Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Gdzie w Szczecinie najlepiej udać się po parapety wewnętrzne? interesuje mnie kamień lub konglomerat

 

Witam, w zeszlym roku brałem kamień w firmie GIM z Mierzyna, polecam, ładnie zrobili. pozdrawiam

 

Ulica Gryfińska vis a vis Top Shopping`u, spore możliwości, dobre ceny. Ulica Dąbska, od strony Bukowego, obok wypożyczalni sprzętu budowlanego. Komputerowe cięcie kamienia, kominki, blaty itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Zanim zapytam, to bardzo proszę o nieodsyłanie mnie do wcześniejszych linków na forum, bo kompletnie nie mam czasu na poszukiwania. Mam na działce glinę, szczegółnie paskudną jak leją deszcze - jaką grubą warstwą ziemi to przykryć żeby roślinki ładnie rosły i żeby błocka w deszczowe dni mniej było? - czy często stosowane 10 cm czarnoziemu to nie za mało? - jestem kompletną dyletantką w zakresie ogrodnictwa :( . A przy okazji, to pamietam że gdzieś tu były rozmowy i podpowiedzi gdzie taką ziemię kupić, oczywiście nie rujnując portfela :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zapytam, to bardzo proszę o nieodsyłanie mnie do wcześniejszych linków na forum, bo kompletnie nie mam czasu na poszukiwania. Mam na działce glinę, szczegółnie paskudną jak leją deszcze - jaką grubą warstwą ziemi to przykryć żeby roślinki ładnie rosły i żeby błocka w deszczowe dni mniej było? - czy często stosowane 10 cm czarnoziemu to nie za mało? - jestem kompletną dyletantką w zakresie ogrodnictwa :( . A przy okazji, to pamietam że gdzieś tu były rozmowy i podpowiedzi gdzie taką ziemię kupić, oczywiście nie rujnując portfela :wink:

 

Błocka będzie mało gdy już ukorzeni się trwa. Ja budowałem dom na Warszeiwe w 2000 roku. Tam dopiero sama glina... Podczas deszczów ciapcia, podczas upałów skała. Ale wbrew pozorom świetnie trawa na tym rośnie. Po kilku latach wyrównałem teren, nawiozłem ok 8-10 cm ziemi i zasadziłem powtórnie trawę.

I tu uwaga. Nie wiem dlaczego wszyscy upierają się na ten czarnoziem. Przecież to zabójstwo dla trawy. Źle na tym rośnie i słońce wypala całe połacie. Idealnym rozwiązaniem jest glina i na niej warstwa żyznej, polnej ziemi. II, II gatunek ornej to już ideał. Zaden "czarnoziem", który po zbadaniu PH często okazuje się torfem. Trawa na tym nie urośnie. Trawa to w zasadzie chwast, i to najsilniejszy. Zwykła ziemia, podsypać azotem i bedzie rosła jak głupia. U mnie z ziemią przywieziono tony przetrwalników perzu. Po 4 koszeniach (czyli ok 2 miesiące od zasiania) trawa zagłuszyła kompletnie perz.

Gdzie kupowałem ziemię, nie pamiętam - było to z ogłoszenia. Płaciłem ok 200 zł za 13 m3.

Pozdrawiam,

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystki po raz kolejny ;)

 

wczoraj w końcu udało nam się odebrać pozwolenie na budowę i nie długo mam nadzieję będziemy zaczynać! Niestet oczekiwanie na pozwolenie było dość długie, co było przede wszystkim winą błędów i niedopatrzeń architekta.

Mam też pozwolenie na budowę podłącza wodociągowego (woda jest w drodzę trzeba ją tylko przeciągnąc pod drogą jakieś 5-10 m do działki.

Czy możecie polecić jakieś ekipy które zajmują się budową podłączy wodnych?

Dodatkowo czy ktoś z Was orientuje się ile kosztuje wynajęcie ToiToia na budowę, narazie zastanawiam się nad kupnem, ale może lepiej wynając.

 

Będę wdzięczna za wszystkie rady, ja narazie mogę się wypowiedzieć na temat architekta którego lepiej nie wybierać ;).

 

gratulujemy i życzymy powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie trawy... mam podobne zdanie co przedmówca. Przykład: nowo wybudowany budynek firmy i zagospodarowanie terenu wokół. Szaro-bure podłoże (nie wyglądało to jak ziemia), na to trawa, dużo wody i nawóz, koszenie raz w tygodniu i po 1,5 miesiąca śliczna trawka. U siebie będę robiła podobnie. Dobra ziemia pójdzie tylko do sadzenia poszczególnych roślin.

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze skad jestes ? Wazne przy podlaczaniu wody

A co do toytoya to ja mialem (i ciagle mam) zbity z desek :)

 

Fantom

 

To powodzenia....................... Ciekawe jak to czyścisz..... :cry:

 

Jakby na budowie byly tylko takie problemy....

A budka stoi na samej granicy i ladnie sie potem przerzuci co trzeba o te 2 m :) Jak za kilka miesiecy wogole cos tam zostanie nie przerobione.

Po co placici kilka stow co miesiac za toytoya ? wole je do czegos dolozyc.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w Szczecinie najlepiej udać się po parapety wewnętrzne? interesuje mnie kamień lub konglomerat

 

Witam, w zeszlym roku brałem kamień w firmie GIM z Mierzyna, polecam, ładnie zrobili. pozdrawiam

 

Ulica Gryfińska vis a vis Top Shopping`u, spore możliwości, dobre ceny. Ulica Dąbska, od strony Bukowego, obok wypożyczalni sprzętu budowlanego. Komputerowe cięcie kamienia, kominki, blaty itd...

Polecam firmę Tomark - 607650873 - pan Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sonia 2003: dzięki za gratulacje :) w sumie dopiero teraz do mnie dochodzi na co się decydujemy, kiedy budowa staje się coraz bardziej realna, i jak bardzo dużo spraw do załatwienia i decyzji przed nami, ale jakoś musimy dać radę!

 

chase: dzięki za podanie firmy na pewno ją sprawdzę :)

 

Dodatkowo nie wiem jeszcze gdzie najlepiej kupić stal na zbrojenie ław fundamentowych i jakie mogą być ceny, będę wdzięczna za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy możecie podać namiary na koparkę która zdejmie mi humus w Dołujach (Dobra). Zaczynam budowę 14 lipca i na ten dzień potrzebuje zdjąć humus. Na jaki koszt muszę się przygotować i ile średnio czasu to zajmuje?

 

Na liście jest Gienek - koparkowy, prawdziwy wirtuoz :D Pośpiesz się, bo może być kiepsko z terminami. Cenowo nie wiem, gdyż mój wykonawca się z nim rozliczał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lisekwaldek....widzę że Niemcy to coraz bardziej interesujący kierunek :)

Ja przy dachu korzystałem z firmy Jarema na ulicy Pieszej w Szczecinie.Dostawa,cena itp,jak najbardziej OK.....sama robocizna lekkie kuchy wynikające z tego że pierwszy raz robili w Niemczech/przynajmniej ta ekipa/.Nie znali pewnych specyficznych wymagań niemieckich i mój kierownik ich bezlitośnie przeczołgał:):):):)Ale poprawione bez zarzutu i szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie trawy... mam podobne zdanie co przedmówca. Przykład: nowo wybudowany budynek firmy i zagospodarowanie terenu wokół. Szaro-bure podłoże (nie wyglądało to jak ziemia), na to trawa, dużo wody i nawóz, koszenie raz w tygodniu i po 1,5 miesiąca śliczna trawka. U siebie będę robiła podobnie. Dobra ziemia pójdzie tylko do sadzenia poszczególnych roślin.

A.

 

Dodam tylko, ze glina to rzeczywiscie dobry podklad. Tam gdzie mam podloze gliniaste, trawa wyraznie lepiej rosnie. Tam gdzie przepuszczalny piach - gorzej. Szkoda, ze wiekszosc dzialki to piasek ;)

 

Tak czy inaczej na wierzch spie troche czarnej zemii, bo mam miejsca, gdzie jest taka martwica, ze nawet chwasty nie maja ochote rosnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sonia 2003: dzięki za gratulacje :) w sumie dopiero teraz do mnie dochodzi na co się decydujemy, kiedy budowa staje się coraz bardziej realna, i jak bardzo dużo spraw do załatwienia i decyzji przed nami, ale jakoś musimy dać radę!

 

chase: dzięki za podanie firmy na pewno ją sprawdzę :)

 

Dodatkowo nie wiem jeszcze gdzie najlepiej kupić stal na zbrojenie ław fundamentowych i jakie mogą być ceny, będę wdzięczna za pomoc :)

 

Dobre ceny ma Centrostal ul. Wiosenna i Stalprodukt ul. Szczawiowa, tel w necie.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...