Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

"Mityczna" lista dobra i zła istnieje. Opiekuje, a na pewno opiekował się nie jaki "MATAM" Wystarczy poprosić :)

Pozdrawiam.

 

W kwestii górali, nie chcę generalizować, ale poznałem i dobrych i beznadziejnych. Wypaśli się przez lata poza domem i zapomnieli jak to jest, jak nie ma co jeść... Na szczęście są jeszcze Ci co pamiętają...

 

A wiec czy mogłby mi przeslac ta liste wykonawcow na maila? [email protected]

niestety nie wiem jak sie skontaktowac z "matam".nie podajal swojego maila w info o sobie.

 

Pozdrawiam

 

W każdym poście na dole jest żółty punkt aktywny w formie prostokąta z literami PW - Prywatna Wiadomość.

Po kliknięciu na niego otwiera się panel Wiadomości Prywatnych.

Tam można wysłać mejla do osoby, która napisała danego posta.

UWAGA! Musi być wpisany temat wiadomości - w przeciwnym wypadku nie zostanie wysłana !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam szanowną "brać inwestorską" :wink:

Poszukuję ekipy do kompleksowego (robocizna i materiały) wykonania odprowadzenia wody z rur spustowych do studni chłonnej. Póki co dwie przegadane ekipy przyprawiły mnie o zawrót głowy cenami :o - chyba, że uśrednione 60 zł za mb wykopania dołów, ułożenia i połączenia rur, zakopania dołów liczone z materiałem plus 2-3 tys za studnię jest normalną ceną :(

Może ktoś z forumowiczów poleci mi jakąś kolejną ekipę do przetestowania.

I jeszcze pytanie o ceny materiałów dla porównania. Póki co znalazłam kręgi betonowe 1200x50 mm w Realbudzie za ok. 207 zł netto i wpusty rynnowe Marleya za 43 zł brutto.

Z góry dziękuje potencjalnym podpowiadaczom :wink:

 

Cześć

sami kopaliśmy rowy od rynien do studni. Mojej koleżance oferowano 60 zł za mb wykopania rowów (ale to chyba z materiałem).

Zamawialiśmy tylko samo wykopanie studni i jej osadzenie wraz z jakimś systemem rozsączającym. Robił nam pan Tomasz Ziemak z A-Z Garnder.

Aha i cena za studnię (studnia, praca koparki itp) ponad 2 tysiace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Czy możecie napisać po ile były dostępne bloczki fundamentowe i porotherm w bumie budowlanym w 2007. Właśnie siedzę z kumplem rozmawiamy o budowaniu o cenach materiałów i chcemy porównać ceny teraźniejsze z tymi w czasie kiedy trzeba było czekać na materiał 3 tygodnie i dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

sami kopaliśmy rowy od rynien do studni. Mojej koleżance oferowano 60 zł za mb wykopania rowów (ale to chyba z materiałem).

Zamawialiśmy tylko samo wykopanie studni i jej osadzenie wraz z jakimś systemem rozsączającym. Robił nam pan Tomasz Ziemak z A-Z Garnder.

Aha i cena za studnię (studnia, praca koparki itp) ponad 2 tysiace.

 

Wygląda na to, że takie ceny to norma :( . Wg. mnie są mocno przesadzone jak na prostotę całego systemu. Gdybym tylko miała czas i siłę kopać w glinach.... - ale mam jeszcze trochę czasu, z nadzieją na rozsądną cenę będę szukać dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawialiśmy tylko samo wykopanie studni i jej osadzenie wraz z jakimś systemem rozsączającym. Robił nam pan Tomasz Ziemak z A-Z Garnder.

Aha i cena za studnię (studnia, praca koparki itp) ponad 2 tysiace.

 

Jakos wyiczaliscie potrzebna objetosc czy "na oko" ?

Jak zrobiliscie system rozsaczajacy ?

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy możecie polecić jakieś szczecińskie hurtownie elektryczne. Muszę już kupić cały osprzęt, a castorama ma raczej wysokie ceny

 

Właśnie złożyłem do wyceny osprzęt Berkera i różne dodatki w hurtowniach na Heyki 3- Solar i na Świerczewskiej 54 El-styk.

Czekam na wycenę.

Ktoś kupował Berkera?

Gdzie?

Ja kupowałam Berker kwadrat w TWN (Hurtownia materiałów elektrycznych 71-004 Szczecin, Cukrowa 10i) z 15% rabatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

sami kopaliśmy rowy od rynien do studni. Mojej koleżance oferowano 60 zł za mb wykopania rowów (ale to chyba z materiałem).

Zamawialiśmy tylko samo wykopanie studni i jej osadzenie wraz z jakimś systemem rozsączającym. Robił nam pan Tomasz Ziemak z A-Z Garnder.

Aha i cena za studnię (studnia, praca koparki itp) ponad 2 tysiace.

 

Wygląda na to, że takie ceny to norma :( . Wg. mnie są mocno przesadzone jak na prostotę całego systemu. Gdybym tylko miała czas i siłę kopać w glinach.... - ale mam jeszcze trochę czasu, z nadzieją na rozsądną cenę będę szukać dalej :)

 

 

my kopaliśmy z pomocą zaprzyjaźnionego pana za 100 zł dziennie + rury, kolanka, rewizje (cena zależna od długości całego systemu) + praca koparkowego w celu wykopania studni (ok 200 zł) + kręgi betonowe (jakieś 1000 zł w naszym przypadku).

Pojemność studni mieliśmy określoną w warunkach zabudowy jako że u nas nie ma miejskiej sieci odprowadzania deszczówki.

pozdrawiam

 

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawialiśmy tylko samo wykopanie studni i jej osadzenie wraz z jakimś systemem rozsączającym. Robił nam pan Tomasz Ziemak z A-Z Garnder.

Aha i cena za studnię (studnia, praca koparki itp) ponad 2 tysiace.

 

Jakos wyiczaliscie potrzebna objetosc czy "na oko" ?

Jak zrobiliscie system rozsaczajacy ?

 

Fantom

 

system rozsączający robił ogrodnik, więc nie odpowiem Tobie na pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto mógłby mi polecić ekipę do przyłacza wodnego?

 

Możecie mi przybliżyć cenowo ile kosztuje wykonanie tego przyłacza?

 

Jak długo czekaliście na licznik budowlany i jak długo mozna z niego korzystać?

 

 

Właśnie sie zorientowaliśmy ze by się przydał... jak mamy pożyczać z działki obok to wyjdzie drożej o cenę ścieków :( I potrzebujemy pilnie się z tym ogarnąć ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Czy możecie napisać po ile były dostępne bloczki fundamentowe i porotherm w bumie budowlanym w 2007. Właśnie siedzę z kumplem rozmawiamy o budowaniu o cenach materiałów i chcemy porównać ceny teraźniejsze z tymi w czasie kiedy trzeba było czekać na materiał 3 tygodnie i dłużej.

 

Artur, a ile płaciłeś teraz za bloczki i gdzie kupiłeś?, ja własnie poszukuje bloczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Czy możecie napisać po ile były dostępne bloczki fundamentowe i porotherm w bumie budowlanym w 2007. Właśnie siedzę z kumplem rozmawiamy o budowaniu o cenach materiałów i chcemy porównać ceny teraźniejsze z tymi w czasie kiedy trzeba było czekać na materiał 3 tygodnie i dłużej.

 

Artur, a ile płaciłeś teraz za bloczki i gdzie kupiłeś?, ja własnie poszukuje bloczków.

 

kupowałem po 4,90 ale to była cena dla mnie od kolegi z transportem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Czy możecie napisać po ile były dostępne bloczki fundamentowe i porotherm w bumie budowlanym w 2007. Właśnie siedzę z kumplem rozmawiamy o budowaniu o cenach materiałów i chcemy porównać ceny teraźniejsze z tymi w czasie kiedy trzeba było czekać na materiał 3 tygodnie i dłużej.

 

Artur, a ile płaciłeś teraz za bloczki i gdzie kupiłeś?, ja własnie poszukuje bloczków.

 

ja akurat miałem "przyjemność" zaczynać w 2007 - porotherm "po znajomości" kupowałem po 9zł (a spotkałem się z ceną 16zł netto!!), bloczki (też kolega pracował w hurtowni:-) pełne znalazłem po 4.30 (a proponowali mi wtedy po 6zł....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto mógłby mi polecić ekipę do przyłacza wodnego?

 

Możecie mi przybliżyć cenowo ile kosztuje wykonanie tego przyłacza?

 

Jak długo czekaliście na licznik budowlany i jak długo mozna z niego korzystać?

 

 

Właśnie sie zorientowaliśmy ze by się przydał... jak mamy pożyczać z działki obok to wyjdzie drożej o cenę ścieków :( I potrzebujemy pilnie się z tym ogarnąć ....

 

A nie prościej zamiast budowlanego zrobić studnię głębinową, 2000 i po krzyku a woda za darmo przyda się potem do ogródka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy możecie polecić jakieś szczecińskie hurtownie elektryczne. Muszę już kupić cały osprzęt, a castorama ma raczej wysokie ceny

 

Właśnie złożyłem do wyceny osprzęt Berkera i różne dodatki w hurtowniach na Heyki 3- Solar i na Świerczewskiej 54 El-styk.

Czekam na wycenę.

Ktoś kupował Berkera?

Gdzie?

Ja kupowałam Berker kwadrat w TWN (Hurtownia materiałów elektrycznych 71-004 Szczecin, Cukrowa 10i) z 15% rabatem.

 

DObre są MEga Kable niedaleko Agryfu na ul. Pomorskiej, można z nimi negocjować i też doradzą co nie co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Czy możecie napisać po ile były dostępne bloczki fundamentowe i porotherm w bumie budowlanym w 2007. Właśnie siedzę z kumplem rozmawiamy o budowaniu o cenach materiałów i chcemy porównać ceny teraźniejsze z tymi w czasie kiedy trzeba było czekać na materiał 3 tygodnie i dłużej.

 

Artur, a ile płaciłeś teraz za bloczki i gdzie kupiłeś?, ja własnie poszukuje bloczków.

 

kupowałem po 4,90 ale to była cena dla mnie od kolegi z transportem

 

A jaki wymiar ma ten bloczek za 4,90?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę nikt nie robił przyłącza wody??

 

Ja robilem :)

Namairy mialem tez z grupy : Kobus 887 585 791

Gosciu "preferowany" przez Goleniow (czyli Dobra itp tez). Mimo tego nie jest wcale drogi. Z zebranych danych byl tylko od jednej firmy drozszy. A do tego bez problemu zalatwia wszystkie papiery itp.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...