Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

G11 dla rozrzutnych. Ależ ich dużo.


Recommended Posts

Ja nie mam PV , wodę grzeję bojlerem z COP1 , nie mam gazu a cały dom potrzebuje do działania prądu ( studnia, oczyszczalnia, ogrzewanie klimą ). Miesięcznie płacę 367zł średnio za EE ( 4400zł w 2023r ). No ale ja w przeciwieństwie do entuzjasty konfederastów potrafię zrozumieć fakturę z Tauronu...

 

Napewno potrafisz zrozumiec te faktury ? zwłaszcza jak od kwietnia do połowy czerwca ci prognozy 3 krotnie zmieniają ,potrafisz ? dupa a nie potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nówka sztuka , teraz jest za 359zł w promocji. Zużywa przy rodzinie 2+1 od 125 do 150 kWh miesięcznie.

 

Myślę nad pompą do samego CWU ( wiszącym monoblokiem ) 110L z Aristona. Stojąca nie wchodzi w grę bo kotłownia ma niecałe 2mkw. No i biorąc 300W grzeje kika godzin te 110L więc będzie pracować w droższej taryfie... Cena spoko bo 4300 a montaż łatwy ( doprowadzić powietrze z dworu i wylot, plus 2 wężyki )

 

RTkji że on pobiera powietrze z pomieszczenia , ostatnio widziałem taki też można powiesić i ma wlot i wylot powietrza https://www.leroymerlin.pl/produkty/hydraulika/ogrzewacze-wody/pojemnosciowe-elektryczne/elektryczny-podgrzewacz-wody-z-pompa-ciepla-do-c-w-u-100l-zelmech-90200634.html

 

lub ciut wiekszy https://www.leroymerlin.pl/produkty/hydraulika/ogrzewacze-wody/pojemnosciowe-elektryczne/elektryczny-podgrzewacz-wody-z-pompa-ciepla-do-c-w-u-300l-zelmech-90210502.html

 

Mam 300 l i to jest mega komfort na poczatku myśałem że za duży ale jednak nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nówka sztuka , teraz jest za 359zł w promocji. Zużywa przy rodzinie 2+1 od 125 do 150 kWh miesięcznie.

Możesz podać co to za model?

Masz 2x mniejsze zużycie kWh niż u mnie. :)

U Ciebie COP = 1 a u mnie COP = 0,85.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać co to za model?

Masz 2x mniejsze zużycie kWh niż u mnie. :)

U Ciebie COP = 1 a u mnie COP = 0,85.

 

Ale on prawdopodobnie w domu co najwyżej ręce myje i dziecko kąpie. Może się tylko opłukują.

 

Tak więc te jego chwalenie się jakie to ma małe zużycie jest... kiepskie.

Mi 300l +- na dobę wystarcza. Prawie zawsze. Zdarzają się wyjątki przy gościach.

Ale 8~10kWh dziennie w CWU się pakuje.

 

Niektórzy muszą się myć we własnym domu a inni mogą na czyjś koszt. Tylko potem na forach piszą pierdoły i oszukują ludzi, że im 300l na kilka dni wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale on prawdopodobnie w domu co najwyżej ręce myje i dziecko kąpie. Może się tylko opłukują.

 

Tak więc te jego chwalenie się jakie to ma małe zużycie jest... kiepskie.

Mi 300l +- na dobę wystarcza. Prawie zawsze. Zdarzają się wyjątki przy gościach.

Ale 8~10kWh dziennie w CWU się pakuje.

 

Niektórzy muszą się myć we własnym domu a inni mogą na czyjś koszt. Tylko potem na forach piszą pierdoły i oszukują ludzi, że im 300l na kilka dni wystarczy.

 

Ja w przeciwieństwie do Ciebie się nie chwalę, podaje moje zużycie i tyle. Na tym forum to Ty chwalisz się coraz większym zużyciem i kolejnymi zakupami z nim związanymi twierdząc że to dobra droga.... Ja obrałem inną drogę . W mieszkaniu moja rodzina 2+1 zużywała 10m3 wody miesięcznie i po przeprowadzce do domu jest nadal takie same, brudni nie chodzimy a wody nie musimy teraz "oszczędzać" bo mamy ją jak mawiasz "za darmo" z własnej studni. Z tych 10m jakieś 3m to CWU , nie uważam żeby to było mało... Gdybym zużywał 300L dziennie to miesięcznie wychodzi 10m3. Osobiście uważam że takie coś powinno być dodatkowo opodatkowane i mam nadzieje że kiedyś to zrobią. Zapominasz też, że nie każdy jak twoja rodzina spędza większość dnia w domu i jeszcze do tego prowadzi w nim działalność. Mając w domu pralkę, zmywarkę naprawdę trzeba sporo wody marnować żeby zużyć 10m3 na CWU, to tylko moje zdanie. Jak dla mnie to możesz nawet grzać dziennie basen olimpijski ale czy Ty jesteś jakimś wyznacznikiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w przeciwieństwie do Ciebie się nie chwalę, podaje moje zużycie i tyle. Na tym forum to Ty chwalisz się coraz większym zużyciem i kolejnymi zakupami z nim związanymi twierdząc że to dobra droga.... Ja obrałem inną drogę . W mieszkaniu moja rodzina 2+1 zużywała 10m3 wody miesięcznie i po przeprowadzce do domu jest nadal takie same, brudni nie chodzimy a wody nie musimy teraz "oszczędzać" bo mamy ją jak mawiasz "za darmo" z własnej studni. Z tych 10m jakieś 3m to CWU , nie uważam żeby to było mało... Gdybym zużywał 300L dziennie to miesięcznie wychodzi 10m3. Osobiście uważam że takie coś powinno być dodatkowo opodatkowane i mam nadzieje że kiedyś to zrobią. Zapominasz też, że nie każdy jak twoja rodzina spędza większość dnia w domu i jeszcze do tego prowadzi w nim działalność. Mając w domu pralkę, zmywarkę naprawdę trzeba sporo wody marnować żeby zużyć 10m3 na CWU, to tylko moje zdanie. Jak dla mnie to możesz nawet grzać dziennie basen olimpijski ale czy Ty jesteś jakimś wyznacznikiem ?

 

Spoko, zgadzam się z Tobą.

Ale pisanie o tym bez określenia swoich preferencji może wprowadzić w błąd. Swego czasu sam bym się w to wpakował.

Bo po lekturze forum myślałem o zbiorniku 80L~120L. Wystarczył - ale by grzał się w ciągu dnia i czasem wymuszał by "zimny" prysznic lub zmianę planów.

 

To o czym ja pisałem Ty odbierasz jako chwalenie się. A czy gdzieś mówię, że moje rozwiązania są dla wszystkich? Ze też tak powinni postąpić?

Poważnie?

Staram się być obiektywny, pokazuję inną drogę i zaznaczam wyraźnie swoje warunki/kryteria.

Ty to odbierasz za chwalenie się. Jak wolisz.

 

ps. jak nie miałem przez jakiś czas zmywarki to żonie 300l baniak na mycie garów schodził...

i uważasz, że mogę z tym coś zrobić? Zrobiłem dużo aby zminimalizować marnowanie.

Może tego nie widać. Też mnie to czasem przeraża.

Edytowane przez Gik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bojler 200 litrowy w ciągu tygodnia tylko raz się załącza na dobę przeważnie 1,2kwh aby dogrzać ale od czwartku do niedzieli załącza się co najmniej 4 razy na dobę , musiałbym mieć taki 500 litrowy i taki bym chciał ale piwnica niska i jest jak jest.

W ciągu tygodnia czyli przez 3 dni - poniedziałek, wtorek i w środę?

W sumie przez trzy dni załącza się jeden raz dziennie i pobiera 1,2 kWh.

Podgrzanie 200 litrów wodzy z temp. +10 °C do +50 °C potrzebuje 9,3 kWh.

 

Zakładając że podgrzewasz tylko połowę objętości zbiornika to jest 100 litrów wody to potrzebujesz na to 4,65 kWh przy sprawności 100%.

Podgrzewasz ten bojler z wykorzystaniem PC własnej roboty z

COP = 3,875 ??

 

Czy podgrzewasz grzałką z COP = 1,0 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem okazuje się że prąd tanieje

 

https://energia.rp.pl/ceny-energii/art40784061-nie-dla-wszystkich-wysokie-rachunki-kto-konsumuje-duzo-zaplaci-mniej?_gl=1*k0u60y*_ga*MTI4NjU5NDg3Mi4xNzIwNTA2NjQ4*_ga_Q5M7845HMR*MTcyMDUwNjY0Ny4xLjEuMTcyMDUwNzQwMS4yOC4wLjA.*_gcl_au*MTAwMzE2NjY3NC4xNzIwNTA2NjUz

 

Wszystko pięknie ładnie tylko ta DYSTRYBUCJA - JAKAŚ PRAWIE 50 PROCENTOWA PODWYŻKA

nic nie zapowiada żeby miało być chociaż ciut lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie ładnie tylko ta DYSTRYBUCJA - JAKAŚ PRAWIE 50 PROCENTOWA PODWYŻKA

 

Limit był. Który i tak większość przekroczyła - powyżej limitu stawki się nie zmieniają. I podali stawkę dla tych z tytułu posta - w taniej strefie G12 cała dystrybucja to 0,1156 a u innych taniej.

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję doczytać nt ceny dystrybucji która wzrośnie o prawie 50 procent bez względu czy ktos przekroczył limit czy nie dystrybucja w G11 z 289 za 1 Mwh ma być za 430 złó za 1 Mwh - raczej nie wrózy to niższych rachunków wbrew temu co pisze pismak z powyższego linku. W pozostałych taryfach zapewne zmontują tak aby również zabrać te dodatkowe 50 proc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję doczytać nt ceny dystrybucji która wzrośnie o prawie 50 procent bez względu czy ktos przekroczył limit czy nie dystrybucja w G11 z 289 za 1 Mwh ma być za 430 złó za 1 Mwh - raczej nie wrózy to niższych rachunków wbrew temu co pisze pismak z powyższego linku. W pozostałych taryfach zapewne zmontują tak aby również zabrać te dodatkowe 50 proc.

 

Sam czytaj to, co linkujesz.

"W kwestii wspominanej wyższej taryfy za przesył energii od końca czerwca br. odbiorców indywidualnych obowiązywała cena netto za dystrybucję energii na zamrożonym przez ustawodawcę na poziomie 289 zł/MWh (do określonych limitów zużycia prądu)."

 

Tylko tu jest błąd. Bo limit był "do" a nie "od" końca czerwca (co zresztą widać po użyciu czasu przeszłego). Po przekroczeniu limitu tak było jak i jest nawet bez przekraczania limitu (i to jedyna różnica - że od 1 lipca nawet bez przekraczania limitu jest stawka z taryfy na 2024 r zatwierdzonej w grudniu 2023) w taniej strefie G12 w PGE 0,1156zł/kWh wszystkich kosztów dystrybucji. A nawet w G11 jest (i było po przekroczeniu limitu) 0,3926zł/kWh netto (a nie te 430zł/MWh).

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż pismaki piszą tak aby klikalność była a fakty mają w d. Jeśli kolo pisze że

 

 

W kwestii wspominanej wyższej taryfy za przesył energii od końca czerwca br. odbiorców indywidualnych obowiązywała cena netto za dystrybucję energii na zamrożonym przez ustawodawcę na poziomie 289 zł/MWh (do określonych limitów zużycia prądu). Zgodnie z decyzją ustawodawcy od 1 lipca opłata za dostarczenie energii zostaje odmrożona, a zatem ze stawki 289 zł/MWh wzrośnie do 430 zł/MWh.

 

To rozumiem że nie mogło być do końca czerwca wyżej niż 289 a od lipca będzie 430. Fakt że napisał do okreslonych limitów ale już nie napisał jaka była po limicie. Tak rzetelność pismacza Więc czekam teraz na rachunek za lipiec żeby się przekonać jakie NAPRAWDE ceny się na nim pojawią.

 

Za czerwiec u mnie w Tauronie dystrybucja

0,236 , 0,418 i 0,0437

Edytowane przez Chris Zielonka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż pismaki piszą tak aby klikalność była a fakty mają w d. Jeśli kolo pisze że

 

 

W kwestii wspominanej wyższej taryfy za przesył energii od końca czerwca br. odbiorców indywidualnych obowiązywała cena netto za dystrybucję energii na zamrożonym przez ustawodawcę na poziomie 289 zł/MWh (do określonych limitów zużycia prądu). Zgodnie z decyzją ustawodawcy od 1 lipca opłata za dostarczenie energii zostaje odmrożona, a zatem ze stawki 289 zł/MWh wzrośnie do 430 zł/MWh.

 

To rozumiem że nie mogło być do końca czerwca wyżej niż 289 a od lipca będzie 430. Fakt że napisał do okreslonych limitów ale już nie napisał jaka była po limicie. Tak rzetelność pismacza Więc czekam teraz na rachunek za lipiec żeby się przekonać jakie NAPRAWDE ceny się na nim pojawią.

 

A jak rozumiesz to, co zaznaczyłem na niebiesko?

 

Do końca czerwca było wyżej, jak przekroczyłeś limit 1500kWh standardowo. Teraz masz cały czas wyższą stawkę (ale 430 zł/MWh to chyba w najdroższym G11 w kraju - a i tak G11 jak w temacie) nawet, jak dom stał opuszczony i w tym roku zużyłeś do końca czerwca 0kWh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne jak było, ważne jak jest, a jest bez zmian w zakresie dystrybucji, więc po co ta wasza przepychanka.

A dla ciekawskich z TAURONU (inni też mogą) zróbcie sobie excel i porównajcie swoje dotychczasowe zużycia z poszczególnych miesięcy zgodnie z obowiązującą taryfą i taryfą sprzedawcy i ceną ustawową (maksymalną) czyli równą dla I i II taryfy w G12W.

U mnie będącym w 1COP wyszły ciekawe wyniki.:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...