?

 

Szukamy również brukarzy - może ktoś jeszcze poleci innych niż ci którzy są na liście ze stycznia 2009 r.

 

pozdrawiam :D

 

Robert

 

Witaj, ja zamawiałem wprawdzie tylko parapety, ale z czystym sumieniem polecam firmę GIM z Mierzyna, na pewno robią obudowy i blaty.

 

Nam, jakieś 6 lat temu robili blat pod umywalkę półblatową w mieszkaniu. Też mogę szczerze polecić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupic membrane Tyveka ??

Pytalem juz w kilku firmach i kazdy mi propnuje tylko Aquateca

 

Fantom

Nie proponują Tyveka z taśmą gdyż jest droższy od tego bez taśmy i mniej chodliwy. Tyveka (Solid) ma Veldach na Niemcewicza, ale cena duuuużo wyższa niż na Allegro.

Też myślałam nad Tyvekiem, ale w końcu kupiliśmy Aquateca 150 w bardzo dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie,

Miałem zamiar do swojego ogrzewania (do kominka z pł z piecem Vaillant+kawałkiem podłogówki) wpiąć solary....ale szukając tychże pewien pan w firmie Verso zaczął mi opowieść o pompach...

 

pozwolę sobie wstawić "cytata" ze strony:

"...HOVAL CombiVal WP-VT (152-157)

(jako znakomita alternatywa dla systemów solarnych)

 

Pełen komfort ciepłej wody oszczędzanie energii, które naprawdę się opłaca. Oszczędność energii przy podgrzewaniu c.w.u. które to potrafi być największym konsumentem energii w domu. Zadziwiające ale prawdziwe jest to, iż w budynkach o wysokiej jakości izolacji i nowoczesnej technologii nierzadko zużywa się więcej energii do podgrzania wody niż do ogrzewania pomieszczeń. Z Hoval CombiVal WP-VT 152 i WP-VT 157 możecie Państwo w porównaniu do typowego podgrzewacza wody zaoszczędzić nawet do 70% energii...."

ze strony

http://www.budujemydom.pl/component/option,com_content/task,specialblogcategory/act,view_topowe/id,9060/Itemid,210/

tak to coś wygląda:

http://www.budujemydom.pl/images/stories/prezentacje/hoval_2_250.jpg

 

cały czas miotam się z myślą-pompa czy solar, rury na dachu czy lodówka w garażu... może znajdą się osoby, które mają już pompy (powietrzne) zainstalowane i mogą coś na ten temat powiedzieć...

chodziło mi o wydajność tych urządzeń, ich "prądożeczość"...awaryjność...itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupic membrane Tyveka ??

Pytalem juz w kilku firmach i kazdy mi propnuje tylko Aquateca

 

Fantom

Nie proponują Tyveka z taśmą gdyż jest droższy od tego bez taśmy i mniej chodliwy. Tyveka (Solid) ma Veldach na Niemcewicza, ale cena duuuużo wyższa niż na Allegro.

Też myślałam nad Tyvekiem, ale w końcu kupiliśmy Aquateca 150 w bardzo dobrej cenie.

 

Ale oni wogole nie proponuja Tyveka - zadnego. Wyglada na to, ze nie maja lub nie wiem co. Veldach tez Aquateca 120 mi wciska.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie,

Miałem zamiar do swojego ogrzewania (do kominka z pł z piecem Vaillant+kawałkiem podłogówki) wpiąć solary....ale szukając tychże pewien pan w firmie Verso zaczął mi opowieść o pompach...

 

pozwolę sobie wstawić "cytata" ze strony:

"...HOVAL CombiVal WP-VT (152-157)

(jako znakomita alternatywa dla systemów solarnych)

 

Pełen komfort ciepłej wody oszczędzanie energii, które naprawdę się opłaca. Oszczędność energii przy podgrzewaniu c.w.u. które to potrafi być największym konsumentem energii w domu. Zadziwiające ale prawdziwe jest to, iż w budynkach o wysokiej jakości izolacji i nowoczesnej technologii nierzadko zużywa się więcej energii do podgrzania wody niż do ogrzewania pomieszczeń. Z Hoval CombiVal WP-VT 152 i WP-VT 157 możecie Państwo w porównaniu do typowego podgrzewacza wody zaoszczędzić nawet do 70% energii...."

ze strony

http://www.budujemydom.pl/component/option,com_content/task,specialblogcategory/act,view_topowe/id,9060/Itemid,210/

tak to coś wygląda:

http://www.budujemydom.pl/images/stories/prezentacje/hoval_2_250.jpg

 

cały czas miotam się z myślą-pompa czy solar, rury na dachu czy lodówka w garażu... może znajdą się osoby, które mają już pompy (powietrzne) zainstalowane i mogą coś na ten temat powiedzieć...

chodziło mi o wydajność tych urządzeń, ich "prądożeczość"...awaryjność...itd

 

Dokładnie też się nad tym zastanawiam koszt niewiele większy od solarów a pomapa działa przez cały rok dodatkowo latem może działać jako klima tylko pytanie ile w praktyce to cudo zżera prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupic membrane Tyveka ??

Pytalem juz w kilku firmach i kazdy mi propnuje tylko Aquateca

 

Fantom

Nie proponują Tyveka z taśmą gdyż jest droższy od tego bez taśmy i mniej chodliwy. Tyveka (Solid) ma Veldach na Niemcewicza, ale cena duuuużo wyższa niż na Allegro.

Też myślałam nad Tyvekiem, ale w końcu kupiliśmy Aquateca 150 w bardzo dobrej cenie.

 

Ale oni wogole nie proponuja Tyveka - zadnego. Wyglada na to, ze nie maja lub nie wiem co. Veldach tez Aquateca 120 mi wciska.

 

Fantom

Skoro uparłeś się na tego Tyveka to kup na Allegro, taniej nigdzie nie będzie.

Nie wiem czemu jesteś uprzedzony do Aquateca :D :D. Uważam, że był to dobry zakup, po tym jak został zamontowany i po tym ile zostało mi w portfelu :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miło mi poznać będziemy chyba sąsiadkami :p Faktycznie po drugiej stronie drogi buduje ie domek i to już tak całkiem całkiem zaawansowana jest ta budowa. Moja działka jest czwarta od drogi a na przeciwko sąsiad wylał juz fundamenty. Mam nadzieję ze dobrze wytłumaczyłam. Ale niestety pana Piotra to jeszcze nie znam.

 

Ponawiam pytanie o kierownika budowy bo chyba czas sie tym zainteresować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie,

Miałem zamiar do swojego ogrzewania (do kominka z pł z piecem Vaillant+kawałkiem podłogówki) wpiąć solary....ale szukając tychże pewien pan w firmie Verso zaczął mi opowieść o pompach...

 

pozwolę sobie wstawić "cytata" ze strony:

"...HOVAL CombiVal WP-VT (152-157)

(jako znakomita alternatywa dla systemów solarnych)

 

Pełen komfort ciepłej wody oszczędzanie energii, które naprawdę się opłaca. Oszczędność energii przy podgrzewaniu c.w.u. które to potrafi być największym konsumentem energii w domu. Zadziwiające ale prawdziwe jest to, iż w budynkach o wysokiej jakości izolacji i nowoczesnej technologii nierzadko zużywa się więcej energii do podgrzania wody niż do ogrzewania pomieszczeń. Z Hoval CombiVal WP-VT 152 i WP-VT 157 możecie Państwo w porównaniu do typowego podgrzewacza wody zaoszczędzić nawet do 70% energii...."

ze strony

http://www.budujemydom.pl/component/option,com_content/task,specialblogcategory/act,view_topowe/id,9060/Itemid,210/

tak to coś wygląda:

http://www.budujemydom.pl/images/stories/prezentacje/hoval_2_250.jpg

 

cały czas miotam się z myślą-pompa czy solar, rury na dachu czy lodówka w garażu... może znajdą się osoby, które mają już pompy (powietrzne) zainstalowane i mogą coś na ten temat powiedzieć...

chodziło mi o wydajność tych urządzeń, ich "prądożeczość"...awaryjność...itd

 

Dokładnie też się nad tym zastanawiam koszt niewiele większy od solarów a pomapa działa przez cały rok dodatkowo latem może działać jako klima tylko pytanie ile w praktyce to cudo zżera prądu.

 

Właśnie ..... jak gdzieś zajdę i mówię że chcę kominek z pw, piec kondensacyjny i ew. solary to za każdym razem EUUREKA cudowna propozycja POMPA. Rewelacja istne PERPETUM MOBLIE, tak to ustrojstwo zachwalaja, że mam niechęć do tego urządzenia. Co do prądu to ponoć żre go bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...