Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Rozumiem, ze te 135 cm to jest od posadzki docelowej do skosu docelowego ?

No to radze Ci wymierzyc miejsce gdzie bedzie ta "klamka". Bo mysle, ze przy wzroscie 180 cm nie dosiegniesz do niej.

 

Fantom

 

Słuszna uwaga, ale istotny jest jeszcze kąt nachylenia dachu.

Sławek_K, a te okna to Ty już masz? Ja mam Veluxy o takich samych wymiarach i już trochę żałuję, że nie szersze. Rolety wewnętrzne(czy zewnętrzne) zasłaniają swoją konstrukcją sporą powierzchnię szyby :( - teraz zrobiłabym większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kat nachylenia dachu ? Pewno, ze ma znaczenie, ale stwaiam na 99 % ze ma 40-45 st. Czyli tu roznica w cm bedzie maks 5 cm.

Co do wymiarow polaciowek, to w 90% ich szerokosc jest ograniczna przez konstrukcje dachu - najczesciej miedzy krokwiami jestr rzad 80 cm i dlatego wchodza tylko okna 78. Jak chcemy szersze trzeba myslec o tym duzo wczesniej ( rzadsze ozebrowanie i mocniejsze krokwie).

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze,

 

Z radością i podziwem obserwujemy, jak funkcjonuje Wasza Grupa Budująca na Forum. Chcemy na łamach "Muratora" opisać to unikalne zjawisko, jakim jest istnienie Grup Budujących. Prosimy o spotkanie z Wami. Zaproponujcie termin, przyjedziemy. Chcemy porozmawiać, jakie są Wasze relacje wzajemne i opinie.

 

Czekamy na odzew! Liczymy na nieskomplikowane zorganizowanie takiego spotkania któregoś wieczoru lub w weekend.

 

Prosimy o sygnał - najlepiej pisząc na: [email protected]

 

Pozdrawiamy serdecznie

 

Andrzej T. Papliński

Kierownik Działu Publicystyka

miesięcznika "Murator"

tel. (22) 59 05 358

 

-----------------------------------------------

MURATOR Spółka Akcyjna

ul. Dęblińska 6, 04-187 Warszawa

tel. (22) 59 05 358

 

e-mail: [email protected]

 

WWW: http://murator.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze te 135 cm to jest od posadzki docelowej do skosu docelowego ?

No to radze Ci wymierzyc miejsce gdzie bedzie ta "klamka". Bo mysle, ze przy wzroscie 180 cm nie dosiegniesz do niej.

 

Fantom

 

hmmmm... sądziłem że przy moich 172 cm dosięgnę, a dwa okna dla dziecka w pokoju chciałem zrobić ze sterowaniem, no to pomierzę raz jeszcze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kat nachylenia dachu ? Pewno, ze ma znaczenie, ale stwaiam na 99 % ze ma 40-45 st. Czyli tu roznica w cm bedzie maks 5 cm.

Co do wymiarow polaciowek, to w 90% ich szerokosc jest ograniczna przez konstrukcje dachu - najczesciej miedzy krokwiami jestr rzad 80 cm i dlatego wchodza tylko okna 78. Jak chcemy szersze trzeba myslec o tym duzo wczesniej ( rzadsze ozebrowanie i mocniejsze krokwie).

 

Fantom

 

ja mam parterówkę z poddaszem użytkowym i kąt nachylenia dachu 30 stopni, okna wstawiam 78x140. To mi w sumie wystarczy, bo córka na swojej górze będzie miała dwie połaciówki po jednej stronie i lukarnę z oknem balkonowym na drugiej ścianie. Reszta poddasza to łazienka z jedną połaciówką i po drugiej stronie poddasza w części o bliżej nieokreślonej jeszcze funkcji (tzw. pomieszczenie do wszystkiego i niczego) - też dwie połaciówki. Nie będę "mieszkał" na poddaszu, uważam, że 78x140 wystarczą (zresztą muszą!) ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policz sobie to dokaldnie gdzie bedzie ta klamka. Fakt, ze 30 st dachu troche ja przybliza do czlowieka :) Ale mysle, ze jak policzysz, to i tak przy tej sciance nie siegniesz do klamki veluxa. Pamietaj tez, ze okno nie zaczyna sie nad scianka kolankowa.

Dodaj do tego murlate, i te 30% grubosci ocieplenia, i trafienie w laty, itd itd .

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kat nachylenia dachu ? Pewno, ze ma znaczenie, ale stwaiam na 99 % ze ma 40-45 st. Czyli tu roznica w cm bedzie maks 5 cm.

Co do wymiarow polaciowek, to w 90% ich szerokosc jest ograniczna przez konstrukcje dachu - najczesciej miedzy krokwiami jestr rzad 80 cm i dlatego wchodza tylko okna 78. Jak chcemy szersze trzeba myslec o tym duzo wczesniej ( rzadsze ozebrowanie i mocniejsze krokwie).

 

Fantom

 

polaciowka nie jest ograniczona odlegloscia miedzy krokwiami, wstawia sie po prostu poprzeczke miedzy krokwiami (zapomnialem jak sie nazywa) a srodkowa sie wycina i laczy z poprzeczka.

ja uwazam ze polaciowka wysoko ma te zalete ze lepiej doswietla pomieszczenie. sam mam veluxy z raczka u gory i nie dosiegam ale nie narzekam (jeszcze). pozytywne jest to ze w pokojach na gorze mam balkony wiec okna dachowe sa tylko do doswietlenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Dobrej przeważa Solid, my też ich mamy.

Od znajomych usłyszałam, że teraz w Dobrej obowiązuje cena 40 zł, ale nie sprawdzałam. Ja płacę 60 zł netto.

Jak na razie nie mam żadnych negatywnych opinii na ich temat, wręcz przeciwnie, kiedyś włączył się przez przypadek napadowy i chłopacy byli błyskawicznie.

pozdrawiam

 

czesc,

zadzwon do SOLID, mi pilnuja na 50zl miesiac w mierzynie

a was pewnie jakies 60 -70, spytaj jaki maja czas dojazdu jakby cos....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Solidu to chyba aktualnie proponuja 40 zl netto w Dobrej. I jakas drozsza wersja z ubezpieczeniem szkod powstalych do ich przyjazdu.

 

Co do ceny wylania posadzki to placilem chyba cos w granicach 22-26 zl w zaleznosci od typu wylewki. Czy zwykla, czy zbrojona w garazu, czy z mikrowloknami na podlogowke.

 

A co do wstawiania polaciowek miedzy krokwie, to ta "poprzeczka" nazywa sie wymiannem. Ale jest to bardzo rzadko stosowane rozwiazanie. Jest to oslabienie konstrukcji, i trzeba myslec o tym wczesniej. Jak ktos naprawde potzrebuje szersze okna to na etapie projektu musi zrobic szerszy rozsatw (i grubsze) krokwie.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Solidu to chyba aktualnie proponuja 40 zl netto w Dobrej. I jakas drozsza wersja z ubezpieczeniem szkod powstalych do ich przyjazdu.

 

Co do ceny wylania posadzki to placilem chyba cos w granicach 22-26 zl w zaleznosci od typu wylewki. Czy zwykla, czy zbrojona w garazu, czy z mikrowloknami na podlogowke.

 

A co do wstawiania polaciowek miedzy krokwie, to ta "poprzeczka" nazywa sie wymiannem. Ale jest to bardzo rzadko stosowane rozwiazanie. Jest to oslabienie konstrukcji, i trzeba myslec o tym wczesniej. Jak ktos naprawde potzrebuje szersze okna to na etapie projektu musi zrobic szerszy rozsatw (i grubsze) krokwie.

 

Fantom

Cena za posadzkę to z materiałem czy sama rozbociza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

zadzwon do SOLID, mi pilnuja na 50zl miesiac w mierzynie

a was pewnie jakies 60 -70, spytaj jaki maja czas dojazdu jakby cos....

 

 

Może wypowiedzmy się o naszych firmach ochroniarskich.

Ja mogę opisać tylko Gustaw Securitas - z nimi mam umowę.

Zawsze po uruchomieniu się alarmu mam kontakt telefoniczny od firmy z zapytaniem co się stało.

Patrol przyjeżdża do 10 minut po zdarzeniu.

Nie żądają dopłat za "nieuzasadnione wezwanie" - jak sąsiad wyjechał i mu się alarm załączał to byli ze 4 razy w ciągu dnia.

Mają umowę z Solidem na wspólne patrolowanie ale do mnie akurat zawsze przyjeżdżają "oryginalni".

Są drodzy - zaczynaliśmy od ceny 120 brutto/miesiąc, obecnie cena spada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie pogoda nie sprzyja na imprezy wyjsciowe, i tak juz chyba zostanie do wiosny. Wiec z tym spotkaniem to za pozno.

A na wiosne to ja juz bede mieszkal (mam nadzieje) wiec nie wiem czy sie lapie :) Nawet na budowe nie bede mogl zaprosic - teraz juz ostatnie dni kiedy cos sie w sumie "buduje". Nie liczac oczywiscie calego ogrodu i otoczenia bo to jeszcze potrwa ....

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej wysokości macie poziom zero względem gruntu wokół budynku? My mamy zaplanowany poziom zero na gotowo (czyli po obsypaniu gruntem pod ogródek) na 30 cm, pod tym 20 cm styropianu itp. Czyli ocieplenie, chudziak itp będą nisko-wręcz pod poziomem gruntu miejscami. Czy to nie za nisko przy założeniu,że dom ma być energooszczędny?Wiadomo-od gruntu zimniej, wilgoć itp. Przecież izolacje to wyeliminują praw fizyki. Przepraszam,jeśli nielogicznie napisałam:)

żona e_tomiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...