Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Poszukujemy dobrego kamieniarza do wykonania blatów w kuchni i kamienia na obudowę kominka.

 

Możecie polecić kogoś dobrego i słownego?

 

Szukamy również brukarzy - może ktoś jeszcze poleci innych niż ci którzy są na liście ze stycznia 2009 r.

 

pozdrawiam :D

 

Robert

 

Witaj, ja zamawiałem wprawdzie tylko parapety, ale z czystym sumieniem polecam firmę GIM z Mierzyna, na pewno robią obudowy i blaty.

 

Dzięki wielkie. Ze strony internetowej wynika że robią to co nas interesuje. Jutro zadzwonię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

a w naszym klimacie aluminiowe okna raczej się nie sprawdzają.... to nie hiszpania.

dlaczego?

mi się marzą..nie podobają mi się ani plastiki ani drewniane

może jestem uprzedzony, bo w pracy mamy jeszcze sporo aluminiowych i jak przychodzi mróz to są najpierw ociekające wodą od środka, a jak bardziej przymrozi to i szron miejscami widać. a podobno dobre, z izolacją etc. szczelność też jest pojęciem dosyć umownym (mimo 2 czy 3 uszczelek) a łatwość zamykania jest wprost proporcjonalna do temperatury i nasłonecznienia. a ponieważ rama też jest aluminiowa to pracując wykruszyła większość tynku wokół siebie, reszta z powodu ciągłej wilgoci co rusz łapie grzyba....

może te nowe technologie są już lepsze, ale z drugiej strony nie widziałem aluminiowych okien w żadnym domku czy bloku mieszkalnym :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

W grudniu skończyłam stan surowy zamkniety :), i niestety z powodu wyjazdu wstrzymałam budowę , obecnie po kilku mesiącach wrócilam spowrotem na pielesze do Szczecina więc czas zacząc dalej budować.

 

Zwracam sie z prośbą o namiary na dobrych wykonawców i jeśli jest to możliwe to rowniez na tych których mam omijac z daleka.

 

Przede mną najpilniejsza instalacja elektryczna, tynki itd.

 

Jesli chodzi o instalacje co to juz wstepnie podpisałam umowe, ale namiary na wszystkie pozozstałe branze łącznie z instalacjami zewnętrznymi mile widziane.

 

Pozdrawiam ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inches napisał:

Właśnie ..... jak gdzieś zajdę i mówię że chcę kominek z pw, piec kondensacyjny i ew. solary to za każdym razem EUUREKA cudowna propozycja POMPA. Rewelacja istne PERPETUM MOBLIE, tak to ustrojstwo zachwalaja, że mam niechęć do tego urządzenia. Co do prądu to ponoć żre go bardzo dużo.

 

No normalnie jakbym sam był na poszukiwaniach... :lol: a im więcej człowiek się zastanawia tym bardziej głupieje...

 

ale-zainwestowałem i kupiłem Murator poradnik "Ogrzewanie" (całe 15 zetów) i poszerzam swoje doświadczenia teoretyczne :D

Napisali m. in. tak "...Czy warto?

Pompa ciepła zużywa niewiele energii konwencjonalnej (elektrycznej)...Jest to zatem urządzenie, które można polecić [...]Koszty jej eksploatacji należą do najniższych spośród wszystkich popularnych urządzeń grzewczych [...]

Do podgrzewania jedynie wody użytkowej wystarczą 2-4 kW...

[...]Średnioroczna efektywność powietrznej pompy ciepła wynosi mniej więcej 2 co oznacza, że z kilowatogodziny energii elektrycznej dostarczonej do napędu pompy można uzyskać ok 2 kWh ciepła...[...] Koszt jej eksploatacji będzie zatem mniej więcej o połowę niższy niż konwencjonalnego ogrzewania elektrycznego..."

 

Tyle na dzisiaj wyczytałem...hm żebym był wiele mądrzejszy nie powiem :( .

Jutro poczytam o solarach...

A tak swoją drogą nikt ale to nikt nie montował sobie tego cuda w domu? (Oczywiście oprócz instalatorów)

 

Będę drążył temat dalej mam nadzieję, że inches i aLien01 mnie wspomożecie :wink: a może ktoś się przyzna, że już to ustrojstwo ma ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę drążył temat dalej mam nadzieję, że inches i aLien01 mnie wspomożecie a może ktoś się przyzna, że już to ustrojstwo ma ...

 

... niesmialo powiem ze od kilku dni mam zainstalowane solary. Te ostatnie kilka dni to wode mam za darmo ( nie liczac pradu na pompe i sterownik). Jak jest tak slonecznie jak dzisiaj to bateria 24 rur nagrzala zbiornik 220 l do prawie 60 st. z 40 st. Za rok bede mogl powiedziec jak to sie naprawde sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie,

Miałem zamiar do swojego ogrzewania (do kominka z pł z piecem Vaillant+kawałkiem podłogówki) wpiąć solary....ale szukając tychże pewien pan w firmie Verso zaczął mi opowieść o pompach...

 

pozwolę sobie wstawić "cytata" ze strony:

"...HOVAL CombiVal WP-VT (152-157)

(jako znakomita alternatywa dla systemów solarnych)

 

Pełen komfort ciepłej wody oszczędzanie energii, które naprawdę się opłaca. Oszczędność energii przy podgrzewaniu c.w.u. które to potrafi być największym konsumentem energii w domu. Zadziwiające ale prawdziwe jest to, iż w budynkach o wysokiej jakości izolacji i nowoczesnej technologii nierzadko zużywa się więcej energii do podgrzania wody niż do ogrzewania pomieszczeń. Z Hoval CombiVal WP-VT 152 i WP-VT 157 możecie Państwo w porównaniu do typowego podgrzewacza wody zaoszczędzić nawet do 70% energii...."

ze strony

http://www.budujemydom.pl/component/option,com_content/task,specialblogcategory/act,view_topowe/id,9060/Itemid,210/

tak to coś wygląda:

http://www.budujemydom.pl/images/stories/prezentacje/hoval_2_250.jpg

 

cały czas miotam się z myślą-pompa czy solar, rury na dachu czy lodówka w garażu... może znajdą się osoby, które mają już pompy (powietrzne) zainstalowane i mogą coś na ten temat powiedzieć...

chodziło mi o wydajność tych urządzeń, ich "prądożeczość"...awaryjność...itd

 

Dokładnie też się nad tym zastanawiam koszt niewiele większy od solarów a pomapa działa przez cały rok dodatkowo latem może działać jako klima tylko pytanie ile w praktyce to cudo zżera prądu.

 

Właśnie ..... jak gdzieś zajdę i mówię że chcę kominek z pw, piec kondensacyjny i ew. solary to za każdym razem EUUREKA cudowna propozycja POMPA. Rewelacja istne PERPETUM MOBLIE, tak to ustrojstwo zachwalaja, że mam niechęć do tego urządzenia. Co do prądu to ponoć żre go bardzo dużo.

Ja jako wykonawca zintegrowanych systemów grzewczych nie uważam pompy ciepła za taki cud techniki a doradzam rozwiązanie takie jak chce zastosować inches

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wtorkowo

 

Dziś rozmawiałam z elektrykiem i mam wrażenie, że mimo kryzysu ceny poszy w góre , a nie w dół.

Cena u niego kształtowała się od 60 do 80 zł- w zależności czy z kuciem rowków, czy z kładzeniem kabli po powierzchni ścian.

 

Niedawno czytałam tu na forum o zdecydowanie innych stawkach, wiec troche się zszokowałam.

Wiec ponownie prosze o namiary na dobrego, sprawdzonego elektryka.

 

I mam poza tym pytanie - kładliście kable po scianach , czy w rowkach?

Jesli po cianach, to jakie tynki, i czy nie mieliście problemu, ze trudno było je przykryć? Albo cena tynku szła diametralnie w góre?

 

Pozdrawiam ciepło

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wtorkowo

 

Dziś rozmawiałam z elektrykiem i mam wrażenie, że mimo kryzysu ceny poszy w góre , a nie w dół.

Cena u niego kształtowała się od 60 do 80 zł- w zależności czy z kuciem rowków, czy z kładzeniem kabli po powierzchni ścian.

 

Niedawno czytałam tu na forum o zdecydowanie innych stawkach, wiec troche się zszokowałam.

Wiec ponownie prosze o namiary na dobrego, sprawdzonego elektryka.

 

I mam poza tym pytanie - kładliście kable po scianach , czy w rowkach?

Jesli po cianach, to jakie tynki, i czy nie mieliście problemu, ze trudno było je przykryć? Albo cena tynku szła diametralnie w góre?

 

Pozdrawiam ciepło

Ania

 

Kable na ściankach. Tynkarze kazali elektryktowi tylko poprawić w kilku miejscach i to wszystko. Tynki wyglądają ok, mamy gipsowe.

Za tynki płaciliśmy 14zł/m2 robocizna. W sumie wyszło prawie 23zł/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wtorkowo

[...]

 

I mam poza tym pytanie - kładliście kable po scianach , czy w rowkach?

Jesli po cianach, to jakie tynki, i czy nie mieliście problemu, ze trudno było je przykryć? Albo cena tynku szła diametralnie w góre?

 

Pozdrawiam ciepło

Ania

 

Kable po ścianach, puszki z linijką i najważniejsze!!! Róbcie duuużo zdjęć!

Sto razy mi się to przydało. Kable pod tynkami są nie widoczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Wam za odpowiedź, juz sie martwiłam, ze kable na scianach to problem. A sciany w środku mam z silki więc może byc cieżko kuć.

 

Do Soni 2003

Czy z wykonania tych tynków gipsowych jestes zadowolona? Jesli tak to prosze o namiar.

 

Napisałm na pw

Kilka zdjęć z tynków znajdziesz w ikonce www w moim profilu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kable po ścianach, puszki z linijką i najważniejsze!!! Róbcie duuużo zdjęć!

Sto razy mi się to przydało. Kable pod tynkami są nie widoczne :)

 

"Mój" elektryk na zakończenie pracy wręczył mi płytkę ze 150 zdjęciami wykonanych instalacji. :D

To tylko pozazdrościć. Ja swojego też bym sfotografował i rozdał płytki wszystkim inwestorom, żeby wiedzieli z kim nie należy rozmawiać....

Od roku nie mogę dojść do ładu z elektryką...

W wielu przypadkach nawet zdjęcia nie pomagają, a w tym miesiącu dostałem rachunek za prąd na 1400zł.........

Mam nadzieję, że to licznik się spierniczył, bo jak nie, to jeszcze będę musiał zapłacić 170zł za jego ekspertyzę ... Od pół roku proszę go,żeby wpadł pozakładać mi gniazdka, tak jak się umówiliśmy, ale on stwierdził, że muszę mu extra zapłacić, chociaż umowa była inna. No cóż, nie na piśmie... Wolę zapłacić komuś innemu. Sznurek i tyle!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Wam za odpowiedź, juz sie martwiłam, ze kable na scianach to problem. A sciany w środku mam z silki więc może byc cieżko kuć.

 

Do Soni 2003

Czy z wykonania tych tynków gipsowych jestes zadowolona? Jesli tak to prosze o namiar.

 

Napisałm na pw

Kilka zdjęć z tynków znajdziesz w ikonce www w moim profilu

 

 

Dzieki, fotki obejrzałam, ale wiadomosc na prw. nie doszła.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Wam za odpowiedź, juz sie martwiłam, ze kable na scianach to problem. A sciany w środku mam z silki więc może byc cieżko kuć.

 

Do Soni 2003

Czy z wykonania tych tynków gipsowych jestes zadowolona? Jesli tak to prosze o namiar.

 

Napisałm na pw

Kilka zdjęć z tynków znajdziesz w ikonce www w moim profilu

 

 

Dzieki, fotki obejrzałam, ale wiadomosc na prw. nie doszła.

Pozdrawiam

 

napisałam jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...