Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Chciałbym skorzystac z Waszego doświadczenia i skonsultowaś, czy wysokosc parteru 2.55m to nie jest za nisko?Mam wątpliwości czy przy salonie 26m2 nie będzie to zbyt pomniejszać wizualnie salonu.

 

Jeżeli 2.55m masz w projekcie to moim zdaniem zdecydowanie za nisko. Trzeba jeszcze odjąć grubość podłóg, np. deski na legarach. Pomysły na jakieś oświetlenie w sufitach podwieszanych to też jakieś 10 cm. Mi po wylewkach poziomujących i kaflach ubyło 2 cm. 2.55m to wysokość mieszkań w wieżowcach starego typu (dla mnie dość klaustrofobiczne wrażenia). Wydaje mi się że przy dużych powierzchniach 2.70m to minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoja droga, od piatku do niedzieli (dzisiaj) na MTSie sa targi dla domu. Nie bylem i nie wiem za bardzo co jest, ale moze warto zerknac.

Na stronie jest lista wystawcow - bilet 7 zl z tego co widze.

 

Fantom

Ja byłam wczoraj.

I moim zdaniem nie warto.Bardzo mało wystawiających. Te same firmy co na targach budowlanych.Strata czasu.

Szumna nazwa"targi" :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fl1 napisał:

 

Mam system zamontowany przez firmę ochroniarską o ogólnopolskim zasięgu. Jak na razie nie mogę powiedzieć złego słowa. Czujniki ruchu, trudno mi się wypowiedzieć co do ich jakości, ale dla mnie jest najważniejsze żeby reagowały na ruch z każdego miejsca w pomieszczeniu i jak na razie, tak jest. Informacja o załączeniu się alarmu jest natychmiastowa. Przyjazdy też były zgodnie z podpisaną umową (fakt, że dawno ich nie sprawdzałem, muszę to zrobić w najbliższym czasie), pomimo, że mieszkam kawałek od miejscowości i dojazd nie jest prosty. Nie bardzo rozumiem, jak może nie działać system i ja o tym nie wiem. Wg umowy raz w miesiącu mogę sprawdzić bezpłatnie reakcję firmy, tzn. czas przyjazdu. A bez przyjeżdżania, w zasadzie dowolna ilość razy, poprzez załączenie alarmu i wyłączenie, i czekanie na powiadomienie na telefon. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby się nie odezwali. Zgadzam się z tym, że sam alarm bez monitoringu ze strony firmy ochroniarskiej mija się z celem. Sąsiad nie zawsze może być na miejscu.

 

 

my dokładnie tak samo mamy, nie narzekamy, a alarm włączał się*ostatnio często.

 

.....a jesteśmy podłączeni do firmy dość znanej szczecińskiej firmy:)

 

A odnośnie okien dachowych to mamy Veluxy (niska ścianka kolankowa) , bardzo sprawdziły się*w poprzednim mieszkaniu.

 

Ewa

zerknij na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marsel to zapewne jakiś lokalny producent,co nie znaczy że zły.

Schuco,to bardzo dobry profil,podobnie jak Veka,Brugmann/Salamander,Rehau,Thyssen i pewnie jeszcze wiele innych.

Upraszczając profil,okucie szkło w 20% decyduje o jakości okna ,producent 40%,montaż następne 40%.

Pozdrowienia.

 

erbibier, dzięki za info

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoja droga, od piatku do niedzieli (dzisiaj) na MTSie sa targi dla domu. Nie bylem i nie wiem za bardzo co jest, ale moze warto zerknac.

Na stronie jest lista wystawcow - bilet 7 zl z tego co widze.

 

Fantom

 

Właśnie wróciłem. Raczej totalna porażka - jak dla mnie. Co to za targi dla domu - nie ma wykonawców, ciekawych technologii... Kilka firm ochroniarskich, parę z odkurzaczami cetralnymi, jakaś chemia, stoisko cegielni, pełno drobnych firemek.

Poza tym masa naszyjników,koralików, bzdetów i innych pierdół (coś do masowania głowy, irydolodzy, aromaterapia, garnki, noże, miody kaszanki, piwo) sto stoisk z żarciem, kawą i ciepłą colą. Jakieś sztuczne kwiatki i stoisko blue conect.

Zamiast targów dla domu połowa ze stoisk mogła by się wystawiać na jarmarku czy innych festynach.

Kto nie był - nie musi żałować.

 

tatran

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylam. Badziew.

Koraliki, wisiorki, chleb, piwo, wirujace kule ;)

Okna, drzwi, odkurzace centralne, kilka fiirm z kuchniami, jedna czy dwie firmy z mebelkami.

I ezoteria.

Zrobilam zakup. "Zaba przy forsie budowlana" ma centymetr na poltora i ma mi pomoc w budowie domu :lol:

Przynioslam kilka katalogow, przewertuje. Ogolnie - takie "targi" sa wstydem dla miasta tej wielkosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoja droga, od piatku do niedzieli (dzisiaj) na MTSie sa targi dla domu. Nie bylem i nie wiem za bardzo co jest, ale moze warto zerknac.

Na stronie jest lista wystawcow - bilet 7 zl z tego co widze.

 

Fantom

Ja byłam wczoraj.

I moim zdaniem nie warto.Bardzo mało wystawiających. Te same firmy co na targach budowlanych.Strata czasu.

Szumna nazwa"targi" :evil:

 

No jak to u nas.

Ale kupilem sobie miod :)

I fajne pifko niepasteryzowane bylo.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Zaczynam budowę w okolicy Szczecina a dokładnie w Rurzycy. Mam pytania co do piasku zasypowego gdzie najtaniej można go kupic lub zorganizować?

Poszukuję także jakiegoś garażu blaszanego lub budy na budowę jakby oczywiście ktoś w okolicy taką dysponował

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Zaczynam budowę w okolicy Szczecina a dokładnie w Rurzycy. Mam pytania co do piasku zasypowego gdzie najtaniej można go kupic lub zorganizować?

Poszukuję także jakiegoś garażu blaszanego lub budy na budowę jakby oczywiście ktoś w okolicy taką dysponował

 

Pozdrawiam

 

Co do budy to moze zostaw info na garazach przy Zawadzkiego - likwiduja je od jakiegos czasu i mozna dostac prawie za darmo. Problemem jest transport, ale to chyba w kazdym przypadku.

co do piasku to kiedys znalazlem chyba najtaniej na grupie i bralem kilka razy, ale ... gdzies posialem numer do goscia :( Ostatnio gdzies odnalazlem i znowu zapomnialem. A bede musial jeszcze ziemi na wyrownanie zalatwic.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko czy ktoś z Was montował okna firmy VETREX jeśli tak to jak się sprawdzają. Mam dosyć ciekawa ofertę ale tak nie wiele słyszałam o tych oknach. I tu znowu rozpiętość cenowa to jakiś kosmos :evil:

 

Ja montowałam okna Vetrex i bardzo żałuję. To był nasz jedyny jak dotąd zły wybór. Mam na myśli zarówno same okna, jak i ekipę montującą (biuro ul. Ku Słońcu). Jak zakończy się sprawa reklamacji, stosowna opinia znajdzie się na liście wykonawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko czy ktoś z Was montował okna firmy VETREX jeśli tak to jak się sprawdzają. Mam dosyć ciekawa ofertę ale tak nie wiele słyszałam o tych oknach. I tu znowu rozpiętość cenowa to jakiś kosmos :evil:

 

Ja montowałam okna Vetrex i bardzo żałuję. To był nasz jedyny jak dotąd zły wybór. Mam na myśli zarówno same okna, jak i ekipę montującą (biuro ul. Ku Słońcu). Jak zakończy się sprawa reklamacji, stosowna opinia znajdzie się na liście wykonawców.

 

Dzięki za informację właśnie wycenę mam z Ku Słońcu, w porównaniu z innymi firmami to dość niska.

Jeśli chodzi o targi to również byłam interesowały mnie głównie firmy z oknami bo tym obecnie się zajmuję i kilku wyceny mogłam zosatwic, ale po za tym dokładnie to co na targach budowlanych, nic ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od paru tygodni śledzę Państwa wypowiedzi na forum i widzę że jednym z wiodących tematów jest temat okien.Zawodowo zajmuję się oknami...ale tylko i wyłącznie na terenie Niemiec.Okna sprowadzam z Polski i ten rynek znam doskonale.

Odnośnie ostatnich pytań pozwolę sobie udzielić krótkich odpowiedzi,które,być może będą w czymś pomocne.

Otóż zarówno firma Vetrex jak Drutex są jednymi z większych producentów okien w Polsce-powiedzmy pierwsza trzydziestka.Żadna z tych firm o ile mi wiadomo nie ma biura w Szczecinie,gdyż po prostu sprzedają swoje wyroby przez dilerów.Czyli zupełnie odrębne podmioty.Tak zresztą działa 95% producentów okien.

Są to producenci z tak zwanej średniej półki .Inaczej mówiąc oferują w bardzo dobrej cenie okna o przyzwoitej jakości.

Vetrex na profilu Veka,Drutex na własnym profilu,pochodnym od Aluplasta.

Są to okna dla klientów zainteresowanych głównie dobrą ceną a w mniejszym stopniu parametrami technicznymi.

Padło tu stwierdzenie że przy zbliżonej klasie okien ich cena będzie również zbliżona.Jest to jak najbardziej słuszne-różnice cenowe w tej samej klasie mogą wynosić 5-10%.Większa różnica świadczy na 99% o różnicy w jakości.

Okna Vetreksu można porównać n.p. do okien Oknoplastu Kraków/ten sam producent profilu/-różnią się dość znacznie ceną,ale też moim skromnym zdaniem ,również jakością wykonania.Dla jasności nie sprzedaję ani jednych ani drugich :D

Kusząc się na ocenę w skali 1-6 powiedziałbym że Vertex to 4 z minusem a Drutex to 3 z plusem/oczywiście to moje subiektywne zdanie/W takim rankingu okna z Krakowa oceniłbym na 4+ 5-.

Dodam że w przypadku okien o sukcesie decyduje głównie ich montaż.I tak jeden z klientów może być zadowolony z okien tego samego producenta na którego inny będzie nieustannie narzekał.Po prostu jedna ekipa wykonała montaż prawidłowo a inna była skrzyknięta doraźnie pod budką z piwem :D :D :D

Być może sytuacja ta miała miejsce w przypadku okien firmy Bajcar ze Słupska.Według mojej wiedzy jest to bardzo przyzwoity producent,więc na 95% błąd tkwi po stronie montażu.

Mam nadzieję że moje informacje ułatwiły Państwu, choć minimalnie wybór ,okien.

Oczywiście jeśli będę w stanie pomóc w innych problemach z chęcią się udzielę na forum,niestety z racji charakteru mojej pracy tylko w weekendy.

Pozdrawiam Robert Boczkowski.

Każdy mówi co innego, mi odradzali okna z firmy Bajcar, polecali z MS , ale terminy u nich :roll: , a mi zależało na czasie. Zamówiłem okna z Drutexu,niby teraz coś zmienili na ,,+", ale nie interesowałem sie tym ,cenowo dobrze wypadają no i czas .. w 10 dni miałem okna

 

Dzięki za informacje chyba zajrzę do oknoplasta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Zaczynam budowę w okolicy Szczecina a dokładnie w Rurzycy. Mam pytania co do piasku zasypowego gdzie najtaniej można go kupic lub zorganizować?

Poszukuję także jakiegoś garażu blaszanego lub budy na budowę jakby oczywiście ktoś w okolicy taką dysponował

 

Pozdrawiam

 

najlepiej popytaj sąsiadów, bo za dojazd z Dobrej do Rurzycy, to mogą sobie policzyć jakąś ekstra kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...