Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

jaka jest praktyka Szczecińskiej Gazowni odnośnie umieszczania skrzynek gazowych. Byłam dziś złożył wniosek o wydanie warunków i uprzejmy pan poprosił mnie bym zaznaczyła, gdzie ma być skrzynka, no i mam zagwostkę. Powiedział, że praktykują ogrodzenie tzn.skrzynka przy ogrodzeniu, ale nie ma przeszkód by była na elewacji. Różnica taka, że od skrzynki, gdzie jest licznik zaczyna się instalacja wewnętrzna, natomiast co jest od skrzynki do sieci to przyłącze. Co jest korzystniejsze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka jest praktyka Szczecińskiej Gazowni odnośnie umieszczania skrzynek gazowych. Byłam dziś złożył wniosek o wydanie warunków i uprzejmy pan poprosił mnie bym zaznaczyła, gdzie ma być skrzynka, no i mam zagwostkę. Powiedział, że praktykują ogrodzenie tzn.skrzynka przy ogrodzeniu, ale nie ma przeszkód by była na elewacji. Różnica taka, że od skrzynki, gdzie jest licznik zaczyna się instalacja wewnętrzna, natomiast co jest od skrzynki do sieci to przyłącze. Co jest korzystniejsze?

 

My chcieliśmy przy ogrodzeniu. Nie ma problemów z poźniejszymi odczytami.

Opłaty za przyłącze są naliczane ryczałtowo. Ostatnio płaciliśmy ponad 1900zł. Jest to chyba opłata za przyłącze do 5m. Podpytaj w gazowni jakie będą opłaty za przylącze w ogrodzeniu a jakie na elewacji. Zastanów się jeszcze co będzie dla Was wygodniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kogo z naszych lokalnych dostawcow polecicie jako dostawce okien z PCW takich jak : Jezierski, Thermoplast, OknoPlast, MS, Avante ?

Taki z dobrym serwisem (montazem) i moze fajnie jakby mial od razu wiekszy wybor producentow - latwiej porownac cenowo

 

Fantom

ps. A przy okazji od razu kogo odradzicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kogo z naszych lokalnych dostawcow polecicie jako dostawce okien z PCW takich jak : Jezierski, Thermoplast, OknoPlast, MS, Avante ?

Taki z dobrym serwisem (montazem) i moze fajnie jakby mial od razu wiekszy wybor producentow - latwiej porownac cenowo

 

Fantom

ps. A przy okazji od razu kogo odradzicie

 

Podłączam się do prośby. Dostałem wyceny z MS i Avante i cena podobna około 15tys. brutto z montażem tylko zastanawiam się które są lepsze i jak wygląda z serwisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kogo z naszych lokalnych dostawcow polecicie jako dostawce okien z PCW takich jak : Jezierski, Thermoplast, OknoPlast, MS, Avante ?

Taki z dobrym serwisem (montazem) i moze fajnie jakby mial od razu wiekszy wybor producentow - latwiej porownac cenowo

 

Fantom

ps. A przy okazji od razu kogo odradzicie

 

Podłączam się do prośby. Dostałem wyceny z MS i Avante i cena podobna około 15tys. brutto z montażem tylko zastanawiam się które są lepsze i jak wygląda z serwisem.

My mamy M&S. Kupowalismy u nich okna, drzwi i bramę. Mileliśmy wyceny również Jezierskiego. Mamy trzyszybowe model sevenLine. Monaż bezproblemowy. Co do serwisu to się nie wypowiem i mam naddzieje, że nigdy nie będę musiała. Mogę tylko powiedzieć, że wycenę robliśmy tak jak w projekcie, a doradzono nam odrobnę inne wymiary i teraz wiem że dobrze zrobilismy. Architekt w projekcie dał takie okna (a miały być standartowe :) ), że jeśli takie byśmy chcieli to tylko bez gwarancji. Doradzono nam szersze i niższe i jest super. Natomiast przedstawiciel Jezierskigo stwierdził, że nie ma problemu. Jak się później okazało (od samego Jezierskiego) że nie produkują takich okien i wyszła mała afera. Dlatego też wybraliśmy MS który cenę wyjściową miał większą niż Jezierski, a w ostatecznym rozrachunku wyszło taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kogo z naszych lokalnych dostawcow polecicie jako dostawce okien z PCW takich jak : Jezierski, Thermoplast, OknoPlast, MS, Avante ?

Taki z dobrym serwisem (montazem) i moze fajnie jakby mial od razu wiekszy wybor producentow - latwiej porownac cenowo

 

Fantom

ps. A przy okazji od razu kogo odradzicie

 

Podłączam się do prośby. Dostałem wyceny z MS i Avante i cena podobna około 15tys. brutto z montażem tylko zastanawiam się które są lepsze i jak wygląda z serwisem.

Ja mam Avante, drugi rok. Okna super, servis ok... Mogę polecić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę... w temacie okien.

 

Jako że mamy ścianę 3W zależało nam przede wszystkim na właściwym montażu okien i tym sie kierowaliśmy w pierwszej kolejności wychodząc z założenia, że nawet najlepsze okna źle zamontowane nie dadzą właściwej ochrony przed chłodem.

 

Na placu boju byli Jezierski (super okna), Oknoplast Kraków oraz MS... do Avante nie dotarłam, gdyż 5 ofert z tych trzech firm wystarczyło mi dla przeglądu kompetencji, podejścia do klienta i fachowości.

 

Wygrało MS- montaż i sprzedaż w punkcie na Gdańskiej- Pan Błażej szef i jego handlowiec Paweł. Z czystym sumieniem mogę ich polecić. W późniejszym terminie kupiliśmy jeszcze u nich bramę (Normstahl) i drzwi wejściowe (alu).

 

"Fachowość" i olewka ze strony niektórych jeśli chodzi o rozmowy o montażu przyprawiały mnie o dreszcze. Natomiast jeżeli chodzi o sprzedaż wszyscy byli równie mili i uprzejmi... :wink:

 

 

pozdrawiam i życzę samych trafnych wyborów!

 

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrało MS- montaż i sprzedaż w punkcie na Gdańskiej- Pan Błażej szef i jego handlowiec Paweł. Z czystym sumieniem mogę ich polecić. W późniejszym terminie kupiliśmy jeszcze u nich bramę (Normstahl) i drzwi wejściowe (alu).

A.

 

Racja, bardzo symaptyczni i przede wszystkim znają się na rzeczy. Dzięki temu zrobiłam kilka mądrych zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kogo z naszych lokalnych dostawcow polecicie jako dostawce okien z PCW takich jak : Jezierski, Thermoplast, OknoPlast, MS, Avante ?

Taki z dobrym serwisem (montazem) i moze fajnie jakby mial od razu wiekszy wybor producentow - latwiej porownac cenowo

 

Fantom

ps. A przy okazji od razu kogo odradzicie

 

Podłączam się do prośby. Dostałem wyceny z MS i Avante i cena podobna około 15tys. brutto z montażem tylko zastanawiam się które są lepsze i jak wygląda z serwisem.

Ja mam Avante, drugi rok. Okna super, servis ok... Mogę polecić :)

 

Też mam MS 3 szybowe model sevenline w okleinie orzech. Moje okna w całym domu musiał serwis poprawieć styki na zgrzewach na zewnątrz takim specjalnym woskiem na gorąco bo były bardzo niechlujnie zgrzane , miałe poszarpaną okleine w miejscu cięcia pod kątem. Ogólnie sprawują się bez zarzutu jak narazie, ale teraz bym na 100% wziął avante z firmy OKNA RADO. Jesli chodzi o serwis MS to róznie z tym było u mnie co chwile zmieniali termin przyjazdu na porawki. A jak zamówiłem dużą szybę do Patio rozwaloną po włamaniu to mi z MS na Gdańskiej miesiąc czasu wieźli bo ponoć auto mieli popsute :-?, a najlepszy manewr odwalili z moją bramą garażową którą pomyłkowo zamontowali forumowiczowi M3 z naszej grupy i dopiero po jego telefonie się skubneli że dali ciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Certyfikat energetyczny

W poniedziałek przyjechał pan wszystko zrobił co trzeba i jutro rano odbieram gotowy dokument.

Cena 4 zł za m2 powierzchni użytkowej + garaż + kotłownia.

Nie wiem czy to dużo, czy nie, ale chcieliśmy mieć już to za sobą.

Gdyby ktoś potrzebował tel to proszę o info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RadekO napisał:

jaka jest praktyka Szczecińskiej Gazowni odnośnie umieszczania skrzynek gazowych. Byłam dziś złożył wniosek o wydanie warunków i uprzejmy pan poprosił mnie bym zaznaczyła, gdzie ma być skrzynka, no i mam zagwostkę. Powiedział, że praktykują ogrodzenie tzn.skrzynka przy ogrodzeniu, ale nie ma przeszkód by była na elewacji. Różnica taka, że od skrzynki, gdzie jest licznik zaczyna się instalacja wewnętrzna, natomiast co jest od skrzynki do sieci to przyłącze. Co jest korzystniejsze?

 

Z mojego dośwaidczenia uczulam na fakt aby dobrze przemyśleć miejsce podania ustawienia. Nam umieszczenie skrzynki zaplanowała projektantka mówiąc szczerze nie zwróciliśmy uwagi czy ten punkt który oznaczał skrzynkę jest faktycznie w dobrym miejscu, wiadomo papier przyjmie wszystko. Jak przyszło do stawiania skrzynki (u nas na granicy działki) stwierdziliśmy, że przydałoby się ją przesunąć o jakieś 60 cm niestety Pani w gazowni powiedziała nam, że mogą conajwyżej przesunąć ją o 30 cm jeśli chcemy więcej to musimy mieć nowy projekt z punktem przesuniętym o 60 cm a to wiązało się z kosztami i wstrzymaniem prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Certyfikat energetyczny

W poniedziałek przyjechał pan wszystko zrobił co trzeba i jutro rano odbieram gotowy dokument.

Cena 4 zł za m2 powierzchni użytkowej + garaż + kotłownia.

Nie wiem czy to dużo, czy nie, ale chcieliśmy mieć już to za sobą.

Gdyby ktoś potrzebował tel to proszę o info

 

Aneta widze, że idziecie chyba zgodnie z planem, skoro już certyfukat robicie :). Od kiedy się wprowadzacie?

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...