Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

 

Czy ktoś może powiedzieć jakie koszty poniósł w związku z instalacją odkurzacza centralnego. Będziemy mieli 3 gniazda. Całość instalacji ok. 20 metrów rurek. Kilka kolanek. Wycena wyszła na 850 zł materiał i robocizna. Dużo, czy mało????

Cena ok. My płacilismy za 3 gniazda i 2 szufelki (choć jedna nie wiem czy potrzebna) 1200 zł - 2 lata temu

 

Mi wyszło za taki sam zestaw obecnie też 1200 ( Czy 3 gniazda nie bedą za mało? Z tego co na razie słyszałam to w domku dobrze jak sa przynajmniej dwie szufelki ( kuchnia + wiatrołap), inne gniazda to zalezy od powierzchni, natomiast co moze przegapiłam przy montazru to dodatkowe gniazdo w garazu do odkurzania samochodu.

 

Ja celowo nie chcę szufelek., bo tylko z nich wielki hałas. Wolę jakiś podręczny odkurzacz. Przy szufelce i tak trzeba sięgnąć po miotłę. W garażu zazwyczaj przy jednostce jest dodatkowe gniazdo, więc nie trzeba tego planować na etapie instalacji.

Ilość gniazdek zależy zdecydowanie od powierzchni, ale także układu ścianek wewnętrznych. Ja mam tak zaplanowane, że wystarczy mi z powodzeniem wąż ok. 9 metrowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Ja celowo nie chcę szufelek., bo tylko z nich wielki hałas. Wolę jakiś podręczny odkurzacz. Przy szufelce i tak trzeba sięgnąć po miotłę. W garażu zazwyczaj przy jednostce jest dodatkowe gniazdo, więc nie trzeba tego planować na etapie instalacji.

Ilość gniazdek zależy zdecydowanie od powierzchni, ale także układu ścianek wewnętrznych. Ja mam tak zaplanowane, że wystarczy mi z powodzeniem wąż ok. 9 metrowy.

 

Dzieki za podpowedz co do garażu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałam posta, a zapomniałam dopisac o trapiących mnie obecnie sprawach, a mianowicie :

 

Czy moge prosic o namiary na dobrych, sprawdzonych kafelkarzy, no i oczywiście robiacych za rozsadna cene.

 

I jeszcze jedno, ja cały czas nie mam jeszcze instalacji zewnetrznych tzn kanalizy sanitarnej, deszczowej, wody, i gazu- za namiar na sprawdzona firme byłabym wdzieczna :)

 

Pozdrawiam

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam drogich forumowiczów!

 

Mam taką kwestię:

planuje do czasu aż nie zrobia kanalizacji (gmina) założyc szambo z kręgów betonowych. Kręgi już mam 10 szt na 10m3. Teraz poszukuje ekipy która wykona robociznę, koparka w moim zakresie.

Nie orietujecie sie jakie są koszta w/w robocizny? tj. wkopanie kręgów + podłaczenie do domu (20m) wraz z materiałami???

dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam drogich forumowiczów!

 

Mam taką kwestię:

planuje do czasu aż nie zrobia kanalizacji (gmina) założyc szambo z kręgów betonowych. Kręgi już mam 10 szt na 10m3. Teraz poszukuje ekipy która wykona robociznę, koparka w moim zakresie.

Nie orietujecie sie jakie są koszta w/w robocizny? tj. wkopanie kręgów + podłaczenie do domu (20m) wraz z materiałami???

dzieki za info

a masz ekipę, która zrobi ci szambo z kręgów w 100% szczelne? z doświadczeń cudzych wiem, że to naprawdę wyzwanie, bo nie wystarczy "ochlastać" betonem i lepikiem z obu stron...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do osób które pozbywały się nadmiaru palet na budowie.

Czy macie jakąś firmę, która skupuje palety, ale przyjedzie po nie na budowę.

Bo do tych co dzwoniłam to przyjeżdżają powyżej 100 palet

 

Pamiętaj, że skupują tylko "europalety" (mają odpowiedni nadruk). Resztę lepiej spalić w kominku :) Jeśli ktoś je nawet weźmie, to są groszowe sprawy. Przyczepka i po sprawie :) W necie jest sporo namiarów na skupy palet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MASAKRA....

 

Mam wyceny od paru firm i nijak moge je porownac. Tzn. ogolnie moge, ale jestem zdziwiony, ze nie ma jakiegos standardu. Do rzeczy jednak. Mam zamiar w tym roku (optymista??) zrobic SSO. Tak wiec mam kilka propozycji:

 

1) Firma A. Robi rzeczy pod klucz. SSO z materialem wychodzi u nich okolo 200kPLN. Budowy z Porothermu/Porotonu robia tak jakby od razu zakladali, ze na to idzie gruba izolacja. Duzo laczen pionowych. Natomiast budowy z tzw. Ytongu czy Silikatow robia wzorcowo, choc ja po namysle nie chcialbym robic z silikatow. Dodam, ze wycena jest wg. tego co dostarczylem im w dokumentacji.

Mowia, ze daja gwarancje ceny i wszystko jest ubezpieczone (przynajmiej tak mowia).

 

2) Firma B. Gorale. Podaja robocizne za budynek plus dach. Chca 120kPLN. Sciany z Porothermu, wylewki stropow, nadproza, wience wszystko zgodnie ze sztuka.

Budowy wzorcowe.

 

3) Firma C. "Poznaniacy". Podaja robocizne za SSO bez dachu (35kPLN) ale gdybym decydowal sie na stropy systemowe (np. Terriva). Dach 75-80kPLN robocizny za m2. Jakosc jak u "Gorali".

 

4) Firma D. Szczecinska. Jakosc jak u Gorali i Poznaniakow. Wycena na SSO z dachem i materialami 300kPLN.

 

 

Porownujac. Jest firma A tansza o 100kPLN od firmy D. Niemniej widac to w jakosci prac murarskich, gdyby robic z Porothermu. W trudniejszej technologi/bardziej pracochlonnej (ytongi/silikaty) robia idealnie. Wycena jednak odnosi sie do Porothermu. Mam tez te wyceny od Gorali i Poznaniakow, i wiem, ze Materialy na budynek lacznie z elewacjami i w przypadku stropu terriva to byloby 70kPLN (w cenie: poroton konstrukcja i dzialowe, dachowka ceramiczna, cegla klinkier na elewacje dolna, docieplenie systemowe ecorock-L) plus wiezba oraz betony i stal do fundamentow licze, ze materialy bylyby drozsze... ale ile nalozyc na to?

 

Osobiscie mam faworytow do rozmowy... ale ciekawy jestem jak wy byscie ocenili sytuacje :)

 

Szymek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymekkk :p

Jesteśmy w tym samym miejscu, tzn w trakcie wyboru wykonawcy z tym, że od razu założyliśmy, ze interesuje nas sama robocizna - bez materiałów. Budujemy wg projektu typowego ZACISZE II /MG Projekt/

 

I tak nasi wykonawcy dawali nam ofertę za SSO z dachem /porotherm, strop teriva, dachówka ceramiczna/ od 80-150 tys. Też niezły rozrzut, ale zdajemy sobie sprawę że trzeba brać pod uwagę zaplecze sprzętowe budowlańców, ci tańsi z reguły przerzucaja na inwestora koszty szlunków, koparki itp.

 

Rozsądek podpowiada wybrać najtańszą (oczywiście spośród tych, które posiadają pełne zaplecze) - wszak to początek drogi a na horyzoncie jeszcze sporo wydatków.

I tak samo podeszłabym do twoich ofert, co prawda trudno bez znajomości szczegółów coś oceniać ale jeżeli jakość jest OK, i budowy sprawdzone to brałabym najtańszą tj C. / bo chyba dach jest 75-80PLN (bez k) robocizny za m2?/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MASAKRA....

 

Mam wyceny od paru firm i nijak moge je porownac. Tzn. ogolnie moge, ale jestem zdziwiony, ze nie ma jakiegos standardu. Do rzeczy jednak. Mam zamiar w tym roku (optymista??) zrobic SSO. Tak wiec mam kilka propozycji:

 

1) Firma A. Robi rzeczy pod klucz. SSO z materialem wychodzi u nich okolo 200kPLN. Budowy z Porothermu/Porotonu robia tak jakby od razu zakladali, ze na to idzie gruba izolacja. Duzo laczen pionowych. Natomiast budowy z tzw. Ytongu czy Silikatow robia wzorcowo, choc ja po namysle nie chcialbym robic z silikatow. Dodam, ze wycena jest wg. tego co dostarczylem im w dokumentacji.

Szymek

 

Ja budowałam w zeszłym roku SSO, i mysle ze ta cena,a nawet lepsza jest obecnie osiagalna i pewno nawet można znalesc ekipe która nie sknoci. Musisz jeszcze poszukać. W tym roku wielu budowlanców nie ma co robić wiec raczej nie bedziesz miał problemu. Ja mam budynek z ytonga, wiec co do porotermu nie poratuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MASAKRA....

 

Mam wyceny od paru firm i nijak moge je porownac. Tzn. ogolnie moge, ale jestem zdziwiony, ze nie ma jakiegos standardu. Do rzeczy jednak. Mam zamiar w tym roku (optymista??) zrobic SSO. Tak wiec mam kilka propozycji:

 

1) Firma A. Robi rzeczy pod klucz. SSO z materialem wychodzi u nich okolo 200kPLN. Budowy z Porothermu/Porotonu robia tak jakby od razu zakladali, ze na to idzie gruba izolacja. Duzo laczen pionowych. Natomiast budowy z tzw. Ytongu czy Silikatow robia wzorcowo, choc ja po namysle nie chcialbym robic z silikatow. Dodam, ze wycena jest wg. tego co dostarczylem im w dokumentacji.

Mowia, ze daja gwarancje ceny i wszystko jest ubezpieczone (przynajmiej tak mowia).

 

2) Firma B. Gorale. Podaja robocizne za budynek plus dach. Chca 120kPLN. Sciany z Porothermu, wylewki stropow, nadproza, wience wszystko zgodnie ze sztuka.

Budowy wzorcowe.

 

3) Firma C. "Poznaniacy". Podaja robocizne za SSO bez dachu (35kPLN) ale gdybym decydowal sie na stropy systemowe (np. Terriva). Dach 75-80kPLN robocizny za m2. Jakosc jak u "Gorali".

 

4) Firma D. Szczecinska. Jakosc jak u Gorali i Poznaniakow. Wycena na SSO z dachem i materialami 300kPLN.

 

 

Porownujac. Jest firma A tansza o 100kPLN od firmy D. Niemniej widac to w jakosci prac murarskich, gdyby robic z Porothermu. W trudniejszej technologi/bardziej pracochlonnej (ytongi/silikaty) robia idealnie. Wycena jednak odnosi sie do Porothermu. Mam tez te wyceny od Gorali i Poznaniakow, i wiem, ze Materialy na budynek lacznie z elewacjami i w przypadku stropu terriva to byloby 70kPLN (w cenie: poroton konstrukcja i dzialowe, dachowka ceramiczna, cegla klinkier na elewacje dolna, docieplenie systemowe ecorock-L) plus wiezba oraz betony i stal do fundamentow licze, ze materialy bylyby drozsze... ale ile nalozyc na to?

 

Osobiscie mam faworytow do rozmowy... ale ciekawy jestem jak wy byscie ocenili sytuacje :)

 

Szymek

 

Nie napsialem jakiej wielkosci dom, skomplikowanosc, piwnica itp.

Ja za SSO z poddaszem uzytkowym, bez piwnicy, 2 x dwuspadowy dach za robocizne (calosc z kominy, schody, tarasy itp) place 80 tys. Jestem juz na ukonczeniu wiec podsumowywujac calosc widze, ze bedzie mnie to z dachem kosztowalo (razem z materialami, projektem, koparkami itd) jakies 210 tys

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

właśnie oczekujemy na pozwolenie na budowę i mamy zamiar zaczynać jak najszybciej budowę w Mierzynie.

Obecnie pilnie potrzebujemy stempli budowlanych na ogrodzenie tymczasowe i siatki leśnej, może ktoś z Was ma jakieś na zbyciu? Będe wdzięczna za pomoc :)!

 

Przegladnij troche grupe wstecz - sa namairy na slupki - cos kolo 7 zl szt. I nie stemple budowlane bo te sa duzo drozsze (dluzsze i grubsze).

A siatke kupowalem w Castoramie.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczów :D

 

Zakupiłam właśnie projekt, jestem po wstepnej rozmowie z panią architekt ale mam problem od czego zacząć? Czy dać projekt do adaptacji czy może spróbować znaleźć firmę, która doradzi mi z czego budować i czy te materiały które są w projekcie są odpowiednie czy moze są ich tańsze odpowiedniki, kompletnie sie na tym nie znam i jest to dla mnie czarna magia, nie ma to jak być laikiem i brać sie za budowę domu. Aletrudno decyzja zapadła człowiek uczy sie całe życie. Pomóżcie proszę :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczów :D

 

Zakupiłam właśnie projekt, jestem po wstepnej rozmowie z panią architekt ale mam problem od czego zacząć? Czy dać projekt do adaptacji czy może spróbować znaleźć firmę, która doradzi mi z czego budować i czy te materiały które są w projekcie są odpowiednie czy moze są ich tańsze odpowiedniki, kompletnie sie na tym nie znam i jest to dla mnie czarna magia, nie ma to jak być laikiem i brać sie za budowę domu. Aletrudno decyzja zapadła człowiek uczy sie całe życie. Pomóżcie proszę :cry:

 

Witaj w świecie magii... Jak myślisz? Ilu fachowców buduje sobie domy? A ilu laików?

 

Myślę, że w kwestii materiału, to Twój wybór. Architekt zajmuje się tylko adaptacją projektu, tzn dostosowaniem go do Twoich potrzeb. Umieszcza go na działce w odpowiednim kierunku. Przesuwa to i owo i takie tam. A po więcej informacji sięgnij do wcześniejszych postów. Jest co czytać.

Za jakiś czas, będziesz mądra jak Harry Potter :) Tak,czy siak, najpierw architekt. On doradzi!

Powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś z was kupował może drzwi, okna, bramę garażową w sklepie na Wołczkowie Elit Line jeśli tak proszę o opinie dotyczącą cen i jakości towaru jaki sprzedają. Sklep mieści się przy głównym skrzyżowaniu w Wołczkowie.

 

W sumie tez sie z checia dowiem, bo atakuja mnie mocno ze swoja oferta a ja nie mam czasu nawet jej przegladnac

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...