Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Witam Grupe.

Czy ktos z Was robiąc ogrzewanie korzystał z usług firmy Ekoszok z Obotryckiej? Mam od nich przyzwoita oferte z piecem Klimosza na paliwo stałe...(nie ma u mnie gazu a na p.c. mnie nie stac :( ). Jesli ktos robil prosze o opinie.

 

Pozdrawiam

Też się do nich wybieram chcę ją porównać z ofertą firmy Veros z Mierzyna. Dostałem od nich wycenę na kwotę 47tys. zł która obejmuje kompletną instalację c.o. c.w.o, instalacje gazową, hydraulikę, cały osprzęt tj. kominek z płaszczem wodnym, grzejniki, piec gazowy kondensacyjny ogólnie kompleksowa oferta.

Czy ktoś może ustosunkować się do tej kwoty, czy jest ona atrakcyjna, normalna czy za wysoka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam Grupe.

Czy ktos z Was robiąc ogrzewanie korzystał z usług firmy Ekoszok z Obotryckiej? Mam od nich przyzwoita oferte z piecem Klimosza na paliwo stałe...(nie ma u mnie gazu a na p.c. mnie nie stac :( ). Jesli ktos robil prosze o opinie.

 

Pozdrawiam

Też się do nich wybieram chcę ją porównać z ofertą firmy Veros z Mierzyna. Dostałem od nich wycenę na kwotę 47tys. zł która obejmuje kompletną instalację c.o. c.w.o, instalacje gazową, hydraulikę, cały osprzęt tj. kominek z płaszczem wodnym, grzejniki, piec gazowy kondensacyjny ogólnie kompleksowa oferta.

Czy ktoś może ustosunkować się do tej kwoty, czy jest ona atrakcyjna, normalna czy za wysoka?

 

kupiliśmy wszystko w Verso. Jesteśmy bardzo zadowoleni z obsługi. Powiem szczerze, że nie porównywaliśmy ich oferty z innymi. Może znajdzie się coś taniej, ale tutaj nic Ciebie nie interesuje, bo hydraulicy załatwiają wszystko.

Za materiały zapłaciliśmy 48 tysięcy (w tym solar, piec, grzejniki, podłogówka, cała instalacja co, wc, kominek z płaszczem) i 14 tys robocizna.

Jeśli coś zabrakło hydraulicy sami to załatwiali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam całą instalację Co, wodno - kanalizacyjną robi Strefa Grzania. Będziemy mieli ok. 70 m podłogówki, 7 grzejników + 2 łazienkowe, 2 łazienki, w tym 2 stelaże, piec kondensacyjny gazowy Vailanta z całym osprzętem. Całość wyceniona na 37 tys. Dodatkowo będą nam robić rekuperację. Tu cena była zbliżona do innych - ok. 20 tys. Ale woleliśmy by całością zajęła się jedna firma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 zł /m2.

tel. 509350861.

Ale bez żadnej recenzji bo praca nie skończona.

Czy ktoś może powiedzieć jakie koszty poniósł w związku z instalacją odkurzacza centralnego. Będziemy mieli 3 gniazda. Całość instalacji ok. 20 metrów rurek. Kilka kolanek. Wycena wyszła na 850 zł materiał i robocizna. Dużo, czy mało????

 

Widze , że ode mnie poszli do Ciebie :)

Ja też nie planowałam kłaść gładzi, ale chyba sie bez niej nie obedzie niestety.

Zwróc uwage na wszystkie wykonczenia okien, drzwi- w tych miejscach troche musieli mi porawic bo pekało.

Pozdrawiam

Ania

 

U mnie też robili ale w zeszłtym roku i to za 28 zł, widac że kryzys zmusza do obnizki cen to dobry znak. Ja też przy oknach miałem popękane, oni stosują chyba jakies takie lipne te listwy wykończenioe przy oknach bo słabo sie trzymają i się kiwają.

Trzeba pilnować żeby ościeża drzwi robili na jednakową grubość po obu stronach, u mnie róznice dochodziły nawet do 1 cm! to był mój najwiekszy zarzut do nich bo wtedy futrynę kiszkowato obsadzać bo opaski wtedy krzywo leżą.

Wracając do wymienionej ekipy. Robią bardzo szybko i w miarę równo ale u mnie też niestety w efekcie końcowym poszła gładź a miało być bez. Aha i jeszce jedno uzywali jakiegoś starego agregatu, który smarowali jakimś czrnym tłustym mazidłem i przedostawało się to mazidło do masy tynkarskiej i potem na ścianie było pełno tłustych kropek niektóre nawet rozmiarów 20 groszówki, musiałem te najgorsze kropki wydłubywać bo bałem się że na tym tłustym gładź i farba odlezie. Aha i niezbyt dobrze po sobie posprzątali. Przed układaniem papy na posadzkach wywiozłem i zeskrobałem z podłogi jeszcze baaardzo duzo zaschnietego tynku, a przed domem to już nie wspomnę Ale w ogólnym efekcie ekipa ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie bo niedługo będę już kupował materiały na sciany i zastanawiam się jaką ceramikę wybrać. Czy Robena POROTON 24 za 3,69zł netto czy może WIENERBERGER POROTHERM 25 za 4,60zł netto co daje różnice 1500zł netto. Warto zaznaczyć ze roben ma szerokość 24cm a WIENERBERGER 25cm ale zastanawiam się czy jest sens kupować droższy

Tak samo widzę że są dostępne bloczki fundamentowe pełne i takie z dwoma otworami niby służą one jako uchwyty - jakie jest wasze zdanie.

Czy możecie podać ceny za ile kupowaliście materiały które wymieniłem wyżej ja byłem w dwóch hurtowniach to różnica w cenie wynosiła około 1zł netto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy handluje Porotonem i kiedyś stwoierdził, że z tego nigdy nie wybudowałby domu. To jego opinia a i tak mnóstwo domów się z niego buduje. Jest minimalnie mniejszy od Porothermu. Osobiście mnie przekonuje Porotherm, ale jest doroższy.

My budowaliśmy z silikatów. Mileiśmy do wyboru Grupę Silikaty, silikaty z Barlinka, jakieś niemieckie i Silkę z Xelli. Wybraliśmy te ostatnie. Cenowo wyszło bardzo podobnie. Wszystko kupowaliśmy w Extradachu. Moja znajoma jakieś 2 miesiące temu kupowała Porotherm i tam właśnie dostała najlepszą cenę. Porotherm za 4,60 netto, uważam że można lepiej wytragować. Ta cena to chyba już z dowozem i rozładunkiem HDS?

Bloczki braliśmy z 2 dziurkami, 3 zł netto z dowozem i rozładunkiem (07/2008)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie Alien. Zwroc uwage ,ze poroton jest nie tylko wezszy ale tez krotszy i jesli dobrze pamietam wchodzi go 14 na m2 sciany w odroznienieniu od porotermu ktorego wchodzi 11. Sprawdz i przelicz dokladnie - bo tanszy bloczek nie znaczy tansza sciana.

Ja kupowalem przez posrednika poroton ale Wienebergera dostepny w Niemczech za 5,20 brutto z dowozem. Jest troche lepszy jakosciowo od Robena. Niektore hurtownie w Posce nie widza, ze taki wogole jest. Wymiarami odpowiada porotonowi. Wada jest to, ze jak juz zaczniesz i Ci braknie to musisz czekac na palete bo wozic oplaca sie calymi samochodami. Jesli jestes zainteresowany(a) to podam Ci na priv tel do posrednika choc latwo znalezc ich przez allegro.

 

Pozdrawiam

Alek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie Alien. Zwroc uwage ,ze poroton jest nie tylko wezszy ale tez krotszy i jesli dobrze pamietam wchodzi go 14 na m2 sciany w odroznienieniu od porotermu ktorego wchodzi 11. Sprawdz i przelicz dokladnie - bo tanszy bloczek nie znaczy tansza sciana.

Ja kupowalem przez posrednika poroton ale Wienebergera dostepny w Niemczech za 5,20 brutto z dowozem. Jest troche lepszy jakosciowo od Robena. Niektore hurtownie w Posce nie widza, ze taki wogole jest. Wymiarami odpowiada porotonowi. Wada jest to, ze jak juz zaczniesz i Ci braknie to musisz czekac na palete bo wozic oplaca sie calymi samochodami. Jesli jestes zainteresowany(a) to podam Ci na priv tel do posrednika choc latwo znalezc ich przez allegro.

 

Pozdrawiam

Alek

 

Dzieki Alek nie zwróciłem na to uwagi. Jakościowo bardziej podoba mi się WIENERBERGER i po przeliczeniu różnica w cenie prawie żadna 500zł.

 

Druga sprawa jaka mnie męczy to brama a dokładnie firma. Dostałem dzisiaj ofertę na bramę 5m Krispol z napędem Nice za 6500zł z montażem drugą ofertę jaką mam to Hőrmann za 7700zł. Co sądzicie o firmie krispol nie znam jej za bardzo, sam napęd do tej bramy jest znanej firmy Nice i tu znowu dylemat, może pomożecie w wyborze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Ja mam wycene na Porotona w podobnej cenie, bo 3,65netto.

Sam natomiast zastanawiam sie jeszcze nad ytongiem/silka, ale nie zbieralem ofert na ten material.

 

Szymek

 

Jak będziesz miał dobrą ekipę to sobie poradzą z silką. Ciężka jest niestety. Kilka firm w przedbiegu odpadła jak usłyszeli że cały dom będzie z silki.

 

 

Ja kupowalem przez posrednika poroton ale Wienebergera dostepny w Niemczech za 5,20 brutto z dowozem. Jest troche lepszy jakosciowo od Robena. Niektore hurtownie w Posce nie widza, ze taki wogole jest. Wymiarami odpowiada porotonowi. Wada jest to, ze jak juz zaczniesz i Ci braknie to musisz czekac na palete bo wozic oplaca sie calymi samochodami. Jesli jestes zainteresowany(a) to podam Ci na priv tel do posrednika choc latwo znalezc ich przez allegro

 

Czy ten pośrednik jest z okolic Wolina???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa jaka mnie męczy to brama a dokładnie firma. Dostałem dzisiaj ofertę na bramę 5m Krispol z napędem Nice za 6500zł z montażem drugą ofertę jaką mam to Hőrmann za 7700zł. Co sądzicie o firmie krispol nie znam jej za bardzo, sam napęd do tej bramy jest znanej firmy Nice i tu znowu dylemat, może pomożecie w wyborze?

 

Jakoś Krispol nie obił mi się o uszy. Ja wybrałam bramę taka jak mi się porostu podobała :lol: . Jakby to był Hormann czy Wiśniowski to bym ją kupiła. Wybór padł na Normsthala, gdyż oni mieli tylko taki wzór. Przynam, że wygląda bardzo solidnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie tynków, to nigdy nie słyszałem, żeby do malowania nie trzeba było kłaść gładzi :) To całkiem inna faktura niż tynk... Chyba,że tapeta...

 

Ja w bloku 8 letnim mam polozony jakis tynk, ktory wyglada prawie jak gladz. Nic zupelnie znim nie robilem. Wszyscy mysla ze to gladz lezy. A i tak byl lipnie polozony, bo to spoldzielnia robila wiec wiadomo - aby taniej. Jakby sie postarac to mogloby byc jeszcze ladniej

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie tynków, to nigdy nie słyszałem, żeby do malowania nie trzeba było kłaść gładzi :) To całkiem inna faktura niż tynk... Chyba,że tapeta...

 

Ja w bloku 8 letnim mam polozony jakis tynk, ktory wyglada prawie jak gladz. Nic zupelnie znim nie robilem. Wszyscy mysla ze to gladz lezy. A i tak byl lipnie polozony, bo to spoldzielnia robila wiec wiadomo - aby taniej. Jakby sie postarac to mogloby byc jeszcze ladniej

 

Fantom

ja widziałem tynk cementowo-wapienny położony tak, że gładź nie była potrzebna - po prostu majstersztyk. niestety na drugim końcu polski :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie ja właśnie skończyłem stawiać dom z porotonu 24 Robenta płaciłem tyle samo w HMB czyli 4,5 brutto za sztukę co do jakości to poroterm bardziej markowy ale jak musiałem dokupić porotrem na ścianki działowe bo akurat nie było porotonu 11,5 to wiuzalnie ten z robena jest ładniejszy ale decyzja oczywiście należy do inwestora pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie tynków, to nigdy nie słyszałem, żeby do malowania nie trzeba było kłaść gładzi :) To całkiem inna faktura niż tynk... Chyba,że tapeta...

 

Ja w bloku 8 letnim mam polozony jakis tynk, ktory wyglada prawie jak gladz. Nic zupelnie znim nie robilem. Wszyscy mysla ze to gladz lezy. A i tak byl lipnie polozony, bo to spoldzielnia robila wiec wiadomo - aby taniej. Jakby sie postarac to mogloby byc jeszcze ladniej

 

Fantom

ja widziałem tynk cementowo-wapienny położony tak, że gładź nie była potrzebna - po prostu majstersztyk. niestety na drugim końcu polski :-?

ja potwierdzę ta opinie http://www.muratordom.pl/eksperci_budowairemont/odpowiedz/tynk-cementowo-wapienny-_tradycyjny_,11272,54-0.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...