Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

szukam, szukam i nie mogę*zaleźć, czy znacie jakąś*firmę, która robi podbitkę*z paneli PCV ? Niestety budowa pożera wszystko i zamiast pięknej, wymarzonej drewnianej musi być*taka.

 

 

tylko nie kup zwykłych paneli plasticzanych ...tylko specjalne do podbitki.wprawdzie sa droższe nawet od drewna ale moje po 7 latach mają si e bardzo dobrze,Kiedys sprzedawała je firma z krakowskiej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem kiedys na jednym domu jakies panele plastikowe po jednym roku - tam gdzie swiecilo slonce, panele tak sie powykrzywialy, ze az prawie splynely z elewacji.

 

Fantom

 

wczoraj widzialem w Castoramie PODBITKE PCV.. nie zwykle panele tylko nazwane to bylo podbitka i byly chyba nawet ze 3 wersje kolorystyczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan developerski to nie stan surowy. Zrobienie od stanu surowego do deweloperskiego to wiecej niz tez stan surowy. No chyba, ze zrobisz jeszcze gorzej niz developer. Ocieplisz 5 cm styro, dasz 10 cm welny na dach, instalacje kupisz najtansze hinczyki, nie zrobisz gladzi i pomalujesz sniezka. Kupisz kaloryfery za 100 zl w castoramie i drzwi po 150. No to moze wtedy ....

 

Fantom

 

OK. To ile wg Ciebie? Skoro jeździ facet po naszych wioskach i na samochodzie ma napisane że "stan deweloperski już od 2200", z czego jak podejrzewam ok 25% to jego marża, po podleceniu części robót podwykonawcom, bo nie ma na rynku firm co wszystko robią same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. To ile wg Ciebie? Skoro jeździ facet po naszych wioskach i na samochodzie ma napisane że "stan deweloperski już od 2200", z czego jak podejrzewam ok 25% to jego marża, po podleceniu części robót podwykonawcom, bo nie ma na rynku firm co wszystko robią same.

 

nie widziałem jeszcze, żeby Ci co to nakleili "aktualizowali" swoje ceny na takich reklamach ;-) Ceny idą w górę i czasem to dla nich dobry haczyk, bo niższa cena przyciąga... nie sugerowałbym się cenami z reklam na samochodzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. To ile wg Ciebie? Skoro jeździ facet po naszych wioskach i na samochodzie ma napisane że "stan deweloperski już od 2200", z czego jak podejrzewam ok 25% to jego marża, po podleceniu części robót podwykonawcom, bo nie ma na rynku firm co wszystko robią same.

Poza tym jest napisane "już od" co oznacza najczęściej wszystko co najtańsze bez dodatków jakie sobie zechcesz i pełne warunki poznasz po rozmowie a wtedy się okazuje że Twój wymarzony stan domu zaczyna się od nieco więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BiG35 - budowales sie juz ?

Te 2200 to tak malo relane. Nawet jakby to byla cena netto. A Wy tu cos o 1200-1500 zl piszecie.

Naprawde nei wiem co musi w tym domu siedziec aby taka cene wydusic. Chyba wsztsko by trzeba robic samemu, a do tego nie instalowac "niepotrzebnych" rzeczy (np po co komu ocieplona sciana lub welna na stropie)

 

Fantom

ps. Ja juz jestem na koncowce budowy. spisuje sobie kazde wydane 10 zl. Wliczam w to wszytsko. Nawet prad czy mapki. Widze gdzie czasami mozna bylo cos urwac lub zaoszczedzic pakujac nawet najgorszy szajs. I widze, ze nawet w tym przypadku po prostu sie nie da wybudowac w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BiG35 - budowales sie juz ?

Te 2200 to tak malo relane. Nawet jakby to byla cena netto. A Wy tu cos o 1200-1500 zl piszecie.

Naprawde nei wiem co musi w tym domu siedziec aby taka cene wydusic. Chyba wsztsko by trzeba robic samemu, a do tego nie instalowac "niepotrzebnych" rzeczy (np po co komu ocieplona sciana lub welna na stropie)

 

Fantom

ps. Ja juz jestem na koncowce budowy. spisuje sobie kazde wydane 10 zl. Wliczam w to wszytsko. Nawet prad czy mapki. Widze gdzie czasami mozna bylo cos urwac lub zaoszczedzic pakujac nawet najgorszy szajs. I widze, ze nawet w tym przypadku po prostu sie nie da wybudowac w tej cenie.

 

Szczukot - a ile Tobie wychodzi przy takiej skrupulatności na chwilę obecną 1 m2 ? Jestem bardzo ciekaw i podziwiam wytrwałość w rachunkowości, też tak zacząłem robić, ale że nie jeszcze nawet łopaty nie wbiłem to mam cierpliwość. Potem może okaże się, że lepiej nie wiedzieć jakie to kwoty ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po stanie zerowym i też mam wszystkie wydatki spisane, łącznie z każdą 100 wyciągniętą z kieszeni nawet jak nie mam na to faktury. Matematyki jednak nie da się oszukać... kwota się zrobiła z tego spora i czasami się zastanawiam skąd my mamy na to kasę ;) Jak spoglądam na rachunki i widzę, że może mogłem bardziej się postarać, bardziej potargować to i tak wiele bym nie zaoszczędził na całości gdyż nawet dużym wkładem swojej pracy (głównie kopanie i szuflowanie łopatą) i tak największe opłaty poszły na materiały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BiG35 - budowales sie juz ?

Te 2200 to tak malo relane. Nawet jakby to byla cena netto. A Wy tu cos o 1200-1500 zl piszecie.

Naprawde nei wiem co musi w tym domu siedziec aby taka cene wydusic. Chyba wsztsko by trzeba robic samemu, a do tego nie instalowac "niepotrzebnych" rzeczy (np po co komu ocieplona sciana lub welna na stropie)

 

Fantom

ps. Ja juz jestem na koncowce budowy. spisuje sobie kazde wydane 10 zl. Wliczam w to wszytsko. Nawet prad czy mapki. Widze gdzie czasami mozna bylo cos urwac lub zaoszczedzic pakujac nawet najgorszy szajs. I widze, ze nawet w tym przypadku po prostu sie nie da wybudowac w tej cenie.

 

Witam, no właśnie a jak to wyszło u Ciebie i czy budowała Ci firma. Ja już powoli zabieram się za koniec surowego i za zamykanie za jakieś 3 tygodnie. Z moich obecnych wyliczeń wynika mi za SSO łącznie za robociznę firmie i za materiały jakieś 230K.

 

I teraz jak to na metry policzyć? Bo mam 290 m2 ale w tym ok 40 to garaż w bryle. Jakby podzielić przez całość to wychodzi ok. 800 pln/m2. Jak mniej więcej u Was to wyszło?? W tej cenie jeszcze mam zrobione drenaże, deszczówkę, wprowadzenie wody prądu i kanalizy z pionami.

 

Fakt faktem, że każdy grosz policzony, zapisany i sprawdzony czy nie było tanie (robota mi wyszła prawie na pełen etat). z 5000 można było taniej ale.....

 

Za zamknięcie - okna, rolety, drzwi, brama garażowa mam już zapłacone ok 50K co dodaje niecałe 200plndo poprzednich 800 i razem będzie 1000 za SSZ.

 

Szczerze powiem, że nie wiem gdzie jeszcze ten 1200 na metrze do deweloperki bo to razem jeszcze ok. 350K wydatków, Chyba, że naprawdę zbyt optymistycznie podszedłem do tej zabawy i bardzo się zdziwię bo nawet nie wiem skąd, aż tyle wytrzasnąć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SJK - właśnie wczoraj zamówiliśmy styropian 20 we Frambudzie - przyjedzie w piatek :) Cena nie wiem czy najlepsza ale na moje całkiem niezła 110 brutto.

 

Mam pytanie kochani - gdzie zamawialiście rolety zewnetrzne? Chciałabym w kremowym kolorze. Na co zwracac uwage?

Póki co mam pierwszą wycene i wydaje sie być rozsądna, powiedziano mi tylko że nie dadza rady zrobić mi rolety we wnęce terasowej - to jest jakies 3x3m.

Może ktos z was ma? Owszem jest spora ale że niemożliwa? A to sztuka na której mi wybitnie zalezy...

Pomóżcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rolet nie robilem - i jak na razie nei zaluje (ale jeszcze nie mieszkam).

Jak widze te domy z tymi roletami ciagle zamknietymi... po co wogole okna robic ? W nocy zamkniete (bo sie spi), w dzien zamkniete (bo poza domem), w lato zamkniete (bo za goraco), w zime zamkniete (bo ceiplej).

Masakra.

I radze zwracac uwage na wykonanie takich rolet. Mailem okazje kiedys byc w domu z takimi roletami podczas wiatru. Zapomnij o spaniu.

dodatkowo nadproze jest oslabione pod katem izolacyjnosci. Te cienkie wkladki styropianu to ... a sa rolety i bez nich - tylko pusta skrzynia.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...