Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Barnich - nic nie mam na privie. Dobrze, że chociaż tutaj coś działa, bo cała reszta operacji FORUMOWYCH jest horrorem.

Pozdrawiam serdecznie.

 

Faktycznie ciężko jest poruszać się na forum po zmianach. Numer do Pana Piotra 509368134. Pan Piotr jest również polecany na liscie wykonawców, ja jestem bardzo zadowolony z "wspołpracy".

pzdr Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

jestem nowy na forum, nie ukrywam, że zaglądałem tutaj już wcześniej jako czytelnik, teraz dołączam do grupy z pytaniami. Jestem trochę załamany tym nowym forum, bo albo ja nie umiem nic znaleźć, albo jego działanie nie jest 100% skuteczne. Wysyłałem jakiś czas temu maila z prośbą o listę wykonawców i czekam cierpliwie, ale nie wiedząc dokładnie co na tej liście się znajduje, zapytam i może ktoś z Was mi pomoże - przymierzam się do realizacji projektu Z10 z garażem dwustanowiskowym ze studia Z500. Chciałbym nanieść pewne niewielkie zmiany. Zanim jednak zakupię projekt, chciałbym moje pomysły przedyskutować z architektem, który z jednej strony podpowie i doradzi, a ostatecznie zajmie się naniesieniem tychże poprawek do projektu. Możecie kogoś polecić? Mam jedną propozycję od znajomego, ale chętnie posłucham, co wy moglibyście mi w tym temacie poradzić. Z góry dziękuje! Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

jestem nowy na forum, nie ukrywam, że zaglądałem tutaj już wcześniej jako czytelnik, teraz dołączam do grupy z pytaniami. Jestem trochę załamany tym nowym forum, bo albo ja nie umiem nic znaleźć, albo jego działanie nie jest 100% skuteczne. Wysyłałem jakiś czas temu maila z prośbą o listę wykonawców i czekam cierpliwie, ale nie wiedząc dokładnie co na tej liście się znajduje, zapytam i może ktoś z Was mi pomoże - przymierzam się do realizacji projektu Z10 z garażem dwustanowiskowym ze studia Z500. Chciałbym nanieść pewne niewielkie zmiany. Zanim jednak zakupię projekt, chciałbym moje pomysły przedyskutować z architektem, który z jednej strony podpowie i doradzi, a ostatecznie zajmie się naniesieniem tychże poprawek do projektu. Możecie kogoś polecić? Mam jedną propozycję od znajomego, ale chętnie posłucham, co wy moglibyście mi w tym temacie poradzić. Z góry dziękuje! Sławek

 

Jeżeli chcesz wprowadzic zmiany, które są "architektonicznie" istotne czyli np zmiana scian konstrukcyjnych, dachu pow. zabudowy albo kubatury to adaptacja wyniesie tyle samo co projekt indywidualny. Jezeli chcesz naniesć zmiany typu: wieksze okno albo gdzie indziej usytuwane to faktycznie są to zmiany "niewielkie". W przypadku adaptacji projektu moim zdaniem najwazniejszą cechą architekta powinna być jego "skuteczność w urzędzie". Ja otrzymałem decyzję - pozwolenie na budowę - po 5 tygodniach od piewrszego spotkania z architektem, którego polecono mi właśnie na tym forum. Dlatego czuję się w obowiązku i też Tobie go polecam (inf na priv).

pozdrawiam Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o niewielkie zmiany, zamiana pomieszczen, przesuniecia scianek dzialowych (ale nie tych glownych) celem poszerzenia pokoju itp itd. - nic co zminialoby konstrucke scian nosnych czy ksztalt dachu. Widzę też, że radzisz (tak wynika z treści postu), by pozwoleniem na budowe zajął sie architekt, tej wersji nie bralem pod uwage, ale moze to sluszna opcja, Odeze sie na priv po szczegóły. Pozdrawiam Slawek

Jeżeli chcesz wprowadzic zmiany, które są "architektonicznie" istotne czyli np zmiana scian konstrukcyjnych, dachu pow. zabudowy albo kubatury to adaptacja wyniesie tyle samo co projekt indywidualny. Jezeli chcesz naniesć zmiany typu: wieksze okno albo gdzie indziej usytuwane to faktycznie są to zmiany "niewielkie". W przypadku adaptacji projektu moim zdaniem najwazniejszą cechą architekta powinna być jego "skuteczność w urzędzie". Ja otrzymałem decyzję - pozwolenie na budowę - po 5 tygodniach od piewrszego spotkania z architektem, którego polecono mi właśnie na tym forum. Dlatego czuję się w obowiązku i też Tobie go polecam (inf na priv).

pozdrawiam Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie całkowicie, siedzieć cały rok przy zamkniętych oknach, bo wydałem 20k zł. na postępową wentylację? Za jakie grzechy? I za własne pieniądze?

Dodatkowo czyścić rury 2 razy do roku? Jak? Przeciez tego nie da się oczyścić. Chyba żeby wołac ekipe i płacic jak za zboże. A jak sie nie oczyści, wtedy w domu buzują różne bakterie, grzyby, roztocza... O wiele przyjemniejsze, prostsze i zdrowsze jest wietrzenie. Trzeba sobie odpowiedziec na proste pytanie: dla kogo budujesz dom? Dla siebie, czy dla producentów róznych "świetnych", "nowoczesnych" urządzeń i produktów. I nie dawać sie zwariować reklamom.

 

Pozdrawiam

 

Poczytajcie troche o WM na innej grupie. Bo ciezko cos Wam wytlumaczyc podstawy dzialania tego mechanizmu. A widac, ze rozumiecie to zupelnie inaczej niz jest.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi polecano, o ile pamiętam, Veldach z ul. Cukrowej odnośnie okien...

Szczukot: wentylacja grawitacyjna raz działa jak wywiew a raz jak nawiew, mając ją , nigdy nie będę miała szczelnego domu. W swoim mieszkaniu mam w jednym pokoju listwę aereco na oknie, ale firanka w pozostałych pokojach rusza się tak samo, bo taki jest ciąg od nieszczelności montażu nowych okien. Poza tym producenci okien oferują rozszczelnianie okien poprzez robienie ubytków w uszczelce okna albo takie małe dziurki w ramie. Nie wierzę też w hiper szczelne drzwi. Oczywiście jeśli stwierdzę, że mój idealny dom zbyt często jest wilgotny i zaparowany, to coś zrobię, i nie będzie na to za późno, bo akurat mam wysoki parter. Ale mam jeden dom i jedno mieszkanie, z oknami wymienionymi na plastiki i wentylacją grawitacyjną tylko w kuchni i łazienkach i nie stwierdzam tam ani wilgotności ani duchoty, sucho jak pieprz...

 

 

No wlasnie. Majac grawitacyjna nie masz zadnej kontorli nad przeplywem powietrza. Majac WM masz to w 100 % (+regulacje wilgotnosci). I to jest wlasnie zaleta WM.

Dodajac do tego rekuperator, odzyskujesz cieplo ktore teraz Ci po pp\rostu ucieka.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczukot: ja nie zaklejałam kratek wentylacyjnych i dobrze mi się żyje. Lubię otworzyć okno zimą. Nie ma nakazu trzymać je otwarte na oścież cały zimowy dzień!! Po zamknięciu lubię oddychać chłodnym powietrzem w wywietrzonym pokoju. Chłodzenie powietrza (wymiana), zwłaszcza zimą jest potrzebna chociażby dla zmniejszenia ilości bakterii rozwijających się w ciepłym powietrzu. Zimą chorujemy nie dlatego, że jest za zimno na ulicy, ale dlatego że oddychamy w domu ciepłym powietrzem. dlatego tak mocno zaleca się wietrzenie pokoju chorego. A latem nie otwieram okien żeby utrzymać chłód. Ale nawet jak wleci upalne powietrze to raczej to jest też miłe. Dla zdrowotności, mamy oddychać takim powietrzem, jakie akurat jest w przyrodzie. A owadów latem, w domu i mieszkaniu nie miałam przez wiele lat, nie wiem czemu....

Nie unikniesz otwartych drzwi na taras latem, cała zabawa z własnym domem polega własnie na tym, żeby przyroda wchodziła do domu. A co do demagogicznego określenia "najwięcej ciepła ucieka wentylacją grawitacyjną" to po pierwsze, zdanie te błędnie sugeruje, że są to jakieś mega ilości po drugie, uczciwsze byłoby wstawić w to miejsce badanie, jak prędko dom straci całe wytworzone ciepło z winy tylko dwóch kratek wentylacyjnych w WC i kuchni w szczelnym domu i bez otwierania drzwi żeby wejść i wyjść. A jakie są w porównaniu do tego straty wynikające wlasnie z wchodzenia do domu, wychodzenia, czy standartowych nieszczelności domów... Naprawdę nie mam zamiaru dostawać spazmów z powodu paru złotówek więcej na rachunku, poświęconych na dogrzanie świeżego powietrza które wdarło sie do domu takim czy owakim sposobem...

Tak poza tym to chłodzenie domu latem to bardzo fajna sprawa i chętnie przyjme taką funkcję w prezencie :-)

 

Ja nic o kratkach nie pisalem :)

Co do okien, to WM nie wyklucza ich otwierania. Mozesz otwierac kiedy chcesz. Po prostu w tym momemenice WM bedzie nieuzywane.

Co do uciekania ciepla przez wentylacje to jest to rzad 30 %. Co ty na to ? Duzo czy malo ? Oczywiscie rekup odzyska z tego tylko powiedzmy 80%.

No i te chlodzonko w lato z GWC - rewelacja za grosze.

 

Fantom

ps. Koncze ta dyskusje na tej grupie bo nie ma sensu. Ja tez na poczatku bylem sceptyczn, ale kilka tygodni wszelkich wyliczen, za, przeciw itd pokazlao mi droge do celu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...