Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

no cała filozofia z tym ogrzewaniem podłogowym i grzejnikowym polega na tym że obieg grzejnikowy musi być wpięty zaraz za piecem, natomiast podłogówka za mieszaczem.

Pętle to jest osobna sprawa niezależna od obiegów. Faktycznie, jak możecie to dawajcie 100% podłogówki, jest bosko i przyjemnie no i zgadzam się z przedmówcą że niezdrowa podłogówka w sypialni to kompletna bzdura i mit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Nie wazne jaka masz tem na zewnatrz. Ile osiagasz na codzien w budynku ? Rozumiem, ze dzialajacego ogrzewania jeszcze nie ma wogole ? Jest przynajmniej jakis kominek i pelne ocieplenie budynku ?

Ogolnie temperatura wymagana to w granicach 5 stopni i wyzej. Absolutnie nie moze byc ponizej zera. Jak potrafisz utrzymac temp rzedu 7 stopni na stale to mozesz smialo lac.

 

Fantom

 

ogrzewania brak, kominka brak, ocieplenia budynku brak i ......dzisiaj posadzka wylana. Jutro wypożyczam nagrzewnice mam nadzieję że wszystko będzie ok. , posadzki wylewał człowiek polecany na liście powiedział że zrobił gęstrzą prawie suchą zaprawę, mam nadzieję że będzie ok. trzymajcie kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze wtopiles z tymi wylewkami. Rano bedziesz mial w domu zero stopni jak nic. Nagrzewnice to musisz wstawic z 10 kW albo i wiecej aby cokolwiek utrzymac temp powyzej 5 stopni. Cienko to widze. A na dniach/nocach ma byc bardzo zimno. Wylewki pierwsze glowne schneicie to maja z 3 doby. Potem jeszcze z tydzien wazny, i na koncu miesiac ale juz najmniej wazny. Moze Ci sie uda cos powalczyc ten pierwszy tydzien z nagrzewaniem.

A potem policz ile Cie bedzie kosztowal prad do nagrzewnicy - nie malo.

Nagrzewnice mozna pozyczyc w ramirencie itp. Musi byc elektryczna - gazowa odpada.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my tez rozpoczelismy grzanie domu dol podlogówka gora kalafoiry (procz lazienki i korytarza bo tam tez podlogowka).za 3tyg chcemy sie wprowadzac i kurcze opanowac piec to wcale nie takie latwe ! dobrze ze jutro przyjezdza pan jeszcze cos tam regulowac -musze go zarzucic pytaniami .

cholera az sie boje tej zimy !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze wtopiles z tymi wylewkami. Rano bedziesz mial w domu zero stopni jak nic. Nagrzewnice to musisz wstawic z 10 kW albo i wiecej aby cokolwiek utrzymac temp powyzej 5 stopni. Cienko to widze. A na dniach/nocach ma byc bardzo zimno. Wylewki pierwsze glowne schneicie to maja z 3 doby. Potem jeszcze z tydzien wazny, i na koncu miesiac ale juz najmniej wazny. Moze Ci sie uda cos powalczyc ten pierwszy tydzien z nagrzewaniem.

A potem policz ile Cie bedzie kosztowal prad do nagrzewnicy - nie malo.

Nagrzewnice mozna pozyczyc w ramirencie itp. Musi byc elektryczna - gazowa odpada.

 

Fantom

 

A ja mysle ze niekoniecznie. U mnie tynki i posadzki robili przy -6,-10. Koza byla w srodku raczej dla podgrzania atmosfery i to uratowalo mi tylek bo jakbym zobaczyl rachunek to bym padl pewnie. Beton wiazac wydziela cieplo, jak masz okna, w miare pozalepiane dziury, zeby nie wialo jak na hali u bacy to troszke to przytrzyma. U mnie do tej pory nic nie peklo, chodzi podlogowka... Uslyszalem nawet cos takiego, ze lekki mroz pomaga w osuszaniu tynkow bo wilgoc nie paruje i nie wchania sie ponownie tylko krystalizuje sie na zewnatrz ale to teoria mojego wykonawcy, ktorego nie polecam ;)

 

Beton leje sie jak trzeba do - 15, wtedy troche plastyfikatorow idzie, -6,-7 bez problemu mozna zamowic, a zwroc uwage ile tam jest wody, znacznie wiecej niz w przy laniu/sypaniu posadzki.

 

Mroz byl i to spory, tynki twarde jak cholera, skuc tego nie idzie, posadzki nie popekaly wiec i Ty nie pekaj ;) Martw sie lepiej tym pradem bo ktos tu napisal o akis tysiacach PLN za prad podczas uzytkowania nagrzewnicy. Bedzie Pan zadowolony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beton leja i przy -20 bez problemu. Ale ma on wtedy roznego rodzaju dodatki, ktorych nikt nie da do jastrychu. Mikrowlokna itp maja zupelnie inne przeznaczenie.

 

Fantom

 

Jasne że mikrowłókna czy inne zbrojenie nie mają nic wspólnego z mrozem. Nic nie stoi na przeszkodzie by do jastrychu dodać dodatki stosowane przez betoniarnie w betonie towarowym. Jastrych tak samo jak beton składa się z cementu i kruszywa z tą różnicą że nie ma grubego kruszywa i ma mniej wody od tego wożonego gruszką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nima, spoko dacie radę. Rok temu też nie wiedzieliśmy co i jak. Teraz już jest ok :)

 

my tez rozpoczelismy grzanie domu dol podlogówka gora kalafoiry (procz lazienki i korytarza bo tam tez podlogowka).za 3tyg chcemy sie wprowadzac i kurcze opanowac piec to wcale nie takie latwe ! dobrze ze jutro przyjezdza pan jeszcze cos tam regulowac -musze go zarzucic pytaniami .

cholera az sie boje tej zimy !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q-Bis nie wiem czy dobrze zrozumiałam.

Tobie wyszło po 150m3 na miesiąc?

Bo jeśli tak, to bardzo dużo....

 

Niestety gaziu idzie...

Październik, listopad to po około 150m3.

Koniecznie daj znać co hydraulik zaproponował. I ile masz pętli ? Bo wydaje mi się, że mylisz obiegi z pętlami.

U mnie też jeden obieg przy podłogówce i kaloryferach. Ale pętli to mam chyba z 8, 9. Dużo jest takich instalacji. Ale chyba rzeczywiście byłoby lepiej je rozdzielić...A najlepiej to podłogówka wszędzie. Tak bym zrobił, ale bałem się o komfort kobiet w domu - co by mogły szybko podnieść temperaturę w sypialniach, wiadomo przy podłogówce to trzeba na to czasu, bo opinie o szkodliwości podłogówki w sypialniach to między bajki można włożyć...

Niestety to temat rzeka a na sterowaniu tym wszystkim to już osobny fakultet można obronić...

Właśnie czeka mnie wizyta serwisanta, też będę się starał coś polepszyć po roku użytkowania pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 2 m-ce (październik. listopad) zużyliśmy 159m3. Od razu zaznaczę, że nie mamy kuchni gazowej, kominkiem paliliśmy tylko w weekendy, temperatura w domu 21stopni w ciągu dnia, a w nocy podczas snu 19.

 

 

A Wy ile przez pierwszy miesiac spaliliscie ? I czy byl do tego kominek itp

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znac ile jutro rano (sroda) bedzie w domu stopni

 

Fantom

 

Dzisiaj rano termometr wskazywał +1 C. mam wrażenie że posadzka mimo złej pogody schnie ta dmuchawa daje naprawdę spory "podmuch" jak byłem po południu o 16 na budowie to się nawet przeszedłem po posadzce a mżonka zeszła cała chałupe no ale jest sporo lżejsza. Miejscami posadzka jest jaśniejsza ale jest też w niektórych miejscach taka jakby "sypka" jak się przetrze ręką to pod spodem jest już twarda nie wiem czy to normalne czy też nie daj Boże efekt mrozów. Czy jak u Was była wylewana posadzka to po wyschnięciu była taka jakby sypka i można było ją zamieść miotłą czy też nie.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...